Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Od kiedy 2 posiłki dziennie?  (Przeczytany 5028 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tonks

  • Gość
Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« : 2003-11-30, 12:06 »
Od którego miesiąca życia pies powinien dostawać 2 posiłki dziennie?
Może to jest głupie pytanie ale od kiedy pies sika jak dorosły przy użyciu łapki???
Zapisane

Mlody

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #1 : 2003-11-30, 12:44 »
W roznym iweku pies zaczyna podnosic lapke jak szcza ;) Maczo zaczoł w wieku 7 msc. i chyba mnie wiecej miedzy 7-8msc. zaczol jesc 2 razy dziennie.
Zapisane

navel

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #2 : 2003-11-30, 13:21 »
co do jedzenia to jakoś od 9 miesiecy powinien juz jesc 2 posiłki dziennie, pierwszy rano (nie za duzo ale tak zeby mogl sie najesc) i drugi wieczorem- "posiłek glówny", a pomiędzy posiłkami możesz dać jakiś smakołyk np. psie ciasteczko.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedz #2 : 2003-11-30, 13:21 »

Puppy

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #3 : 2003-11-30, 13:30 »
podnoszenie łapki- w zależności od wielkości psa. mój maluszek, bardzo prędko podnosił łapke (nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet przed 6 mies. ) ale znam pieski które w wieku 9 miesięcy, nie miały zamiaru jeszcze łapki podnosić- z reguły duże psy.

Co do posiłków, ja mojemu 1,5 rocznemu piechowi nadal daje 2 posiłki. Uważam że jest to chyba lepsze niż jeden (jeśli ktoś ma jakieś kontrargumenty z chęcią wysłucham), bo nie jest nigdy obżarty,ale po prostu najedzony. W dodatku, pewnie gdybym dawała mu tylko jeden posiłek, moja mama posądziłaby mnie o głodzenie psiaka ;) .
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #4 : 2003-11-30, 14:10 »
To zależy od wielkości psa. Duże, nawet jako dorosłe powinny dostawać 2 x dziennie jedzonko (oczywiście porcje odpowiednio mniejsze)  8)  
Ale tak ogólnie do 6 tygodnia szczeniak powinien być karmiony przez matkę.  
Do 3 miesięcy 5 x dziennie. Przewaga posiłków mlecznych ale oczywiście mięsko też już wprowadzamy do jadłospisu.
Do 4 miesiąca  3 posiłki mleczne dziennie + 1 porcja mięsna z ryżem i jarzynami.
Do 7 miesiąca - 1 mleczny + 2 miesne
Do 12 miesiąca - posiłki 2 x dziennie.
I jeszcze raz zaznaczam, że duże psy lepiej karmić mniejszymi ilościami ale 2 x dziennie
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #5 : 2003-11-30, 17:56 »
Moj maluch wlasnie ostatnio zaczal podnosic lapeczke (6 mies beagle)!
Hmm... a co do tego jedzenia... on juz je 2 razy dziennie.... i w mojej psiarni jest ustalone ze psiaki dostaja jesc 1 raz dziennie! Ale ten jest juz przygotowywany pod katem wystaw wieec beda cjhyba jakies wyjatki  :wink:
Zapisane

Mlody

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #6 : 2003-11-30, 18:50 »
Taraa masz jakies zdjecie tego swojego malego beaglusia ;) (6 msc.) ?
A zeby nie bylo ze robie OT to moj Maciorka (;) ) by nie wytrzymal tyle bez jedzenia, wiec je 2 razy dziennie :P
Zapisane

Gopi

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #7 : 2003-12-01, 11:10 »
A ja mam inne pytanie - dlaczego pies podnosi łapkę kiedy sika?
Mój psik je 2 razy dziennie, ale rano czasem wogóle nie je, chyba, że dostanie coś wyjątkowo smacznego ;)
Zapisane

Mlody

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #8 : 2003-12-01, 13:14 »
Cytat: Gopi
A ja mam inne pytanie - dlaczego pies podnosi łapkę kiedy sika?


Poto żeby było łatwiej krzaka olać :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedz #8 : 2003-12-01, 13:14 »

olc!a

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #9 : 2003-12-01, 17:06 »
Duże psy zazwyczaj późno dojrzewają (psychicznie nawet w wieku 2,5-3 lat!; jest kilka wyjątków, np. ON).
(fragment książki Desmonda Morrisa "dlaczego pies szczeka...")
Dlaczego pies podnosi nogę, a nie oddaje moczu w pozycji kucznej? Można podać trzy powody takiego zachowania. Po pierwsze, chodzi o to, by sygnał zapachowy był jak najdłużej czytelny. Ślad zapachu pozostawiony na ziemi jest znacznie bardziej narażony na zatarcie niż 'zawieszony' na pionowym obiekcie. Po drugie, pozostawienie sygnału zapachowego na wysokości nosa innych psów zwiększa jego dostępność i wyrazistość. Po trzecie wreszcie, znakowanie obiektów pionowych ułatwia lokalizację sygnałów zapachowych. Często można zaobserwować, jak pies zbliża się do pojedynczego drzewa, by obwąchać je i oznakować. Innymi słowy, wybór obiektów pionowych pozwala ograniczyć liczbę miejsc, gdzie ewentualnie można znaleźć ślady zapachowe.[/list]
Zapisane

Agatka

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #10 : 2003-12-02, 15:22 »
twipsy7 podała informacje, ze szczeniak powinien jeść 3 posiłki mleczne do 4 miesiąca.
Ja sie z tym do końca nie zgodze. To zależy od wielkości rasy.
Np. małum rasom wogóle nie podaje sie żadnego nabiału po odstaiweniu od matki.
To tylko taka uwaga ;)
Moim zdaniem to wszystko zalezy od konkretnej rasy :)
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #11 : 2003-12-02, 16:07 »
Agatko, jak dokładnie przeczytasz mój post, to dowiesz się, że napisałam dokładnie to samo co Ty - czyli że wszystko zależy od wielkości psa.
Zapisane

Gopi

  • Gość
Odp: Od kiedy 2 posiłki dziennie?
« Odpowiedź #12 : 2003-12-02, 19:22 »
Młody :P
Olcia, dzięki, moja ciekawość została zaspokojona :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 27 zapytaniami.