Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 885045 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #870 : 2007-02-15, 17:24 »
Soczek może być. :D

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #871 : 2007-02-15, 22:39 »
Odchudzam się ;)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #872 : 2007-02-16, 16:46 »
Czy ktoś słyszał o tzw. konkursach norowania?. Całe szczęście,że są one już zabronione,ale ciekawe jest to,że PZŁ organizował konkursy nie wiedząc,że są nielegalne - przypadek?.
Okrutny sport, czyli jak się bawią myśliwi

Przyjeżdżają do Polski, bo u nich norowanie jest karalne

Do zamkniętego bez możliwości ucieczki lisa przeciskają się specjalnie w tym celu wybudowanymi norami jamniki. Mają go obszczekiwać i gonić, ale często ranią go lub zagryzają.

27-28 sierpnia pod egidą Polskiego Związku Łowieckiego odbędą się zakazane w innych krajach zawody psów. VII Międzynarodowy Konkurs Norowania dla Jamników przygotowuje Janusz Walter w należącej do niego sztucznej norze w Grębowie koło Kamienia Pomorskiego.
Oszalałe ze strachu

– W świetle przepisów ustawy o ochronie zwierząt zawody norowania są przestępstwem. Ustawa zabrania organizowania walk zwierząt, a zawody norowania to właśnie walka zwierząt – uważa Liza Kodym-Flanagan, prezes Polskiej Ligi Ochrony Zwierząt. Jej zdaniem, nie ma możliwości, aby psy po dostaniu się do zamkniętego pomieszczenia, gdzie przebywa oszalałe ze strachu dziko żyjące zwierzę, w tym przypadku lis, mogły zareagować inaczej niż brutalnie je atakując.

Taka konfrontacja może się zakończyć tylko okrutną śmiercią słabszego. – Osoby, które organizują takie zawody, czy też właściciele psów, które uczestniczą w tych zawodach, powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej – podkreśla Kodym-Flanagan.

Chwyt nieregulaminowy

– Jeśli pies zrobi chwyt na lisa, zostaje zdyskwalifikowany. Zdarza się to u jednego- -dwóch psów na 20. U terierów, które mają większą pasję atakowania, takie chwyty zdarzają się w połowie przypadków, dlatego wycofałem je z zawodów – mówi Walter, myśliwy zrzeszony w PZŁ od 35 lat.

Tymczasem w artykule „Norowanie na południu”, opublikowanym na stronie www.naszepsy.pl znalazł się nieco inny opis: „Najwyżej oceniony jest pies, który wypędzi lisa z nory lub wykona chwyt – za gardło, głowę lub bok. (...) Nieco mniej punktów otrzymuje pies, który nie skończy wypędzać lisa lub wykona chwyt nieregulaminowy za ogon, tułów, przednią połowę ciała, za pysk”. Na pytanie o cierpienia zwierząt w takie sytuacji w PZŁ usłyszeliśmy, że trzeba spytać samego lisa oraz że dżdżownica na haczyku też cierpi.

Napadnięty reporter

Konkurs w Grębowie organizowany jest przez Komisję Upowszechniania Psa Myśliwskiego przy Okręgowej Radzie Łowieckiej PZŁ w Szczecinie. W tym roku zgłoszono rekordową liczbę 42 psów: 19 z Niemiec, ok. 10 z Czech, reszta z Polski. Udział w dwudniowej imprezie kosztuje 70 zł, a 30 euro dla gości zagranicznych. Rok temu zawody w Grębowie próbował opisać i sfotografować Roman Słomski, reporter „Kuriera Szczecińskiego”. – Zrobiłem nawet zdjęcia z przebiegającej obok drogi publicznej, ale z posesji Waltera wyskoczyło trzech Niemców. Napadli mnie i zabrali kartę z aparatu cyfrowego. W tych zawodach biorą udział wysoko postawieni ludzie. Nie boją się nikogo – opowiada Słomski.

Prezes PLOZ podkreśla, że z niepokojem obserwuje przyzwolenie organów wymiaru sprawiedliwości na norowanie, które powinno być ścigane z urzędu. ŻW zwróciło się w tej sprawie do inspekcji weterynaryjnej, która sprawuje nadzór nad wykonywaniem ustawy o ochronie zwierząt.

