Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Nutrena  (Przeczytany 7422 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« : 2003-08-21, 21:47 »
karmi ktoś swojego psa Nutreną ( http://www.cargill-polska.pl/karmy/premium_psy.html )? Czy jest dobra? Cena rozsądna, bo ok. 9 zł/1 kg, a słyszałam, że jest to jedna z lepszych karm - chciałabym usłyszeć opinie osób które wiedzą o tym napewno. Mam zamiar przerzucić się na nią (tzn. nie ja tylko mój pies ;)) odkąd dowiedziałam się o składnikach karm ze 'spożywczaków' :shock:. Fuuu! No jeszcze chodzi o to czy znajdę karmę dla dorosłych psów - dotychczas znalazłam tylko Nutrenę dla szczeniąt. Czy ostatecznie można by karmić dorosłego (3-letniego) psa karmą dla szczeniąt? W Nutrenie dla szczeniąt jest o 2% więcej tłuszczu i białka niż w karmie dla dorosłych psów - czy nie spowoduje to żadnych 'nieprawidłowości', tycia? Moja znajoma i ciotka karmiły tak swoje psy, ale ja nie wiem :roll: tymbardziej że moja sunia ma tendencje do tycia :roll:.

a co z karmą Friskies, takie samo badziewie jak Pedigree i spółka ;)? Przecież na karmie Friskies widnieje logo Puriny :?...

pozdrawiam i proooszę o odpowiedź ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #1 : 2003-08-21, 22:05 »
Nutrena nie jest najlepsza... Dobra jest NUTRA i często są mylone. Frieskies też badziewie (na Pedigree i Whiskas jest logo Walthama... producenta karm wet! więc nie logo czyni karmę)
Zapisane

Agnes

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #2 : 2003-08-21, 22:06 »
powiem tak, podobno Nutrena nie ma najlepszej opini. Mój pies jednak jada te karme, ale malutko tylko rano, bo normalnie dostaje robione przeze mnie. Moja sunia generalnie lubi te karme, nie mażadnych problemów. Jednak nutrene mozna kupić w nazwanym przez Ciebie spożywczaku, więc nie bardzo rozumiem. Co do Friskies też byłam zszokowana jak zobaczyłam na torbie logo Puriny - może ktoś to wyjaśnić?? I czy ktoś zna cene Puriny w mapczkach 3 kg? Pozdrawiam - Aga
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nutrena
« Odpowiedz #2 : 2003-08-21, 22:06 »

Siersc

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #3 : 2003-08-22, 10:06 »
Moj pies dostal swego czasu purine light dla seniorow...za 3 kg dalam 20 zl...i powiem ci ze jadl...i nie wygldalo to najgorzej ;)
pozdro.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #4 : 2003-08-22, 11:38 »
a mozesz jeszcze napisac kiedy to było i gdzie kupowałas? 20 zł to nie duzo, bo za Nutrene płace 18. Moze ktoś wie gdzie w wawie najlepiej na Ursynowie dostane Purine 3 kg i za ile. Dzieki i pozdrawiam - Aga
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #5 : 2003-08-22, 11:44 »
hmm, a ja slyszalam, ze Nutrena jest dobra :?. Tak czy inaczej - przerzucamy się na nią, bo oprócz Eukanuby nie widziałam już żadnej innej dobrej (chyba że gdzieś ukrywają :lol: ), a 20 za 1 kg to w sumie nie tak mało :/, ale niedługo jadę do sklepu gdzie są tylko artykuły dla psów - może tam znajdę tego więcej. Ale może zostaniemy przy Nutrenie. Skoro Agnes mówi że jej pies je i nie ma problemów (moja Ara też je malutko tylko rano bo potem dostaje robione ;))... zobaczymy, obadamy ;). A u mnie Nutreny nie ma w żadnym spożywczaku :?.

