Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Żarłoczny kanarek  (Przeczytany 10971 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alice

  • Gość
Żarłoczny kanarek
« : 2003-08-26, 13:19 »
Cześć!
Mam kanarka (samiec). Karmię go rano raz dziennie. Daję mu (tak jak mi powiedziano) jedną łyżeczkę od herbaty ziaren. Niestety kanarek szybko zjada taką porcję, a za kilka godzin znowu jest głodny i ćwierka w taki specyficzny sposób i nerwowo skacze ze szczebelka na szczebelek... Dopiero jak dam mu coś do jedzenia, to się uspokaja i przestaje ćwierkać. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego mój kanarek tak się zachowuje??? Chyba nie daję mu za mało jedzenia, bo oprócz tych ziaren w ciągu dnia dostaje np. kawałek marchewki, jabłka lub sałaty.
Czy Wasze kanarki też są takie żarłoczne???
Pozdrawiam
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Żarłoczny kanarek
« Odpowiedź #1 : 2003-08-26, 13:34 »
Po pierwsze po co dawkujesz mu ziarna, moje ptaki zawsze maja pełne pojemniczki i jedza ile chcą, nie martw sie, zje tyle ile będzie mu potrzebne a że mają szybką przemiane materii to jedzą dość dużo, wyobrać sobie jakby tobie na śniadanie dawkowali jedną kromke chleba byłabyś głodna bez różnicy czy dostaniesz to jabłko czy ogórka.
Zapisane

Alice

  • Gość
Żarłoczny kanarek
« Odpowiedź #2 : 2003-08-26, 14:38 »
Dawkuję mu jedzenie, bo tak mi wszyscy mówią. Jak kanarek będzie "Tłusty", to potem podobno przestaja "śpiewać" - tak mi powiedziano, nie wiem czy to prawda.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żarłoczny kanarek
« Odpowiedz #2 : 2003-08-26, 14:38 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Żarłoczny kanarek
« Odpowiedź #3 : 2003-08-26, 14:46 »
No dziwne bo mój Romcio (czerwony, śpiewający) ma od samego początku mieszkania ze mną pełny pojemniczek i zawsze o 5-6 rano budzi mnie swoimi szalonymi trelami a śpiewa przepięknie chociaz ma już 9 lat. Daj mu tyle ile chce a resztki z pojemniczka (te niezjedzone ziarna) możesz zbierać i potem to wysiać, urośnie troszke zieleninki którą moje ptaszydła bardzo lubią.
Zapisane

Alice

  • Gość
Żarłoczny kanarek
« Odpowiedź #4 : 2003-08-26, 20:04 »
Dziękuję za porady :)
Zapisane

Essi

  • Gość
Żarłoczny kanarek
« Odpowiedź #5 : 2003-08-27, 17:29 »
Kanarki są różne, mają różne zapotrzebowanie na ilość jedzenia, zupełnie jak ludzie. Jeden je mniej, drugi więcej.
Jeżeli kanarek ma mieszankę ziaren o odpowiednich proporcjach - tzn. duuużo kanaru (to te podłużne nasionka), mniej rzepiku (czarne kuleczki), owsik (owies łuskany) i po kilka ziarenek siemienia lnianego, konopii i maku dziennie, dużo wszelakiej zieleniny, warzyw i owoców, a dodatkowo jest codziennie wypuszczany to nie ma obaw, nie otłuści się  :)
Zapisane

Alice

  • Gość
Żarłoczny kanarek
« Odpowiedź #6 : 2003-08-30, 13:21 »
Cześć!
Muszę się z Wami podzielić tragiczną wiadomością: dzisiaj rano umarł mój ukochany kanarek  :cry:  Jest mi okropnie przykro i mam wyrzuty sumiena.... nie mogę się pozbierać po jego stracie. Nie wiem czy był chory... Od 3 dni siedział w klatce taki dziwnie napuszony i spał nie na takim drążku tylko na spodzie od klatki. Oprócz tego miał apetyt, skakał po klatce. Jednak od 3 dni przestał śpiewać i odzywać się... Nie wiem co mu dolegało :( Pilnowałam aby miał codziennie świerzą, przegotowaną wodę, czysty pokarm... Co do odchodów, to robił takie białe kupki... Kupując go popełniłam błąd, bo kupiłam go w sklepie ZOO, a nie u hodowcy... Wiem że pieniądze nie mają znaczenia ale zapłaciłam za niego 100 zł i zapewniano mnie, że jest zdrowy i ze wszystko jest OK...

Dlatego mam proźbę: jeśli jest ktoś kto mieszka w Gliwicach lub okolicy i hoduje kanarki, to byłabym zainteresowana kupnem samca śpiewającego, koloru żółtego. Wiem że tego kanarka nie zastąpi mi żaden inny, ale może przynajmniej zaleczy tą pustkę którą teraz przeżywam...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 28 zapytaniami.