Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Surowa wieprzowina!  (Przeczytany 6364 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monik@

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« : 2002-08-19, 09:38 »
W końcu zdobyłam informacje nt. tej choroby. W surowej wieprzowinie mogą się znajdować wirusy choroby Aujeszky. Jest to choroba całkowicie niegroźna dla ludzi, natomiast w 100% śmiertelna dla psów. Nie ma na nią lekarstwa ani szczepionki. Tak więc - nie radzę karmić surową wieprzowiną. Mam nadzieję, że przekonałam niedowiarków.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #1 : 2002-08-19, 10:55 »
Monik@ NIEDOWIARKÓW NIGDY NIE PRZEKONASZ!ONI są MĄDZRZEJSI NIŻ MYŚLISZ! I na nic sie nie zdają takie posty - niestety, nadal bedą wierzyć, że surowe mięso od świni jest najlepsze...Chociaż może się mylę, może na 100 niedowiarków chociaż jednego NAWRÓCISZ na dobra droge?To byłby sukces!
Zapisane

Monik@

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #2 : 2002-08-19, 10:59 »
Galja jest tu taki, który teraz powinien powiedzieć, że takiej choroby nie ma, bo on w swojej mądrości o niej nie słyszał! Ale też bym chciała, żeby chociaż parę osób wzięło to poważnie. :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Surowa wieprzowina!
« Odpowiedz #2 : 2002-08-19, 10:59 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #3 : 2002-08-19, 11:13 »
Ja nigdy bym nie karmiła psa sórowym mięchem, nawet kości obgotowuje, przecież tam jest pełno bakteri !!!!!!!!!!!!
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Galja25

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #4 : 2002-08-19, 14:45 »
Monik@,  jego nick zaczyna sie na literę, na którą kończy się alfabet?!
Zapisane

Galja25

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #5 : 2002-08-19, 14:48 »
Agnes,  bakterie są wszędzie nie tylko w wieprzowinie. Ale rozumiem o co Ci chodzi- też gotuje mieso, a kości?Po co psu dawać kości. Z ich nadmiaru mogą powstać obstrukcje. Nie maja jakichś wiekszych walorów odżywczych, no chyba, ze smakowo-zabawowe. Pozatym - pozrowienia!
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #6 : 2002-08-19, 15:11 »
hehe a szpik w kościach?? bo mojej to zawsze tylko oten szpik chodzi :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

AniaS

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #7 : 2002-08-19, 22:56 »
zaden z moich psow nigdy nie dostawal wieprzowiny. Wiem od lat, ze to szkodliwe, chociaz nie wiedzialam jaka to choroba. Czy ktos wie cos wiecej na jej temat? Jakie sa objawy? Lubie wiedziec takie rzeczy.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #8 : 2002-08-20, 08:25 »
Galja25 jestem pod wrażeniem Twojej domyślności!!! 8)
AniaS - wiem tyle, że wywołuje ją wirus tak zwanej świńskiej opryszczki. Jeśli chodzi o objawy u psów postaram się coś więcej znaleźć na ten temat, ale nie obiecuję - w necie jest niewiele o tym.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Surowa wieprzowina!
« Odpowiedz #8 : 2002-08-20, 08:25 »

Galja25

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #9 : 2002-08-21, 13:55 »
Mięso surowe może zawierać wirusy , bakterie i larwy tasiemców. Tą właśnie drogą, poprzez zjedzenie surowego mięsa pozornie zdrowej świni!!!może być przeniesiona śmiertelna dla psów (nie dla ludzi!) wirusowa choroba aujeszkyego. bAKTERIE-SALMONELE MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ W SUROWYM MIĘSIE INNYCH GATUNKÓW MIĘSA.
Choroba Aujeszkyego jest choroba wirusową..Objawy podobne do wścieklizny, inaczej tą chorobę nazywamy Wścieklizną rzekomą lub pseudowścieklizną. Jej czynnik zakaźny wędruje, wzdłuż dróg nerwowych do mózgu. Pierwsze objawy widoczne są po 4 dniach od zakażenia. Niepokój, apatia, lękliwość, ślinotok, wymioty, chwiejny chód i porażenie mięśni.Świąd skóry, zapalenie miejscowe skóry, i błon śluzowych. Rozpoczyna się na terenie głowy i w okolicy kości ramiennej, po czym rozprzestrzenia sie po całym ciele.Pies czuje ból - stęka i skomli.Ma nadwrażliwość czuciową. Wygryza sobie partie skóry a nawet mięśni. Śmierć następuje po paru godzinach, czasem choroba trwa do dwóch dni.Szczepień ochronnych nie ma, a leczenie tej choroby nie jest znane. To tyle ile udało mi się "wycisnąć" z ksiązki L.W.Friedla "Co dolega mojemu psu?".Książkę polecam gorąco.
I CO WSZYSCY ZWOLENNICY SUROWEGO MIĘSKA, NADAL BĘDZIECIE KARMIĆ SWOICH PRZYJACIÓŁ TYM CZYM DO TEJ PORY, I UDAWAĆ ,ŻE PROBLEM NIE ISTNIEJE I ŻE MÓJ PIES NAPEWNO NIE ZACHORUJE???
Zapisane

myszka

  • Gość
Re: Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #10 : 2002-08-21, 15:29 »
Cytat: ZEMAT
Cytat: Monik@
W surowej wieprzowinie mogą się znajdować wirusy choroby Aujeszky. (...) Tak więc - nie radzę karmić surową wieprzowiną. Mam nadzieję, że przekonałam niedowiarków.


