Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu

Autor Wątek: Harcerstwo  (Przeczytany 18658 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #120 : 2008-08-12, 18:21 »
U nas mundury nowe są obowiązkowe od września i właśnie na nowy rok idziemy kupić nowy mundur, mi i mojej siostrze (ta pode mną, w okularach XD). Na blogu mam jeszcze kilka fotek, o :  http://i-love-siedemnasta-ldh.blog.onet.pl/2,ID333908328,DA2008-08-03,index.html
Najlepsze: Nowa Lepsza Biblia XDD Ten "fany harcerz" :lol: XD to wykombinował, bo był księdzem na ślubach XD, a no i piąta fota fajana, bo ona tam jest :kocham:

Ja w mojej drugiej (po zuchach) drużynie miałam pomarańczowe :lol:

Filmiki obejrzę potem, bo teraz nie mogę ;/ (obejrzałam tylko pierwszy z "te mi si ju trulaj dropsa" XDD)
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #121 : 2008-08-13, 10:34 »
fajne macie figury do frankensztajna xdd
my mówimy let mi szoł ju ....
ja jeszcze fotek nie mam, jak będą to podeślę linka bo są super łachowe xdd
edit: mam film z ogniska obóz 2007, śpiewamy balladę rajdową ale nie chcę wrzucać na jutjuba. może znacie coś gdzie mogę wam go dać?
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #122 : 2008-08-13, 15:24 »
Ogryzek chyba tylko na maila albo przesłas na skypa, ja chetnie przyjme na maila, chyba jest widoczny u mnie :) to sobie zobacze :)
w jednym z filmików jest z  jak śpiewamy na festiwalu ;) (troche mało harcerska piosenka ale wszsycy ja znali a jedna była dowolna a druga harcerska)

na zlocie Silesia zrobilismy zabawe 'a se ja bum czik bum" (znana?) i potem słyszymy jak lezymy w namiocie jak ludzie z czech sie w to bawią :D :lol: a mnie bardzo czesto jest ta zabawa, troche do znudzenia, ale na obozie jeden druh tak śmiesznie robił że grupka zamist sie bawić stała na przeciw niego i śmiali się, naprawde świetnie pokazywał czynnosci xD
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Harcerstwo
« Odpowiedz #122 : 2008-08-13, 15:24 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #123 : 2008-08-13, 19:10 »
Ja nie znam, na czym polega? Może u nas na zbiórki da się wprowadzić.

http://pl.youtube.com/watch?v=J4qV1rxWpb8 jeden z filmków z obozu, resztę też powrzucam (może jutro?). To jest reklama, z zajęć, które prowadziłą nasza drużynowa,a  występuje zastęp OMGWTFLOL (XD), czyli 2+2 (dwóch starszycxh chłopakó, dwóch chłopaków (w tym "fany harcerz" XD) z młodszej kadry). Reklamowali PODUCHE XD
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #124 : 2008-08-13, 20:51 »
piosenka idzie mniej wiecej tak, jedna osoba krzyczy reszta powtarza:
a se ja bum czik bum (tłum powtarza)
a se ja bum czika raka czika raka czik bum (tłum powtarza)
A ha  (tłum powtarza)
Oł je (tłum powtarza)

i przy tym robi sie scenki, u mnie jest cała 'historyjka', opisze jak u mnie jest, mozna dodawac własne scenki, odpowiednio sie je pokazuje wczuwajac sie xD
- jedziemy autobusem, nie ma miejsc siedzacych, reka jakbysmy sie trzymali uchwytu i sie kołyszemy jak to po polskich dziurawych drogach
- (pada tekst) "wysiadamy z autobusu i widzimy motor, siadamy na niego i jedziemy" przyjmujemy poze jabysmy jechali motorem i wołamy to co wczesniej podałam
- "dojezdzamy do dyskoteki wchodzimy i zaczynamy tańczyć" i jakos tam tanczymy, przy kazdej scence śpiewamy to ''a se ja bum czik bum(...)"
- "i nagle ujzelismy piekna kobiete/mezczyzne, jesetsmy zakochani" i pokazujemy ze sie zakochalismy, np. rece złozone na klatce, wzrok do góry i rozmarzonym głósem znowu powtarzamy
- " ale na dyskotece zachciało nam sie do wc, ale była kolejka wiec idziemy do lasu" udajemy ze kopiemy dołek, poza jak w latrynie, nisko na nogach, i teraz głos mamy jakbysmy w tej chwili... no wiadomo xD
- "wracamy do dyskoteki a widzimy ze nasza miłosc wyszła, wpadamy w rozpacz" no to jesetsmy zrozpaczeni, kładziemy si ena ziemi, udajemy ze płaczemy, z wyciem powtarzamy po prowadzącym
- "po tej rozpaczy wpadamy w szał" i totalny szał kazdy robi co chce, no jeszcze powtarzajac bo jeszcze jest zabawa

