Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Do wytatuowanych!!!  (Przeczytany 6371 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« : 2004-09-19, 14:11 »
Czyli do Aszki, Magii i wszystkich innnych którzy sprawę tattoo poznali na własnej skórze.
Niedługo, bo prawdopodbnie 9 paździermika, idę do studia :szok: Razem z TZ, i to jest jakieś pocieszenie ;)  Wzory lecą do nas z Indii :D
Ja będę mieć tattoo w dole pleców a TZ na przedramieniu.
Boję się jak jasna ch..... :?  ale jednocześnie nie mogę się doczekać :roll:

A teraz pytania do tych co mają już to za sobą:
1. Czy ból jest do zniesienia i czy ewentualnie ketonal by mi nie ulżył przypadkiem?
2. Jak się dba o tatuaż po wyjściu ze studia, jak długo się goi itd. itp.
3. Jaka maść jest najlepsza?
4. Jak wygląda sprawa ze słońcem i kąpielami. Wiem, że ze świeżym wzorem nie wychodzi się na słońce ani nie wolno pływać, ale jak to jest potem z opalaniem i pływaniem w słonej wodzie?
5. Po ilu latach zazwyczaj poprawia się wzór?
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-09-19, 18:10 »
Jest też jeszcze coś takiego jak tatuaż biologiczny (dziś słyszałam o nim w TV ;)) Jest bezbolesny i nie na całe życie. Robi się go ok. 1 godziny, a kosztuje od 150 - 500 zł. [w zależności od wielkości i oczywiście wzoru] :)

Dalma
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-09-19, 22:42 »
1. oczywiście ze ból ejst do zniesienia. ale mozesz sobie wziasc np 2 panadole albo cos mocniejszego, powinno pomóc. ja robiłam "na żywca" :)
2. powinien sie zagoić do tygodnia. i broń boże nie drapać!! w domu naj lepiej chodzic z odkrytym i naj lepiej jak na tatuazu jest zawsze maśc. ja tatuaz przykrywałam folia sniadaniowa, trzymała sie sama ale trzeba uwazac zeby nie odparzyc. no i codziennie przemywać lekko chłodną wodą.
3. alantan plus
4. tatuaż trzeba przemywać ale nie kąpać się. Najlepiej nie opalać go intensywnie przez rok, wiec naj lepiej robic tatuaz na jesień. potem to juz nie ma znaczenia
5. to zalezy od tuszu i od miejsca. moja siorka ma kolorowy tatuaz juz od 8 lat i dalej wyglada swietnie, ma tez na uchu który torszke sie wybarwił. mój tz ma koło 3 lat i tez wyglada super.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Forum Zwierzaki

Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-09-19, 22:42 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-09-19, 23:26 »
Hmmm... właśnie była u mnie koleżanka, która ma 2 tauaże biologiczne. Zastanawiam się teraz nad taką możliwością :mysli: Tylko, że to pewnie jedynie przedłuży wytatuowanie się na stałe o 2 lata, dopóki tamten nie wyblaknie :roll:  Ale zdrugiej strony upewniłabym się w mojej decyzji :?
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-09-19, 23:54 »
Skarbie przedewszystkim nie rób tatuażu jeśli nie jesteś pewna że chcesz go zrobić

Ból jest duży w zależności od miejsca gdzie on będzie. Największy ból jest gdy tatuaż jest na łopatce, kostce u nogi, na dole pleców czyli tam gdzie są kości.

tatuaż po wyjściu ze studia nalezy obłożyć jakimś opatrunkiem gdyż jest to rana i trzeba pilnować aby była czysta. Po jakimś czasie zrobi ci się strup.

Nie wolno go zrywać chociaż to strasznie swędzi. Musi sam spaść.

tatuaż na początku należy smarować  najlepiej wazeliną albo innym podbnym kremem.

Wzór jesli jest profesionalnie zrobiony i z dobrych substancji to nie ma prawa aby zbladł albo zszedł.

