Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)  (Przeczytany 7091 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #30 : 2004-09-02, 19:20 »
ee.. żeczywiscie :lol:
bardoz przepraszam ale wczoraj troche źle widzialam bo bylam u okulisty i mi jakies krople wlewal ze potem do wieczora widzialam rozmazane obrazy :lol:
Zapisane

anieszka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #31 : 2004-09-02, 20:23 »
no to wlal ci tropine ah tez jej nie lubie :/
Zapisane

Alii

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #32 : 2004-09-02, 20:31 »
nikt jej nie lubi :) wszystko sie wtedy rozmazuje  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedz #32 : 2004-09-02, 20:31 »

anieszka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #33 : 2004-09-02, 20:32 »
ja mam kolezanke co sie cieszy jak ja ma bo jak wejdzie na jakiegos faceta to moze sie wytlumaczyc  :lol:
Zapisane

Alii

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #34 : 2004-09-02, 20:35 »
pół mojej klasy jak jest sprawdzian to ma "zakropione" oczy i nie moga pisać  :lol:
Zapisane

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #35 : 2004-09-02, 20:43 »
Widze ze na wszystkie zadawane pytania już odpowiedziała anieszka i Weronika ;) ;) :) Dałam za nią dokładnie 3900 zł :) Kupiłam ją (nie wiem czy pisałam) od mojego stryjka (syn brata dziadka  :P  :wink:  ) który miał 9 koni (teraz już ma 8 :P ;) ) Ale powiem wam szczerze, że jakbym mogła to bym kupiła od niego jeszcze kilka koni, bo jest 1,5 roczna kobyłka małopolska, ruda z białą grzywą i ogonem (ŚLICZNA!) która albo pójdzie też na rzeź albo bedzie robić w polu, a naprawde moim zdaniem szkoda takiego pieknego konia (stryjek chce za nią 3500 zł). Jest jeszcze pół roczny ogierek który też jest niesamowicie ładny bo jest taki jasno brązowy z gwiazdką na czole, ale najprawdopodobniej zciemnieje (matka jest prawie kara) i będzie wysoki (stryjek już go pasie, bo młode mięso końskie schodzi po 15 zł za kg  :roll:  )Jest też roczna albo półtoraroczna kobyłka (nie wiem jaka rasa) siwa (piękna) ale niedawno przewróciłą się na taczki i cała tylnia noga była poprzecinana, mięso na wierzchu, ale jedyne co jej pomogli to był zastrzyk na tężca  :roll:   :roll:  i przypuszczam, że także pójdzie na rzeź bo z taką nogą będzie nadawała się tylko do hodowli (którą stryjek chce zlikwidowac) chyba, że jakimś cudownym sposobem wyzdrowieje, stryjek ją "zajeździ" i sprzeda komuś (przypuszczam, że nie więcej niż za 4 tys) bo klaczka tez będzie wysoka i mocno zbudowana. Jest także 2 letni ogierek który (jak wszystkie tamtejsze konie) jest przepiekny! Jest prawie kary (tak jak matka) wysoki i niezwykle spokojny )(stoi z kobyłami w jednej stajni) i on też najprawdopodobniej pójdzie na rzeź, chyba, że ktoś go kupi (nie wiem ile stryjek za niego chce ale przypuszczam że w granicach 6 tys bo koń jest naprawde tego wart)

Jednym słowem u mojego stryjka jest więcej takich koni jak Jawa, które szukają dobrych ludzi którzy uratują je przed wylądowaniem na talerzu ... jakbym mogła to bym kupiła wszystkie, no ale niestety .. i tak musze rezygnować z wielu rzeczy, żeby utrzymywać Jawuńke :) ALe warto.

Padło pytanie czy Jawka ujeżdżona. Otóż ... miała już na sobie siodło 4 razy ale wyglądało to nastepująco - łańcuch na szyje, do stanowiska, dutka na warge i na siłe! A ona biedna wierzgała, kwiczała i próbowała się bronić. No ale jak ma sie bronić z łańcuszem zacisnietym na pysku ..  :roll:  No więc mam ją już od 10 sierpnia i dopiero półtor tygodnia temu założy łam jej siodło. Przez pierwszy tydzień koń nie dał do niebie podejść i kwiczała wierzgała i uciekała przed ludźmi. Później się troche oswoiła, ale dawała się głaskać tylko po głowie. Ciężka praca moja i mojej siostry opłaciła się, bo kobyłka daje się wszędzie wyczyścić (WIELKI SUKCES! :) :) :) ) na zadzie, pod brzuchem, ale dalej się boi ludzkiej ręki i głaskać daje się tylko do łopatki. No i spokojnie można jej popręg pod brzuchem przełożyć :) Z tego też nie robi problemu :) Ostatnio (wczoraj chyba) chciałam na nią wsiadać ale była bardzo niespokojna i udało mi się tylko włożyc noge do strzemienia bo jak się już .łapałam siodła żeby wsiąść to uciekała. Najwyraźniej trzeba jeszcze troche poczekać.