Siersc - Purina 3 kg/20 zl?? Wow, no to poszukam też Puriny :). Purina Light jest tylko dla seniorów? Zwykle 'Light' pisze się na karmach zarówno dla seniorów, jak i psów ze skłonnościami do tycia - byłoby to coś, czego szukam :). Proszę o bliższe informacje, i gdzie to kupiłeś/aś ;)? W sklepie zoologicznym, jakimś specjalistycznym, czy może zamówiłeś/aś?

przy okazji przestroga dla karmiących psy Pedigree - wczoraj zdałam sobie sprawę, że pies zarówno moich sąsiadów jak i mojej ciotki był i jest karmiony tą karmą. Ten sąsiadów umarł na raka, pies ciotki walczy o życie - zanim kupicie tę trutkę w ładnym opakowaniu zastanówcie się!!! :(

i jak to jest z tą karmą Pupil? Wiem, wiem, badziewie, ale chyba jeszcze gorsze od tych pozostałych karm - 5 kg kosztuje... 12 zł!! To wychodzi niedużo ponad 2 zł za kilo, a ponieważ oni muszą na tym zarobić... fuuuuu... a ludzie to kupują! Znika z półek jak świeże bułeczki! A i opakowanie nie zachęcające, i cena aż odstrasza... i tu się okazuje że karmienie psa suchą karmą to jeden z tych punktów, które na temat zdrowia mają baaardzo dużo do powiedzenia... źle wybierzesz i po psie...

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi - niezbyt pocieszające bo spodziewałam się lepszych opinii na temat Nutreny, ale przynajmniej obeszło się bez zdań typu "Jeśli chcesz się pozbyć psa - karm go tym!" jakby było gdybym zapytała o Pedigree. A pomyśleć że jeszcze jak nie miałam psa i w ogóle w tym nie siedziałam to zawsze podczas reklamy Pedigree myślałam z dumą, że kiedyś mój pies będzie to jadł... no i proszę :|. Nie będzie.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #6 : 2003-08-22, 11:51 »
z karmieniem to jest różnie:) Moja ciotka ma 4 milczury i wszystkie karmione dość skapo - ciut mięska z jakiś kurzych łap i do tego duużo makaronu. Najstarszy z jej psów ma już jakieś 16 lat i jeszcze się trzyma, a mówi się, że duzy pies tylu nie dozywa...Ja karmie wołowina, a pies i tak co jakis czas ma lekkie rozwolnienie:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #7 : 2003-08-22, 11:59 »
no tak, ale mi chodzi o suche karmy. Nie każdy ma zawsze tyle pieniędzy żeby kupować Eukanubę i mieć święty spokój bo wiadomo że Eukanuba = świętość :lol:. Niektórzy kupują karmy typu Pupil, Tesco oraz DiT (Dobre i Tanie :lol: ) i też mają święty spokój bo tacy zazwyczaj nie interesują się za bardzo losem czworonogów co dopiero 'łażeniem' po forach i pytaniem się ludzi o dobrą niedrogą karmę - niedrogą znalazł, pies żyje więc jest dobra. A ci, którzy szukają, szperają, pytają, w końcu znajdują, kupują, i zawsze jest jakieś ryzyko... karma okaże się zła, pies uczulony, i już problemy...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #8 : 2003-08-22, 12:08 »
ale jak to w końcu jest z tą Nutreną? Lepsze to to od Pedigree i jak bardzo gorsze od np. Puriny? Mogę tym bez obaw karmić psa, czy dalej szukać czegoś innego?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nutrena
« Odpowiedz #8 : 2003-08-22, 12:08 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #9 : 2003-08-22, 14:23 »
dobra. Znalazłam trzy inne karmy. Jeśli znajde je w sklepie, to zrezygnuje z Nutreny. W takim razie co sądzicie o karmach:

-PET-TIME Maintenance
-NUTRAM CHICKEN & RICE MINI BITE for Adult Dogs (ale to jest dla małych psów a ja mam takiego średniowatego ;) więc to prawie odpada, tylko ostatecznie by było, np. jakby było jakościowo najlepsze)
-PURINA DOG CHOW Light

która najlepsza jakościowo?
Zapisane

Emilka

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #10 : 2003-08-22, 14:58 »
eeee....ja tez mialam problem z wybraniem odpowiedniej karmy dla moich zwierzat. Teraz karmie tylko miesem,gotowanym badz surowym, a sucha karme dostaja niestety szajska bo zazwyczaj albo friskies albo nutrena....te lepsze karmy sa zazwyczaj drozsze....i (w moim wypadku) trudniej dostepne.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #11 : 2003-08-22, 15:05 »
sugerujesz ze Nutrena w wiekszosci = friskies, pedigree itp. :cry: ? A co jesli nie znajde tych o ktorych napisalam? Pies mi na raka umrze :cry:
Zapisane

Agnes

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #12 : 2003-08-22, 15:33 »
bez przesady, od razu Ci na raka nie umrze. Nie każdy ma kase na chociażby Purine. Ja bym chętnie kupowała np Purine, ale u mnie w sklepach zoo są tylko na wage, a ja chce zapakowane w oryginalnych paczkach 3 kg:) Nie wiem gdzie taką karme dostać i ile kosztuje - prosze pomóżcie:)
Zapisane

myszka

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #13 : 2003-08-22, 15:51 »
Kochane - jeśli nie ma kasy, to najprościej i najtaniej karmić psa domowo...

