Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: yorki i kamien nazebny  (Przeczytany 5176 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bambi

  • *
  • Wiadomości: 1
yorki i kamien nazebny
« : 2014-01-21, 20:16 »
hej mam prawie 4 letnia yoreczke  która kilka dni temu dopuściłam aby chociaż raz miała szczeniaki.Wspominam o kryciu ponieważ dzisiaj załwazyłam ze ma straszny kamień nazębny i chyba jeden ząb jej chce wypaść tylni. wiem trochę zaniedbałam jej zęby.  Czy ktoś wie czy można usunąć kamień nazębny suce szczennej??
Zapisane

Meow

  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #1 : 2014-01-27, 08:37 »
Ja proponuję udać się lub zadzwonić do weterynarza i zapytać o radę w tej sprawie. Będzie on w stanie udzielić profesjonalnej odpowiedzi :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #2 : 2014-01-28, 22:17 »
Rzadko ją widac oglądasz skoro dopiero po kryciu zauwazylas stan jej zębow. Ale najwazniejsze ,ze będzie miala male , sliczne szczeniaczki.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedz #2 : 2014-01-28, 22:17 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #3 : 2014-01-30, 15:35 »
diuna - zapomnialas cudzyslowiow - osoba o takim podejsciu moze nie zrozumiec sarkazmu...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #4 : 2014-01-30, 21:01 »
I z cudzysłowem by nie zrozumiala.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #5 : 2014-01-31, 16:44 »
Hmmm... Wsród wielu osób pokutuje przekonanie o konieczności czy potrzebie dopuszczenia suki chociaz raz... Nie każdy jest taki mądry, jak my ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #6 : 2014-01-31, 22:46 »
Mnie najbardziej wkurza, ze do krycia to sa pierwsi, a do zadbania o psa juz się tak nie palą....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #7 : 2014-02-02, 11:05 »
E, no przecież właśnie dbają, bo kryją... ;) A szczeniaczki słodkie domek znajdą, ile razy pytaliśmy to o dalszy los maluchów, okazywało się, że wszystkie już "zaklepane" :roll: W schroniskach pełna obsada, ale przecież ten, kto "zapisał się" na szczenię i tak nie wziąłby psa ze schrona, etc., etc... :roll: Gadał dziad do obrazu...
Zapisane
IBDG Wrocław

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #8 : 2014-02-12, 12:46 »
Właśnie takie osoby są najgorsze jeżeli chodzi o posiadanie psa,ponieważ kierują się ogólnikami zapominając o szczegółach jak pielęgnacja,która jest przecież bardzo istotna w przypadku Yorka,ale i każdego innego psa,rasy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedz #8 : 2014-02-12, 12:46 »

Meow

  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #9 : 2014-03-07, 13:45 »
Czasem się dba, ale ma się weterynarza, który nie zwraca uwagi na takie rzeczy i potem są problemy.
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #10 : 2014-03-18, 15:37 »
Są specjalne gryzaki które likwidują kamień nazębny u psów mniejszych ras takich jak York,o szczegóły najlepiej zapytać weterynarza,a jeżeli chodzi o samo krycie- nie radze w przypadku jeżeli nie wiesz jak zajmować sie ciężarną suczką.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Niezawodna

  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #11 : 2014-05-02, 13:47 »
Kamień  najlepiej usunąc u weta laserem zabieg trwa chwilkę.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #12 : 2014-05-02, 17:31 »
Czasem się dba, ale ma się weterynarza, który nie zwraca uwagi na takie rzeczy i potem są problemy.

 Samemu się zagląda do pyska , tak jak się czesze, strzyże czy kąpie. Wet jest od usuwania kamienia , a nie od dbania o pielegnację psa. Najlepiej własne zaniedbania zwalic na kogos.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #13 : 2014-05-19, 15:55 »
Co prawda możecie sami próbować usunąć kamień nazębny dzięki różnym smakołykom,jednak w praktyce może okazać się to nieskuteczne dlatego też lepszym wyjściem będzie wizyta u weterynarza.
Zapisane

koleda

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #14 : 2015-09-24, 14:07 »
No wlasnie u yorkow bardzo czesto wystepuje kamien nazebny.. ja polecam zel, ktory mam dla swojego pupila i jest bardzo skuteczny, bo serio moja sunia ma ladne zabki. Kupowalam na spam- i nie jest taki drogi jak te badziewia w zoologicznych sieciowkach :)
« Ostatnia zmiana: 2015-09-24, 16:37 autor IBDG »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedz #14 : 2015-09-24, 14:07 »

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: yorki i kamien nazebny
« Odpowiedź #15 : 2015-11-23, 14:54 »
Umówmy się,że o zęby Yorków możemy spokojnie zadbać sami,gdyż są t psy domowe,rasy miniaturowej,. Wystarczą regularne wizyty u weterynarza,dobre gryzaki dentystyczne lub samodzielne szczotkowanie co 2 dzień zębów swojemu psu. To zdaje egzamin.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.156 sekund z 26 zapytaniami.