O Boziu .. ale się rozpisałam :P :P :P Kończe ale jeszcze w razie jakiś wątpliwości - pytac

P.S.Ja miałam z egzaminu w podstawówce 38 :P :P
Zapisane
GG 1056033

Wiedźma

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #36 : 2004-09-02, 21:24 »
No to fajnie, ze kobylke uratowalas przez rzeznia :) Przykre, ze to ktos z Twojej rodziny sie tym zajmuje :(
Jak bedziesz chciala na nia wsiadac, to najpierw tylko przewies sie przez siodlo. Jesli bedzie spokojna, to pochwal i daj juz tego dnia spokoj.

Ten 2-letni ogierek wart podobno 6 tys. Czy on ma papiery? Bo za takiego mlodziaka bez papierow to nikt tyle nie da raczej...
Zapisane

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #37 : 2004-09-02, 22:08 »
Chodzi ci o papiery do krycia? Jasne ze nie ma .. ma tylko rodowód i to całkiem niezły - i za to tyle chce stryjek.
Zapisane
GG 1056033

Wiedźma

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #38 : 2004-09-03, 14:05 »
Wlasnie o rodowod mi chodzilo ;) Papierow do krycia dwulatek raczej miec nie moze ;) No to faktycznie za dobry rodowod moze sobie cene podyktowac. Miejmy nadzieje, ze sie znajdzie kupiec.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedz #38 : 2004-09-03, 14:05 »

Zimoludka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #39 : 2004-09-03, 16:26 »
ehh a nie mozesz jakos namowic wujka zeby nie sprzedawal na rzez? nawet powciskaj mu kity ze takie kontuzje da sie wyleczyc itp. bo przeciez mozna wyleczyc ale to jest kwestia czasu a przez ten czas kon zre za darmo :roll:
Zapisane

anieszka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #40 : 2004-09-03, 16:32 »
ojciec mojej kolezanki tez sprzedaje konie na rzez tzn. narazie tak mowi ale i tak jeszcze zaden nie poszedl  :wink: no coz jak sie córeczka z przyjaciółką dorwą do ktoregoś z koni to przeciez go nie sprzeda nie?? :D tzn. nie bylo jeszcze zeby ktos byl konia ogladac ze niby chce wziasc na rzez ale nawet jak nam kon padl to nie poszedl pod noz tylko zakopalis,my go ale ciii bo to niedozowlone jest :D
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #41 : 2004-09-03, 22:27 »
myshaa to nie moja wina że nie pamiętam ile dni mają poszczególne miesiące :) wyłożyłam się na nieszczęsnych bocianach. a ty miałaś pewnie 40 bo pisałaś łatwiejszy test :P
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #42 : 2004-09-04, 14:18 »
Kamelia a zansz zasadę "liczenia" miesięcy na knykciach? :)  :)  :)  :)

Zima-też o tym pomyślałąm jak przeczytałąm ten post,ale to jest praktycznie niemożliwe,żeby go ubłagać... :( Przecież nie dość,że raz dwa pozbędzie się koni to jeszcze na tym zarobi...Sorry Rusty jeśli Ci.ę uraziłam ale niestety tak jest...

A ja na teście pomyliła sie w pisemnym gdzieś :P Eeee tam ubzdurali se ja nie miałam żadnego błędu na pewno ;)  :lol:

Eh...Moja mama zadecydowała,że dokoni tak "nie jeździć" będę mogła chodzić tylko raz w tygodniu :cry: I tak bede po szkole jeździć chociazby zeby je wyczyścić :) Eh...Chce dzisiaj isc iu jutro bo przecież rok skzolny dopiero się zaczął, lekcje mam odrobione, wszystko gitas a i tak moge tylko jutro :cry: Eeee....A mam taką wielką ochotę do koni iść... :cry:
Zapisane

anieszka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #43 : 2004-09-05, 09:52 »
ja tez mialam wielka ochote i co mi tam poszlam :)
Zapisane

