Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 885467 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1290 : 2007-11-18, 21:31 »
tak nasi przodkowie latali w zbrojach i nie kąpali się to co my tez tak mamy robić? xD

zasłanianie chorej rozrywki kulturą i jeszcze niewiadomo czym. tonący brzydty się chwyta. poprostu nie chcą przyznac że robią to dla przyjemności :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1291 : 2007-11-20, 00:24 »
Temat,dotyczy hodowli dzikich zwierząt:

Cytuj
Witam !!!
Chciałbym sprowokować dyskusję na temat hodowli zagrodowej a łowiectwa, jak koledy to widzą? Dla nikogo chyba nie jest nowością, że aktualne prawo zezwala na hodowlę jelenia szlachetnego w hodowli zagrodowej i jak grzyby po deszczu wyrastają większe czy mniejsze farmy.

Cytuj
Już zauważamy dośc duże spadki cen tusz jeleniowatych, co moim zdaniem wiąże się właśnie z hodowlą zagrodową tego gatunku.

Cytuj
A co marzy się monopol ? Dla mnie jako potencjalnego konsumenta jeleniego mięska im taniej tym lepiej.
Wolny rynek "to je ono" :)

Cytuj
Przeciwnicy hodowli zagrodowej zwierzat lownych to u nas (i nie tylko) przede wszystkim
mysliwi. ( Bez trudu mozna znalezc material na ten temat) Koronnym argumentem sa zagrozenia dla populacji zwierzat dziko zyjacych, przez "uciekinierow".
W gruncie rzeczy chodzi o kase. Nie tyle o konkurencje z dziczyzna z Nowej Zelandii
lecz ze swiezo - nie mrozona - oferowona "prosto na stol" dziczyzna.
Ponadto dochodza do tego obawy o kase z tytulu sprzedawanych odstrzalow w
warunkach hodowli polzagrodowej. Calosc podparta lamentem mysliwsko -
etyczno - ochronno zwierzecym. (Obrazek dumnego krola puszczy trzymanego w
klatce, ktory idzie pod rzeznicki noz....)
Do tej pory to fukcjonowalo....lobby mysliwskie w Polsce osiagnelo w kwestii
ograniczenia hodowli jeleniowatych dosc sporo. Nie wszystko, ale w porownaniu
z innymi krajami unii - duzo.

Moim zdaniem - mimo szans dla rolnictwa jakie w niektorach regionach stwarza zagrodowa czy polzagrodowa jeleniowatych i nie tylko - w Polsce nie dojdzie do jej rozpowszechnienia - szkoda wlasciwie. (przede wszystkim dla rolnikow -
choc nie tylko)
Ten pociag juz odjechal..... Naklady na stworzenie warunkow do hodowli sa dosc
znaczne - stado podstawowe, ogrodzenia itd. Problem doswiadczen i wiedzy.
Rowniez kwestia rynku zbytu ( Polacy jedza malo dziczyzny). Tego sie dla przecietnego polskiego producenta rolnego (owego przyslowiowego chlopa ) nie da "przeskoczyc" - przynajmniej bez unijnej badz panstwowej pomocy . A na te zdaje sie nie ma politacznej
woli.


Tak nawiasem
- mrozony udziec jelenia z nowej Zelandii w porcie hamburskim kosztuje (nie pamietam dokladnie) od 3 - 6 euro/kg. Swiezy - niemecki - spod lady gdzies od 15 do 25,- euro.

Jedna z najlepiej prosperujacych zagrod jelenia w Niemczech zyje z hodowli eksportowej do Rosji. Na potrzeby prywatnych obwodow w Rosji sprzedawane sa przede wszystkim kapitalne byki siegajace ceny do 20 000 euro za sztuke.

Mozna miec rozne zdanie na ten caly temat. Osobiscie jako mysliwemu jest mi
to dosc obojetnym, jesli zwierzyna ma zapewnione znosne warunki bytu.
Jak ktos ma zyczenie w zagrodzie czy polzagrodzie strzelic do zwierzaka ???
I tak w czesci hodowli poldzikich stosuje sie odstrzal. Jego sprawa.

