Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 28   Do dołu

Autor Wątek: Nasze akwaria  (Przeczytany 137872 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PorannaRosa

  • Gość
Nasze akwaria
« : 2006-03-20, 12:05 »
Od pewnego czasu nie ma albumów, więc proponuję abyśmy w tym wątku mogli zamieszczać fotki naszych podwodnych światów. Mile widziany będzie również dołączony do zdjęcia opis akwarium.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #1 : 2006-03-21, 02:08 »
Tja ...próbowałam zrobic fotkę...telefonem...ale to proste nie jest...wkleję kilka choć słabo czytelne są...jak mi wyjdą lepsze to powymieniam :D

tu jest moja tęczanka-jedynaczka:


tu mój pan bedocja zakochany w tęczance...trudno go cyknąć bo ruchliwy jak pstrąg :lol:


tu próbowałam z lampą błyskowa, więc wszystko się błyska teraz :D


no, najlepiej to w miniaturkach wygląda, niestety :D
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #2 : 2006-03-21, 12:56 »
Ciekawe rybcie (bedocje są szczególnie piękne), napisz może coś więcej o akwa :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #2 : 2006-03-21, 12:56 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #3 : 2006-03-22, 11:55 »
z wiesz że zbieram się już od dawna by zrobic wątek w którym piszemy o swoich akwariach tak ogólnie o wszystkim...taki off akwarystyczny i ciagle nie mam kiedy...:lol:

akwarium mam od ponad roku i jest to przypadkowy baniaczek który nagle dostałam od przypadkowej osoby. powiedziałam ze chcę miec akwa i mi je dano...abym sobie na początek potestowała bez większych wydatków.
Wymiar ma dziwny 780x250x320 jest więc niskie a długie.
na dnie jest żwirek a na nim morskie kamienie. Sporo roślin a wśród nich wyjątkowo szybko rozrastające się chwaściadło którego nazwy nie znam, ale które pływa sobie po powierzchni i tworzy nową roslinke w miejscu kazdego uszkodzenia liścia. :)
Rybki już gdzies wymieniałam ale zrobię to znowu:
gurami marmurkowe (pomarańczowe) - samica
Black molly -2 szt chyba parka
tęczanka - 1 szt
bedocja-1 szt
pielęgniczka ramireza - dziewczynka
3 kiryski
mułojad -1 szt
neonka- 1 szt pozostała po stadzie
ampu-ślimak -1 szt
i nieokiełznane stado  gupików, które buszują w roślinach na powierzchni

i teraz chciałam to wszystko uporządkować tzn zmienić baniaczek na większy i dokompletowac obsadę.

Jestem ograniczona długością bo musi być niestety taka jak tego akwa ze względu na stolik na którym stoi czyli 780no i teraz chciałabym was spytac o szerokość i wysokość. Szerokość mogę zrobić do 500 , wysokośc też ale czy to będzie ładnie wygladało przy takiej długości?
i czy wys 500 czy mniej?
Dodam że będzie oczywiście bez pokrywy tak jak to, bo super się sprawuje taki układ, doskonale nawilża powietrze i super sie obserwuje ryby z góry.

A co do dodatkowych rybek, oczywiście dojdzie partner do gurami i ramirezki, może uda się znnaleźć gdzieś choć jedną bedocję, ze 3 kosiarki i jeszcze ze dwa kirysy.

Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #4 : 2006-03-22, 14:34 »
Jeżeli nie planujesz mieć roślin o dużych wymaganiach świetlnych bez oporów możesz zdecydować się na wysokość 50cm. Na pewno takie akwarium będzie się inaczej prezentować. 80x35x40(wysokość) jest standarowym wymiarem 112-tek i prezentuje się również ciekawie (choć trudniej jest uzyskać "głębię" przy wąskich akwariach) i w takim przypadku proponowałabym 78x40x40. Pomyśl nad szerkością (w zależności od np. zastosowanej filtracji będziesz potrzebować trochę miejsca za akwarium). Jaki gatunek grzebaczy żwirkowych (kirysków) ;) - już masz?

