Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zupełnie inny świat!  (Przeczytany 1940 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miyu

  • Gość
Zupełnie inny świat!
« : 2005-06-29, 13:16 »
Hey Niedługo zamierzam zaczać jeździź konno... Chcę się uczyć wiecie w tych takich szkółkach jeździeckich... Tylko kompletnie nei wiem co ja mam tam robić  :oops:
Co muszę na początek kupić, cz yjeździ się na jednym konie zawsze... itp.
Odpowieidzźcie proszę!
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #1 : 2005-06-29, 13:25 »
poszukaj lepiej w poprzednich tematach tam jest duuuuuużo informacji
Zapisane

Miyu

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #2 : 2005-06-29, 15:21 »
A znacie może jakieś strony internetowe o koniach?>?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedz #2 : 2005-06-29, 15:21 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #3 : 2005-06-29, 15:27 »
Mnóstwo :) Powiedz tylko, czy szukasz dużych portali, czy małych prywatnych stronek ;)
Zapisane

Miyu

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #4 : 2005-06-29, 15:33 »
Obojetnie mi... Takich dla początkującyhc z których mogę się dużo dowiedzieć ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #5 : 2005-06-29, 17:19 »
miyu przejrzyj forum, jest tu masa topików na temat końskich stron jak i poczatków jazdy konnej, nie ty jedna zaczynasz i nie ty jedna się pytasz co i jak, naprawdę nmaaaasa ludzi tutaj o to pyta, skorzystaj z wyszukiwarki, warto ;)

ja tam polecam najlepsiejszą stronę jaka jest - www.daruma.nora.pl :P

Miyu

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #6 : 2005-06-29, 17:27 »
A czy takie hobby jest ogólnie drogie?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #7 : 2005-06-29, 17:39 »
To zalezy. Jedna odpowiedz na to pytanie nie istnieje.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #8 : 2005-06-29, 20:25 »
ale tanie na pewno nie jest ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedz #8 : 2005-06-29, 20:25 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #9 : 2005-06-29, 23:58 »
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #11 : 2005-06-30, 11:08 »
coś mi sie wydaje że jeździectwo jest jednak tym z tych droższych sportów
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #12 : 2005-06-30, 14:31 »
kamelia nie jest jednym z droższych bo sport w znaczniu trenowanie regularne czegoś i starty to nawet jazda na rowerze górskim będzie cię kosztować jak diabli, nie mówię tu i pierwszym lepszym rowerku i jeździe na nim po dróżce rowerowej...taka jest prawda ze profesionalny sprzęt sportowy niestety kosztuje.... i tak samo masz z siodłami, masz po 7tyś ale będziesz miała i za 500 zł... inna sprawa że jedna lekcja jazdy konnej to nawet czasami i 60zł choć są i po 20...porównajcie do cen nauki pływania, do nauki jakiś sportów walki itd, do treningów kajakowych, tenisa czy czegokolwiek innego... powiedziałabym prędzej że to drogie hobby ale jeśli chodzi o sport...w żadnym bez pieniędzy i to sporych chyba się nie obejdzie

Wiedźma

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #13 : 2005-06-30, 18:42 »
... i mozna tez nie miec bryczesow, sztylp, sztylpow (lub oficerek), jezdzic w pozyczonym toczku i za prace w stajni, czyli wydatki prawie zerowe ;) wszystko zalezy od tego, jakie kto ma mozliwosci i przede wszystkim oczekiwania ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #14 : 2005-06-30, 19:11 »
dokładnie wiedźma, nikt nie każe od razu mieć nie iem jakich kasków i firmowych bryczesów...ja pierwsze bryczesy kupiłam dopiero jak kupiłam konia więc po dobrych paru latach jezdy, wcześniej jeździłam bez sztylp w adidasach lub tanisówkach, czasem w traperkach i jak miąłam konia to długo w nich jeździłam, dopiero w tym roku kupiłam sztyblety...getry też znakomicie zawsze się sprawowały...jak się chce to mozna po najniższych kosztach, da się