.............. :roll: :roll: :roll:

Nie dość,że mordują zwierzęta po lasach i polach,to jeszcze je hodują i strzelają do nich w zagrodach???....... :shock: :o :shock:... :grr: :grr: :grr: :grr:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1292 : 2007-11-20, 15:34 »
Calosc podparta lamentem mysliwsko -
etyczno - ochronno zwierzecym.

mysłistwo a etyka to dwie rzeczy, nie maja ze sobą nic wspólnego, a moze jedno, ze mysłiwi nie mają etyki :roll:

Lis tak samo jak fermy futerkowe, tylko inaczej siezabija zwierząta, ludzie chcą miesa to 'trzeba' im to zapewnić :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1292 : 2007-11-20, 15:34 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1293 : 2007-11-20, 16:14 »
To,nie wystarcza już bydło,świnie - jeszcze,muszą wyciągać łapy po jelenie,daniele,dziki?...
...I,jeszcze ten odstrzał w zagrodach...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1294 : 2007-11-20, 16:29 »
widocznie im nie wystarczy, wolą dziczyzne która żyła w zagrozdie :/ na dogo tez mówili ze wolą mieso z dzika niz ze świni, tylko że ten dzik nie powinien być zjedzony przez ludzi :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1295 : 2007-11-20, 16:35 »
...Ale,skoro dzikie zwierzęta są hodowane na mięso,to myślistwo,traci swą rację - polowanie dla mięsa...
Tego się,właśnie myśliwi boją...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1296 : 2007-11-20, 20:06 »
Cytuj
Ciekawi mnie,też to o gotowanym mięsie - czy rzeczywiście jest ono tak szkodliwe/niezdrowe dla psowatych?...Mysli
Może,Iras coś o tym,Napisze?... Prosze

chodzi o to, czy zwykle ugotowane mieso jest szkodliwe/niezdrowe? nie wrecz przeciwnie - gotowanie pozwala sie pozbyc wielu szkodliwych drobnoustrojow jak chocizby popularnej ostatnio jako pretekst do wywalania kotow toksoplazmozy.

apropos owej "walki ze szkodnikami" - kolezanka miala jakis czas temu sytuacje taka, ze mieszka na jakims za*dupiu, ma kilka koni etc. i na teren zaczely wlazic dziki, atakowaly konie, atakowaly ludzi, ryly wszystko co sie dalo - a przepedzic sie nijak nie daly - w koncu telefon do mysliwych - nie pamietam co dokladnie kolezana mowila, co powiedzieli - jednak olali to totalnie - a dziki w tamtej sytuacji rzeczywiscie byly problemem - bo bylo to stadko skladajace sie z okolo 40 sztuk...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1297 : 2007-11-20, 20:48 »
Ciekawi mnie,też to o gotowanym mięsie - czy rzeczywiście jest ono tak szkodliwe/niezdrowe dla psowatych?...:mysli:
Może,Iras coś o tym,Napisze?... :prosze:
tam chyba chodziło o to ze nie szkodliwe tylko nie ma juz tak dużó substancji odżywczych jak surowe mieso ale tak jak anpisała Iras gotowanie zabija też bakterie i zarazki czy jak to tam się zwie

Iras szkoda koni, spore stadko ale może byłby inny sposób na pozbycie się dzików. straszenie tylko jest problem ze strasznie dużó ich było. z kilkoma dzikami można dac sobie rade ale z 40 to już problem. a to że mysłiwi to olali to jeszcze gorzej o nich świadczy. zapewne byli zbyt leniwi by pomóc człowiekowi, napewno nie byłó im szkoda dzików.
sama nie wiem co mysłeć, z jedne strony szkoda koni i gospodarstwa, ale z drugiej nie wiem czy podjełabym decyzje by stać się kimś kto zleca morderstwo, znaczy nie wime czy bym zadzwoniła do mysłiwych raczej nie, szukałabym innego sposobu

co do polowania i zabitych 16lisów i rodziny dzików tto mam nadzieje ze te dziki były zarażone jakąś choroba która możńa się zarazić jedząc mieso, no w skórucie by spotkał ich podobny los :grr:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1298 : 2007-11-20, 20:50 »
zapewne tak ale chwytają się że to nieetyczne, ha jakby oni mieli doczynienia z etyką (nie wime czy dobrze odmieniam)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1298 : 2007-11-20, 20:50 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1299 : 2007-11-20, 21:02 »
...Chyba,z etyką...:P
Tak - oni twierdzą,że zabijanie z broni palnej jest etyczne,bo jest szybsze i mniej bolesne,niż w rzeźni...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1300 : 2007-11-20, 21:12 »
ja nie wiem co to za dyskusja, bo szybciej niż w rzeźni, to lepiej zabić wszyskich biednych ludzi niz żeby mieli umierać w nedzy, zreszta czemu tylko biednych? wkońcu kazdy człowiek umrze więc lepiej odrazu popełnić zbiorowe samobójstwo

