Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mam bokserka!!! No i.... Jaka karma?  (Przeczytany 3226 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Waldek

  • Gość
Mam bokserka!!! No i.... Jaka karma?
« : 2002-12-08, 20:08 »
Kupiłem upragnionego bokserka (właściwie boskerkę bo to jest ONA) :o . No i... Mam problem czym to maleństwo (8 tygodni) karmić. Jakie dla tej rasy są najbardziej wskazane witaminy.... itd. Proszę o pomoc.
Zapisane

CHI

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #1 : 2002-12-09, 08:05 »
Dziwne, że hodowca Ci niczego nie wyjaśnił. Ja daję przepis jak czym itp (oprócz "wyprawki" karma +kocyk, książeczki o szczeniakach i wychowaniu itp).
No ale.
Ja zawsze karmię szczeniaki gotową karmą firm: Royal Canine, Nutra Nuggat lub Anka (taka kanadyjska Nutra). Najbardziej polecam Rojala. Nie są może tanie, ale w gruncie się opłaca=oszczędzasz na weterynarzu, który jest znacznie droższy.
Gotowe karmy mają to do siebie (mówię o tych powyżej a nie o "wynalazkach" typu pedigri czy friskas), że są doskonale zbilansowane i nie trzeba nic pieskowi dodawać żadnych witamin, tylko zachowywać dawkowanie= ilość karmy na wiek/wagę szczeniaka.
Karmę podaje się rozmoczoną w przegotowanej wodzie, moczy się tylko  porcję na jeden raz.
Czy piesek dostał książeczkę z e szczepieniami i odrobaczeniem? Bo jak nie to trzeba koniecznie odrobaczyć.

Pozdrawiam
CHI
Zapisane

Bona

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #2 : 2002-12-09, 08:16 »
Cytat: CHI
Dziwne, że hodowca Ci niczego nie wyjaśnił. Ja daję przepis jak czym itp (oprócz "wyprawki" karma +kocyk, książeczki o szczeniakach i wychowaniu itp).



gdzie są tacy hodowcy ????????????co daja wyprawkę ???
Ja nic nie dostałam , buuuuuu :cry:  :cry:
tylko wzięłam piesia jak stał i pojechałam i dodam jeszcze ,że bynajmniej za darmo go nie wzięłam.

Nie to żebym sama nie mogła tego kupić , ale uważam ,że to byłby miły gest i dla mnie byłby to dowód ,ze hodowca dba nie tylko o zarobek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedz #2 : 2002-12-09, 08:16 »

ZEMAT

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #3 : 2002-12-09, 08:32 »
Dla mnie jest to więcej niż dziwne że dopiero teraz pytasz o takie rzeczy  :?:  :grr:  ;)
Zapisane

Bona

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #4 : 2002-12-09, 08:36 »
To chyba nie do mnie ??? :?:  :?:
Zapisane

CHI

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #5 : 2002-12-09, 09:20 »
Bona dla mnie to nie jest dziwne, może nie jestem z tego świata.
Ale z drugiej strony.
Wczoraj dzwoni do mnie człowiek, który czekał na bullkę ode mnie prawie 2 lata, że suczka (mojej hodowli - mam jej babke i matkę) "zrobiła rasę w Nowej Rudzie". I brakuje jej "małego CWC" - bo wygrała pośrednię we Wrocławiu - do Ch. Pl.
Miłe co? ;)  ;)
A żeby było śmieszniej mało brakowało, żeby ode mnie nie kupił żadnego szczeniaka. No bo wyobraźcie sobie przyjeżdża taki "łysy", glany, czarna skóra, 4 czy 5 kolczyków w uchu i pyta o bull terriera. A g...
No ale, po dłuższej (będzie ze trzy godziny) rozmowie zrobiliśmy mu "egzamin na właściciela bullka ode mnie" i zdał ;)  ;)
Potem już tylko czekał, bo suka nie zaszła w ciążę. A najciekawsze, że jak przyjechał pierwszy raz, od razu po swoją suczkę (pręgowana z biełymi zn.), siadł na "psim wybiegu=podwórko" gdzie pętało się całe stado (stare psy + 8 bulików) na krześle to "ta jego" zaparkowała pod krzesłem i nie spuszczała go z oka i od razu z nim poszła...
Zapisane

Bona

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #6 : 2002-12-09, 09:37 »
SUKCESU PSIURKÓW ZAWSZE SĄ MIŁE !!!!!  Gratuluje Pani Hodwowczyni !!!!!!! 8)



Mam pytanie : jak wyglądał wasz egzamin  na właściciea bullka ??

Swoją drogą - to też o gościu świadczy dobrze, że nie kupował na chybcika, ale potrafił czekac 2 lata na psiaka z określownej hodowli.
Zapisane

CHI

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #7 : 2002-12-09, 10:14 »
Dzięki Bona
W sumie "egzamin" to była dłuuuuuuuuuuuga rozmowa, na zasadzie kto, co jak, kiedy, dlaczego i po co właśnie bull. I facet wykazał się nie dość, że wiedzą o rasie, to potrafił nas przekonać (mimo wyglądu), że jest normalny, a bulla chce przede wszystkim do kochania. I że zwiedził (co sprawdziłam) kilka hodowli, ale nigdzie nie "pętało się po domu" stado 3 bulki + 3 boksery!!!! ;)
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #8 : 2002-12-09, 16:47 »
Cytat: Bona
To chyba nie do mnie ??? :?:  :?:

Nie do Waldka chyba on jest autorem postu  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedz #8 : 2002-12-09, 16:47 »

Bona

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #9 : 2002-12-09, 16:50 »
oooooooo, a myślałam,że ja  :shock:  :shock:  ;)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #10 : 2002-12-09, 16:53 »
CHI - oceniac ludzi po wyglądzie???A feee ;)  ;)  ;)

Małe CWC, a jak wyglada Duze CWC?Hihihihi!!!GRATULACJE! PO to sie chyba hoduje, zeby potem takie cos usłyszec!!!miód na serducho!!!

Kiedy ujrzymy w końcu twoje pocieszki???Ja chcem bulliki i bullinki obejrzec, i boksie!!!
A kryłaś u p.Magdziarskiej czy u Ryńcy? A Paganiniego znasz od Dolińskich?

A co do mojego hodowcy, to podarował mojemu psiurowi malutką czerwoną obróżke "na szczęśćie", miły gest.....
Zapisane

CHI

  • Gość
Mam bokserka!!! No i....
« Odpowiedź #11 : 2002-12-10, 08:30 »
Witaj Galja. Kryłam u Magdziarskiej, Paganiniego znam=rodzina moich.
Zdjecia małych są na www.strony.wp.pl/wp/zkwp_jeleniagora
Tu wrzucę jedno, a buliki jak się obrobie to "wrzucę" do galerii (zresztą coś tam chyba już jest), bo chwilowo muszę popracować bo jutro jest jakaś konferencja i muszę przygotować materiały
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 24 zapytaniami.