Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Czym karmicie swoje psiaki?  (Przeczytany 5528 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamila

  • Gość
Czym karmicie swoje psiaki?
« : 2002-07-29, 00:35 »
nAPISZCIE CZY KARMICIE SWOJE PSIAKI KARMA GOTOWA CZY PRZYRZADZANA PRZEZ SIEBIE? :D
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #1 : 2002-07-29, 00:48 »
Ja miałam piesia któremu gotowe śmierdziało z daleka, więc dawałam mu wyroby własne: głównie gotowane mięso (chude) + jakieś dodatki węglowodanowe w stylu makaronu ryżu...może to nie do końca prawidłowo? ale chował się zdrowo!!! 8)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #2 : 2002-07-29, 01:08 »
Całkiem zdrowo  :wink:
Swojej Hani gotuję - chociaż lubi też suche, ale na razie ma dietkę  :)  - mięsko chude + marcheweczka + wypełniacz. Jada dwa razy dziennie (babcia) i sobie nie żałuje. Ile nałoże - tyle wciągnie  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedz #2 : 2002-07-29, 01:08 »

AniaS

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #3 : 2002-07-29, 19:58 »
Gauli dostaje raz dziennie. Psi makaron+ mieso wolowe lub korpusy z kurczaka(bez kosci oczywiscie). Czasem, kiedy nie ma mieska gotowanego dostaje makaron z Chappi.  Suche Chappi dostaje czasem w ramach malego posilku lub przekaski (zwlaszcza gdy malo dostal rano). Bardzo rzadko (gdy nie ma makaronu) dostaje ryz- ale nie za bardzo go lubi. Rosnie zdrowo, nie choruje...i chyba o to wlasnie chodzi.  :wink:
Zapisane

kamila

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #4 : 2002-07-29, 21:18 »
czesc ania jak tam Guali?
Czy twoj piesek jest gruby po tym jedzeniu?
Zapisane

MKM

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #5 : 2002-07-29, 23:14 »
a czym karmic szczeniaka...pewnie jest duzo mozliwosci...a mnie sie pomysly koncza zwlaszcza ze Toffi zdaje sie byc wybredny  :)
dzięki z góry za rady
Zapisane

Rita

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #6 : 2002-07-30, 18:59 »
Ja z moja 11-to miesieczną sunią od początku miałam przeboje z jedzeniem . Nie uznaje puszek i gotowanych wypełniaczy. Obecnie daję jej Royal Cannin z klopsikami które sama robię . Miele wołowine , z mięsem drobiowym i dodaje ze 2 jaja ( bo samych surowych ani gotowanych nie je) , troche bułki i Algi morskie , formuje małe klosy , chwile podgotuje i gotowe. Może to śmieszne , ale to jedyny sposób by moja sznaucerka cos jadła.  :roll:
Zapisane

AniaS

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #7 : 2002-07-31, 00:33 »
Dzieki Kamila, Gauli ma sie swietnie. Pytalas czy gruby. ON??? A co to znaczy? Jak narazie jeszcze zadne stworzenie w moim domu nie bylo grube tudziez przekarmione (nie glodzimy tez  :lol: ), chyba, ze n\mowimy o moim bracie  w czasach kiedy byl jeszcze raczkujacym berbeciem... :wink:  :wink:  :wink:  Pozdrawiam Ciebie i psia rodzinke!
Zapisane

gia

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #8 : 2002-08-02, 10:34 »
Moje psy jedzą na szczęście wszystko: suchą karmę,gotowane żarcie (mięso+jarzynki+wypełniacz) i od czasu do czasu jedzenie z puszki.
Mam też chwilowo szczeniaki.Dostają 4 posiłki.2 z nich są mleczne:kleik ryżowy lub kaszka kukurydziana na chudym mleku,ser biały,na obiad to samo co dorosłe tylko drobniej posiekane a na kolację sucha karmę (Eukanuba)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedz #8 : 2002-08-02, 10:34 »

Grzesio

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #9 : 2002-08-03, 01:43 »
I taka i taką. Gotowa to: mięsne karmy, ale tylko w kawałkach, a robione przez nas to rózne zupki.  :P
Zapisane