mysliwi nie powinni miec zadnego prawa do zweirząt, to jest lat i tam człowiek nie powinien nic niszczyć i nie powinien zabijać
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1301 : 2007-11-20, 21:13 »
Hmmm...ale dziki,też można wyłapać/ewentualnie uśpić specjalnymi nabojami i wywieść z tamtego terenu - trzeba,tylko chcieć...
Myśliwym nie chce się nic robić,skoro nie przyniesie im to korzyści - ale,w przypadku dzików,korzyść by była...
Dziki,są nawet u mnie na Śląsku - ponoć,pojawiają się w Katowicach...na dogo,była jakaś afera,bo dzik/locha,zabiła dwa jamniki,bodajże - wszyscy się na nie rzucili,ale tu,też wiele od ludzi zależy - nie należy się zbliżać do dzika - tymbardziej do lochy z młodymi /tak,chyba było w tym przypadku...

Co do gotowanego mięsa,to zastanawiam się tylko,czemu liskowi nie wolno go było jeść,skoro psy jedzą?...:mysli:

Na myśliwskiej fotce widać,że - oprócz 16 lisów i 6 dzików,padł też zając,o którego los myśliwi tak się martwią...
Fotka,pochodzi z polowania zbiorowego - jednego dnia...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1302 : 2007-11-20, 21:20 »
widzisz renia - przy takiej liczbie tu juz nawet straszenie nie wchodzi w gre - stado skladajace sie z 40 doroslych, agresywnych dzikow jest realnym zagrozeniem - i to nie dla upraw czy czegos ale dla wszystkiego co sie rusza - i w tej sytuacji dochodzi do glosuy najstarsze prawo natury - zabic albo zginac.

Cytuj
jedne strony szkoda koni i gospodarstwa, ale z drugiej nie wiem czy podjełabym decyzje by stać się kimś kto zleca morderstwo, znaczy nie wime czy bym zadzwoniła do mysłiwych raczej nie, szukałabym innego sposobu

jedyny inny sposob to czekac i miec nadzieje, ze odejda - tyle, ze cos takiego mogloby potrwac miesiace... a w sytuacji gdy wyprowadzenie konia na padok, czy przejscie z domu do samochodu moglo sie skonczyc tragicznie - to czekanie juz nie wchodzi w gre...

Cytuj
Hmmm...ale dziki,też można wyłapać/ewentualnie uśpić specjalnymi nabojami i wywieść z tamtego terenu - trzeba,tylko chcieć...

nawet dobre checi tu by nie pomogly - wlasnie z tego powodu
Cytuj
nie należy się zbliżać do dzika

przy 40 agresorach musianoby uspic je wszystkie na raz i naraz je wzystkie powywozic - a to by sie wiazalo juz z takimi finansami ze glowa boli... pomijajac juz to ze GDZIE wywiezc 40 dzikow? no i kwestia pory roku - nie wiem jaka wtedy byla - ale cos takiego jest mozliwe tylko w lato, wczesna jesienia, albo pozna wiosna - gdy jest cieplo - narkoza doprowadza do znacznego spadku temperatury - a to z kolei gdy na dworze by bylo np. 15 stopni zabiloby dzika...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1303 : 2007-11-20, 21:28 »
Hmmm...a,jakby jakoś odgrodzić teren,na którym znajdują się konie?...
...Chociaż,to też się wiąże z kosztami...
Cóż...w takiej sytuacji,wybór jest bardzo trudny - tak samo,podjęcie słusznej decyzji...
Tutaj,użycie broni jest uzasadnione - zagrożenie,dla życia i zdrowia człowieka - ale przed tym,należy wyczerpać wszystkie,alternatywne rozwiązania - może,kontakt z kimś,kto się na dzikach zna? - pewnie są,tacy ludzie/biolodzy...:mysli:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1304 : 2007-11-20, 21:35 »
Lis zajaca nie widziałam na fotce, teraz zauwazyłam. pewnie tylko na jednego trafili a mimo to zabili go, lub gdzie indziej je położyli :roll:

Iraz z jednej strony racja, 40dzików dużo, cieżko rozwiązać problem, ale (nie chce tu mózić źle o kolezance) koleżanka mogła przesadzać, nie zrozum nie źle ale jak policzyła 40dzików. niektórzy lubią przesadzać albo poprostu tak jej sie wydawało, no chyba ze pędziły w jednym szeregu na dużej łace to były szanse na policzenie. poprostu dziwi mnie to że az 40dzików w jednym miejscu i ze udało je siępoliczyć, wiem że to mniej wiecej ale jednak.

a wiesz co wkońcu zrobiła? skoro mysliwi ja olali?