– Po interwencji ŻW zawiadomimy prokuraturę. Już teraz mogę powiedzieć, że doszło do złamania prawa, gdyż każdy konkurs z udziałem zwierząt powinien mieć akceptację głównego lekarza weterynarii. A o norowaniu w Grębowie nie zostaliśmy powiadomieni. Oczywiście nie wydalibyśmy na ten konkurs zgody – mówi Janusz Związek, z-ca głównego lekarza weterynarii.

Myśliwska tradycja

Polscy myśliwi argumentują, że norowanie to sprawdzenie sprawności myśliwskiej psa i tradycja. Jednak nawet niezwykle konserwatywni Anglicy od połowy lutego zakazali polowań z nagonką na lisy, uznając, że są zbyt barbarzyńskie. A na polowaniu lis ma przynajmniej szanse uciec. W sztucznej norze nie.
_______________

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #872 : 2007-02-16, 16:46 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #873 : 2007-02-16, 21:05 »
Tak,wiem,że dawmi myśliwi np. indianie nie zabijali dla samego zabijania - mieli też szacunek dla swoich ofiar. Indianie wykorzystywali wszystko z upolowanego zwierzęcia,np. z bizona. Obecni myśliwi uważają się za " elitę" - mówią,że polują,bo lubią i nikt im tego nie zabroni. Myślę ,że jest tylu myśliwych,bo,tak jak mówisz obecnie zabijanie jest bardzo łatwe i nie trzeba się specjalnie wysilać,żeby cokolwiek upolować - kiedyś polowanie trwało nawet parę dni - teraz,myśliwi przychodzą do lasu,strzelają do wszystkiego,co się rusza,a potem idą na biesiadę i popijawę. Współcześni myśliwi nie mają też szacunku dla swoich ofiar - na jednym z forum,myśliwi pisali,że będą oddawać lisa za paczkę fajek - i to ma być etyka myśliwego?.
Według najnowszych badań wykorzystywanie w całości bizonów przez Indian jest niczym więcej tylko mitem. Zabijali ich zbyt dużo i wielkie ilości mięsa marnowały się. Również idea człowieka pierwotnego żyjącego w zgodzie z naturą legła w gruzach. Wynika z tych badań, że już człowiek pierwotny wykorzystywał przyrodę w sposób bezwzględny.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #874 : 2007-02-17, 08:51 »
Wynika z tego ze natura stworzyła coś co spowoduje że sama natura umrze. Lub być może jesteśmy katalizatorem zmian, bo chyba z genetycznego punktu widzenia - swiat bez zmian to świat wymierający.
Coś na zasadzie pożaru i powodzi - gdzie wydaje się że powódz rla życia jest mniej uciążliwa - a się okazuje na odwrót. Wolę myślec ze badania się mylą.
Lub że każde zwierze na naszym miejscu zrobiloby to samo.
Ze do pewnych zachowań i szersego zrozumienia przyrody się dochodzi.. i może powoli nadejdzie w końcu ten moment.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #875 : 2007-02-17, 13:48 »
Coś mi się przypomina, że to podobno biali osadnicy zabijali wielkie ilości bizonów ot tak sobie, bez sensownej potrzeby i to oni je wytrzebili. Nie wiem, jak było naprawdę :/

