Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sterylizacja kotki  (Przeczytany 13675 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wistra

  • Gość
Sterylizacja kotki
« : 2004-12-18, 15:53 »
Jak wiecie, mam koteczkę w domku. Koteczka jest ze schroniska, już ładnie wszystko jada i w ogóle jest bezbłędna. Jesteśmy umówione z nią na sterylizację za darmo w schronisku. Chciałabym zapytac, jakie są sterylizacje kotek w lecznicach? Moja mama słyszała, że robią coś laserowo, i nie rozcinają wtedy brzuszka kotki. Ile taki zabieg może kosztować? Mama może zapłacić te pare złoty więcej, tylko nie wiemy jakiemu zabiegowi sterylizacji mamy ją poddać. Kotka ma 8-9 miesięcy
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sterylizacja kotki
« Odpowiedź #1 : 2004-12-18, 16:13 »
To nie jest laserowo, tylko laparoskopowo !! Zabieg polega na tym że zamiast dużego nacięcia na brzuchu robi się 3 małe około 1cm nacięcia na boku kotki i przez te nacięcia wprowadza narzędzia i kamerkę do jamy brzucha. Reszta jest taka sama. Zabieg ten jest lepszy dla kotki ponieważ juz nastepnego dnia kotka normalnie chodzi, szybciej dochodzi do siebie, nie ma obwisłego brzucha jak niektóre kotki po sterylizacji. Moja miała taki zabieg 7 lat temu i wtedy był troszeczke droższy od tego standartowego, ale nie za dużo. :)
Jakbys chciała jeszcze coś to polecam : http://www.vetserwis.pl/chirurgia.html
Można tam tez zadawać pytania dyżurnym wetom. Są też zdjęcia !
Zapisane
BC + koci podrostek

wistra

  • Gość
Sterylizacja kotki
« Odpowiedź #2 : 2004-12-18, 16:19 »
Aha, i jaka cena jest takiego zabiegu, około?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sterylizacja kotki
« Odpowiedz #2 : 2004-12-18, 16:19 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sterylizacja kotki
« Odpowiedź #3 : 2004-12-18, 16:28 »
Wistra ja nie mam pojęcia bo moja miała zabieg 7 lat temu :) Ale zadzwoń do jakiegoś gabinetu to napewno ci powiedzą :)
Zapisane
BC + koci podrostek

barbiegirl23

  • Gość
Sterylizacja kotki
« Odpowiedź #4 : 2004-12-28, 13:12 »
wistra jak już się dowiesz, to napisz na forum, bo mnie też to interesuje
Zapisane

mdp

  • Gość
Sterylizacja kotki
« Odpowiedź #5 : 2004-12-30, 12:09 »
Różnice w tym jak sterylizują różne lecznice i za ile, są spore. Nasze wszystkie kotki sterylizuje sprawdzona pani weterynarz, która robi minimalne (2-4 cm) nacięcie boczne. Rana leczy się potem błyskawicznie, właściwie na drugi dzień po zabiegu kicia jest już pełna życia, kosztuje to 150-200 zł (ceny trójmiejskie, więc wysokie).
Z kolei kiedy mieliśmy sterylizować naszą suczkę, zrobiłam rekonesans po renomowanych lecznicach. Jedni (większość) mówili tak:
"Nacięcie od pępka do tyłu, duże, bo trzeba założyć opaski tu i tam, narkoza w zastrzyku, szew zewnętrzny musi być, zdejmuje się go po tygodniu, operacja trwa 2 godziny, potem odbiera się psa, różnie bywa z tym wybudzeniem, bo jedne psy szybciej odzyskują świadomość niż inne, pies może być wybudzony, może nie być, potem trzeba podawać leki, cena 450-500 zł."
Inni mówili tak:
"Nacięcie 8-10 cm, narkoza wziewna + monitorowanie pracy serca + wenflon, szew rozpuszczalny (nie trzeba nic potem zdejmować), cała operacja trwa 1-1,5 h, psa przywozi się rano, odbiera po południu, już wybudzonego i świadomego, ograniczanie szaleństw ruchowych przez ok. 2 tygodnie, jeśli nic się nie dzieje z raną, nie ma nawet potrzeby wizyty kontrolnej po operacji, cena 550-650 zł".
Najczęściej "stara szkoła" tnie tak jak im wygodnie, a młodzi lekarze stosują nowsze, mniej inwazyjne techniki.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sterylizacja kotki
« Odpowiedź #6 : 2004-12-30, 14:13 »
Z tym cieciem to rzeczywiście tak jest że robią tak jak im wygodnie !!
Mój znajomy kastrował 2 kotki u jakiegoś konowała na Bielanach i jedna z nich dostała potem zakażenia bo zapomniał im osłonowo dac antybiotyku po operacji. A obydwie są oszpecone, bo cięcie było od pępka aż przez cały brzuszek, i potem źle zszyte bo teraz kociczkom brzuch wisi az do podłogi chociaz grube nie są.  :grr:
Zapisane
BC + koci podrostek

Sal

  • Gość
Sterylizacja kotki
« Odpowiedź #7 : 2004-12-30, 14:22 »
Biedule...  :(
Niestety zdarzają się i takie weterynaryjne wynalazki.  :grr:

Niestety prawdą jest, że u koteczek zabieg jest bardziej inwazyjny, bo jmają cięte brzusia.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sterylizacja kotki
« Odpowiedź #8 : 2004-12-30, 14:35 »
Ale teraz juz nie musza mieć aż tak cietych, bo wystarczy 2 cm nacięcie. Tylko niektórzy weci leniwi i robia jak im wygodniej, albo wyciągaja kasę bo tradycyjna operacja chyba droższa.  :roll:
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Sterylizacja kotki
« Odpowiedz #8 : 2004-12-30, 14:35 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 26 zapytaniami.