Cortina

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #10 : 2002-08-05, 11:52 »
ja karmie sucha karma kiedys gotowalam, ale pies mi sie rozchorowal i zaczelam karmic eukanuba lub walthamem i teraz jest ok
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #11 : 2002-08-05, 13:04 »
Uwarzajcie na suchą karmę, między innymi wcześniejszy mój psiak Max przez nią dostał raka odbytu. Dlatego teraz Sabie wole kupowac jedzenie mięsne, lub robić jej coś samemu.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #12 : 2002-08-05, 21:24 »
Grzesiu, napisałeś uważajcie, hmmm.... moim zdaniem nie ma co przesadzać, moja Łatka je wszystko, począwszy od suchej karmy, za którą nie przepada, chrupie ja tylko jak ma ochotę, poprzez mięsko z puszki, o którym nie któży mówią, że w żadnym wypadku, nie dawać, skończywszy na zupach, takich jak my jemy, mama ją robi nalewa dla nas a ja nalewam dla Łaty chłodze i podaje. Podumówując Łata uwielbia puszki, lubi gotowane zupki, no a w ostateczności wcian suchą, jak mój tato zawsze mówił, dawaj jej wszystkiego po trochu, urozmaicaj dietę.
I myśle że ci co karmią np, wyłącznie eukanubą, lub jaką kolwiek innym suszem, bądź tylko puszką popełniają błąd.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Grzesio

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #13 : 2002-08-06, 08:41 »
Agnes ja tylko powiedziałem uważajcie, aby nie karmić psiaka tylko sucha karmą, Saba tez od czasu do czasu sobie chrupie, ale traktuje to jako przysmak, coś poza głównym jedzeniem, ja Maxia żywiłem tylko suchą karmą, była to nowość, więc dałem nabrać się reklamą. Mówię to po przeżyciach jakie przeszedłem z moim wczesniejszym psiakiem, i uwierzcie chcę was ostrzec abyście nie przechodzili tego samego.
Zapisane

Angelika

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #14 : 2002-08-08, 12:30 »
Jak karmię swojego psa karma Purina dla szczeniąt, choc do końca nie jestem do tego przekonana. Znaczy nie jestem przekonana do karmienia psa tylko i wyłącznie suchą karmą. Poza Bakusiem można powiedzieć, że mam drugiego psa, który mieszka z moimi rodzicami to ratlerek o imieniu Baxter. Baxter jest slicznym, zdrowym i wesołym trzyletnim pieskiem. Od malucha był karmiony wszystkim tzn: puszki dogland, Pedigre Pal (chyba tak sie pisze), dogland, Chappi, poza tym sucha karma, chrząstki z kurczaka plus to co od nas wyżebrał, np. cukierki, paluszki, pomidorki itd...
Sądzę, że ten wielki bum na drogie i super zbilansowane karmy jest bez sensu, chociaz sama mu uleglam karmiac nowego psa Puriną.
Uwazam rowniez, ze ludzie karmia swoje psym, tym na co ich stac. Moja sasiadka ma ON-a, piest jest sliczny i zdrowy choc dla sasiadki droga i super karma jest np. Chappi i kupuje ja swojemu psu od wielkieo dzwonu, po prostu daje suni to co ma, czym moze sie z nia podzielic i tyle
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedz #14 : 2002-08-08, 12:30 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #15 : 2002-08-08, 12:55 »
nic dziwnego Angeliko że dałaś się nabrać, przecież chcesz dla psa jak najlepiej, ja też się dałam nabrać i daje to bosha, to purine, to nutrene, ale nie jest to główny posiłek, żaden pies w mojej rodzinie nie przepadał za suchą, ale dziadek np dawał dla swego psa kiełbachy dla psów, kajtuś ma się dobrze ma dwa lata, jest wesoły, to właściciel wie co dla psa najlepsze. Mój pies wcina to co chce, i ma sie dobrze, jeśli puszki jej dobrze służą, to czemu mam to zmieniać?? Niektóży mówią ze po puszce pies miał brzydką kupkę lub coś podobnego, poprostu pies nie był przyzwyczajony do takiego pokarmu,  jeśli jadł cały czas susz, a nagle dano mu puszke, to normalne że organizm będzie się przystosowywać, a jak wy zmieniacie dietę to wszystko jest cacy??
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Grzesio

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #16 : 2002-08-08, 13:08 »
Może to zabrzmi jak reklama, ale polecam Wam karmę mięsną o nazwie Rokus, jest niedroga w porównaniu z karmami znanych marek, a Sabcia wcina ją aż jej się uszki trzęsą.  :P  8)  :)
Zapisane

Angelika

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #17 : 2002-08-08, 13:19 »
Na pewno sprobuje tego Rokusa, choc pierwszy raz na oczy widze nazwe  :)
Moj Bako zmienia teraz zabki i ma biegunke. Ktos mi powiedzial, ze przy zmianie zebow to normalny obiaw. Mam watpliwosci, chyba wyrzuce ta Purine w cholere i zmienie mu karme, moze mu przejdzie, bo poza tym jest wesoly i nie wyglada na chorego.
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #18 : 2002-08-08, 14:17 »
Co do Rokusa mogę dołączyć się z "poleceniem", moja koleżanka karmiła tym swego piesia całe życie i suńka kwitła.  :D tak dalece że bałam się przychodzić tam, taka żywiutka była... :wink:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #19 : 2002-08-08, 15:54 »
a tego rokusa to można kupić w zoologiku?
Angeliko, heh moja przy zmianie uzębienia, to biegunki nie miała, a może twój piesio pije krowie mleko? Moja po mleku zamiast kupy robiła wode, biegunke miała też przed odrobaczeniem. Jeśli dajesz jej mleko, to zmień je na kefir lub maślankę, tak mi poradził wet, i w moim przypadku podziałało.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Angelika