Zoolog, co tak rzadko się odzywasz? :hmmm:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #876 : 2007-02-17, 14:14 »
Tak,strzelali sobie do bizonów np. z pociągu!.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #877 : 2007-02-18, 13:07 »
Co za bzdurny argument o tradycji :roll: Jeśli coś jest złe, należy z tym skończyć natychmiast, a nie ciągnąć chory zwyczaj w imię tradycji... Siedzi w ludziach jakaś prymitywna potrzeba patrzenia na okrutne sceny, podniecania się widokiem krwi, strachu, śmierci... Wszelkie walki zwierząt powinny być raz na zawsze zakazane, a łamanie zakazu karane tak, by drugi raz nikt tego nie robił. Jak człowiek nie umie znależć sobie innej rozrywki, niech poszuka podobnych sobie i niech się piorą do zabicia, ale bez udziału zwierząt :roll:   
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #878 : 2007-02-18, 13:42 »
A najgorsze jest to,że to,co jest opisane w tym artykule,to jeszcze nic...czytałem wypowiedzi osoby,która była świadkiem takiego konkursu. Osoba ta pisała,że: - zwierzęta były prowokowane do walki,walczące zwierzęta rozdzielano,wrzucając je do beczki z lodowatą wodą,tylko psom udzielano pomocy weterynaryjnej - lisy rozstrzeliwano po zakończeniu " zabawy " na oczach widowni ( także dzieci! ). Rozwalił mnie ten komentarz PZŁ,że "dżdżownica  na haczyku też cierpi' - naprawdę,bardzo trafne porównanie...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #878 : 2007-02-18, 13:42 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #879 : 2007-02-18, 14:03 »
Rzeczywiście trafne :roll: Okrutnik zawsze znajdzie  dla siebie usprawiedliwienie... Nawet nie musi być sensowne, byle było...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #880 : 2007-02-18, 14:20 »
Myśliwi zawsze znajdą usprawiedliwienie dla swojej morderczej pasji. Smutne jest to,że ludzie,którzy twierdzą,że kochają przyrodę,uważaja,że PZŁ to dobra i potrzebna instytucja,tylko należy wykluczyć z niej ludzi,którzy należą do PZŁ dla rozrywki,a zostawić tylko tych,którzy polują z "pasją". Pasja do zabijania zwierząt - tego nigdy nie zrozumiem. A z ciekawostek - na forum myśliwskim ostatnio przeczytałem,że lis to kłusownik!!!.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #881 : 2007-02-18, 14:40 »
Tak, tak, to lisy wnyki zastawiają i zganiają na ludzi :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #882 : 2007-02-18, 14:49 »
Chodzi im o to,że lis jest odpowiedzialny za spadek liczebności drobnej zwierzyny w takim samym stopniu,co kłusownicy - a może by panowie myśliwi popatrzyli na siebie? - oni twierdzą,że np. nie przestaną polować na zające,bo to " tradycja " - a póżniej się martwią,że zajęcy jest mało...i zwalają całą winę na lisa - przecież lis nie pójdzie do supermarketu,a pan myśliwy może się bez zająca obejść...Rozbroiła mnie też wikipedia - z jednej strony,pisze jakim okrucieństwem jest " produkcja " futra na lisich fermach - ale z drugiej strony jakby namawia do robienia futer z lisów dzikich,tłumacząc,że tych jest w Polsce za durzo...to z jednych wolno,a z drugich nie? - jeżeli już sprzeciw,to całkowity.                               http://pl.wikipedia.org/wiki/Lis_%28zwierz%C4%99%29           

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #883 : 2007-02-18, 18:06 »
"Charles Darwin wypowiadał się w 1878 roku na temat lisów i futer - "gdyby jakakolwiek kobieta zobaczyła w jaki sposób powstają futra, nigdy by ich nie założyła, jest to okrucieństwo nie na miarę tej epoki".

Obawiam się, że pan Darwin, z całym szacunkiem dla niego, mylił się... Dawniej nie mówiono o okrucieństwie, z jakim odbywa się hodowla zwierzat futerkowych. Dziś nikt już nie może zasłaniać się niewiedzą, a mimo to są zwolenniczki naturalnych futer... Nie tak dawno widziałam w necie fotografie z jakiegoś pokazu mody, na którym znane panie prezentowały się w futrach. Uśmiechnięte, zadowolone... Przecież nie mogą nie wiedzieć... Czyli po prostu puste głowy, twarde serca, brak wrażliwości... Jak to inaczej ocenić? Może im zapłacono... Nie chciałabym tak zarobionych pieniędzy... 
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #884 : 2007-02-18, 18:17 »
Sam chciałem wkleić ten cytat - to jest dowód na to,że już wtedy " produkcja " futer była okrucieństwem - mineło ponad 200 lat,a nic się nie zmieniło...a wracając do wikipedii - oni uważają,że śmierć na fermie jest be,ale na polowaniu to już jest cacy,bo,może na polowaniu zwierze szybciej ginie i mniej cierpi? - a czym to się różni? - śmierć to śmierć i nic tego nie zmieni,a brzmi to jak usprawiedliwienie myśliwych.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #884 : 2007-02-18, 18:17 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #885 : 2007-02-18, 18:51 »
Na fermie śmierć jest zła, ale życie chyba jeszcze gorsze... Zwierzę, które ginie z ręki myśliwego, przynajmniej życie miało normalne. To oczywiście nie usprawiedliwia polowania dla rozrywki :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #886 : 2007-02-18, 19:19 »
Chmm...może i zwierzę zabite przez myśliwego miało normalne życie,ale,jak już pisałem - śmierć to śmierć - każda jest zła i nie ma mniej lub bardziej humanitarnych metod zabijania. Jeżeli,jak twierdzą myśliwi,można zabijać to,czego jest za durzo,to powinniśmy chyba zacząć od siebie...to ludzi jest o wiele za durzo,chcą zdobywać nowe tereny,a zwierzęta im w tym przeszkadzają...A wracając do lisów,skoro teraz można strzelać do 3 miesięcznych zwierząt,to ja już nie wiem...może lepiej,żeby takie zwierzę w ogóle się nie urodziło?...Niemcy właśnie pracują nad środkiem na niepłodność dla lisów...to by była przynajmniej bezkrwawa metoda na kontrolowanie liczebności zwierząt,ale sam nie wiem,co o tym myśleć,bo Niemieccy przyrodnicy są przeciwko takiej ingerencji...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #887 : 2007-02-18, 20:26 »
Z tym, że nie ma bardziej i mniej niehumanitarnych metod zabijania sie nie zgodzę... Można zabić zwierzę nie zadając mu bólu, albo b. krótkotrwały, a można robić to w sadystyczny sposób.
Pewnie, że nas jest zdecydowanie za dużo i idąc tym tropem, trzeba zacząć strzelać...
Antykoncepcyjne środki to, moim zdaniem, najlepszy sposób w przypadku zbytniej liczebności. Nie rozumiem, czemu przyrodnicy są przeciwni takiej ingerencji?

Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #888 : 2007-02-18, 21:17 »
Nasi przyrodnicy uważają,że to jest zbyt droga metoda i,że kto miałby za to płacić...mówią,że najlepsze są " proste " i " tanie " metody - czyli odstrzał - i,że trzeba strzelać do lisów ile wlezie. Jak im napisałem o tej antykoncepcji,to mnie zjechali,a przecież nawet myśliwi twierdzą,że to by był najlepszy sposób...byle by tylko nie przesadzić w drugą stronę...chmm...a co do zabijania...myślę,że śmierć to zawsze śmierć - nieważne,jak wykonana. Skoro ludzie zabijają na masową skalę zwierzęta hodowlane - krowy,świnie - temu,niestety nie zaradzimy - to powinni dać spokój zwierzętom leśnym. Ale ludziom,niestety ciągle jest mało...no i lubią ten dreszczyk emocji,który toważyszy zabijaniu. Może masz rację,że zwierzę na polowaniu szybko ginie ( ale nie zawsze ) ale,dla mnie to i tak jest zbrodnia...myślistwa nigdy nie będę popierał,choćby nie wiem co...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #889 : 2007-02-18, 21:27 »
Ja też nie popieram i nie będę popierać myślistwa, chyba, ze człowiek poluje, żeby przeżyć. Ale dla rozrywki-zdecydowanie nie.
Antykoncepcja zbyt droga? Oszczędność dobra rzecz, ale nie kosztem cierpienia...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #890 : 2007-02-18, 21:49 »
Oni twierdzą,że odstrzał jest najlepszy,a liczebność spadnie...w 10-20 lat,oczywiście wypełnionych ostrym strzelaniem.Dziwi mnie to,że w Niemczech,gdzie lisów jest dwa razy więcej,niż u nas,jest tyle protestów przeciwko polowaniu na nie - jak i na inne zwierzęta. Znalazłem wiele stron przeciwko polowaniom,na których polowanie na lisa to często osobny dział - może dlatego,że tamtejsi myśliwi zabijają te zwierzęta masowo...może niemcy ( przynajmniej niektóży ) mają większą wrażliwość? Oczywiście,to są wyjątki,bo jak pisała iras,Niemcy aż tak się od nas nie różnią,ale ja sobie nie wyobrażam takich stron internetowych w Polsce,a o manifestacjach już nie wspomnę...szkoda,że u nas nie ma chociaż takiej mniejszości...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #890 : 2007-02-18, 21:49 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #891 : 2007-02-19, 18:48 »
He,he - i znowu mnie przyrodnicy objechali...napisali,że chwała Niemcom za to,że tak skutecznie tępią szkodniki ( lisy ) a,że używają broni durzego kalibru,to bardzo dobrze,bo ze zwierzęcia zostaną tylko uszy...a z ciekawostek,to podobno ostatnio w tv był jakiś program,w którym był apel do Polskich kobiet,że jeżeli kochają przyrodę,to niech zaczną nosić futra z Polskich lisów...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #892 : 2007-02-21, 18:38 »
Dlatego napisałem,że to przykład braku wyobrażni tego człowieka ... i jest to też przykład na to,jak pamiętliwe są zwierzęta - do końca życia potrafią pamiętać,że człowiek zrobił im krzywdę...P.S: przypomniałem sobie,że w tym artykule pisało,iż ten myśliwy twierdził,że,jeżeli lisek umknął by psom,to by sobie już sam poradził na wolności...głupek - żeby przeprowadzać takie " eksperymenty " na żywym zwierzęciu...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #893 : 2007-02-22, 15:32 »
Takie zdjęcia to lubię! Aż się człowiekowi gęba śmieje :)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #894 : 2007-02-22, 16:15 »
A wracając do myśliwych - to uprzywilejowana grupa - oni mogą bez żadnych zezwoleń opiekować się zwierzętami-i jak z tego kożystają?-tak,jak ten burak,o którym pisałem wyżej...ale czego można się spodziewać po ludziach,któży mówią,że kochają zwierzęta i równocześnie do nich strzelają?.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #895 : 2007-02-22, 16:28 »
Tak, jak piszesz, Lisie, oni tylko mówią, że kochają, może nawet w to wierzą? Tak naprawdę nie wiedzą, na czym miłość polega... Przynajmniej w odniesieniu do zwierząt...