nie wime czy wystarczajaco dobrze to wytłuamczyłam, mam nadzieje ze w miare zrozumiale, prowadzacy mówi to co jest w cudzysłowiu, mozna dodac swoje historyjki, jak juz poznaja i połapia sie w zabawie naprawde mozna sie bawic w to, u mnie kazdy to zna, postaram sie znalesc filmik, łatwiej bedize zrozumiec :) jak czegos nie wiadomo to pytac :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #125 : 2008-09-02, 19:51 »
odświeżam zapytaniem, czy ktoś z was jedzie na rajd granica?
jakby co to www.rajdgranica.zhp.pl :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #126 : 2008-09-03, 17:39 »
w tym terminie odbywa się u mnie taki wiekszy biwak, dla hufca i przyjezdych, a  mianowicie MTO (Manewry Techniczno Obronne) były w tamtym roku i ludzie miło wspominaja, no ogólnie fajnie było wiec zdecydowali sie na nie takze w tym roku, chyba udało im sie załatwic nocleg w szkole do ktorej chodze :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #127 : 2008-10-01, 17:18 »
byliśmy na granicy i muszę się pochwalić!
nasz szczep wygrał cały pion!
ogólnopolski! xdd
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #128 : 2008-10-02, 15:44 »
to gratulacje a ja sie ciesze biwakami/zbiórkami i to utrzymuje mnie w szkole :)
jutro zbiórka normalna, w sobote krąg instruktorki, w następny czwartek zbiórka na linach ( :jupi2: ) 24-26 październik biwak na który zostałam zaproszona i w listopadzie biwak :)
no i oczywiscie Zimówka, nasz hufcowy Rajd :) ale to dopiero na ferie :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Harcerstwo
« Odpowiedz #128 : 2008-10-02, 15:44 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #129 : 2009-01-25, 22:31 »
zdałam kurs drużynowych harcerskich, był 16-28 w Byczynie :) :P
przejmę drużynę po siostrze (matura, studia) teraz szykuje się od wtorku na rajd :D
ktoś tu jeszcze jest z ZHP?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #130 : 2009-01-26, 08:56 »
ja jadę na przybocznych w lutym :) i już nie mogę się doczekać.
w zhp ja jestem.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #131 : 2009-01-26, 10:05 »
a gdzie on jest i ile kosztuje? :chytry:
wiem ze jakiś ma być chyba w marcu... ale to drużynowych starszo-harcerskich, ale zastanawiam się czy jechać, chcą wprowadzić u mnie w hufcu że kto nie ma kursu nie może mieć drużyny... było nas 7 osób, dwie na pewno nie założą dh, zostaje 5 osób, nie wiem czy ktoś jeszcze ma kurs... hufiec będzie działał w oparciu o kluby (bo musi być chyba 10 jednostek, drużyny, kluby, stowarzyszenia...)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #132 : 2009-01-27, 09:01 »
Skierniewice, 160 zł.
Nojgorzej będzie jak się rozchoruje przed wyjazdem, a znając moje szczęście, to jest to możliwe.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #133 : 2009-01-27, 12:16 »
a daleko i to bardzo nawet, ja się zastanawiam nad tym starszocharcerskim... ale jeszcze mam czas ;)
dziś się zaczyna Rajd Zimowy :D :) znaczy jutro dziś przed nocleg, na obsłudze jestem :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #134 : 2009-02-07, 17:57 »
Wróciłam z kursu bogatsza o nowe znajomości, nowe gry, nową wiedzę i... patent przybocznej! :) Ha, zdałam.
To były cztery najlepsze dni w moim życiu. Mieliśmy najwspanialszą ekipę na świecie, zajefajnych 'kursowych' (szacun dla Wietechy, Gaby i Miśka) i w ogóle. Pierwszego dnia, po dwu i pólgodzinnych zajęciach bolały mnie mięśnie twarzy od śmiechu. Naprawdę banie mieliśmy niezłe. Było naprawdę cudownie, przecudownie, zajebiście.
Zastanawiam się tylko czy pojechać za rok na drużynowych harcerskich i starszoharcerskich. Trochę mnie przeraziła ilość nauki jaką mieli ludzie z tego kursu.
A no i w środę drugiego dani mieliśmy festiwal na którym zagrał zespół Zakaz Wyprzedzania :) Było naprawdę świetnie. Jeden z ich gitarzystów był harcerzem naszego hufca :)

A tak z innej beczki. Jak wyglądało wasze przyrzeczenie?

