Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: karma dla wilczarza  (Przeczytany 4722 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« : 2003-10-05, 20:46 »
czy ktos moglby mi polecic jakas karme dla psa ktory w wieku doroslym bedzie mial prawdopodobnie powyzej 80kilo ?Za royala i eukanube dziekuje  :? .Karmie Cerrego obecnie Boshem Maxi i karma jest super ale szukam karmy ktora bylby raz dziennie podawana na zmiane bo Cerusiowi Bosh zaczyna wychodzic nosem :):)
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #1 : 2003-10-05, 22:35 »
Witaj carragan :)
Jak miło spotkać kogoś "znajomego" Hihi..
Jak wiesz nie mam zbyt dużego doświadczenia w psich tematach więc nie będę sie tu wymądrzać..
Moge tylko ewentualnie cos zaproponować.. :)
Ja daję Grafowi (chyba od jakiegoś miesiąca) Bento Kronen Maxi Growth To karma dla szczeniąt dużych ras.. DUżo osób mi ją polecało, słyszałam wiele dobrego a i ja póki co nie narzekam.. Graf je ją dość chętnie (jak na niejadka) dobrze wygląda, ma ładną sierść.. Co najwazniejsze ta karma ma system ochrony stawów co dla psa takiego jak twój chyba bardzo istotne..
Jak pewnie wiesz ja szukam także czegoś nowego by za jakiś czas (kiedy mały przestanie tak intensywnie rosnąć) przerzucić go na karmę choc trochę tańszą.. Niestety będę do tego zmuszona ze względów finansowych..:( 15 kg. Bento kosztuje 195 zł co dla mnie niestety nie jest sumą małą.. Mam na oku kilka możliwości do wyboru.. Zobaczymy.. Póki co daję Bento.. :)
To taka mała propozycja.. Ale decyzja nalezy oczywiście do Ciebie..
W każdym razie na co byś sie nie zdecydowała to chyba (takie jest moje zdanie) powinnas poszukać wśród karm specjalnie dla dużych ras.. :)
No a wybór z tego co się zdąrzyłam zorientować ( przejrzałam chyba wszystkie oferty firm robiących karmę  dla ras dużych) jest dość duży..Karm tego typu jest na naszym rynku całkiem sporo..
Nie nalezy jednak zapominać,ze psy mają różne gusta i to co jednemu smakuje i służy drugiemu zupelnie nie będzie odpowiadało.. (tak jak było z moim psem i Boschem,którego twój uwielbia..) :)
Ale to wszystko ty przeciez już wiesz.. :)
Pozdrawiam serdecznie.. :) :) :)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #2 : 2003-10-06, 12:06 »
witaj Marto  :).
Po prostu szukam karmy sprawdzonej bo po wczesniejszych doswiadczeniach z royalem gigant jestem przewrazliwiona..No nic poszukam tego Bento....Cena nei gra roli bowiem wiedzialam ze Cerry duzo bedzie jadl.....Teraz zjada 1000gram Bosha dziennie.....A gdzie Ty kupujesz Bento i ile ma bialka ?:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

karma dla wilczarza
« Odpowiedz #2 : 2003-10-06, 12:06 »

Trinity...

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #3 : 2003-10-06, 12:10 »
Cześć Carragan i Marta. My się już chyba skądś znamy prawda ;)
Dzięki waszym postom na [....]anii trafiłam również tu. Dzieki:)
Pozdrawiam
Zapisane

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #4 : 2003-10-06, 12:13 »
witaj coraz wiecej "znajomych twarzy":).Dobrze ze jest ktos kogo znam......A Myszke ubostwiam ;)
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #5 : 2003-10-06, 15:00 »
Witaj carragan..
Jako,że nie bardzo się znam na składach karm dlatego chyba najlepiej będzie jak Ci go dokładnie przepisze a ty sama ocenisz (to Maxi Growth)

Zawartośc:  kurczak (>30%),mączka kukurydziana,kukurydza,ryż,pulpa buraczana,tłuszcz z kurczaka,dehydratyzowana ryba,suszone pełne jaja,drożdze piwne,siemię lniane (min.1,5%), oleje roślinne,tłuszcz rybi,minerały,fructoolisacharydy (min.1%), hydrolizowane białko z kurcząt, pierwiastki śladowe,siarczan chondroityny,chlorek glukozaminy,witaminy,sól,dl-metionina,lecytyna (0,2%)
Nie zawiera sztucznych konserwantów,dodatków barwiących ani polepszających smak.

