Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: wyscigi na 40 km w "misja martyna"..  (Przeczytany 3591 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« : 2004-10-01, 12:57 »
matko widzieliscie to..??
w "misja martyna" byly wyscigi konne w jakims b. cieplym panstwie na 40 km. to bylo straszne!! oni tam maja zamiast bacikow takie drewniane belki na sznurach i tym konie leją.. poza tym konie tam biegna 40 km w upale, bylo pokazane jak.. zajechali konia i kon padl.. po prostu brak slow.. :( doslownie lezaly konskie zwloki na srodku toru, po prostu go przewrocili i po nim przejechali az go zabili..

...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #1 : 2004-10-01, 13:28 »
Nie widzialam tego na szczescie  :shock:  I jeszcze to pokazuja w tv!  :grr:  To jakis kolejny reality show czy co?
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #2 : 2004-10-01, 13:45 »
:shock:  :grr:  nie oglądam takich programów więc nie widziałam, ale pewnie takie rzeczy są super bo wiecie wyższa oglądalność i te sprawy, ludzi oglądają i mówią ooo jakie fajne jakie straszne  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedz #2 : 2004-10-01, 13:45 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #3 : 2004-10-01, 14:28 »
Cytuj

To jakis kolejny reality show czy co?


to jest cos w stylu agenta itp..
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #4 : 2004-10-01, 14:57 »
O kurcze!!!! Cieszę się że tego nie oglądałam!!!!! To musiało być naprawdę straszne :( :grr: :(
Czy ludzie już zupełnie nie są wrażliwi??? :( Czy komercyjne programy na tvn itp. będą już zawsze?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #5 : 2004-10-01, 15:04 »
no tak, w koncu "koniec grzecznej telewizji" :|
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #6 : 2004-10-01, 15:08 »
Telewizja schodzi na psy...  :grr:
Co ludzie w tym widzą fajnego??!!
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Wiedźma

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #7 : 2004-10-01, 15:29 »
Tzn. wiecie, samo sciganie sie na dystansie 40 km to nic strasznego, zwlaszcza ze zapewne jechali na miejscowych koniach przyzwyczajonych do tamtejszych warunkow. Jesli non stop pedzili na zlamanie karku, no to juz gorzej, bo trzeba umiec odpowiednio rozlozyc sily.
I na pewno nie powinni tluc koni jakimis dziwnymi rzeczami, jesli to tak rzeczywiscie wygladalo, jak opisuje Vioaoiv ani pokazywac tratowanego zwierzaka.
Zastanawiam sie, czy tego nie mozna zglosic do TOZu a moze do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji czy innej instytucji? Pewnie program byl w godzinach dostepnych dla dzieci...
Zapisane

Kozica

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #8 : 2004-10-01, 15:48 »
ee...  :( takich ludzi to tylko  :evill:
Zapisane

Forum Zwierzaki

wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedz #8 : 2004-10-01, 15:48 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #9 : 2004-10-01, 15:53 »
rajdy są na dystansach 120km i koniom nic się nie dzieje i to dość dużym tempem...także 40km to dla konia nie tak wiele...tyle że koń musi być do tego przygotowany....nie wiem jak wyglądały te wyścigi ale szczerze wątpię by do końca tak jak te popularne u nas....oni na trasie 40km tez nie byliby w stanie pokazywać wyścigu....a jeżeli ktoś nieprzygotowanego konia bierze do czegoś takiego to nic dziwnego że nie wytrzymał... :? tak pomysłowych i odpowiedzialnych ludzi wymordować  :?

kfiatek

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #10 : 2004-10-01, 18:56 »
Ja widziałam..
chociło o wyścig a Mongolii..
zajechali konia to prawda, ale twen wyścig to tamtejsza tradycja a w mogoli koń to naprawde jest najważniejsza istota dla człowieka i szanują je tam jak nic innego chyba!
Konie śa przygotowane do tego, nie startuja tam starsze konie, tylko młode, a jeźdźcy maja maks 8 lat.....
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #11 : 2004-10-01, 19:05 »
Nie znam się na Mongolii, ale chyba tamci ludzie co tam startowali mieli więcej niż 8 lat....
Zapisane

Kamelia

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #12 : 2004-10-01, 21:34 »
no jest tam coś takiego dosłownie dzieci przywiązują do konia, 8 latkowie są lżejsi niż dorośli więc lepiej a potem puszczaja na przepadłe :(
Zapisane

Zuzika

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #13 : 2004-10-01, 22:03 »
No ja widziałam reklame i wiem ze na tym rajcie jechała ta Martyna Wojciechowska a ona raczej nie ma 8 lat, boże ja niewiedziałam o tym koniu że tak go zjechali i wdodatku przejechali po nim aż zdechł??!! :shock: Boze... :( VioaoiV opowiedz cos jeszcze o tym, naprawde aż niechce sie wierzyc ze człowiek może być tak straszny :(
Zapisane

awangarda

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #14 : 2004-10-01, 22:21 »
ja to widzilam i zuzika niema co opowiadac o bezmyslnosci i glupocie zacofanych ludzi...
Zapisane

Forum Zwierzaki

wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedz #14 : 2004-10-01, 22:21 »

Zuzika

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #15 : 2004-10-01, 22:35 »
boże... czasami aż wstyd jest byc człowiekiem... :(  :(  :cry: moze powinni tego co tak zjechał konia położyc i po nim przejechać? najlepiej całym tabunem koni... :o
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #16 : 2004-10-01, 23:42 »
:shock:  :shock:  :shock:    dobrze że nie mam tvn ... bo gdybym to oglądnęła pewnie nie wyszłabym z szoku przez długi czas...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #17 : 2004-10-02, 10:28 »
Cytuj

No ja widziałam reklame i wiem ze na tym rajcie jechała ta Martyna Wojciechowska a ona raczej nie ma 8 lat


nie jechala
Zapisane

kfiatek

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #18 : 2004-10-02, 11:45 »
No właśnie ona nie jechała...
Słuchajcie mongolia to jest zupełnie inny śiwat!!
Tam dzieciaki od kiedy maja dwa lataz potrafia jeździć i każde ma sowjego konia, bo dla nich koń to jest skarb!
I w tym wyściugu biora udział młode konie i jeszcze młodsi jeźźcy, tak jak mówie maks 8 laty!!!
To jest ich tradycja jej sie niez mieni..
Jasne że to nie dobrze ze zajechali konia, ale w Polsce to też sie zdarza...

