Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Coś z niczego  (Przeczytany 6989 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martaska

  • Gość
Coś z niczego
« : 2004-12-26, 17:23 »
Siemka napiszcie tu pomysły na jakiś sprzęt do koni.Nie wszystko przeciez trzeba kupywac w sklepie jeździeckiem.Można samemu zrobic.Wiec jak macie jakies pomysły to piszczie.

Ja zaczne:

Owijki
Kupujemy bandaż elastyczny w aptece i barwnik do tkanin i farbujemy.Podkładke można zrobic z szalika polarowego.Koszt wszytskiego wynosi ok.14-16 zł
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Coś z niczego
« Odpowiedź #1 : 2004-12-26, 17:29 »
ja mam pomysła na kantar ze sznurka( płaskiego albo okrglego) kilka malych węzłów i gotowe mój koniś taki   :roll: ma<czasami>
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #2 : 2004-12-26, 18:18 »
A ja mam książkę 'ekwipunek jeździecki' i tam jest wszystko, nawet ogłowie jak zrobić  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Coś z niczego
« Odpowiedz #2 : 2004-12-26, 18:18 »

navel

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #3 : 2004-12-26, 23:06 »
A ja mam pomysł na uwiąz:
Potrzebna linka ( np. coś takiego jak żeglarska czy jakaś inna którą znajdziecie w domu, oby nie była zbyt cienka) i karabińczyk (można kupić za 3-4 zł). Przywiązać linkę do karabińczyka i gotowe!  :P Koszta są różne, zależy czy ktoś ma w domu linkę i karabińczyk czy nie.  :P
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Coś z niczego
« Odpowiedź #4 : 2004-12-26, 23:51 »
naczółek - bierzesz kawałek paska skórzanego, mierzysz stary naczółek, robisz jego kopię, ozdabisz np. łańcuszkiem kupionym na metry
można zrobić też naczółek regulowany, w tym celu na końcach paska robi się po 2-3 dziurki co 2 cm na górze i na dole i przewiązuje na odpowiedniej długości rzemykiem
rzemyk też można użyć do ozdoby starego naczółka
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #5 : 2004-12-27, 09:22 »
Do naczółka można dowiązać cienkie sznureczki i to odstarasza muchy przy jeżdzie (na wiecie jak koń otrząśnie głową to straszy muchy), kurcze zapomniałam jak to się nazywa tak fachowo :oops:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #6 : 2004-12-27, 15:11 »
Mnostwo rzeczy mozna zrobic samemu, zalezy, co komu potrzebne i czy mu sie chce ;)
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #7 : 2004-12-27, 15:44 »
u nas w stajni jedna dziewczyna miała czapraki własnej roboty...całkiem dobre :)) i napewno wychodzily taniej niż normalne ;))
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #8 : 2004-12-28, 14:37 »
tak samo przecież można derki i owijki polarowe zrobić
Zapisane

Forum Zwierzaki

Coś z niczego
« Odpowiedz #8 : 2004-12-28, 14:37 »

aaga

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #9 : 2005-01-02, 14:03 »
Bat do lonżowania:
-wędka 4-metrowa jak najlżejsza i bez tych "oczek", złożona z 4 złączy (nie z 8!)
-3m. rzemienia nie okrągłego (do kupienia w sklepach jubilerskich, możnateż połączyć supłami kilka krótszych, szerokich rzemyków)
-20cm. taśmy izolacyjnej
-taśma do owijania rączek rakiet tenisowych (do kupienia w sklepie sportowym, starcza na 2-3 baty)
-5cm. rurki termokurczliwej (do zabrania od każdego tatusia;) )
-korek po szampanie

1. zdejmujemy korek z wędkii wyjmujemy 3m te z górnej częśc, a zostawiamy tą część z rączką
2. do czubka wędki przykładamy rzemień na długości 3-5cm, zlepiamy to ścisło taśmą izolacyjną a następnie nakładamy rurkę termokurczliwą tak aby po każdej stronie trochę wystawała i delikatnie przypalamy zapalniczką, żeby się obkurczyła i zacisnęła (należy uważać żeby się nie stopiła!)
3. do grubego końca wędki wkładamy korek i obklejamy go taśmą izolacyjną, tak by nie wypadał
4. najgrubszą część wędki na takiej długości jaka nam się podoba, obklejamy taśmą do rakiet tenisowych

Nie zużytą część wędki - tą najgrubszą - można spożytkować jako pokrowiec na nasz nowy bat ;)
Łącznie długość bata wynosi mniej więcej 3m wędki i 3m rzemienia.