Z niecieprliwością będę czekać na dalszy rozwój sytuacji. Planowanie i urządzanie zbiornika to kawał ciężkiej pracy, jednocześnie jest to jednak najciekawszy czas (nie wspominając o późniejszym relaksie przy obserwacji rybich zachowań). :)


Skoro już się tak rozpisałam, to dorzucę jeszcze moje akwa. Wystartowało 4 lutego 2006 zajmując miejsce 112-tki i przejmując jej obsadę. /i]


Opis zbiornika:   
 Typ:   ogólne    
 Wielkość:   120x40x50 = 240l
 
Dekoracja:   
 Podłoże: żwir o granulacji 1-2 mm
 Dodatki: korzeń
     
Rośliny:
  Alternanthera reineckii 'Bronze' i Alternanthera reineckii 'Rot' - jeszcze malutkie, przez co niewidoczne na zdjęciu ogólnym
 Anubias berteri var. Nana         
 Cabomba  caroliniana         
 Cladophora aegagropila      
 Echinodorus bleheri         
 Echinodorus cord. 'Mini'         
 Echinodorus Dschungelstar Nr. 14 "TORNADO"         
 Echinodorus spec. grisebachii
 Echinodorus tenellus
 Egeria densa      
 Eusteralis spec.   
 Hydrocotyle leucocephala
 Hygrophila corymbosa         
 Hygrophila difformis         
 Mayaca fluviatilis       
 Microsorum pteropus         
 Rotala rotundifolia indica
 Rotala spec. ’Nanjenshan’   
 Vallisneria   
 Vesicularia dubyana   
   
 
Technika:   
 Oświetlenie:   2x 40W T8 (Hagen Sun-Glo i Hagen Aqua-Glo) + odbłyśniki
 Czas oświeltenia: 12.00 - 21.30 (9,5 h)   
 Filtracja: Tetratec EX700 + prefiltr i wkład torfowy
 Inne:   grzałka 150W
 
Obsada:   
    
 10x Hemigrammus rhodostomus (zwinnik czerwonousty)      
 5x Phenacogrammus interruptus (świecik kongolański)
 10x Corydoras paleatus (kirysek pstry) /dodane 27.03.06 - w wyniku marudzenia małża/
 9x Caridina japonica (krewetka Amano)   
 8x Paracheirodon innesi (Neon Innesa)
 7x Gymnocorymbus ternetzi (żałobniczka)   
 
 Neony i żałobniczki chętnie oddam.   
 
Parametry wody:   
 Temp: 24,5°C
 KH: 6
 pH: 7
 No2: 0
 Podmiany wody co tydzień ok. 10-15%

Nawożenie:
 V30 0,15ml dziennie (2/3 zalecanej dawki), E15 0,5 tab. co tydzień (2/3 zalecanej dawki), Pflanzengold 7 2 tab. co tydzień, (2/5 zalecanej dawki), bimbrownia (zbieram na zestaw, ale uzbierać nie mogę).


/06-04-02 aktualizacja fotki
/06-03-29 uzupełnienie opisu nawożenia

 
« Ostatnia zmiana: 2007-07-05, 15:02 autor PorannaRosa »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #5 : 2006-03-22, 14:47 »
a dajesz coś przeciwko glonom?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #6 : 2006-03-22, 14:51 »
Nie, miałam co prawda już niezłą jazdę z zielenicami, ale po tygodniu wszystko się samo unormowało.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #7 : 2006-03-22, 14:53 »
odkąd wsadziłam nowe lepsze oswietlenie halogenikami to wszystko się robi zielone .. nie wiem czy mam próbowac chemię?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #8 : 2006-03-22, 15:15 »
Ile masz W/l, jakie NO3, jak długo świecisz, jak z podmianami? Preparaty przeciwko glonom odradzałabym, większość ma jednak złe działanie na rośliny i słabo radzi sobie z zielenicami. Możliwe, że dzięki nowemu światłu rośliny ruszyły, ale brakuje im składników odżywczych i doszło do niedoborów, rośliny stanęły. Na ten moment czekały zielenice. Jedyne co mogłabym zaproponować to kilkudniowe zmniejszenie oświetlenia i późniejsze stopniowe jego wydłużanie. Dodanie roślin szybkorosnących, regularne usuwanie martwych części roślin oraz mocno zaatakowanych przez glony i ew. bardzo umiarkowane nawożenie. I co najważniejsze: spokój :)

