Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: "czarny książę"Anna Sewell  (Przeczytany 11785 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #60 : 2005-01-01, 20:52 »
a jutro rano wielka gonitwa czy jako[ tak

barszcz

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #61 : 2005-01-01, 21:12 »
czy ktoś zna kojarzy (albo kojaży, ale chyba kojarzy) tytuł filmu, prod amerykańskiej, dość stary, o chłopcu i koniu o imieniu "Black"? fabuła: rozbija się statek, ocaleli tylko kary koń i chłopiec, zyją przez kilka tygodni razem na bezludnej wyspie, zostają uratowani, sprowadzeni spowrotem do ameryki, tam chłopiec postanawia oswoić konia i wystawić go w gonitwie, którą oczywiście wygrywa. ogólnie fabuła banalna, ale zdjęcia cudowne i gra aktorów (mało znanych), wyśmienita. chyba jeden z lepszych filmów jakie widziałam. świetne zdjęcia galopującego konia w wodzie, i pływającego. niestety oglądałam po francusku i nie udało mi się wychwycić tytułu...

barszcz
Zapisane

Alii

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #62 : 2005-01-01, 21:52 »
Też był serial o Blacku  :wink: A film oczywiście opglądałam i o ile dobrze pamiętam to były nawet 2 częsci
Zapisane

Forum Zwierzaki

"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedz #62 : 2005-01-01, 21:52 »

Wiedźma

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #63 : 2005-01-02, 16:21 »
Ja ogladalam serial :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #64 : 2005-01-02, 16:31 »
a ja lubie serial Karino :)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #65 : 2005-01-02, 16:49 »
Dzisiaj oglądałam nie wiem co, ale z crossem, było całkiem fajne (widziałam tylko do końca przjazdu tej co spadła)  ;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #66 : 2005-01-04, 16:32 »
no to właśnie ta wielka gonitwa
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #67 : 2005-01-04, 18:32 »
heh wczoraj na angielskim mieliśmy w podręczniku gapić się najakiś domek, jak najwioęcej zapamiętać i odpowiedzieć potem na pytania... najłatwiej odpowiedziałam na pytanie:Co leciało w telewizji -"Black Beauty'  :wink:
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #68 : 2005-01-05, 17:23 »
niee :lol:  :lol:  :wink:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedz #68 : 2005-01-05, 17:23 »

Raven

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #69 : 2005-01-07, 17:38 »
Cytuj

a ja lubie serial Karino

Też go bardzo lubię ;)
Ale nie było przyjemnie gdy odłączali źrebaki od matek (w tym przypadku nie można powiedzieć, że je odsadzano), zajeżdżali młode konie i jak p.Stolarek zmuszał Karino do skoków, gdy ten nie miał już sił...
Ale ta pani weterynarz (nie pamiętam jak jej było na imię) rozpaczała jak koń spocił się podczas skoków, ale na pogoń za lisem tuż po ciężkiej kontuzji zwierzęcia, to pojechała...(bez pozwolenia) :?
Zapisane

Kamelia

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #70 : 2005-01-07, 19:07 »
to jest właśnie SERIAL :P
Zapisane

Raven

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #71 : 2005-01-07, 19:33 »
Cytuj

to jest właśnie SERIAL

 :?: Serial, że musi się w nim coś dziać, czy że jest mało realistyczny?? :P  ;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #72 : 2005-01-07, 19:38 »
bo to jest POLSKI SERAL ??? :P :P :P
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #73 : 2005-01-08, 21:25 »
Czytałam " Mojego Karego " - nie płakałam tylko dlatego , ze ja jestem dziwna ( nie płaczę , gdy powinnam , płacze , gdy nie powinnam , śmieję sie z dziwnych rzeczy , a np. z dowcipów nie  :hyh: ) . Ale na filmie to się trochę wzruszyłam .
 Niestety książek Monty'ego Robertsa nie czytałam :( - ale w tym roku zabiorę sie za to .  :)
Zapisane

Raven

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #74 : 2005-01-11, 20:48 »
Płakałam czytając "Człowieka, który słucha koni" Monty'ego Roberts'a, gdy jego wierzchowce, zwłaszcza Ginger zostałay zabrane do rzeźni...  :cry:  
Ale najbardziej mnie wzruszyły tomy "Wszystkich stworzeń małych i dużych"... Najwspanialsze książki jakie czytałam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedz #74 : 2005-01-11, 20:48 »

Zorba

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #75 : 2005-01-11, 21:52 »
Cytuj