Agnes - czy ty jesteś na pl.rec.zwierzaki? :) Pod imieniem i nazwiskiem, którym nie będę rzucać na forum, bo może nie chcesz, ale Agnieszka P. ;) Ty to czy nie ty?
Zapisane

Agnes

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #14 : 2003-08-22, 15:57 »
tak to ja, a o co chodzi? :) Coś przeskrobałam?;) Ja gotuje swojemu psu, jedzenie dostaje normalnie raz dziennie po południu, ale rano zaraz po rannym spacerze dostaje ze trzy cztery garstki suchego, na zasadzie, żeby głodna nie była. Zresztą już sie tak przyzwyczaiła to jej nie będę przestawiać. Chcicłam się dowiedziec o cene Puriny, bo wiem, że jest lepsza, wiem też, że chyba nie dużo droższa. I tyle:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nutrena
« Odpowiedz #14 : 2003-08-22, 15:57 »

myszka

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #15 : 2003-08-22, 16:01 »
Łooo nic nie chodzi, żeby zaraz ło coś chodziło :mrgreen: Chciałam wiedzieć z ciekawości. Lubię wiedzieć, kto jest kto. No, to teraz wiesz, że tam też permanentna inwigilacja... :mrgreen:
Zapisane

kapi

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #16 : 2003-08-23, 09:59 »
A może karma firmy Gilpa? Cenowo wychodzi podobnie. Za 15 kg dałam 140 zł :) A dostarczają Ci do domu.
Zapisane

paolinka

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #17 : 2003-08-23, 10:18 »
Ja swoje psy karmie Boshem. Moim zdaniem bardzo dobra karma. Worek 15 kg kosztuje ok. 200 zl. Swego czasu karmilam Nutra Nugets (nie mylic z nutrena!!!). Tez bylama zadowolona. Pozniej karmilam Eukanuba. Ale nie bylam zadowolona. Siersc okropnie zmatowiala i w ogole psy wygladaly gorzej... A Friskies, Chappi, Pedigree, Nutrena itp. nie sa niczego warte. Tak jak powiedziala myszka- lepiej juz karmic domowym niz czyms takim... Ale jak domowo, to znaczy MADRZE i z glowa a nie np. kurczaczek, rosolek, maselko... Pozdrawiam
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #18 : 2003-08-23, 10:21 »
nie, zamawianie u mnie nie przejdzie :|... już nawet wolą płacić kosmiczne ceny byleby tylko było w sklepie, pod ręką. No właśnie - miałam wczoraj jechać do tego sklepu gdzie są tylko artykuły dla psów, ale nie pojechałam. Może w przyszłym tygodniu. Byłam za to w sklepie zoologicznym - najlepszym, jaki jest w okolicy. Tam mają tylko Eukanubę. Trudno, ostatecznie będziemy ją kupować, jeśli nie będzie niczego innego... 1,5 kg/20 zł :cry: oni chyba oszaleli ;). Oby była któraś z tych karm o których napisałam. Najlepiej PET-TIME. Jakoś tak największe zaufanie we mnie wzbudza ;). A Gilpa? No, też by była, popytam w sklepie...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #19 : 2003-08-23, 10:23 »
oooo to Eukanuba jest zła w takim razie o_O? To co ja mam kupować jak nic nie będzie :cry:? Bleee czemu ja w takiej warszawie nie mieszkam tylko w tej dziurze rzeszowie :cry:. A ile kosztuje Nutra Nuggets? Eh, a zresztą, co mnie cena obchodzi - niech i nawet 200 zł 1 kg kosztuje ale żeby było :(.
Zapisane