Lubię zdjęcia skaczących zwierzaków :) Wiesz, że mój psiak skacze podobnie? W lesie nadsłuchuje, co w trawie piszczy, a potem wykonuje kilka skoków w chaszcze. Zawsze jestem gotowa do interwencji, żeby czegoś nie wyciągnął... Skakać pozwalam :)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #896 : 2007-02-22, 16:44 »
Wydaje mi się,że oni to robią z przymusu...gdybym ja miał kiedykolwiek możliwość zaopiekowania się takim pożuconym liskiem,czułbym się jak ktoś wyróżniony, a oni robią to,tak bez emocji-jakby to było coś przykrego,lub parszywego...Oczywiście,myśliwi wolą się zajmować takimi zwierzętami,które przynoszą jakąś korzyść,np. sarenki,które odchowają,wypuszczą na wolność a póżniej będą do nich strzelać - czytałem o takich praktykach. A co do skakania - Miki przeskoczył ostatnio żywopłot...taki niski,ale zawsze...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #897 : 2007-02-22, 16:56 »
Nie wyobrażam sobie, jak można wychować jednego liska, przywiązać sie do niego, pokochać zwierzaka, a drugiego, w dodatku na oczach pierwszego, wrzucić pomiędzy psy... :roll: Jedyne wytłumaczenie to takie, że prawdziwego uczucia nie było... Może to był kaprys, "a, wezmę i będę sobie miał lisa"...

Ja też czułabym się wyróżniona, mogąc odchować jakiegoś bezradnego zwierzaka :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #897 : 2007-02-22, 16:56 »

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #898 : 2007-02-22, 17:19 »
Ludzie często nawet tak ludzi segregują.. kiedyś był program z tą Drzyzgą - nienawidzę takiej pornografii emocjonalnej ale lubie jak coś szumi gdy jem kolację, więc obejżałem..
Tam był koleś który napadał i bił babcie na ulicy... spytała go Ewa czy jakby jego babcie ktoś tak urządził co by zrobił.. powiedziałby że by zabił..
Sądzę że to się nazywa głupota - ale niestety ludzie lubią sortować na "cudze - moje".. i jakoś "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe" jest dla nich niezrozumiałym pojęciem..
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #899 : 2007-02-22, 17:36 »
To chyba jakaś oziębłość emocjonalna, brak empatii... Człowiek "swoje" poważa, a reszta niech ginie... Dla mnie to kalectwo emocjonalne.

A programów owej pani nie lubię, jak zresztą żadnych w tym stylu. Przyznam, że nie rozumiem takiego exhibicjonizmu psychicznego, jakiemu poddają się ludzie przed kamerami. Mam problem z rodziną, siadam z nią przy stole i wyjaśniam, ewuntualnie proszę o pomoc przyjaciół, a nie latam do TV i robię z siebie i swojego życia widowisko dla gawiedzi. Blee... Ale jesli ktoś tak lubi... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 26 zapytaniami.