Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: potrzebne mi informacje na temat owczarka niemieckego  (Przeczytany 762 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
chcialam sie was zapytac  o:
-ceny owczarka niemieckiego bez rodowodu i z rodowodem
-miesieczny koszt jego wyzywienia

pozdrawiam
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

AgaŚ

  • Gość
potrzebne mi informacje na temat owczarka niemieckego
« Odpowiedź #1 : 2003-12-11, 18:38 »
Agnes.... tego tak dokladnie sie nie da!!! Najlepiej - zadzwon do jakiegos hodowcy on ci na wszyyyystko odpowie!!!
Zapisane

pola

  • Gość
potrzebne mi informacje na temat owczarka niemieckego
« Odpowiedź #2 : 2003-12-11, 18:43 »
Cytat: Taraa
Agnes.... tego tak dokladnie sie nie da!!! Najlepiej - zadzwon do jakiegos hodowcy on ci na wszyyyystko odpowie!!!


no dokladnie poszukaj w necie jakis stronek z hodowlami albo znajdz w gazetach numery hodowcow i sie spytaj poprostu
a miesieczny koszt utrzymania ???? zalezy czy piesek jest  mlody czy dorosly (hehe ;) ) poza tym czy karmisz domowym ,suchym , karma z puchy ?????? wiesz wszsytko zalezy :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

potrzebne mi informacje na temat owczarka niemieckego
« Odpowiedz #2 : 2003-12-11, 18:43 »

kazuja

  • Gość
potrzebne mi informacje na temat owczarka niemieckego
« Odpowiedź #3 : 2003-12-11, 19:04 »
Ceny ONkow rodowodowch sa dosc zroznicowane, mozna miec bardzo dobrego psa z dobrej hodowli juz za ok 600zl, ale mozna tez kupic szczeniaka z hodowli za 2000zl i wcale nie bedzie on doskonaly. jest to spowodowane ogromna popularnoscia tej rasy w Polsce, a co sie z tym wiaze duza liczba hodowli. wiele hodowli jest niestety nastawionych na szybki zysk (sa to duze, masowe hodowle, w ktorych jest ok 50 psow) i choc bedziemy miec ladnego psa "z papierami" to moze sie okazac ze jego charakter pozostawia wiele do zyczenia.
co do ONkow bez rodowodow to ceny rowniez sa zroznicowane i glownie zaleza od tego kto, gdzie i po co sprzedaje takiego psa.
najlepiej zadzwonic do Zwiazku Kynologicznego i dowiedziec sie o hodowle z tradycjami i dobrymi wynikami hodowlanymi itd.
co do ceny utrzymania to zalezy co twoj pies robi (stroz, pies sportowy, wystawowy itd) i od tego bedzie z kolei zalezal rodzaj pozywienia jakie podajesz.
Zapisane

mdgdynia

  • Gość
potrzebne mi informacje na temat owczarka niemieckego
« Odpowiedź #4 : 2003-12-12, 14:35 »
My jesteśmy krótko po poszukiwaniach ON-ki. Związek Kynologiczny niestety nie pełni funkcji doradczej, a tylko informacyjną; mogą podać namiary na zrzeszone u nich hodowle z ich regionu, ale nie powiedzą, skąd psa brać, a skąd lepiej nie. Psy/suki z rodowodem kosztują na północy Polski (czyli od Szczecina przez Trójmiasto i Toruń, po Białystok, bo tak szukaliśmy 1000-2000 zł). Cena zależy od ilości szczeniąt w miocie oraz od "jakości" rodziców, czyli tego, jak opiekują się nimi hodowcy, czym karmią, ile czasu i pieniędzy w nie inwestują, a także od tego, w jakim stanie są szczenięta, czyli czy były odrobaczane, jak często i czym, czy były szczepione, na jakie choroby, ile razy, czym są karmione itp. itd. Wiadomo, że wszystko kosztuje: krycie, opieka weterynaryjna, odpowiednia karma dla ciężarnej suki itd. i nie ma co się oszukiwać, że tańszy szczeniak to mniejszy zysk hodowcy, bo raczej jest to oszczędność na czymś innym. Z kolei ceny psów bez rodowodu to w Trójmieście 200-500 zł. My chcieliśmy psa z rodowodem nie ze snobizmu i nie w celu wystawiania go czy prowadzenia hodowli, ale ponieważ traktujemy jego metrykę urodzenia jako gwarancję, że z psa wyrośnie to, czego się spodziewamy, a nie misz-masz owczarka z wyżłem na przykład.
Karmimy naszą suczkę Royalem. Obecnie zjada 450 g dziennie, a za worek 18 kg zapłaciliśmy 200 zł, czyli wychodzi 150 zł miesięcznie. Wiadomo, że dawka dzienna najpierw rośnie, potem maleje, poza tym karmę można zmienić, ale nawet karmienie naturalne nie wyjdzie taniej i z wydatkiem 100-200 zł miesięcznie trzeba się liczyć. Do tego dochodzi odrobaczanie (8 zł za 1 tabletkę na 10 kg; 1-3 razy w ciągu kilku miesięcy), szczepienia (60 zł/kpl. 1-2 razy), ewentualna opieka weterynaryjna, zabawki, smycz, obroża, kaganiec.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 24 zapytaniami.