Nie ma przeciwskazań do opalania się oraz kąpieli w słonej wodzie- chyba że wejdziesz do słonej wody z tatuażem który się jeszcze nie zagoił ale wtedy wiadomo co będzie :)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-09-20, 00:17 »
Cytuj

Ból jest duży
Cytuj

 na dole pleców czyli tam gdzie są kości.



No to zaczynam się bać :(  Pewnie zrobię sobie stałe tattoo, bo już za długo na niego czekałam, i nawet w końcu wzór znalazłam, tylko, że ja tak zawsze mam, taka pesymistyczna dusza która zawsze stara się znaleźć wyjście najlepsze z najlepszych aby nigdy nie popełnić błędu, i niczego nie żałować, nie cierpię tej cechy mojego charakteru :roll:
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-09-20, 13:13 »
Skarb weź zobie pare proszków przeciwbulowych  :) po parunastu minutach skura się przyzwyczaja i bul jest mniejszy, najgorszy jest początek, mnie 5 minutowa poprawka bolała bardziej niż 2h robienia tatuażu.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Dalmafreciak

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-09-20, 17:36 »
Ten biologiczny tatuaż to nie aż tak poważna decyzja ;) Nie na całe życie przede wszystkim, gdyby się okazało po dwóch latach, że już nie chcesz mieć tatoo to nie poprawiasz sobie biologicznego i już nie masz w ogóle :) A tak to co? :(
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-09-20, 17:45 »
Widzisz Dalma z biologicznymi to jest tak, że tak naprawdę one nie schodzą do końca :roll:  Podobno zdaża się też, że się rozlewają :?  Jeśli zdecyduj się na biologiczny to raczej dlatego, że boję się tego, że ktoś może mi zrobić tattoo krzywo, a tak jak będę miała dobrze zrobiony to za 2 lata poprawię go w studiu na stałe :)  Zastanawiam się też nad wielkością wzoru, nie wiem jak szeroki powinien być, więc wtedy również miałabym jakieś pole manewru gdybym chciała go poszerzyć lub zwęzić ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-09-20, 17:45 »

Dalmafreciak

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-09-20, 22:49 »
W ogóle tatuaż to fajna sprawa... ;-)
A jaki zamierzasz zrobić sobie wzorek i w jakim miejscu? Uchylisz rąbka tajemnicy? :)

Dalma
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-09-20, 22:54 »
Uchylę ale tylko rąbka ;)
Będę mieć napis w hindi w dole pleców :D  ewentualnie po tybetańsku, jeżeli bardziej mi się spodoba. Oba alfabety są piękne i świetnie wglądają jako tattoo a ja zawsze chciałam tatuaż który będzie coś znaczył :)
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-09-20, 23:00 »
Wreszcie Skarbie :D gratuluje i nie moge sie doczekac kiedy pokazesz,bo mam nadzieje,ze sie pochwalisz jak juz bedzie gotowy...
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-09-20, 23:24 »
Skarb wybierz takie studio w którym mogła byś obejżeć jakie tatuaże zrobiła osoba która miała by się tatuować.

ja osobiście była bym w stanie pojechać na drugi koniec polski żeby zrobić sobie tatuaż w "tat studio gdańsk"
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Re: Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-09-21, 08:14 »
Cytat: Skarb
Czyli do Aszki, Magii i wszystkich innnych którzy sprawę tattoo poznali na własnej skórze.
Niedługo, bo prawdopodbnie 9 paździermika, idę do studia :szok: Razem z TZ, i to jest jakieś pocieszenie ;)  Wzory lecą do nas z Indii :D
Ja będę mieć tattoo w dole pleców a TZ na przedramieniu.
Boję się jak jasna ch..... :?  ale jednocześnie nie mogę się doczekać :roll:

A teraz pytania do tych co mają już to za sobą:
1. Czy ból jest do zniesienia i czy ewentualnie ketonal by mi nie ulżył przypadkiem?
2. Jak się dba o tatuaż po wyjściu ze studia, jak długo się goi itd. itp.
3. Jaka maść jest najlepsza?
4. Jak wygląda sprawa ze słońcem i kąpielami. Wiem, że ze świeżym wzorem nie wychodzi się na słońce ani nie wolno pływać, ale jak to jest potem z opalaniem i pływaniem w słonej wodzie?
5. Po ilu latach zazwyczaj poprawia się wzór?