Proteiny          -   26%
Tłuszcz            -   14%
Błonnik            -   3%
Minerały           -  7%
Węglowodany   - 41%
Wilgotność        - 9%

Energia : 3.940 Kcal

Witamin i minerałów dokładnie opisywać już nie będę bo nie wiem czy Ci się to przyda.. Jesli tak to daj znać... Uzupelnię.. :)
Swoją drogą jeśli mozesz to napisz co myslisz o składzie tej karmy ok Chętnie poznam twoją opinię.. :)

Aha.. Dawkowanie tez moge podać bo mam całą dość obszerną książeczke na temat tej karmy. Jesli będziesz czegos potrzebowała to czekam na wieści.. Chetnie pomogę.. :)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #6 : 2003-10-06, 15:02 »
Ps. Pozdrawiam wszystkie znajome twarze.. I te nieznajome też.. ;)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #7 : 2003-10-06, 15:32 »
Marto chyba przypadnie mi ta karma do gustu :).A jak ja zamowic ?Bialko 14%.Superrr :).A dystrybutorzy ze Ślaska sa ?:)
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #8 : 2003-10-06, 16:20 »
Ja kupilam ją w sklepie zoologicznym w Poznaniu.. Ale możesz ją kupić także przez internet.. Znalazłam takie namiary :

1. RINO ŚLĄSKI ich strona to www.rino.z.pl (tam możesz poczytać o karmach i wogóle bo mają nie tylko Bento)

Tel/fax: (032) 2320889
Tel. kom: 0692316784

2. No i jest jeszcze ich strona : http://republika.pl/bento_kronen/index2.htm
Tam znajdziesz adresy dystrybutorów..

Poza tym karmę mozesz dostać w wielu sklepach internetowych.. Wystarczy wpisac w wyszukiwarce : Bento Kronen..

Pozdrawiam.
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Forum Zwierzaki

karma dla wilczarza
« Odpowiedz #8 : 2003-10-06, 16:20 »

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #9 : 2003-10-06, 16:40 »
dziekuje :)
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #10 : 2003-10-06, 17:32 »
Zawsze do usług.. :)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #11 : 2003-10-07, 20:34 »
doceniam i nie raz jeszcze to wykorzystam ;)
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #12 : 2003-10-07, 23:03 »
:wink:
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Agaria

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #13 : 2003-10-08, 18:17 »
Carragen białko 26% a tłuszcz 14%.
Dlaczego miałas złe doświadczenia z Royalem?
Zapisane

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #14 : 2003-10-08, 18:26 »
hmm nie bede nikogo oczerniac powiem tylko ze royal jest przebialkowany (o min.12%za duzo bialka [gigant]).Powoduje to zbyt duzy przyrost masy w stosunku do koscca,a to z kolei prowadzi do zapalenia stawow......Leczylam Cerrego przez 6tyg na to i za wiecej takich doswiadczen podziekuje......Kosztowalo mnie to wiele nerwow.Mojego psa kosztowalo to wiele cierpienia,poza tym byl narazony na chorobska (kwarantanna skoncyzla sie 25 IX,czyli o 8tyg pozniej niz standardowo)Uhh rozpisalam sie  :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

karma dla wilczarza
« Odpowiedz #14 : 2003-10-08, 18:26 »