paolinka

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #20 : 2003-08-23, 10:25 »
O tym Pet- Time nigdy nie slyszalam... A Gilpa jest o 2 pulki jak to sie mowi gorsza od Bosha i Nutry (gadalam kiedys o tym z wetem).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nutrena
« Odpowiedz #20 : 2003-08-23, 10:25 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #21 : 2003-08-23, 10:31 »
Ale po tej Eukanubie naprawde jest tak źle? Przecież wszyscy ją chwalą... Pet-Time swego czasu reklamowali w Przyjacielu Psie. Tak wygląda :) - http://www.zoocentrum.mycom.pl/index.php3?content=1&id=1186&kategoria_id_1186=1176 . No i z Gilpą też tak źle? no to mnie załamaliście :cry:
Zapisane

paolinka

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #22 : 2003-08-23, 10:34 »
Norris! Eukanuba nie jest zla. Jednak ja nie polecam. O pet time nie mam pojecia. Najlepiej udaj sie do wetwrynarza. On na pewno ci cos poradzi.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #23 : 2003-08-23, 10:42 »
no to bym miała już praktycznie problem z głowy jakby ta Eukanuba była dobra. Rzecz w tym żeby jeszcze pojechać do tego sklepu, upewnić się że nie ma innych albo jak są no to kupić ew. to Pet-Time albo Purinę. A tak to mam problem jeszcze większy. Jeśli nie znajdę innych, zostają mi spożywczaki i Eukanuba. Wiadomo co wybiorę ale przestraszyłaś mnie Paolinko tym, że po Eukanubie sierść zmatowiała i psy wyglądały gorzej. Naprawde już nie wiem co robić... może zrobię nowy temat z pytaniem o Eukanubę, jak to z nią jest naprawdę, czy wszyscy się skarżą, czy tylko jednostki?
Zapisane

paolinka

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #24 : 2003-08-23, 10:47 »
Zebys mnie nie zrozumiala zle. Z tego co wiem to ty masz psa bez rodowodu... A ja swoje wystawiam. Zalezy mi na ladnym wygladzie. Oczywiscie ze twoj tez ma ladnie wygladac ;) Ale to juz sa takie szczeguliki... A zalezy przede wszystkim na zdrowiu :) Eukanuba moze byc ;) Skontaktuj sie najlepiej z wetweynarzem.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Nutrena
« Odpowiedź #25 : 2003-08-23, 10:49 »
Zależy na co się skarżą. Ja Hance daję E. Wet. lub Senior. I mała zdrowa jest ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Nutrena
« Odpowiedź #26 : 2003-08-23, 10:53 »
wiem wiem najlepiej się skontaktować z weterynarzem. Ale ja naprawdę nie widzę sensu. A co jeśli mi powie żebym jakąś inną karmę kupiła, a nie Eukanubę? I co ja się wtedy zapytam czy może być Chappi/Pedigree? Chodzi o to, że ja za bardzo nie mam nawet wyboru, a nie o to że się już pogubiłam (choć to też) i nie wiem które dobre a które złe, które wybrać itp. Nie wystawiam psa, ale również chodzi mi o to, żeby miał błyszczącą sierść, był wesoły i dobrze wyglądał. Wszystko to świadczy o zdrowiu. Jednak tak jak napisałaś 'zdrowie wewnętrzne' :lol: najważniejsze. Czyli że Eukanuba może być? I czy ta sierść naprawdę tak strrrasznie zmatowiała, czy tylko trochę co dla Ciebie wystawiającej było tragedią ;)? A pieski był wesołe?
Zapisane

kapi

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #27 : 2003-08-23, 11:39 »
W życiu tak zawsze jest. jednym psiakom pasuje karma X a innym Y. Musisz sama ekperymentować (ale na tych godnych polecenia firmach) i obserwować psa czy dana karma mu służy. Innego wyjścia nie ma :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nutrena
« Odpowiedz #27 : 2003-08-23, 11:39 »

paolinka

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #28 : 2003-08-23, 11:44 »
Kapi-  :wink:
Zapisane

Agnes

  • Gość
Nutrena
« Odpowiedź #29 : 2003-08-23, 15:11 »
co prawda "stworzyłam" nowy wątek, ale jakoś nie moge się doczekać odpowiedzi, a mi naprawde na tym zależy. Może tutaj mi ktoś pomoże. Chodzi mi o karme Purine. Wiem, że są dwa rodzaje (Pro Plan i Dog Chow) Ta pierwsza jest sporo droższa, pewnie dużo lepsza. Jednak czy ta tańsza jest porównywalna np na Nutreną? Czy jednak jest lepsza? Chciałabym zmienić karme na cos lepszego - czy moge dawać Purine Dog Chow??
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 29 zapytaniami.