Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...  (Przeczytany 7157 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zuzika

  • Gość
Możecie tu zamieszczać najróżniejsze sposoby na zakwasy, bóle kolan itp. itd.  Jaki tylko dobry sposób znacie na różne obrazenia po jazdach piszcie!! czekam
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #1 : 2003-11-25, 18:40 »
Na zakwasy-rowerek, 10 minut intensywnie-wypróbowane ;-)
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #2 : 2003-11-25, 18:59 »
rozbijać zakwasy... ;)... a tak to nie znam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedz #2 : 2003-11-25, 18:59 »

Zuzika

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #3 : 2003-11-25, 19:29 »
A może znacie cos na bóle kolan??  Ja sie robi te słynne okłady z kapusty o których tyle tu sie mówi??
Zapisane

Magda K.

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #4 : 2003-11-25, 19:30 »
Na zakwasy podobno najlepszy jest masaż albo ciepła kąpiel
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #5 : 2003-11-25, 19:33 »
kompiel próbowałam kidys i masaż tez ale to pomaga na małe zakwasy a duże jeszcze trochę zostają... niestety...
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #6 : 2003-11-25, 19:38 »
Moja babcia sobie okłady z kapusty robi na kolanaaa!!!!!!!! :D.... i z kasztanow chyba :)... moze jak sie z  nia spotkam to sie spytam jak to dziala :)
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #7 : 2003-11-25, 20:18 »
można rozgfrzewającą maścią nogi wysmarować i ząłozyć getry... albo same stopy tak zrobić bardzo fajnie :)

ale jedyne co działa na zakwasy to częsty regularny trening i juz :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #8 : 2003-11-25, 21:39 »
no wlasnie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedz #8 : 2003-11-25, 21:39 »

Zimoludka

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #9 : 2003-11-25, 21:56 »
z kolanami nie ejst tak hop siup.idź doi lekarza od razu. ja poszłma wcześnie i będę całkiem zdrowa.w miarę wcześnie będę mogła jeździć :) idź już do rodzinnego pewnie Ci zapisze maść i tabletki moze jakies,tak jak mi. kolana to poważna sprawa.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #10 : 2003-11-25, 22:30 »
ja na końskie zakwasy polecam jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć jednym słowem codziennie po pół godzinki aż do momentu braku zakwasów :P kąpiel i masaż też pomagają :)
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #11 : 2003-11-25, 22:49 »
Kamelia ma racje. Najlepszy sposob na zakwasy to regularne jazdy. Ja na przyklad juz nie mam zakwasow po treningach, ale po jakis dluzszych przerwach (urlop czy cos w tym stylu) to po kilku pierwszych jazdach zakwasy tez sie pojawialy. Ale szybko to mozna "rozjezdzic".
Zapisane

Ritka

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #12 : 2003-11-26, 08:32 »
a co do kolan, ja nabyłam drogą kupna fastum gel :P naprawde fajne... A jest w każdej aptece.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #13 : 2003-11-26, 11:06 »
fastum rzeczywiscie jest fajny a co do kapustu to bierzesz jakis gruuuby duzy liscior,bierzez tluczek taki do miesa jak np schabowe sie bije ;) i robisz tak samo tyle ze z kapusta,tak zeby nie rozpapcioac jej na male kawalki ale zeby rozbic troszke,wtedy puszcza sok i to wlasnie chodzi ;) a potem juz oklad zwykly robisz jak z altacetu...zeby nie wyschlo jakas folia moze byc na to bandaze albo jakas opaska i w ciepelku siedziec....zdaje sie ze to cos troszke daje :)

Zuzika

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #14 : 2003-11-26, 14:54 »
Ja mam fastum gel jaki on ma cudny zapach!!!:) Mam też taki drugi co mi lekarz zapisał no a za kilka dni jade do lekarza... ciekawe czy cos mi jest, może ktoś z was ma podobne objawy jak ja??  No bo mnie często kolana bola, strzelają, chrzęszczą...nie wiem czy to normalne ale gdy dotykam palcem kolana zginając je to czuje takie chrzęszczenie i strzelanie.. Co to moze być??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedz #14 : 2003-11-26, 14:54 »