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #20 : 2002-08-08, 16:05 »
Problem w tym, ze on w ogole nie dostaje mleka. Sensacje zoladkowe zwiazana z podawaniem mleka przezylam w pierwszym tygodniu pobytu psiaka w domu. Teraz zgodnie z zaleceniami weta podaje mu jedynie (z nabiału) ser biały chudy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedz #20 : 2002-08-08, 16:05 »

myszka

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #21 : 2002-08-08, 16:12 »
Rokusa moja kol kupowała u weta w sklepiku...ja tez pierwszy raz tam widziałam wcześniej nie :?: ...ale poszukaj popytaj.  :wink:
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #22 : 2002-08-09, 07:51 »
Dołączam się do tego mleka. Saba za nim przepada, ale dozujemy jej bo po nim tez leci sama woda. A jeszcze powiedz mi jakiego koloru jest ta biegunka Angeliko?? :?:
Zapisane

Majk

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #23 : 2002-08-09, 09:31 »
Ja swego psiaka karmie karmą z puszki BONO niewiem czy jest to dobre ale spróbowałem. Mój Majkuś je ją ale tak niezabardzo jakby chciał czegoś lepszego. Spróbuje tą karmę Rokus. Poza tym przyżądzam mu jakieś gotowanka. Mam 3 miski ;) Jedna na wode, druga na pokarm z puszki, a trzeci na gotowanka :P I ma wygodę na całego. Tylko niewiem gdzie można kupić tą karmę, bo byłem w wielu sklepach z artykułami dla zwierząt i niebyło takiej nazwy pokarmu.  :o
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #24 : 2002-08-09, 09:44 »
W niektórych lecznicach są sklepy, gdzie można kupić karmy. Spróbuj tam... :idea:
Zapisane

Angelika

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #25 : 2002-08-09, 09:54 »
Hmn... koloru jest jasnego i bardzo wodnista, choc wczoraj byla bardziej scisla. Purine odstawilam i wczoraj karmilam go tylko ryzem z marcewka. Chyba mu lepiej bo dzis w nocy nie musialalm smigac w pidzamie na dwor.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #26 : 2002-08-09, 16:50 »
MAjk Twój ma tylko trzy??? Moja ma sześć, jedna na mleko druga na wode trzecia na susz czwarta susz inny, piąta zupa a szósta to na "odpadki ze stołu" heh widze że moja mama rozpuściła mi psa na maxa. A można porównać cene rokusa do jakiejś innej puszki???Gdzie kupujesz tą karmę grzesiu???
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Elfik

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #27 : 2002-08-09, 18:49 »
Cytat: Grzesio
Uwarzajcie na suchą karmę, między innymi wcześniejszy mój psiak Max przez nią dostał raka odbytu. Dlatego teraz Sabie wole kupowac jedzenie mięsne, lub robić jej coś samemu.


Ja mam pytanko- skad wiesz, ze rak byl spowodowany sucha karma (jaka?) ?? Nie spotkalam sie z taka opinia i jestem ciekawa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedz #27 : 2002-08-09, 18:49 »

Grzesio

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #28 : 2002-08-10, 11:49 »
Jejku ile pytań do mnie ;)
Po pierwsze tą karmę u mnie w Radomiu można dostać w Centrum Zoologicznym, a u Ciebie popytaj się w sklepach zoologicznych, jak jakiś sklep zoologiczny będzie mógł ja sprowadzić mogę Ci z puszki podać adres firmy, a co do mojego poprzedniego pieska i raka to o tym powiedział mi lekarz weterynarii. Że samo podawanie tylko suchej karmy może w późniejszym wieku powodować raka odbytu u zwierzaczka.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Odp: Czym karmicie swoje psiaki?
« Odpowiedź #29 : 2002-08-19, 07:34 »
Cytat: Grzesio
Jejku ile pytań do mnie ;)
Po pierwsze tą karmę u mnie w Radomiu można dostać w Centrum Zoologicznym, a u Ciebie popytaj się w sklepach zoologicznych, jak jakiś sklep zoologiczny będzie mógł ja sprowadzić mogę Ci z puszki podać adres firmy, a co do mojego poprzedniego pieska i raka to o tym powiedział mi lekarz weterynarii. Że samo podawanie tylko suchej karmy może w późniejszym wieku powodować raka odbytu u zwierzaczka.

Wniosek z tego taki.
Pies powinien jeść mięsko + dodatkowo witaminki i od czasu do czasu coś gotowanego  8)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 29 zapytaniami.