Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"  (Przeczytany 3576 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jennifer

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« : 2003-03-12, 15:51 »
"Nie będę więcej jeść Eukanuby!" - To mi kilka dni temu powiedział mój pies. Obiecane, dotrzymane. Nie je... Może od początku...

Gala ma obecnie 8 miesięcy i od sporego czasu jest karmiona dwa razy dziennie. Pierwszy posiłek w godzinach 7-9 składa się z Eukanuby (dla szczeniąt ras małych, połowa dawki wg wagi i wieku, połowa bo ma dwa posiłki dziennie), a drugi 17-18 to gotowany indyk, marchewka i ryż. Delicje.  :alkoholik:

Eukanube już je od grudnia. Do tej pory słyszałam wszystko co dobre o tej karmie z jedna wadą: ma kiepski smak. Od grudnia do połowy marca jakoś nigdy nie marudziła. Aż kilka dni temu... przestała jeść kompletnie! Wstajemy rano, ta już pędzi do kuchni, buszuje, kręci się. Ja w końcu biore worek karmy i wsypuje. Ta spojrzy i... idzie sobie :shock: Drugie danie of kuz wsuwa, że aż miło.

Tak już się dzieje od... 4-6 dni. Sprawdzałam termin ważności, zapach itd. - wszystko się zgadza. Jest świeża, kupiona na początku marca. (3kg) Kompletnie nie wiem co robić.  :?:
Zapisane

onka

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #1 : 2003-03-12, 15:59 »
mój pies je tylko eukanube (no w niedziel dostaje "na obiad" warzywa z rosolu + mięso z kurczaka gotowanego)

i według mnie nie ma sensu mieszac gotowanego z sucha karma  ( a eukanuba ma to do siebie,ze jest bardzo dobrze zbilansowana)

ale to tak tylko sugestia z mojej strony :D

i wcale sie nie dziwie suni - po co ma jeść jakieś kulki jak może dostać pyszne mięsko i ryż  :wink:  :?:
Zapisane

Czuczi

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #2 : 2003-03-12, 15:59 »
Jedynym rozwiązaniem jest zmiana karmy!!!!!
Jak mój pies nie chce jeść to czasami robie tak że nie dostaje nic oprócz tego czego nie chce i w końcu to zjada-a taka mała głodóweczka nie zaszkodzi...
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedz #2 : 2003-03-12, 15:59 »

ZEMAT

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #3 : 2003-03-12, 19:58 »
Wiesz ja jej nie jadłem, ale moje psy nie chcą jeść tego dziadostwa  ;)
Tylko surowiznę i casami wędzone kości oraz golenie cielęce i wołowe także wędzone  :wink:
Zapisane

Jimmy

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #4 : 2003-03-12, 21:00 »
Może poprostu ta karma mu zbrzydła/przejadła :) Ja karmie małego Purinom i jest wporzo ;)
Zapisane

kapi

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #5 : 2003-03-12, 21:09 »
Mi wet powiedział, że nie powinno się mieszać karm. Albo dajemy suchą albo gotowe własnej roboty. Oczywiście karmiąc suchą można coś własnego wrzucić ale to od czasu do czasu.
Zapisane

Jimmy

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #6 : 2003-03-13, 20:44 »
My rozmawiamy która karme wybrac bo psiak wybrzydza. Zwykły burek cieszy sie, że cos znalazł do zszamania :( Może poprostu dac psu do zrozumienia "to co w misce zjeść i kropka".
Zapisane

Talagia

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #7 : 2003-03-14, 00:21 »
Nie wystarczy powiedzieć JEDZ i pies odrazu wszystko wzorowo zacznie zjadać, ja pieskowi kupuje hillsa albo Eukanube, kiedyś dawałam Purine, ale wet mi odradził i teraz jestem na karmach weterynaryjnych. 8)
Zapisane

Jennifer

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #8 : 2003-03-14, 11:30 »
Postanowilam zrobic jej 3 dni tylko z Eukanuba. Jak bedzie glodna to zje i zrozumie ze tylko to dostanie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedz #8 : 2003-03-14, 11:30 »

Czuczi

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #9 : 2003-03-14, 14:31 »
Czyli skorzystasz z mojej rady-uwierz mi jest najlepsza-ja zawsze tak robie i zawsze skutkuje-mój pies jest naprawde wybredny  :lol:
Zapisane

Jennifer

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #10 : 2003-03-15, 20:20 »
Czuczi: Zdenerwowalam sie stasznie, bo dalej jesc nie chciala i poszlam za Twoja rada. Zmienilam jej karme z Eukanuby na Royal Canin.

To czy bedzie jesc okaze sie dopiero jutro rano, przy najblizszym posilku.
Zapisane

Jennifer

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #11 : 2003-03-16, 18:35 »
Hurra! Zwycięstwo! Gala je Royal Canin. Już sie bałam... niektórzy mi tu wyskakiwali ze to ciaża urojona... :)
Zapisane

Agatka

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #12 : 2003-03-21, 14:02 »
A ja tak trochę z innej beczki. Sznuacery z natury sa grymasne. Jedza albo nie, czsem przechodzi, a czasem nie.
POnoc Eukanuba nudzi sie psom i trzeba na jakis czas ja odostawic albo zmienic na inny rodzaj.
Ja zmieniłam mojej jak miała 12 mies ze szczeniecej na Maintenance. Potem jak miała 14 zaczęłam jej dawac Performance.
Obecnie je razem ze swoja młodsza koleżanka Purine. A jak znam zycie to tez jej sie znudzi i trzeba bedzie znowu zmienic.
Fajnie, że znalazłas Gali cos co je z ochota.
A głodzenie psa , tylko po to zeby jadł to co my chcemy to chyba nie w porządku. Zrozumcie, że pies nie lubi jednostajności. Gdyby ktos dawał Wam cały czas tylko schabowy z ziemniakami to po 8 miesiacach tez byśce mu podziekowali.
Popatrzcie na to z innej perspekttywy
:)
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
"Nie będę wiecej jeść Eukanuby!"
« Odpowiedź #13 : 2003-03-22, 06:33 »
Cytat: Jennifer
Hurra! Zwycięstwo! Gala je Royal Canin. Już sie bałam... niektórzy mi tu wyskakiwali ze to ciaża urojona... :)


Zamienił stryjek sikerkę na kijek  :x
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 24 zapytaniami.