Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x  (Przeczytany 1978 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Witam.
prosze o pomoc osoby które odchudzały swoje czworonożne pociechy moja sunia jest grubiutka (30cm w kłębie przy 14kg wagi) a tak sobie wyglądała w lato http://www.zoo-planet.pl/gate.html?name=coppermine&file=displayimage&album=5&pos=10
Po dzisiejszej wizycie u weta mamy postanowienie odchudzić ją przedewszystkim dla jej zdrowia (ma już 10lat) oraz dla bezpieczeństwa bo jest niewielka możliwośc (mam nadzieje że usg będzie czyste) że będzie miałą operaycjnie usuwane kamienie moczowe a po ostatniej operacji amputacji paluszka ledwo psina sie wybudziła.
Zatem pytam JAK? Niemam zielonego pojęcia jak sie do tego zabrać jakie obiady jej robić? Ona nie je gotowego puszkowego i suchego tylko to co zrobie ja. Udało sie obalić mame z jej kinderkami i tu drugie pytanie czy czekolade nie podawać od razu ona jest dla Mony nałogiem jak dla nas papierosy czy kawa :(  Może zmniejszać dawki?

PORADZCIE COŚ!!!
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedź #1 : 2004-01-07, 21:27 »
Harpia ja mam ten sam problem :). Ruda jest jednym słowem GRUBA :). Wet powiedział mi że mam ją karmic tylko suchą karmą light (Ruda też nie przepada za duchym) ale usłyszałam że wziąść ją głodem :) jak bedzie jadła to schudnie a jak nie bedzie jadła to też schudnie :) ale to chyba było żarty :)
W każdym razie :)  po1 jak gotujesz jej zupkę to nie dawaj kaszy ryżu albo czegoś takiego. Po2 więcej warzyw zamiast ryżu itp.  po3 nie dawaj kurczaka bo zawierają hormony powodujące tycie u psa. No i więcej ruchu.

Niewiem czy to da szybkie efekty ale powinno pomuc.

Zauważyłam że Ruda jest żywsza kiedy nie zarzera się i ma nei do końca pełny brzuch

A co do czekolady to sądzę że powinnaś odstawic natychmiast. Możesz zastąpić to czymś innym (oczywiście dokarmianie między posiłkami przy odchudzaniu nie jest wskazane)

Powodzenia
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedź #2 : 2004-01-07, 21:32 »
dostaje jeden posiłek dziennie najczęsciej gotowanego kurczaka (mięsko z jednej porcji rosołowej) jeżeli nie kurczaka to co? Warzyw niet ryżu niet mam francuskiego pieska :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedz #2 : 2004-01-07, 21:32 »

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedź #3 : 2004-01-07, 21:34 »
Ruda jada żeberka wołowe nie sa drogie
płucka, serca wieprzowe

A co do kurczaka to czytałam to juz w kilku miejscach i słyszałam od kobiety która choduje owczarki niemieckie :)

Weż pieska głodem :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedź #4 : 2004-01-07, 22:29 »
:( to jest najgorsze że ona jada tak jak my płuc nie ruszy już próbowałam. Podrobów nie. Spróbuje z wołowinką.
Zapisane

Talagia

  • Gość
Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedź #5 : 2004-01-07, 23:34 »
Mój Harus je, gotowanego kurczaka z ryżem i odtłuszczoną karme z ryżem i jagnięciną, na zmiane, jedna miska dziennie z takim ryżem albo karmą, a na śniadanie suchy chleb kromke albo wysuszoną piętke i jest chudy jak badyl, aż mi się go żal robi taki chudy :? No ale nie może przytyć dla zdrowia ...
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedź #6 : 2004-01-08, 10:31 »
Hm, jak sunia nie je suchego, to moze byc problem. Jednak bardzo dobre sa diety weterynaryjne, np Eukanuba Restricted Calories. Karm typu Light nie polecam, spotkalam sie juz czesto z taka opinia wsrod wetow i hodowcow.

Moja Afra jest tez grubasińska troche, ale ze bedzie miala dzieciaczki(JUZ JEST W CIAZY, WCZORAJ BYLO KRYCIE :) ) to nie bylo potrzeby, aby chudla. Tym bardziej, ze jej nadwaga nie jest wcale duza, jakies 1,5 kg, tylko boczki ma takie troche za tluste ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedź #7 : 2004-01-08, 13:25 »
Jestem skazana na robione obiadki dla niej. Dzisiaj dostanie gotowanej wołowiny ciekawe czy zje wybreda mała
Zapisane

bea100

  • Gość
Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedź #8 : 2004-01-09, 15:38 »
Witam ogórkowo i cieplutko :D
Zawsze jak coś daję psicy czego ona nie lubi ( Ogar-to PIES/NOS) to dodaję parę kropli psiego tranu Omegan- działa bez pudła- ogórkowa wciaga wszystko i wylizuje miskę ( coś tam jest czarownego...). Spróbuj/zadziała. Co do kurczaka- możesz dawać gotowanego w warzywach z wywarem- byle nie za często. Acha, z doświadczenia wiem, że jednak powinnaś stanowczo i solidnie ograniczyś porcje (wiem, wiem, serce boli...). Tylko to pomoże. Psu nic nie będzie, a wręcz odwrotnie, głodóweczka dobrze mu zrobi (w naturze psy przecież często nic nie upolowały/głodowały) i wyczyści wszystkie złogi. A czekolada- jak możesz dziewczyno truć własnego przyjaciela :?: Łomatko...........
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedz #8 : 2004-01-09, 15:38 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odchudzanie czas rozpocząć... tylko jak :x
« Odpowiedź #9 : 2004-01-09, 17:19 »
Dziękuje za rady :) Obiadki stopniały o połowe mięsko tylko najchudsze. Czekolade nie ja daje a moja mama niemam na to wpływu ale po uproszeniu sie wetki o pisemne zaśwaidczenie że pies wykituje po słodkościach coś do niej dotarło i powiedziała "Ty sie nią zajmuj bo mnie serce boli" więc czekoladki będzie dostawać jeszcze jakiś czas ale w coraz to mniejszych porcjach bo to u niej nałóg jak u ludzi kawa czy papierosy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 25 zapytaniami.