Agaria

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #15 : 2003-10-09, 12:33 »
Tak właśnie myślałam. Rzeczywiście 32% białka to troszkę duzo. Tylko, że to powoduje właśnie zbyt szybki wzrost kośca, przez  co sa problemy ze stawami a nie jak napisałąś masy. Poza tym zapalenie stawów nie musiało byc koniecznie wywołane karmą, to się niestety dość często zdarza wśród duzych ras:(
Ale rzeczywiscie mi tez wydaje się, że 32% białka to troszkę za duzo( ale na pewno nie jak napisałaś o 12%;) ). W innych karmach tego białka jest co najwyzej od 2% do 5% mniej. Poza tym za mało białka w przypadku dużej tasy to równie grożna sprawa. Pies nie ma z czego budowac kośca a jego wzrost przecież jest bardzo szybki.
Generalnie ludzie często mieszają Royala o stopień niższego z tym właściwym( np. wlasciciele ras duzych mieszja medium z maxi) i to jest chyba  wtym przypadku najwłaściwsze;)
A juz na końcu:
O min 12% mniej białka, czyli 20% i mniej maja karmy dietetyczne, dla psów ze schorzeniami wątroby itd. Taka karma ma za zadanie odciązyć układ pokarmowy, niestety nie pozwala psu ani na przybranie na masie ani na wzrost...ona po prostu ma za zadanie leczyc i odciązać układ trawienny:)
Pozdrawiam
Zapisane

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #16 : 2003-10-09, 15:14 »
Agario w gigancie jest 36 % bialka..........
Poza tym masy nie koscca !Kosciec rosnie tak jak dawniej tylko masa przybywa szybciej...
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #17 : 2003-10-09, 18:20 »
Przepraszam,ze moze troszkę nie na temat ale mam problem i olbrzymią prośbę do was.. Czy moglibyście ocenić skład tej karmy (dla ras dużych)? Ja sie na tym kompletnie nie znam a interesuje mnie czy jest godna uwagi..
Wysłałam tę prośbę na priva do Carragan ale nie dostałam odpowiedzi..
:(  Moze nie doszła.. Dlatego piszę na forum.. :)
Mam nadzieję,ze pomożecie.. :)

Białko surowe - 28%
Tłuszcz - 16%
Włókno - 2,5%
Popiół - 6%
Wilgotność - 8%
Węglowodany - 39,5%
Energia - 3722,5 kcal/kg

Składniki: mączka z mięsa drobiowego, mączka kukurydziana, mączka ryżowa, tłuszcz drobiowy, włókno surowe z buraków cukrowych , ryby, suszone całe jaja, drożdże, nasiona lnu, witaminy , składniki mineralne. Bez sztucznych barwników i składników aromatycznych.
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #18 : 2003-10-09, 19:33 »
Przepraszam ale nie sprawdzalam dlugo poczty......I narazie cos mi szwankuje i nie umiem zajrzec  :grr: .Za duzo o 4 % bialka......Wedlug niemieckich wetow do max 24 % bialka.........W Polsce weci uwazaja ze do 26% ....
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #19 : 2003-10-09, 22:40 »
Dziękuję za odpowiedz.. Troszkę żałuję,ze to białko nie jest takie jak powinno.. Ale Bento ma tylko 2 % mniej.. Czy to aż taka duża różnica? :(  W porównaniu do tak chwalonego przez większość ludzi RC to i tak nie jest chyba najgorzej.. Hmm... A reszta składu ok?
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #20 : 2003-10-09, 23:41 »
Carragan przepraszam,ze znów zawracam Ci głowę ale cenię sobie twoje opinie.. Dlatego znów prosze o radę.. :) Słyszałaś moze kiedyś o tej karmie? Natknęłam się na nią przypadkiem.. To chyba jedyna karma o tak niskiej zawartości procentowej białka.. Obiły Ci się moze o uszy jakieś opinie na jej temat? Bo na stronie sprzedawcy podano tylko to.. Zero składu czy nawet ceny.. :)

Happy Dog  JUNIOR-CROQ GR 23
Specjalna karma dla młodych psów ras dużych (25 kg i więcej) od 5-7 miesiąca życia. Po osiągnięciu przez psa dorosłego wzrostu musi być obniżona zawartość protein w karmach w celu uzyskania równomiernej rozbudowy układu kostnego i mięśniowego. Junior-Croq GR 23 zawiera jedynie 23% białka i odpowiednio zbilansowaną ilość tłuszczu i minerałów. Aktywizujące tkankę łączną małże znakomicie uzupełniają skład produktu, którego bazę stanowią drób i baranina.
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Forum Zwierzaki

karma dla wilczarza
« Odpowiedz #20 : 2003-10-09, 23:41 »