Lis ale trzeba chcieć i mieć na to troche czasu, zalezy od człowieka co zrobi i czy postapi słusznie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1304 : 2007-11-20, 21:35 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1305 : 2007-11-20, 21:46 »
Cytuj
Hmmm...a,jakby jakoś odgrodzić teren,na którym znajdują się konie?...

na kilkaset kg zwierzecej furii x 40 musialby to byc mur - i to porzadny... poza tym znajdz mi robotnika ktory w takowym sasiedztwie bylby gotow pracowac...

Cytuj
może,kontakt z kimś,kto się na dzikach zna? - pewnie są,tacy ludzie/biolodzy...Mysli

z jednej strony tacy ludzie sa - z drugiej - zbyt wieu agresorow...  to byla tzw. sytuacja bez wyjscia...

Cytuj
Iraz z jednej strony racja, 40dzików dużo, cieżko rozwiązać problem, ale (nie chce tu mózić źle o kolezance) koleżanka mogła przesadzać,

napisalam okolo 40 - rownie dobrze moglo ich byc 30, ale tez moglo byc 60 - a na kilku ha niezalesionego terenu cos takiego jednak jest BARDZO widoczne... Nie wiadomo dlaczego zebralo sie ich tyle w jednym miejscu. Nie wiem tez jak w koncu problem zostal rozwiazany

Cytuj
Lis ale trzeba chcieć i mieć na to troche czasu,

tyle, ze "chciec" i miec czas to nie to samo - i czesto w parze nie ida. Z poczatku gdy dziki tylko "byly" to nie przeszkadzaly - zaczely sie problemy gdy zaczely atakowac...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1306 : 2007-11-20, 21:48 »
Myślę,że można by zasięgnąć opinii specjalisty w " dziczym " temacie - na pewno,są tacy.:P
Odstrzał,jednak w wypadku zagrożenia życia,gdy wszystkie inne metody zawiodą,bym zrozumiał - choć,z oporami - ale,nie zrozumiem takich rzeczy,jak dzwoni wójt do myśliwego i mówi,że w rowie są dwa lisy i czy on/myśliwy przyjmie zlecenie i je zlikwiduje - lub przypadek myśliwego,który zamordował lisicę z młodymi/dwu dniowymi - tylko dlatego,że zamieszkała w jego stodole...

Renia - zając,leży przed lisami - to się układa takze od najmniejszego,do największego...

Cytuj
napisalam okolo 40 - rownie dobrze moglo ich byc 30, ale tez moglo byc 60

Tak,właśnie myślałem.
Iras - a,czy jest taka możliwość,że wśród stada,był jakiś chory osobnik i to on...hmmm...motywował resztę stada do agresji?...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1307 : 2007-11-20, 21:55 »
Lis już widze biednego zajączka :roll:

co do sytuacji w której znalazła się kolezanka Iras to mysłe że lepiej to zakończyć, nie było wyjścia z tej sytuacji, niewiadomo czy go szukano, nie wiadomo jak sprawa sie zakończyła. 40dzików to spora sumka ale ludzie dzwonią do myśliwch bo zobaczyli jednego gdzieś na polu i to jest chore. co im przeszkadza dzik? jeśli trzyma sie zdaleka i nikomu nie przeszkadza?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1308 : 2007-11-20, 22:09 »
Tak - ludzie,boją się wielu zwierząt - nie tylko dzików - i wszystko,by zabili....
Uważam,że użycie broni,powinno być ostatecznym argumentem,wyciąganym przez człowieka...
W tej sytuacji,nie było łatwego wyjścia i łatwej decyzji - mam nadzieję,że znajoma Iras ,takowe wyjście znalazła i wybrała," mniejsze zło ".

