Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: zepsute plecki:P  (Przeczytany 1830 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
zepsute plecki:P
« : 2004-11-18, 21:04 »
mam malenki problem.
otoz.. w wakacje bylam na obozie konnym. niestety instruktorzy byli tak kompetetni, ze NIE korygowali tego, ze ponad 18 godzin jazdy siedzialam zgarbiona i powieszona na szyi konia.. pod koniec tygodnia przy anglezowaniu tak mnie plecy bolaly, ze mialam lzy w oczach i chcialam juz zsiadac z konia.. :? jakos przezylam, ale teraz np. nie moge sie szybko polozyc plasko na brzuchu bo mnie wstretnie kregoslup boli.. tak na codzien mnie nie boli,ale jak cos zrobie konkretnego to czasem mnie tak walnie.. :roll: nie wiecie co sobie moglam zepsuc w moich biednych pleckach??

i NIE jedzcie do "Qń"-ia w Borach Tucholskich:/
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #1 : 2004-11-18, 21:19 »
no to moja droga masz objawy takie jak ja - radzę oszczędzić plecki przez jakieś 2tygodnie, nie dźwigać, dużo leżeć, nie uprawiać żadnych sportów i 2 razy dziennie wcierać w plecy fastum

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #2 : 2004-11-18, 21:24 »
Cytuj

no to moja droga masz objawy takie jak ja

oo matko, to zes mnie pocieszyla:P zaczelam czuc sie..umierajaco.. :lol:


Cytuj

radzę oszczędzić plecki przez jakieś 2tygodnie


ale srodowych qni se nie odpuszcze, musialabym chyba nie moc sie ruszyc od tych pleckuf :shock:

Cytuj

nie dźwigać


aa wlasnie, i jeszcze jak sie wychyle w przod i chce podniesc 5litrowa butelke z woda ktora stoi tak na wysokosci troche nizej niz klatka piersiowa to strasznie mnie boli :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

zepsute plecki:P
« Odpowiedz #2 : 2004-11-18, 21:24 »

Zorba

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #3 : 2004-11-18, 22:12 »
moj tato jest rechabilitantem
Prawdopodobnie masz ucisk na nerwy przygręgosłupowe moj tato zaleca ćwiczenia kręgoslupa(nie na silowni czy cos takiego) jak bedziesz systematycznie ćwiczyć w ciagu 2 tyg powinno to ci przejść.
(p.s pytalam sie specjalnie taty).
Ale pamietaj moj tato musialby zobaczyc ten kregoslop takze wiesz diagnoza nie musi byc sluszna ale sadze że to to.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #4 : 2004-11-18, 22:17 »
oo, super, dzieki ruska za fatyge:)) a jakie to maja byc cwiczonka??
Zapisane

Zorba

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #5 : 2004-11-18, 22:31 »
np koci grzbiet(bardzo dobre ćwiczenie) :)
Albo no nie wiem chodzilas kiedys na korekcyjną? tam są głównie ćwiczenia na kręgosłup.
Poleca sie też pływanie dodatkowo porostuje kręgosłup :) Takze pływaj duzo chodź z kolezankami na baseny pływaj na plecach.A moze w szkole masz basen? U mnie w szkole jest basen i są nawet zajęcia na basenie "korekcyjnie".
Cytuj

dzieki ruska za fatyge:))

no porblemos:)

EDIT- to mój 800 post:D
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #6 : 2004-11-19, 16:09 »
oo matko, czuje sie dobita. dzis na wfie mielismy dokladnie to czego nie powinnam robic (tak mi sie wydaje)- rzucanie pilka lekarska, 3kg :?

ale za to ide dzis na basen ;)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #7 : 2004-11-19, 16:15 »
basenik- super, może jak masz tam jakieś jakuzi albo coś łagodnego to powinno też pomóc...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #8 : 2004-11-19, 16:31 »
qrcze chyba jednak nie ide:// chyba ze TaT wroci z zakupow i bedzie mu sie chcialo:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

zepsute plecki:P
« Odpowiedz #8 : 2004-11-19, 16:31 »

golden

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #9 : 2004-11-19, 17:18 »
ja tez mam duże problemy z kręgosłupem. Nie moge wykonywać ciężkich ćwiczeń na wfie, ani zbytnio przemęczać kregosłup...
basen to najlepszy sposob na uciazenie kregoslupa ;)
Zapisane

Euphoria

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #10 : 2004-11-19, 19:07 »
taki już los "krzywusów"..mnie kręgosłup dokucza często juz teraz, to co to będzie za parę lat! Po 2 godzinach w siodle na odcinku lędźwiowym tak mnie na****dziela..a czasem jak ciężka jazda to i 45minut wystarczy ..
Zapisane

kasia

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #11 : 2004-11-19, 22:56 »
Oj, uważaj na siebie. Nie przemęczaj tego.
Ja ostatnio też mam poroblem z pleckami - nie mogę np dłużej siedzieć, bo mnie bola, czasem jak stoję tez. Nie wiem czemu. ja ogólnie zdechlak jestem ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #12 : 2004-11-20, 01:25 »
oj oszczedzaj sielepiej ja naszczescie plecy mam proste i wogóle problemów nie mam z nimi :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #13 : 2004-11-20, 12:41 »
oo matko dzisiaj chodzilam 3 godziny, ani razu nie usiadlam, i chyba umre :shock: moje plecki mowia aaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuć..
Zapisane

Lalaith

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #14 : 2004-11-20, 15:38 »
Ja teeż mam problemy z plecami. Ale to od tego wypadku mojego.. ;) Ciut inna sprawa.. Ale to samo - strzykanie, "przeskakiwanie", bóle.. Yh,yh,yh
Zapisane

Forum Zwierzaki

zepsute plecki:P
« Odpowiedz #14 : 2004-11-20, 15:38 »

Dalmafreciak

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #15 : 2004-11-23, 12:28 »
Ja też miałam/mam problem z kręgosłupem. ;)
Ale ćwiczyłam, używałam specjalnego 'sprzętu' i teraz jest lepiej. :)
Właściwie w ogóle plecy mnie nie bolą! :wink:
Ale u mnie chodziło o skrzywienie kręgosłupa.

Wika wybierz się do rehabilitanta. A najpierw tak jak ja do lekarza. ;) On może Cię gdzieś skierować na specjalne ćwiczenia. 8)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #16 : 2004-11-23, 19:41 »
A ja miałam pęknięte kręgi :(  3 dni w szpitalu, pół roku w gorsecie stabilizującym, zwolnienie z dźwigania ciężarów powyżej 2 kg do końca życia :(  Do tego przy prześwietleniach okazało się, że miałam niewykrytą martwicę (moja lekarka leczyła mnie wtedy na nerki :roll: ) Do tej pory odczuwam skutki. Nie życzę nikomu takiego bólu jaki przeżywałam przez te długie miesiące.
Vio miałam jakieś ćwiczenia na kręgosłup, do wykonywania w domu, ale nie mogę qrcze znaleźć...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
zepsute plecki:P
« Odpowiedź #17 : 2004-11-23, 22:12 »
Wika, na pewno są jakieś stronki netowe z ćwiczeniami. :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 26 zapytaniami.