Tonks

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #21 : 2003-10-10, 08:48 »
SZkoda że nie chcesz Eukanuby ta karma jest super
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #22 : 2003-10-10, 08:55 »
Niestety jest też super droga.. :(  A ja studiuję.. NIe mogę sobie pozwolić na taki wydatek.. :(
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Tonks

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #23 : 2003-10-10, 09:04 »
szkoda
Zapisane

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #24 : 2003-10-10, 13:17 »
niestety sie nie natknelam  :(
a eukanuby large nie polecam bo sasiad posiadajacy wyzla mial po niej komplikacje.....Pies zaczal miec lojotok,alergie i ogolnie kondycja nie byla najlepsza.....Przeszli na domowe zarelko i wyglada hmm powiedzmy ze prawie super :)
Zapisane

Tonks

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #25 : 2003-10-13, 18:12 »
może to zależy od psa
mój jest od małego i będzie jadł aż do śmierci Eukanube
może miał podróbe Eukanuby Ekanube wszyscy się mylą i kupują Ekanube zamiast tej dobrej Eukanuby
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #26 : 2003-10-13, 18:27 »
Interesująca, czy Ty wiesz co piszesz :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Agaria

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #27 : 2003-11-26, 02:47 »
Ha Ha...Interesujaca dobry ten tekst o Ekanuby i Eukanubie...czy tak jakoś  ;)
Carragen jest prawie trzecia w nocy, a ja zajrzałam tu pierwszy raz od bardzo dawna...ale mimo późnej pory jestem prawie pewna, że 24% białka dla rasy olbrzymiej w okresie wzrostu to jednak za mało.
Co do RC to oczywiście racja dla gigantów 36% białka, ja karmiłam maxi i stąd ta pomłka...i racja, że RC tego białka ma w sobie trochę za dużo, chociaż zdania weterynarzy są na ten temat podzielone, podobnie jak składy karm są w pewnym stopniu rózne ;)
Marta co do pierwszej karmy, której skład podałaś ja nie mialabym większych zastrzeżeń co do proporcji, natomiast karma napewno nie jest najlepsza przede wszystkim dlatego, że nie zawiera w sobie mięsa.
Marto jeżeli szukasz dobrej, profesjonalnej karmy za polowę ceny to ja zdecydowanie polecam Chicopee( cena okolo 120 zl za 15 kilo :)  ).
Carragen jeżeli szukasz karmy o bardzo niskiej zawartości białka  i głownie na tym Ci zależy to polecam diety weterynaryjne Walthama...moja sunia ma chorą wątrobę i ze względu na konieczność diety niskobiałkowej i niskotłuszczowej jest wlasnie na Walthamie Hepatic Support :?  Wiem jednak, że diety weterynaryjne Walthama mają przeróżne karmy w swojej ofercie, lekostrawne, dla psow alergikow, no i wszytskie maja mało białka(niektóre zjezdzaja nawet do 8% :roll: ). Karmy oczywiście jak najbardziej profesjonalne, super jakość, kosztują oklo 250 zł za 14 kilo. Problem jest jednak taki, że są to karmy lecznicze wiec nie posiadaja w ofercie karm dla psow mlodych i szczeniat ...tyle, że karmy dla juniorow i szczeniat różnia sie od zwyklych miedzy innymi zawyzona ilością białka...więc może to Ci się spodoba.
Trochę pokręciłam...ale może coś ktoś z tego zrozumie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

karma dla wilczarza
« Odpowiedz #27 : 2003-11-26, 02:47 »

carragan

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #28 : 2003-11-26, 13:50 »
Agario te 24 % bialka nie przeszkadzaja Cerremu wazyc ok.55 kilo i miec 80cm w klebie w wieku 6.5m-ca czyli chyba jednak jest dobra zawartosc :)
Zapisane

Agaria

  • Gość
karma dla wilczarza
« Odpowiedź #29 : 2003-11-26, 20:11 »
Dobra Carragen poddaję się, chociaż nie jestem do końca przekonana ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 32 zapytaniami.