Myślałaś o zastosowaniu świetlówek zamiast halogenów?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #8 : 2006-03-22, 15:15 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #9 : 2006-03-22, 16:32 »
nie bardzo, bo akwa stoi w dużym pokoju i światełka wiszą na ścianie, więc nie widzę tego w wersji świetlówki.
Roslin mam dużo, te co pływają powierzchni rosna jak szalone, co2-3 tygodnie wywalam połowę.
świecę tak od zachodu słońca do 12 w nocy...może powinnam krócej doświetlać?
Podmiany robię co tydzień 1/3
Nie jestem pewna czy mówimy o zielenicach...wodę mam czyściutką tylko na kamieniach i toślinach rośnie takie ciemnozielone...
N03 nie badałam a co toW/l nie wiem
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #10 : 2006-03-22, 17:10 »
W/l to ilość watów światła przypadających na litr wody. W sumie świecisz krótko, jednak zmiana oświetlenia mogła wpłynąć na zachwanie równowagi panującej do tej pory. Popatrz na  http://www.glony.republika.pl - będzie zapewne łatwiej ocenić rodzaj glonów. Czy można je łatwo usunąć (np. przesuwając po nich palcami) i czy przy roztarciu wydzielają nieprzyjemny zapach?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #11 : 2006-03-22, 22:31 »
jakas mało bystra jestem bo patrzę na te fotki i nie wiem...:(
Na wszystkim robi się zywozielony osad...nawet na skorupie ampu-slimaka na płaskich kamyczkach na dnie z czasem staje się to prawie czarne...jak jest mała warstwa to spokojnie paluchem można zetrzeć. Zapachu nijakiego nie wydziela.
A na roślinach prócz tego co robi się ciemo zielone , prawie czarne na gładkich liściach, pojawiły się włoski zielone długości 2-3 mm które porastają łodygi i krawędzie lisci.
Duże kamieniae o chropawatej powierzchni wyglądają jak pokryte pięknym zielono-wiosennym mchem (króciutki zielony jak aksamit)
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #12 : 2006-03-25, 12:11 »
Kicia_444, czekam z niecierpliwością na fotki :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #13 : 2006-03-28, 23:08 »
dopsz...to tu zrobię tego offa dotyczacego wszystkiego czego nie mogę w innych watkach znaleźć. :D
Byłam w super dużym sklepie...oczka mi letko na wierzch wylazły, tyle róznych dziwacznych glonojadów widziałam. No i oczywiście mam trzy nowe ciernioczki (2 formy hodowlane a jedna dzika) i nowego-lepszego glonka.
Glonek ma dorosnąc do 12 cm, (ale nie do końca wierzę) jest stalowy i ma bursztynowe oczęta. Szeroką część głowową. Nie ma żadnych wystających "rogów".
Pan w sklepie długo mi objasniał że mają glonki z rodz Sturisoma, loricaria,penaqua (?), farovella a w ogóle to glonojady serii L od128-150 i L-120.
Tylko że oczywiście nie zanotowałam  jak się nazywa ten mój.
I nie mam pojęcia co te serie oznaczają. Macie jakiś pomysł na ten temat?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #14 : 2006-03-29, 10:49 »
Wśród zbrojnikowatych itp. jest bardzo wiele nowych gatunków, jeszcze niedokładnie opisanych. Tak więc te numerki - to tak jakby nazwy robocze, tymczasowe, pozwalające na dokładniejszy podział. Zrób może fotkę "delikwenta", a nuż uda się go zidentyfikować. Ile zapłaciłaś za niego?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #14 : 2006-03-29, 10:49 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #15 : 2006-03-29, 11:18 »
fotka chyba ne wyjdzie, bo nie mam jeszcze aparatu tylko telefon, a delikwent siedzi na tylnej szybie  najczęściej albo na kamieniach , które mu daja 'maskujące' tło. Nie byl taki drogi - 20 zł. Inne były po 40 i był tez chyba za 100 jeden...zielony :). Sprzedawcy mówili ze on się zrobi turkusowy jakby.

A ten mój jest taki stalowy i ma na sobie takie...jakby wzorki-układ łusek, który przypomina pancerz jakiegoś przedpotopowego stwora.

Może znasz jakies miejsca gdzie sa fotki takich pomumerowanych glonków?
Bo wczoraj szukałam ale nic znaleźc nie mogłam.
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #16 : 2006-03-29, 12:43 »
http://www.planetcatfish.com/core/ w dziale Cat-eLog
http://www.l-welse.com/index.php?page=l1 numeracja L
Miłego szukania 8)

Opisz może dokładniej kształ ciała.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #17 : 2006-03-29, 12:56 »
http://www.planetcatfish.com/catelog/loricari/hemianci/210_16.PHP
podobny kształtem, choć mój nie ma kropek i jest bardziej szary...i chyba ma mniejsza płetwę ten mój ale trudno stwierdzić bo na razie jeszcze jest w stresie i ma wszystko złożone

http://www.planetcatfish.com/catelog/loricari/hypostom/636_3.PHP

ten jeszcze bardziej podobny :/
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #18 : 2006-03-29, 13:08 »
Możliwe, że masz jakiś rodzaj plecostomusa (http://www.zierfischverzeichnis.de/ordnungen/siluriformes/loricarridae/hypostomus_plecostomus.htm). Takiego miałam jakiś czas temu, przez nieuwagę sprzedawca "zapokował go do worka" jako typowego Ancistrusa, na szczęście znalazł nowy dom (w ciągu 5 tygodni u nas urósł ponad 1,5 cm  :shock:).
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #19 : 2006-03-29, 13:11 »
Zapomnialam Ci napisac że piękne masz to akwa i chyba bez pokrywy?
Mam nadzieję ze mi dopomożesz dobrac roślinki jak nabedę to nowe-większe :P