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1309 : 2007-11-20, 22:18 »
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071120/REG20/71119028
Myśliwi tu wypadli,jako " ci dobrzy "...:roll:
Dla mnie,myślistwo i kłusownictwo,to prawie to samo - jedni i drudzy robią to samo - tylko,że jedni robią to,legalnie... :x :x :x

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1310 : 2007-11-20, 22:39 »
Cytuj
Nocna akcja wysokomazowie-ckich funkcjonariuszy drogówki nadawałaby się na scenariusz dobrego kryminału.
to nie mysłiwi ich znałapali, chociaż fakt wiele sięnie różnią od kłusowników tylko zabijaj na miejscu a nie we wnykach, ale przeciez chcą je zlegalizować dla lisów :grr:

Cytuj
Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
to sprawiedliwa kara tylko, TYLKO ZE ZA NIEDZWIEDZIA GROZI IM chyba TYLKO 2 LATA  tak jak pisałes, bardziej liczy się zwierzyna kta mażna zjeść

Cytuj
Myśliwi bardzo często znajdują w lasach wnyki i sidła
tropiąc zwierzyne schlą siepo sidło, wkońcu co im tam ale jakby mogli to zapewne tez by tak polowali ale to nielegalne

nie zdziwiłabym siegdzyby ileśtam mysliwych było w zmowie z kłusownikami :roll:

szkoda ze tak amłó kłusownik zostaje złapanych :( to nadal istnieje w tym cywilizowanym świecie, jakby nie mieli z czego życ i jakby nie mieli uczuć
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1310 : 2007-11-20, 22:39 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1311 : 2007-11-20, 22:42 »
Cytuj
Iras - a,czy jest taka możliwość,że wśród stada,był jakiś chory osobnik i to on...hmmm...motywował resztę stada do agresji?.
jest to mozliwe - jakos nikomu nie chcialo sie sprawdzic :P ciekawe czemu....  Wogole - zagadka jest tez to dlaczego taka ilosc doroslych dzikow znalazla sie w jednym miejscu...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1312 : 2007-11-20, 22:49 »
dlategomiałam podejżenia czy owa kolezanka nei przesadza, dziki racze w grupach rodzinnych a nie w wielkich stadach :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1313 : 2007-11-20, 23:17 »
Na innym forum,jest osoba,która prawie codziennie dziki obserwuje - może jej się zapytam,czemu tak dużo zwierząt w jednym miejscu się znalazło...:mysli:

Przypadek znajomej Iras,jeszcze bardziej utwierdza mnie w fakcie,że myśliwi nie są potrzebni - potrzebne są służby,które mogły by interweniować w podobnych przypadkach - nie koniecznie,z bronią palną.
Wracając,do myśliwskiej fotki,to nigdy nie będę szanował myśliwych,gdyż nie są to ludzie,którym zależy na zwierzętach.
Zabić,jest bardzo łatwo - tym,którzy to lubią i których to rajcuje - o wiele trudniej,jest uratować życie - Iras,pewnie Wie,co mam na myśli...na pewno,Spotkała się już z bardzo trudnymi/beznadziejnymi,lub po prostu ciężkimi przypadkami - pewnie,też w niektórych z nich,udało się uratować zwierza.
Tu,dopiero trzeba się wykazać umiejętnościami i tu,można mieć satysfakcję,jeżeli się uda - dlatego,nie rozumiem satysfakcji z odebrania życia zwierzakowi...
Również dlatego,nie rozumiem polujących wetów - przecież są to ludzie,którzy najlepiej wiedzą,ile wysiłku i poświęcenia kosztuje uratowanie życia...

Brutalne,fotki:
http://img88.imageshack.us/img88/4733/zdjeciecbo9.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/7918/zdjeciexsni6.jpg
http://img67.imageshack.us/img67/7421/zdjeciebay1.jpg
http://img67.imageshack.us/img67/2809/zdjeciesda3.jpg

Jak,można się szczycić takimi zdjęciami? - to jeszcze bardziej uświadamia mnie,iż są to ludzie bez uczuć...

Hmmm - to mięso,nadal mnie zastanawia - gdzie indziej słyszałem,że lis powinien jeść surowe mięso,od czasu do czasu...
Ogólnie,powinien jeść wysoko proteinową psią suchą karmę i warzywa.
« Ostatnia zmiana: 2007-11-21, 15:31 autor lis »
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1314 : 2007-11-21, 13:53 »
Kłusownicy,już coraz bardziej przypominają myśliwych - są bogaci,dobrze wyposażeni i uzbrojeni - mają,niezły arsenał broni...
Nie robią tego z głodu,tylko dla mięsa,lub kasy...
Powiedzmy sobie szczerze - myśliwi chętnie tropią i pomagają łapać kłusowników,bo to dla nich konkurencja - to tak,jakby ktoś ich okradał...
Wielu myśliwych,to kłusownicy - polują,np.nielegalnie na wilki...