Przecież ona ginie w obróbce termicznej :wink:


widziałeś surowe mięso po obróbce termicznej????  :wink: nie jest już surowe, w tym sęk...
Zapisane

Galja25

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #11 : 2002-08-21, 16:13 »
Zemat , gdybyś tylko czytał dokładnie to byś nie zadawał takich pytań, przecież Monik@ wyraźnie napisała, że jest niegroźna dla człowieka!!!
Skąd czerpiemy wiedze? Z książek, na studiach, na różnego rodzajach kursach (w Związkach Kynologicznych też są organizowane wykłady, prelekcje itp.- z tąd się czerpie wiedzę. Zresztą wymieniłam tytuł książki i autora-wystarczy przeczytać.
Nie rozumiem o co Ci chodzi z tą obróbką termiczną - surowego mięsa??? :?:
Zapisane

Galja25

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #12 : 2002-08-21, 16:19 »
A mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Zemat: Czy ty jadasz surowa wieprzowinę, że się tak pytasz i pytasz?


Pamiętajcie też o BRUCELOZIE, którą może się znajdować w surowym mięsie wołowym i krowim mleku. Rzadko występuje, ale wystepuje. U psów wywołuje zapalenie jąder i przyjądrza a u suk podrażnienie macicy. Podobną chrobą jest też Listerioza,...ileż tych chorób,brrrr!
Zapisane

AniaS

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #13 : 2002-08-22, 00:35 »
dzieki za info dot. objawow... 8)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #14 : 2002-08-22, 08:41 »
Nie, no wiecie co? Zemat mnie coraz bardziej zaskakuje!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Surowa wieprzowina!
« Odpowiedz #14 : 2002-08-22, 08:41 »

Galja25

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #15 : 2002-08-22, 09:35 »
Coś mi się wydaje, że wiew dlaczego Z. tak bardzo obstaje za karmieniem surowym mięskiem, i że sam od czasu do czasu sobie podjada. Wystarczy wejść na profil...Hahahahahhaha!
Zapisane

Figo Fago

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #16 : 2002-08-25, 14:30 »
Ty Monik@ masz narobione w głowie aż ci uszami wycieka.
Niejedz wołowiny i wieprzowiny bo umrzesz szybcie
Nie radzę też jeść drobiu bo się udławisz
A najlepiej nie jedz niczego bo to też nie jest takie zdrowe.
A z tego co wiem to w Lublinie jest najgorsza woda w lubelskiem więc nie pij wody  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Jakby cię wszyscy słuchali to psy pozdychałyby odrazu po zjedzeniu  pierwszego kęsa.

Bakterie i wirusy istnieją wszędzie więc proponuje ci całkowitą sterylizację jedzenia dla twojego pupila (mikrofala)
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Ludzie nie dajcie się zwieść

Ta choroba występuje nadzwyczaj rzadko raz na 10000 psów i zazwyczaj zapadają na nie psy bezpańskie.

No i niedługo pies Moniki (oby nie)  :idea:  :wink:  :cry:
Zapisane

milka004

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #17 : 2002-08-25, 14:58 »
Ale wystepuje i ciekawe co bys powiedzial jakby twoj pies na nia zachorowal, czego naprawde ci nie zycze.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #18 : 2002-08-25, 17:32 »
Osoby, które mają jakiekolwiek braki w umiejetności czytania  ze zrozumieniem, są proszone o nie wchodzenie na Forum! Jeżeli nie rozumiesz treści postów po co się wysilasz i próbujesz komentować? Naprawdę to Ci nie wychodzi!
Od kiedy to mikrofala sterylizuje jedzenie? I skąd te bzdury, że zapadają tylko bezpańskie psy na chrobę?   I wogóle jak można komuś życzyć śmierci jego psa! Sam jesteś śmieszny, żałosny i szkoda gadać. Monik@ poruszyła bardzo dobry temat! Ale widać nie wszyscy potrafią zrozumieć oczywiste rzeczy! Zamiast się cieszyć, że ktoś daje mądre rady, poparte fachową literaturą , to co niektórzy tylko potrafią krytykować !!!
Zapisane

myszka

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #19 : 2002-08-26, 00:02 »
Następny co nie umie czytać pisać i rozumieć  :twisted:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #20 : 2002-08-26, 00:07 »
Ekham, czy ja mam cos z oczami, czy czyjeś posty powcinało  :?:  :?:
znowu  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Surowa wieprzowina!
« Odpowiedz #20 : 2002-08-26, 00:07 »

myszka

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #21 : 2002-08-26, 00:13 »
Mwahahahahahaha...ci się zdaje oczywiście TU NIC NIGDY NIE ZNIKA :lol: i lepiej nic nie sugeruj bo wiesz....
Zapisane

Monik@

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #22 : 2002-08-26, 08:37 »
Oj Myszki, Myszki - nie mówcie tego, bo jeszcze nam zablokują wstęp na forum. 8)  8)  8) Czy naprawdę nie widzicie, kim jest Figo Fago??? Ja po pierwszych słowach wiedziałam! A poza tym rzeczywiście psy bezpańskie najczęściej chorują na tę chorobę, bo jak wszystkim wiadomo - bezpańskie jedzą najwięcej surowej wieprzowiny!!
Zdrowie kretynów!!!  8)  8)  8)
Zapisane

Mary

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #23 : 2002-08-27, 13:06 »
8)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Surowa wieprzowina!
« Odpowiedź #24 : 2002-08-27, 13:52 »
Przysiadam się do Was i też stukam kufelkiem! Zdrowie!  8)  :ok:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 28 zapytaniami.