Może nie jest to najtańsze co można wymyślić, ale:
-nam nigdy nie przekroczyło to kosztów 30zł. na jeden bat, a robiłam ze znajomą 2.
-bat ten jest bardzo lekki i można łatwo nim manewrować. Baty kupowane w sklepach są ciężkie, dlatego ciężko jest je długo utrzymać w powietrzu
-łatwiej dosięgnąć nim do konia, co czasem bywa potrzebne, baty sprzedawane w sklepach są krótkie, tak naprawdę nie nadają się do porządnego lonżowania, tylko raczej do ganiania konia w kółko
-zwróćcie uwagę że takie długie i lekkie baty używane są przez woltyżerkowiczów - więc o czymś to świadczy
-jest duża lekkość i łatwość  w posługiwaniu się tym urządzeniem ;)

Wady:
-przez pierwsze 10 minut ciężko się przyzwyczaić do niesamowitej długości, bo baty powszechnie używane są dwa razy krotsze
-ten sprzęt jest trochę delikatniejszy niż klasyczne baty, jeśli koń mocno na taki bat stanie - jest prawdopodoieństwo że bat ten pęknie
-niektóre konie trzeba powoli przyzwyczaić do takiego długiego urządzenia, początki mogą być trudne

naprawdę polecam!
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Coś z niczego
« Odpowiedź #10 : 2005-01-02, 18:58 »
czy ma ktoś pomysł na jakieś konkretniejsze wodze<ale nie z okrągłego sznurka.....najlepiej wogule nie z sznurka>
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #11 : 2005-01-02, 20:18 »
W "Ekwipunku jezdzieckim" jest "przepis" na wodze z psiej smyczy.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Coś z niczego
« Odpowiedź #12 : 2005-01-02, 21:02 »
Ja zrobiłam z linki holowniczej (można zrobić z taśmy np. parcianej), szerokość 2,5 cm, długość 2,20 m. Zakończone obrotowymi karabińczykami (takie jak w psiej smyczy, ze sklepu rymarskiego).
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #13 : 2005-01-02, 22:16 »
Ja szyłam biały czaprak. Z wierzchu sztuczny misiek, pod spodem bawełna, a środku pianka 2,5cm. Taśmy i rzepy.Całkowity koszt: 6zł. Przy czym miałam to szczęście, że miśka i bawełnę (prześcieradło hehe) miałam w domu. ;-) Tak wygląda,chpoc niewiele widać ;P


co jeszcze mozna ?
kantarek sznurkowy-prosta rzecz.
uwiąz-banał ;)
owijki polarowe-też nie filozofia:P
misiek pod siodło, lub na nachrapnik
dera
jak ktos szydełkuje, to nauszniki ;p

w ogóle fajnie jest tak pokombinowac. Tylko trzeba mieć maszyne do szycia ;)
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #14 : 2005-01-02, 23:10 »
ja zrobiłam kocyki pod owijki :D:D
kupić kawałek polaru (dosyć duży ) i w zależności od tego jakie mają być to podkładki czy stajenne czy treningowe zrobić dwuwarstwowe lub jedno.  Wymierzyć jak wysokie chcemy i jak długie i obszyć maszyną, żeby się nie pruły, a dwuwarstwowe z dwuch nałożonych polarków zszyć i są śliczne :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Coś z niczego
« Odpowiedz #14 : 2005-01-02, 23:10 »

aaga

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #15 : 2005-01-02, 23:25 »
No Euphoria gratulejszyn... wygląda profesjonalnie  :wink:
Zapisane

shedir

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #16 : 2005-01-03, 12:17 »
Ja sama robię uwiąży, owijki, bandaże, czapraki( kupuje w sklepie futerko i gąbke), moja ukochana babcia uszyła mi dwa piękne kantarki i derki, znajomy kuje mi fantastyczne podkowy, lonże, znajoma robi mi specjalną maść do kopyt, nie wiem co tam wkłłada ale jest rewelacyjna i strasznie jej dużżżo, sama uszyłam sobie pokrowiec na siodło(ale troche krzywo...to były moje poczatki..hehe). A tak na marcinesie to zastanawiem sie czy nie zrobić jakiegoś ogowia..no może nie ja ale tak sobie myśle że jak bym poszła do kogoś kto robi różne rzeczy ze skóry, dała wymiary i pokazała jak to ma wyglądać to by mi zrobił. OO wiem że moja koleżanka szyła sobie czapsy...i wyszło jej to  super. Wydaje mi się że można robić dużo rzeczy tylko trzeba miec czas i chęci..POzdrawiam
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #17 : 2005-01-04, 16:35 »
Cytuj