ad.1. jezeli wzor jest duzy to jest to bardziej uciazliwe niz bolesne :) przezyjesz
ad.2. moj goil sie okolo 5 dni :) smarowalem tylko mascia Bepanthen sie do tego idealnie nadaje :) nie mozna moczyc za dlugo i przemywasz go letnia woda.
ad.3. patrz ad 2 Bepanthen
ad.4. przez okolo 1,5 miesiaza zakaz kapieli w basenie, morzu, jeziorze i takich innych (co o tej porze roku nie powinno sprawiac trudnosci ;)) solarium raczej odpada a z naslonecznianiem to na poczatku nie a pozniej raczej ostroznie.
ad.5. jezeli jest dobrze zrobiony to odnawiasz po okolo 10 latach, ale po mniej wiecej miesiacu czy tam dwoch mozesz zrobic drobne poprawki :) za darmoche oczywiscie ;)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-09-21, 10:31 »
LFree od kiedy Ty masz tatuaż :mysli:
Cytuj

solarium raczej odpada

Na początku to ja wiem, że odpada, ale chyba nie na zawsze co :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-09-21, 10:31 »

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-09-21, 10:44 »
niniejszym odpowiadam ze mam od 2 miesiecy :)

a solar to nie na zawsze ale uwazac trzeba i nie opalac go bezposrednio :)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #16 : 2004-09-21, 11:11 »
To masz świeże przeżycia ;)  A jaki wzór i gdzie?
To jak ja mam nie bezpośrednio opalać się na solarce, jak tattoo będę miała na plecach :mysli:
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #17 : 2004-09-21, 11:33 »
opalaj wszystko tylko nie plecy :lol: :lol:

mam wzor produkcji mojej zony na ramieniu :) nawet mi sie podoba ;)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #18 : 2004-09-21, 14:02 »
Zdolną masz żonę, gratuluję :wink:
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #19 : 2004-09-21, 14:06 »
dziekuje, wiem ;)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #20 : 2004-09-21, 18:00 »
Skarbie, chciałam Cię ostrzec (jak to brzmi  :lol:  :lol:  ;) ) przed robieniem tatuażu w dole pleców- moja znajoma miała tam malutkiego orzełka, potem zaszła w ciąże i orzełek rozrósł się do rozmiaru wielkiego rozmazanego, wyblakłego orliska- nie wygląda to zbyt estetycznie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedz #20 : 2004-09-21, 18:00 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #21 : 2004-09-21, 19:01 »
Zatem mam kolejny argument za biologicznycm tattoo. Popytam się jeszcze w studiu jak to jest ze skórą w dole pleców na wszelki wypadek.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #22 : 2004-09-22, 17:49 »
A gdzie sie zamierzasz tatuowac? Na Dereniowej?
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #23 : 2004-09-22, 19:15 »
Tak, podobno Junior jest najlepszy w Warszawie.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #24 : 2004-09-22, 19:25 »
Moj kumpel juz polowe cielska tam wytatuowal. Na podstawie jego opinii moge pochwalic Twoj wybor ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #25 : 2004-09-22, 19:29 »
Pewnie kiedyś sobie zrobię jakiś mały ładny tatuażyk. Wszystkiego trzeba spróbować :)
Zapisane

Flaś

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #26 : 2004-09-23, 20:11 »
Skarb jak zrobisz to foto i pokazuj :wink:
Zapisane

Essey

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #27 : 2004-09-23, 20:26 »
Nom, czekamy :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedz #27 : 2004-09-23, 20:26 »

Apiska

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #28 : 2004-09-25, 00:30 »
Ojc a ja chciałam na łopatce...Ale co tam tyle ludzi ma i nie narzeka a ja mam narzekac he he he :P Za rok ide robic :P
Zapisane

Sal

  • Gość
Do wytatuowanych!!!
« Odpowiedź #29 : 2004-09-29, 09:21 »
A nie wiecie, czy Ash ma już ten nieszczęsny tatuaż?  :?
Szaleństwo jakieś...  :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 27 zapytaniami.