jakoś srednio mnie pocieszyłaś wziąwszy pod uwagę wielkośc rybki :lol:
zapomniałam dodac ze ten mój ma piekną obłą główkę, tzn żaden "nos" mu nie wystaje
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #20 : 2006-03-29, 13:15 »
Dzięki, akwa ma pokrywę pasującą do szafki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #20 : 2006-03-29, 13:15 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #21 : 2006-03-29, 13:25 »
http://peces-tropicales.idoneos.com/cache/pe/peces-tropicales/Guía_de_Peces/Bagres/_files/Plecostomus.jpg

najbardziej to to przypomina tylko ze ma takie żółto-bursztynowe oczęta :lol: ale taką właśnie okrągłą główkę i zadna "wara" mu z niej nie zwisa. Z kształtu to ten. Ale one na wszystkich innych fotkach inaczej wyglądają
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #22 : 2006-03-29, 13:28 »
Tak czy siak, zapewne urośnie większy niż 12 cm, ale przyznać trzeba, że ładna bestia :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #23 : 2006-03-29, 13:29 »
http://www.g-hoener.de/images/06%20Saugwelse/Hypostomus_wuchereri_PS_b.JPG
ten tez podobny, bo taki gładki i ma zółte oczko ale mój nie na kropek i te linie mniej wyraźne
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #24 : 2006-03-29, 13:47 »
nie znalazłam...muszę kogoś wysłać do tego sklepu...tym bardziej ze mają miec na dniach dostawę nowych-lepszych korzeni. maja fantastyczne korzenie porośnięte paprotkami, ale takjiego nie kupie bo wolałabym najpierw wygotowac zanim wsadze do akwa. I poradź...długo to gotować?
I jak się takie paprotki doczepia do korzenia, wiesz może? Albo ktoś inny może wie?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #25 : 2006-03-29, 17:14 »
W sumie korzeni z pewnego źródła nie trzeba gotować. Do tej pory przynajmniej nie wygotowywałam żadnego. Mech, czy np. Microsorum przyłożone do korzenia obwijałam nitką (może to być również cienka żyłka lub gumka). Przy mocowniu mchu ważne jest aby nie wiązać zbyt mocno bo można go uszkodzić.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #26 : 2006-03-29, 17:29 »
nitka...faktycznie dobry sposób  :)
źródła nie jestem pewna...mieli ospę w jednym akwa i kwarantannę. A z tego co mi mówili to korzenie od razu po przywiezieniu wrzucają do poszczególnych akwariumów.
Więc chyba lepiej pogotować ;)
Czym karmić glonka?
glonów ci u mnie dostatek ale trzeba go chyba dokarmić...a on trochę zestresowany nadal...nie pcha się jak papu dają...i te moje żarłoki wszystko sprzątną zanim on się namyśli uczestniczyc :(
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #27 : 2006-03-30, 12:39 »
Może jest jeszcze trochę zestresowany i na razie zapewne posila się głównie nocą. Możesz kupić tabletki, które toną i nimi jego karmić, albo np. obciążoną sałatą (tak aby leżała na dnie), marchewką, ogórkiem, kalafiorem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #27 : 2006-03-30, 12:39 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #28 : 2006-03-30, 13:48 »
roślinami prędzej niż tabletkami, bo te moje rybcie na tabletki też się rzucają jak stado harpii. Ale widzę że coraz więcej zielonych kamieni staje się obskrobanych, więc chyba nie jest głodny. Powinnam go już dokarmiac czym innym?

No i jeden piskorz mi znikł...ten "forma dzika". Nie mam pojęcia gdzie on jest...obszukałam okolice akwa czy nie wyskoczył , rozkręciłam filtr...nie ma...chyba ze tkwi gdzies pod kamieniami. Ale tamte dwa ciagle wyłażą i je widac a tego nie widziałam od dnia zakupu.
No i jeden z kolorowych chyba zdycha...nie wiem co mu jest...słabnie i zaczyna leżeć brzuszkiem do góry. :(
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #29 : 2006-03-30, 16:16 »
Wg mnie lepiej "Delikwenta" dokarmiaj, na samych glonach długo nie pociągnie i rozwinie intensywną miłość do soczystych liści, które z biegiem czasu będą bardziej sitko przypominać niż zieleninę ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 28   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 32 zapytaniami.