Tak jak k_cian mówi, robia rajdy na 120 km i nikt sie nie bulwersuje, a tye konie śa do tego trenowane całe życie!.
To nie są takie konie jak u nas..  to jest rasa wywodząca sie z dzikich koni i są naprawde bardz wytrzymałe.. są trenowane specjalnie do tego wyścigu!
Zapisane

Nanami

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #19 : 2004-10-02, 12:54 »
Tez widziałam raz na Animal Planet program o wyscigach w Mongolii. Dzieciaki tam rodzą sie dosłownie w siodle, od najmłodszych lat uczą sie jezdzic konno. Z tego co pamietam, pare miesiecy przed wyscigiem taki 7-8 latek wybiera sobie z tabunu ojca roczniaka lub dwulatka (z pomocą ojca oczywiscie), potem jest jego ujezdzanie, a potem jak juz dzieciak i kon dobrze sie dogadują mogą wziac udział w wyscigu. To jest ich tradycja. Jezeli koń padł na torze to cała rodzina sie smuci. Za to zwyciezca ma duze honory.
Zapisane

Zuzika

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #20 : 2004-10-02, 14:21 »
ok ale niemusieli pokazywać tego w TV... dzięki bogu ze niewidziałam :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedz #20 : 2004-10-02, 14:21 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #21 : 2004-10-02, 14:51 »
nie takie rzeczy pokazują...ja nie chciałabym musieć widzieć pozabijane przez bomby dzieci czy porozstrzeliwanych ludzi a jednak takie rzeczy się widzi non stop, i co, dla ciebie zuzika takie widoki to juz normalka i moga leciec a padniety kon to juz przestepstwo tak? nie twierdze ze to piekny widok ale bez przesady, naprawde o woele gorsze rzeczy od ktorych serce sie kraja pokazuja

kfiatek

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #22 : 2004-10-02, 17:20 »
no dokładnie..
a pozatym program nie był o tym zajeżdzonym koniu tylko oczymś zupełnie innym..
nikt sie tu nie cieszy ze sie stalo tak a nie inaczej, ale jak k_cian mówi- gorsze rzeczy w telewizji puszczaja..;.
Zapisane

Zorba

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #23 : 2004-10-02, 20:24 »
dobrze że tego nie widzialam :( Te wszystkie porgramy TV szoły itde...Dla ludzi nic sie nie lcizy TYLKO kasa ale ale czemu kosztem zwierząt?(bo są bezbronne?:()
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #24 : 2004-10-02, 21:40 »
tylko koni żal...
Zapisane

Zuzika

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #25 : 2004-10-02, 21:40 »
według mnie w telewizji normalne to juz są tylko programy przyrodnicze :? Nigdzie niepisałam ze widok pozabijanych ludzi czy wygłodniałych dzieci nie ejst dla mnie wstrząsający :? wiec prosze nie piszcie ze niby zjechany kon to dla mnie szok a rozszarpani ludzie to juz chleb powszedni, niezamierzam sie z nikim kłócić ale jakoś niechciałabym oglądać tego konia w telewizji... :?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #26 : 2004-10-02, 21:43 »
zresztą o ile się orientuję misja martyna jest w dość późnych godzinach wieczornych - przynajmniej ja o takiej widziałam - więc jakiś powód to raczej ma

Zuzika

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #27 : 2004-10-02, 21:58 »
mój brat mówił ze ogladał jakąś powtórke z tym koniem w godzinach popołudniowych, ech moze chociaz ktoś kto to oglądał uświadomi sobie jak z koniem bardzo tzreba uważać, trenować, zaprawiać do takiego rajdu, moze komuś to cos da...
Zapisane

Forum Zwierzaki

wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedz #27 : 2004-10-02, 21:58 »

Zorba

  • Gość
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #28 : 2004-10-02, 22:08 »
dla takich show-menow to sie liczy tylko KASa dobro innych jest na jednym z przedostatnich miejsc...(przyklad ta misja martyna oraz rzeź koni STRASZNE!)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wyscigi na 40 km w "misja martyna"..
« Odpowiedź #29 : 2004-10-02, 22:48 »
ruska wybacz ale co taka martyna czy tvn ma zrobić w związku z tradycją innego państwa? kręcą co widzą, są w innym kraju i tradycję nawet takich wyścigów muszą uszanować - inna sprawa jak u nas jeden z zawodników zajeździł konia ale wypadek zawsze może się zdażyć, tak jak i człowiekowi nagły wylew czy zawał tak i dla zwierzaka....nie koniecznie z powodu wysiłku...gdzie tu widziesz szołmeństwo?tak samo jak ty tutaj jesz kurczaczki biedne, cielaczki, krówki, świnki itd tak gdzie indziej jedzą psy, koty, różne chrabąszcze i larwy i tak jak dla ciebie to jest okrutne że tam zjedzą psa tak w indiach np straciłabyś być może nawet życie za tknięcie krowy a u nas przecież to na porządku dziennym - mielone i wołowinka w gulaszu
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 27 zapytaniami.