Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pytanie....... O suche karmy  (Przeczytany 2268 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michcio

  • Gość
Pytanie....... O suche karmy
« : 2003-08-15, 15:26 »
Mam pytanie Co sądzicie o suchych karmach (ponoć wywołóją one raka)
  I prosze wszystkich właściciaeli bernardynow o napisanie co sądzą o swoich pieskach
                                           Po zdrawiam 8)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #1 : 2003-08-15, 15:55 »
Michcio ja karmie moje psiaki suchą karmą i jakoś sopie zdrowo żyją :) Nie wiem jak to jest, ale nie daje moim psiakom jedzenia typu Pedigree bo to gówno.... Moje psiaki jedzą Gilpe i Eukanube
Zapisane

myszka

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #2 : 2003-08-15, 16:01 »
Suche karmy - tak, ale DOBRE, a nie Pedigree, Chappi, itp szajs.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie.......
« Odpowiedz #2 : 2003-08-15, 16:01 »

Agaria

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #3 : 2003-08-15, 18:30 »
Suche karmy sa bardzo dobre...ale tak jak napisała myszka, tylko te z górnej półki jak eukanuba, royal canin, bento cronen, purina pro plan dog, advance, hill's i inne.  te karmy nie sa konserwowane chemicznie, nie podrazniaja wątroby i na pewno nie wywołuja raka!
Natomiast karmy z supermarketu niekomu bym nie poleciła.
wystarczy sie zastanowic nad cena tej karmy, z czego ona musi byc robiona, żeby producent miał z tego zysk:[Aż strach pomyśleć.
Zapisane

Annn

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #4 : 2003-08-15, 18:35 »
Ja karmie swojego psa chapie, nic innego nie chce jesc i jeszcze wybrzydza gdyz jak kupujemy z warzywami to te kolorowe pastyli wypluwa ;)
Narazie ma 6 lat jakos zyje ;) jak dawalismy mu pedigreee to chyba rozpychalo mu zoladek gdyz kupy ktore robil byly ogrooomne ;) wiem ze to brzmi dziwnie ale powaznie mowie.

Od czasu do czasu gnatka dostaje ale nie moze dostawac za duzo gdyz ma zatwardzenie.
Ot takie zwykle klopoty z psiakiem ;)
Zapisane

Doris

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #5 : 2003-08-16, 12:53 »
ja karmie mojego psa domowym jedzeniem, ponieważ nie lubi suchej karmy. Ale jak by lubiał to napewno bym go karmiła suchą karmą .
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Pytanie.......
« Odpowiedź #6 : 2003-08-16, 13:00 »
Ja też karmię pieska domowym jedzonkiem. Nie narzeka, czuje się dobrze i wychodzi taniej ;) (moim zdaniem)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Asinka 22

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #7 : 2003-08-16, 14:28 »
Cytat: Annn
jak dawalismy mu pedigreee to chyba rozpychalo mu zoladek gdyz kupy ktore robil byly ogrooomne


Były ogromne bo ta karma składa się w większości z substancji nie strawnych lub ciężko strawnych. Stąd wilkie kupy - delikatnie mówiąc pies wysrywał prawie całe jedzonko !!!
Zapisane

Annn

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #8 : 2003-08-16, 15:25 »
aaaaa no to teraz jasna sprawa ;)
dobrze ze nie lubil za bardzo tego zarcia :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie.......
« Odpowiedz #8 : 2003-08-16, 15:25 »

myszka

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #9 : 2003-08-16, 16:31 »
Ale Chappi to nic lepszego :?
Zapisane

Galja25

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #10 : 2003-08-16, 18:29 »
Cytat: Agaria
advance.



A to chyba też z rodziny pedigree?
Zapisane

Agaria

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #11 : 2003-08-16, 18:31 »
Dokladnie Chapie to jedno i to samo!

Galja25:
Tak Advance jest produkowany przez pedigree i to jeszcze gorzej świadczy o tej tańszej supermarketowej wersji;)
No bo skoro jedna karma kosztuje okolo 250zl za 15 kilo, a druga kosztuje okolo 80zl za 15 kilo i produkuje je ta sama firma...to chyba nie trzeba sie dlugo zastanawiac jaka jest roznica w tych karmach.
Pedigree ma po prostu dwie linie karmy Galija, jedna supermarketowa, tansza zdecydowanie ale i zdecydowanie gorsza, druga naprawde dobra i (jako karma) godna polecenia.
Tak samo jest z Whiskas'em
Zapisane

Galja25

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #12 : 2003-08-16, 18:42 »
Cytat: Agaria
...robiona, żeby producent miał z tego zysk:[Aż strach pomyśleć.


A to producenci np. Eukanuby zysku ze sprzedazy nie mają? produkują dla ideii, aby nasze psy były piekne i zdrowe?


A moje poprzednie pytanie było retoryczne.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #13 : 2003-08-16, 19:46 »
Oczywiście,że daję suchy pies psiakowi! Polecam Purinę albo Eukanubę!(suchy pokarm traktuję jako dodatkowy- mało dostaje)A jako 'obiadek' dostaje ryż z  tartą marchewką i gotowanym mięsem:)
Zapisane

Agaria

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #14 : 2003-08-16, 19:55 »
Galja25 nie wyrywaj pól zdania z kontekstu, bo nie taki jest jego sens :roll:
Chodzi mi o to, że skoro producent tej karmy sprzedaje ja w cenie 20 zl za 15 kilowy worek, to az boje sie pomyslec z czego ja produkuje, zeby miec z tego zyski. Oczywiste jest, że kazdy producent ma zysk, tyle, że jezeli 15kg pedigree kosztuje u producenta 20 zl to przypuszczam, ze koszt wyprodukowania takiego worka nie przekracza 15 zlotych. Wychodzi na to,że na wyprodukowanie kilograma pedigree producent potrzebuje 1 zl...pomysl z czego oni to produkuja, że skladniki do kilograma karmy kosztuja zlotowke!! Przeciez  200 gram pozadnego miesa kosztuje wiecej. O to mi chodzilo, ze zeby miec zysk z tak taniej karmy to trzeba do jej produkcji uzywac wyjatkowo tanich( a co za tym idzie kiepskiej jakosci) skladnikow!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie.......
« Odpowiedz #14 : 2003-08-16, 19:55 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Pytanie.......
« Odpowiedź #15 : 2003-08-16, 21:00 »
Ja mojemu psiurkowi daje suche żarcie kuowane u weterynarza wiec nie wiem jakiej to firmy,ale słuzy mojemu pieskowi :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

kazuja

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #16 : 2003-08-18, 10:26 »
hmm...moja psina nie je suchej karmy bo ma na nia uczulenie, probowalismy nawet jakiejs karmy dla alergikow (pod czujnym okiem weta) ale uczulenie i tak bylo.
wiec psina je posilki przygotowywane przezemnie i wszystko jest wporzasiu :) jakos mysle ze to fajnie ze pies je mieso a nie sztuczne brazowe kulki  :o
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Pytanie.......
« Odpowiedź #17 : 2003-08-28, 20:26 »
Teraz to poprostu wszystko wywołuje raka... Ja nie zwracam uwagi na takie rzeczy. Co ma być to będzie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 30 zapytaniami.