Agnes

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #15 : 2003-11-26, 16:10 »
u mnie też kolana wydają dziwne dźwięki, ale wydaje mi się, że u każdego coś tam "czuć" czy też słychac, a już napewno u tych którzy jeżdża:)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #16 : 2003-11-26, 17:39 »
Mi kolano chrupotało przy przysiadach
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #17 : 2003-11-26, 18:28 »
to ze chrupie znaczy ze przeskakuja rzastki...powinny sie normalnie delikatnie zginac a nie chwupac ale to jeszcz enie tragedia..jak napinam miesnie krzysza porzadnie badz sie wypreze do tylu tak mi stzrzelaja i przeskakuja kregi ze echem idzie ;) trrwale strzela mi kciuk przy poruszaniu palcem i jedno kolano czasem strzela troszke ale niestety jak sie nie jest biernym to juz tak si ema ;) wiele strzelania w szyji czy kregoslupie jest wynikiem zesztywnien w tychrze elementach badz poprostu z czasem ciut sie przesunely,tu najlepsza bylaby wizyta u kregarza ktory wszystko by obejrzal i ponastawial... ;)

OkTaWiA

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #18 : 2003-11-26, 21:03 »
jeśli chodzi o kolanka to przez treningi(bo trenuję siatkówkę) nabawiłam się niejednej kontuzji,miałam nadciągnięte ścięgno po obozie sportowym przez co nie mogłam jeździć przez miesiąc :( i wiele innych hehe :)) nie zawsze jest potrzebna interwencja lekarza :)) Jeśli nie boli aż tak bardzo gdy się chodzi to nic nie trzeba robić.najlepiej ograniczyć większy wisiłek,kupić maść BEN-GAY (!!!polecam!!bo fastum żel może i jest dobry,ale ben-gay o wiele lepszy i naprawdę pomaga),owinąć w jakiś bandażyk i po jakimś tygodniu,dwóch powinno przestać boleć.no chyba że ból prawie uniemożliwia chodzenie i wykonywanie innych czynności to wskazana jest wizyta u lekarza :)
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #19 : 2003-11-26, 22:03 »
a tak do kompletu to z fastum zawsze pojawia się żelik liotom... z tymże ten jest na siniaki i inne krwiaki... boskie maści... a jak bardzo mnie boli i chcę rozgrzać to vapor-ubkiem smaruje.. kamforą innymi słowy i w ciepełko :)
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #20 : 2003-11-27, 15:01 »
Nio ostatnio to znaczy wczroraj to już tak mocno zaczeło mnie kolano boleć, i dziś drugie... mam problemy przy zginaniu go boli i wogóle mam uczucie jak miały by sie mi kości połamać przy zginaniu... No i co mam zrobić??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedz #20 : 2003-11-27, 15:01 »

Ritka

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #21 : 2003-11-27, 15:08 »
ja bym poszła do lekarza sportowego. Oni zamiast pakować w gips czy takie jaKIEŚ unieruchomienia to dają ci jakieś maści :P
Zapisane

awangarda

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #22 : 2003-11-27, 15:35 »
mi tam zawsze zakwasu mijaja zawsze na nastepnej jezdzie
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #23 : 2003-11-27, 15:36 »
a gdzie takiego lekarza szukać?? ja to się nie znam...
Zapisane

Devila

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #24 : 2003-11-27, 17:16 »
hmmm ja to myśle że w przychodni sportwiej...... tam gdzie robi sie na przykład badania do zawodów itp. :)
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #25 : 2003-11-27, 17:34 »
Spróbuje...czemu nie.. trochę sie boje że nie będe mogła jezdzić ... wszyscy mnie straszą... nawet pani od biologi
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #26 : 2003-11-27, 18:17 »
wszystko będzie ok. Daj znać to będę za ciebie trzymać kciuki :)
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #27 : 2003-11-27, 18:30 »
Oki. Fajnie :) Tylko kiedy ja tam pojade?? Mam powiedziałą że jutro sie dowie... to napisze jutro..
 JA CHCE JEŹDZIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedz #27 : 2003-11-27, 18:30 »

Zimoludka

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #28 : 2003-11-27, 18:39 »
Zuzika, ja też chce. Najpierw musisz iść do lekarza rodzinnego.możesz poprosić od razu o papier na rentgen i do ortopedy. ale nie wiem czy Ci da tak od razu. ja mam fajną rodzinną lekarkę :D
Ja pewnie najprędzej będę mogła wsiąść w ferie. mam nadzieję, że do tamtego czasu będzie dobrze :)
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Sposoby na zakwasy po treningach i nie tylko...
« Odpowiedź #29 : 2003-11-27, 18:42 »
Ja jutro ide do lekarza zobacze co powie... jak nie bede mogł jeździc to nie wiem co zrobie.. nie ręcze za siebie...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 28 zapytaniami.