Forum Zwierzaki

Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedz #14 : 2005-06-30, 19:11 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #15 : 2005-07-03, 22:36 »
No ztego co widzę, szkółkowi jeźdźcy jżdżą w byle jakich leginsach, adidasach, kompletnie nie sportowy strój, ale po co to komu, skoro na razie jezdza bez skokow, zawodow. I nikt na nich krzywo nie patrzy. Ja nawet do tej pory nie kupilam jeszce kasku, jezdze w toczku. Bo to rzeczywiscie straszny wydatek. Caly sprzet kupuje stopniowo...
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #16 : 2005-07-04, 20:32 »
Ej no ale bez przeady, skakać też można w dresie...A wcale nie chodzi o to,żeby wraz z doświadczeniem kupować coraz droższy sprzęt...A czemu Vizsla nie można skakać w legginsach...? (chodzi mi o zdanie " szkółkowi jeźdźcy jżdżą w byle jakich leginsach, adidasach, kompletnie nie sportowy strój, ale po co to komu, skoro na razie jezdza bez skokow") . A kompletnie niesportowy strój to to nie jest.
Znam osoby, które jeżdżą w zwykłych spodniach takich sportowych (coś w stylu legginsy), czapsów nie mają. Tak im po prostu wygodnie, a jeżdżą już bardzo długo, tylko na zawody nieraz zakładają np. białe bryczesy jak są takie wymogi.
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #17 : 2005-07-04, 21:29 »
Bo z tego co wiem legginsy są wyjątkowo niewygodne. Bryczesy są tak uszyte, aby szwów nie miały od strony siodła, ponieważ można sie obetrzeć. - to sa opienie osob, ktore jezdza w leginsach. chyab po to zostały bryczesy uszyte.
« Ostatnia zmiana: 2005-07-04, 21:35 autor Vizsla »
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #18 : 2005-07-04, 21:35 »
Bo z tego co wiem legginsy są wyjątkowo niewygodne.
:eh: :hmmm: :mysli: :woda:
to może najlepiej jeździć w dżinsach..?
Oczywiście, że są wygodne, może trochę krępują ruchy bo mają te szwy no ale luuuudzie...Przecież nikt by w nich nie jeździł jakby bylo "wyjątkowo niewygodne"  :lol: .
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #19 : 2005-07-04, 21:36 »
{Przeczytaj co napisałam wyżej i weź pod uwagę znaczednie słowa niewygodne moze najpierw, co? :| A potem pisz takie rzeczy.
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #20 : 2005-07-04, 21:39 »
Oczywiscie,że czytałam zanim cokolwiek Ci odpisałam słońce :) .Jednak uważam,że legginsy nie są "wyjątkowo niewygodne" nawet w porownaniu do bryczesów :) . Niektórym nawet lepiej jeździ się w legginsach. A z tymi szwami no nie przesadzajmy...One nie przeszkadzają tak bardzo...Za to są cieńkie i w lato są dla wielu ludzi o wiele lepszym wyjściem niż większość bryczesów...
Słoneczko, nie chciałam Cię urazić :]. Tylko bez nerwów proszę :) .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedz #20 : 2005-07-04, 21:39 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #21 : 2005-07-04, 21:41 »
Ja nigdy na jazde nie nosilam legginsów, wiec potwierdzic nie moglam, to tylko slowa osob jezdzacych w leginsach, ze przy dluzszej jezdzie maja slady na skorze :P Moja mamuska stwiedzila ze mi kupi bryczesy i od poczatku w nich jezdze. Mysle, ze to najlpeszy nabytek ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #22 : 2005-07-05, 10:54 »
Ja w takie upaly jak teraz jezdze w legginsach, bo sa ciensze od bryczesow i jest mi najzupelniej wygodnie. Z tym, ze do zakladam do nich sztylpy.
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #23 : 2005-07-05, 11:02 »
Ja stwirdziłam, ze kupie sobie, takie bryczesy jak maja kolezanki. takie dosyc jasne, bezowe w kratki i cienkie. Fajne i podobno niedrogie :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #24 : 2005-07-05, 12:54 »
najzwyklejsze getry są dobre do jazdy a nóg nie obetrą, są nie raz bardziej rozciągliwe i elastyczne niż bryczesy a co za tym idzie wygodniejsze do jazdy, sama nie raz w mięciusich spodniach dresowych jeździłam i nadal jeżdżę iw właśnie jeździłam w nich kiedy poobcierałam sobie nogę właśnie od łatek skórzanych w bryczesach...

jeśli chodzi o zawody o których wspominacie, bez problemu można jechać w białych getrach i od tak miękkiego szwu jaki jest w getrach czy dresach nic się nie zrobi, chodzi o wszelkie twarde i chropowate szwy jak np w jeansach choć i w tym przypadku nie wszystkie mogą obetrzeć

Vizsla

  • Gość
Odp: Zupełnie inny świat!
« Odpowiedź #25 : 2005-07-05, 21:41 »
W lato faktycznie  w czarnych bryczesach można sie grzac, ale wiecie.. Pisze jak słyszałam - ze slady maja przy dluzszych jazdach itp ;) Ja od poczatku jezdze w bryczesach, teraz jade po nowe bo te sie nie nadaja :? W atki upał, najleiej w krótkich posenkdach jeździć ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.