" Monty'ego Roberts'a, gdy jego wierzchowce, zwłaszcza Ginger zostałay zabrane do rzeźni...

no to bylo przykre :(
Ja wzruszylam sie czytając "czarny diament" (a wlasciwie "Czarny Książe")

Co do monty'ego to jestem w trakcie czytania "Czlowiek ktory slucha koni" ekm narazie sie musialam wziaść za "hobbit czyli tam i spowrotem" :/
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #76 : 2005-01-12, 21:09 »
Ja płakałam, kiedy czytałam ksiażke o kawalerii a dokłandie o wojnie rosyjsko-fińskiej, tzw. wojnie zimowej. Rzecz była o udziale koni w tej własnie wojnie. W jednym z rozdizałów było o tym, jak jedno zgrupowanie kawlaerii stacjonowało nad brzegiem jeziora (nie pamiętam czy Finowie czy Rosjanie). W nocy pzreciwnik podpalił otaczające jezioro lasy, a spłoszone konie albo zginęły w porzaże (dodam,z e plaiły sie żywcem) albo w panice wpadały do jeziora. Rano ziwad pzreciwnika, który dotarł nad owe jezioro zastał taki oto widok: zastygłe sylwetki koni skute lodem. Masakra, byłam w sozku jak to przeczytałam.. :( Biedne koniki (chlip)
Zapisane

Nutencja

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #77 : 2005-01-20, 19:44 »
Byłam zafascynowana książką montyego człowiek który słucha koni
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #78 : 2005-01-20, 21:40 »
Dzisiaj o 23 na TVP1 leci Wielka Nagroda

"TVP 1: Czwartek 23:00
Mike Tylor odziedziczył po ojcu spisany przez niego dziennik zatytułowany "Wszystkie drogi królestwa". Chłopak wybrał się w podróż opisywanymi w przewodniku szlakami. W drodze trafił na farmę rodziny Brownów. Ich córka, Velvet, wygrała na loterii młodego konia o nieposkromionym temperamencie. Jej marzeniem jest wystawienie konia w Narodowej Gonitwie, największym wyścigu w kraju. Mike pomaga jej w przygotowaniach."

pozdrawiam ;)
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #79 : 2005-01-20, 21:59 »
o dobrze że powiedziałaś bo bym nie wiedziała :D wprawdzie filmik troche stary ale jary
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #80 : 2005-01-21, 10:54 »
aaa ja'wyjątkowo' przegapiłam  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedz #80 : 2005-01-21, 10:54 »

Raven

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #81 : 2005-01-21, 18:18 »
A ja mam już nagrane  :P  :) Oglądałam ze 100 razy...  ;)
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #82 : 2005-01-21, 20:30 »
troche mnie wkurzało na tym filmie jak ta dziewczyna ćwiczyła na łące tego konia i jak skakała to w ogóle nie przechodziła do półsiadu i ją tak szarpało do tyłu przy skoku..tak to strasznie beznadziejnie wyglądało.nie wiem czy zwróciliście uwage..szczególnie jak ćwiczyła skok przez rów to to było widać...może tak sie skakało kiedyś..nie wiem..
a film ogólnie fajny tylko śmieszny bo taki stary :P
Zapisane

Ritka

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #83 : 2005-01-21, 21:20 »
no, to jest jakaś metoda kogoś tam w skokach. bodajże Caprilliego... ale to strasznie niewygodne jest, próbowałam ;)) można sobie kręgosłup wyrwac :P
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #84 : 2005-01-21, 21:22 »
jezuu :P różne rzeczy robiłam ale kręgosłupa mi jeszcze nie wyrywało  :wink:
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Zapisane

Raven

  • Gość
"czarny książę"Anna Sewell
« Odpowiedź #86 : 2005-01-22, 19:19 »
Cytuj

jak skakała to w ogóle nie przechodziła do półsiadu i ją tak szarpało do tyłu przy skoku..tak to strasznie beznadziejnie wyglądało.nie wiem czy zwróciliście uwage..

Dawniej taki był styl skakania. Ale ze względu na to, że jeździec podczas skoku zakłócał naturalną równowagę konia i uciskał jego grzbiet oficer Federico Caprilli wprowadził noey, znany nam dziś dosiad. Koń skakał bardziej elegancko i z lekkością pokonywał nawet wysokie przeszkody. W 1902 roku Caprilli ustanowił rekord skoków pokonawszy 2,08m aby udowodnić, że jego nowy dosiad jest prawidłowy  :wink:
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 30 zapytaniami.