Cytuj
Koń ,krowa, świnia ,pies czy kot też kiedyś były dzikie a obecnie nikt nie zauważa że w wyniku działań człowieka niieptrzebnie zaśmieciły pryrodę. Należy do tego podchodzić z większym spokojem.Skoro koledzy znajdują w garażu ostronosa to kto wie jaki los czeka nasze lasy i pola.Przypuszczam że tych nowych gatunków u nas przybędzie a stare znikną .Tak się dzieje od tysięcy lat i nastąpiło przyspieszenia kiedy to ludzie masowo zaczęli podróżować i coś tam przemycać. Akurat hodowli jelenia w zagrodzie nie bał bym sie tak mocno.Muflona też kiedyś hodowano u nas tylko w zagrodach a obecnie są koła gdzie koledzy strzelają.Pozdrawiam.

Cytuj
Nikt z nas nie pamięta czasów kiedy koń, świnia czy krowa były dzikie.Nie znamy smaku ich „dzikiego“ mięsa.Wiemy tylko jak smakuje miesko z hodowli.
Zresztą te hodowlane jest coraz to bardziej bez smaku, lub też capi jak otwarty worek paszy.
Nie wydaje mi się by hodowla zagrodowa miała być zagrożeniem dla łowiectwa.
Będzie napewno zagrożeniem dla konsumenta dziczyzny.
Ileż to różnych prochów będzie musiał zjeść w gulaszu lub steku potencjalny jej amator ?
No i pytanie, czy pieczeń z „dziczyzny hodowlanej“ może być serwowana jako dziczyzna ?
Czy dziczyzna hodowlana będzie tańsza od tej prawdziwej ?
Kto tak naprawdę rozezna się w tym która jest tą prawdziwą ekologiczną a która z hodowli ( pomijając walory smakowo zapachowe, bo te może da się z mięsa, dzięki odpowiedniej obróbce, wytrącić ) ?

Hmmm...czy ja się czasami nie mylę,ale krowa i świnia,chyba nie były,nigdy dzikimi zwierzętami?...:mysli:

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1315 : 2007-11-21, 16:55 »
Cytuj
Przypadek znajomej Iras,jeszcze bardziej utwierdza mnie w fakcie,że myśliwi nie są potrzebni - potrzebne są służby,które mogły by interweniować w podobnych przypadkach - nie koniecznie,z bronią palną.

apropos tego przypadku - dowiedzialam sie o paru szczegolach - dziki siedzily w tamtych okolicach okolo dwoch lat - z poczatku widywalo sie pojedyncze sztuki, potem po kilka/kilkanascie - az w koncu wielkie stado, ktore zaczelo atakowac wszystko co sie rusza. sprawa zostal w koncu rozwiazana jednak za pomoca broni - zabite zostaly dwa najbardziej agresywne - reszta opuscila teren po tym jak przestal byc bezpieczny...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1316 : 2007-11-21, 17:03 »
A więc,jednak były wśród stada osobniki,które prowokowały agresywne zachowanie?.
Sprawa,została rozwiązana,chyba w najmniej,szkodliwy sposób - nie zginęły wszystkie zwierzęta,tylko te najagresywniejsze...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1317 : 2007-11-21, 18:01 »
Lis też myśłe że mysłiwych nie powinno być, każdy może nim zostać i robić co chce, 'według grafiki' czy jak to tam sie zwie. słóżby ale odpowiedzialne słóżby by się przydały, ale tym powinni zajmowac się tez leśnicy, nie ci którzy są przy okazji mysliwymi z zamiłówania tylko tacy którym zalezy na zwierzętach

co do fot straszne, ale dziwna krew ma lis :roll: biedny zwierzak ;( ;(

Iras dobrze ze tylko dwa dziki straciły zecie i że problem został rozwiązany :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1317 : 2007-11-21, 18:01 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1318 : 2007-11-21, 18:21 »
...Tak...widok na fotkach - straszny... :roll: :/

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1319 : 2007-11-21, 18:27 »
mnie rozwalają te fotki z uśmiechnietą gębą kolesia koło zwierzęcia. tu widać 'tylko' zabitego a na innych widać jak mysliwy stoi koło upolowanego zwierzaka :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 28 zapytaniami.