Kozica

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #44 : 2004-09-05, 10:14 »
na rower i jazda :) kartke mamie zostawić i już :) (moi rodzice juz nie mają do mnie siły  :roll:  w wakacje moze byłam ze 3 dni w domu, a reszte czasu odwiedzali mnie w stajni :) rok szkolny - w sumie tez jestem wiecej wsród koni niz w domciu... no ale w końcu zrozumieli moją pasje...) bądź wytrwała :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedz #44 : 2004-09-05, 10:14 »

anieszka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #45 : 2004-09-05, 13:02 »
ja to juz nie musze zostawiac kartek bo i tak wiedza gdzie mnie znalezc  :lol:
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #46 : 2004-09-05, 14:43 »
Hehe namówiłam ich i poszłam :) Dzisiaj rano byłam an jeździe a po południu idę do nich...Po prostu wczoraj miałam napad chociaż wyczyścić kopyta Augiemu :) A w ogóle co sie stało wczoraj...Uspokajałam taka dziewczynę na Bohunie(jak wsiadała),że w terenie będzie fajnie i w ogóle(ona sie troche bała bo on jest WIEEEELKI). NO i wsiadła,jadą...PO godzinie wracają-nie ma jeźdzca na Bohunie i Karlecie. Okazało się,że ta dziewczyna co była na Bohunie(na koncu była) jechała jakieś 10 metrów za nimi zamiast sie trzymać grupy. W pewnym momencie wyleciał pies,Bohun sie porzestraszył i poleciał jeszcze szybciej niż wcześniej do grupy. Ona przeleciałą mu przez szyję...A ci z przodu skapnęli się gdzieś po 200 metrach i się wrócili. Ona cała twarz we krwi...Krew z nosa leci...Wezwali pogotowie. Pogotowie ją zabrało a jej przyjaciółka na Karlecie z nią została.
Zapisane

anieszka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #47 : 2004-09-05, 14:45 »
uuu to oby sie nie zrazila do terenów
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #48 : 2004-09-05, 14:52 »
Właśnie tak si.e boję,ze się zrazi :cry: Bo ona fajna dziewczyna(wszystkie moje 20-letnie moje koleżanki i starsze z tąmtąd są fajne), tak fajnie jej wychodzi jazda ale po prostu nie była przygotowana do takich nagłych sytuacji... :(
Zapisane

Alii

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #49 : 2004-09-05, 15:10 »
no niestety w terenie takie rzeczy sie zdarzeją. przylkro mi z powodu twojej koleżanki :(
Zapisane

kfiatek

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #50 : 2004-09-05, 16:26 »
niestety.. że tak powiem "ryzyko zawodowe" ale chyba nikt nie chciał by czegoś takiego przeżyć...
można mieć tylko nadzieje że dziewczyna nie zrazi sie do terenów i do konia..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedz #50 : 2004-09-05, 16:26 »

Kamelia

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #51 : 2004-09-05, 17:16 »
a ja dzisiaj byłam w 3 godzinnym terenie było zawaliście szczegolnie galopy po ścierniach :)
Zapisane

Alii

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #52 : 2004-09-05, 19:54 »
Cytuj

szczegolnie galopy po ścierniach


 To jest najlepsze  :wink:
Zapisane

anieszka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #53 : 2004-09-05, 20:22 »
no tak to jest najlepsze a my zawsze jak sie scigamy to jest takie cos "pamietasz to jest to sciernisko co tydzien temu sciagaismy z niego slome :D"
Zapisane

Kozica

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #54 : 2004-09-06, 20:38 »
mmmm ja jade w terenik w czwartek :D jak zwykle na Kastorku pewnie... kocham jazde "ile fabryka dała" jak to mówi mój instruktor....
(a jeszcze niedawno - moze w maju Kozica rozpaczała na forum, ze nie moze przełamac sie do galopu... )
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #55 : 2004-09-06, 22:35 »
widzisz jak to łatwo przełamać starch? :)
ja to pewnie juz ngdy nie będę miała takich jazd jak to nazwałas " ile fabryka dała" :(
czy Wy tez macie taką manie ze jak jedziecie samochodem i widzicie te ścierniska to sobie myslicie jaki bylby tu galop itp? :D
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #56 : 2004-09-07, 14:13 »
Jasne że mamy Zima :wink:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Alii

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #57 : 2004-09-07, 14:22 »
Ja też mam takie mysli :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedz #57 : 2004-09-07, 14:22 »

Kamelia

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #58 : 2004-09-07, 14:26 »
ja tak po iwokowej każdą łąkę oceniam czy da się na niej galopować czy nie a każdzy patyczek czy będzie z niego dobry palcacik czy nie :P
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Dołańczamy do was! Ja i Jawka :)
« Odpowiedź #59 : 2004-09-07, 15:12 »
hehe to widze ze nie jestem sama :P albo uwielbiam jak jade juz ide przez las to myslec sobie ze by sie tu pojechalo i jakim tempe itp :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 27 zapytaniami.