 tylko trzeba miec czas i chęci

i troszeczkę umiejętnosci bo niektórzy (czytaj JA) mają często dwie lewe ręce do takich rzeczy :)
Zapisane

shedir

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #18 : 2005-01-04, 17:53 »
NO to fakt...że do szycia trzeba mieć zdolności, dlatego tą robotę odwala za mnnie moja babcia  :) , bo jak ja bym coś takiego uszya...to mój koń chyba wstydzi by się w tym wyjść. Pokrowiec na siodło był jedyny i na tym zakończyłam moje szycie  :P . Ale takie rzeczy jak uwiaży, ląże..itd to raczej nie wymagaja wielkich zdolności. Pozdrawiam
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #19 : 2005-01-05, 11:42 »
a ja za to umiem wyszywać :)
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Coś z niczego
« Odpowiedź #20 : 2005-01-05, 15:08 »
ja terz wyszywam Kamelia  jak chcesz to pośle ci pare fajnych wzorów koników........wrazie czego czekam na pw od ciebie...................i dziewczyny mam problema w sklepach zoologicznych nie ma smyczy dł. 2.50m a jak są to 3 m     i z kułeczkami co jakiś kawałek.................... a smycze skużane śą strasznie sztywne i grube.........POMOCY..........co do wodzy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Coś z niczego
« Odpowiedz #20 : 2005-01-05, 15:08 »

Euphoria

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #21 : 2005-01-05, 15:37 »
Mroczna  :cry:  :cry:  :cry:
Pliiiiizzzzzz !! Zrób coś z Twoją ortografią !! Rozumiem, że może się trafić jakiś błąd, ale bez przesady :/
"ja teŻ wyszywam Kamelia jak chcesz to pośle ci pare fajnych wzorów koników........w razie czego czekam na pw od ciebie...................i dziewczyny mam problema w sklepach zoologicznych nie ma smyczy dł. 2.50m a jak są to 3 m i z kÓłeczkami co jakiś kawałek.................... a smycze skÓRZane śą strasznie sztywne i grube.........POMOCY..........co do wodzy"
Może pisz najpierw posta w Wordzie, to Ci poprawi błędy? Albo http://so.pwn.pl/
  :wink:  :?
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Coś z niczego
« Odpowiedź #22 : 2005-01-05, 16:01 »
wiesz co skoncmy ten głupi temat.........bo to naprawde dziecinne.....ja nie czepiam sie ciebie a TY mnie......ok? :?  :?  bo to naprawde jest juz nudne................rozejm...........i spokuj.............plizzzzzz.............
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #23 : 2005-01-05, 17:52 »
Jak widać nie zwróciłam Ci uwagi na literówki(bo na internetowym forum to normalne...), jednak ortografia to co innego, nie uważasz? Ale skoro sądzisz, że poprawność ort. jest Ci w życiu nie potrzebna, to gratuluję ;-)
CFANIARA-EUPHORIA
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Coś z niczego
« Odpowiedź #24 : 2005-01-06, 18:23 »
Paski skórzane na metry można kupić w każdym sklepie rymarskim  :wink:
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Coś z niczego
« Odpowiedź #25 : 2005-01-06, 20:14 »
no tak ale czy nie są za sztywne...................pozatym u mnie chyba takiego sklepu nie ma........:(
Zapisane

kfiatek

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #26 : 2005-01-06, 21:33 »
gdzies jest, bez przesady..
akurat z paskiem skory nie powinno byc roblemu..
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Coś z niczego
« Odpowiedź #27 : 2005-01-07, 08:06 »
ale tychy to taka wiocha ze niem w nich nic co by mnie interesowalo .........nawet stadnina jest poza miastem
 :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Coś z niczego
« Odpowiedz #27 : 2005-01-07, 08:06 »

Wiedźma

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #28 : 2005-01-07, 12:35 »
Zajrzyj do ksiazki telefonicznej. Ja tez nie mam pojecia, gdzie sa sklepy rymarskie i tapicerskie w Warszawie, ale przed chwila znalazlam sporo wlasnie w ksiazce i mysle sobie, ze chyba niedlugo niektore odwiedze. Mozna tez sprobowac przez internet, ale nie wszystkie sklepy maja swoje stronki...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Coś z niczego
« Odpowiedź #29 : 2005-01-07, 14:48 »
no to mroczna trzeba katowice odwiedzić:p. ja szukałam w śląskiej książce i nic nie znalazłam ;/ ewentualnie szukać nie umiem .A ta stajnia do której  jeździsz to tak w stronę katowic jest??bo moja siostra szukas stajni fajnej miłej i przytulnej bo jej koń już jej nie wystarcza :roll:  :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 28 zapytaniami.