Moje odbyło się trzy dni po biegu harcerskim (Biały Bór) i miałam je z koleżanką z drużyny, Kamilą. Dwa dni wcześniej nasza drużynowa zabrała nam mundury, bo były niby źle złożone, a potem nie chciała nam ich oddać. Nasi przyboczni (wtedy jeszcze Martyna i Krzysiek) wybili do naszego namiotu spytać się kto chce iść z nimi do sklepu po rzeczy do tortu urodzinowego komendantki obozu. Po drodze zobaczyliśmy wyglądającego z lasu harcerza, który zadziwiająco przypominał naszego kolegę Dajcza ;) Oczywiście próbowali nam wmówić, że to z Krakowa jakiś, ale nie byłyśmy takie głupie ;P Wtedy wyciągneli nasze mundury z plecaka i kazali nam się przebrać. Zawiązali oczy hustami, a po tem to już tradycyjnie. Dziesięć ludów z punktami prawa harcerskiego, ognisko na jeziorem. Krzysiek, który mnie prowadził kilkakrotnie wpakował mnie w krzaki i raz na drzewo. Samego przyrzeczenia nie pamiętam. Jedyne co zostało mi w pamięci to ludzie grupowo mi gratulujący i gryzący w oczy dym, no i to, że strasznie chciało mi się siku... ;PPP Potem był powrót do podobozu i banan na twarzy :)
« Ostatnia zmiana: 2009-02-08, 08:23 autor anas »
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Harcerstwo
« Odpowiedz #134 : 2009-02-07, 17:57 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #135 : 2009-02-23, 11:22 »
właśnie wróciłam z zimowiska, dostałam krzyż po 2 latach i niecałych 4 miesiącach, czyli dosyć szybko ;)
Po zbiórce DH, szczepowa powiedziała, że mają iść się myć i spać, a DSH ma zostać w mundurach i czekać. Drużynowy zabrał pare osób ze sobą, zostałam ja, dwie dziewczyny, które dostawały krzyż, druhna przyboczna i jeszcze jedna, która była dla zmyły xD Zamulaliśmy ostro tam, w końcu przyboczna mói, że idziemy. I tak szliśmy po szkole sobie, aż w końcu patrzę, a tu świeczki i 10 punktów prawa harcerskiego, a nas tak po kolei puszczają. Jako, że była pierwsza w nocy, to nie skminiłam totalnie o c'kaman. Patrzę, stoją w kręgu. I tak stoję i zamulam z nimi, aż w końcu drużynowy mówi, że wymyślamy niespodziankę dla przybocznej. Zaśpiewaliśmy jej 'Dzień dobry, kocham cię'. W końcu druh z bananem na gębie mówi, że formalnie DSH nie istnieje, i nie może pisać jeszcze rozkazów, ale jak będzie możliwość, to taki napisze. Mówi, że część druhen już jest baardzo długo w drużynie i takie tam, to sobie pomyślałam, że o mnie nie chodzi, bo ja przecie tylko dwa lata oO' I było wystąp, przyrzeczenie, krzyż, uściski i gratulacje :)
A w ogóle jak u was jest? Krzyż to taki jakby stopień, czy dostajecie go po latach za zasługi, tak jak my?
Jedziecie na rajd marzanna 2009?
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #136 : 2009-02-23, 12:13 »
Łaaa... Ogryz kongratulejszyn ^^
U nas jak stopień. Nawet próby nie musiałam rozpisywać i zdawać. Po prostu dwa dni po biegu dostałam.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #137 : 2009-02-23, 12:21 »
dzięki ^^"
ej w ogóle to, jedziesz na ten rajd co pisałam wcześniej?
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #138 : 2009-02-24, 20:30 »
hej :)

Gratulacje kursu przybocznych :)

ja na feriach (16-25.01) byłam na kursie drużynowych, zdany :) dostane patent jak z kończę 16 lat :P fajni ludzie, jeszcze lepsza kadra, rozmowy do późna, zajęcia meczące ale przyjemne, ostatnie dni to papiery, stres, pisanie planu, ostatnia noc, rozmowa o 2 na temat planu pracy xD

no a teraz wybieram się na kurs drużynowych drużyn starszoharcerskich xD (tamten był harcerskich) i dwa weekendy marca w okolicach Kędzierzyna :P
.... przez co do świąt mam jeden weekend może wolny (może pójdziemy gdzieś z noclegiem ;) )

dwa lata i krzyż? no cóż, według mnie to długo za długo, według statutu okres to chyba 6 miesięcy, 6 do roku czasu, ale głowy nie dam, ja dostałam właśnie tak jakoś po 6miesiącach, wcześniej jeszcze w zuchach byłam, a przedwczoraj, na DMB minęło 6 lat od kiedy złożyłam przyrzeczenie ;)

na rajd Marzanna się niestety nie wybieram, ale na Rajd Wiosna http://www.wiosna.kedzierzynkozle.zhp.pl/ :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #139 : 2009-02-24, 21:30 »
tyle, ze w statucie to dotyczy proby na krzyz o ile sie nie myle, a nie tak jak w moim przypadku - krzyz za zaslugi, po latach ;)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #140 : 2009-02-25, 06:43 »
ogryz a gdzie  i kiedy jest ten rajd? może się drużynową pomalteretuje :]

renia gratulacje :]
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Harcerstwo
« Odpowiedz #140 : 2009-02-25, 06:43 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #141 : 2009-02-25, 09:15 »
a trasa starszoharcerska czy młodsi?
Goczałków 20-22.03.2009r.
Organizator hufiec ZHP Legnica.
Młodsi - trasa madagaskar, patrole 6-12 osób
Starsi - trasa starożytna grecja, patrole 6-10 osób, plus pełnoletni opiekun :)
Jak ktoś chce więcej info to mailem mogę wysłać :D
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #142 : 2009-02-25, 15:36 »
młodsi i starsi XD bo w naszej drużynie jest patrol starszoharcerski, więc może patrolem pojedziemy?
jakbyś mogła to ślij
skumajzelka@gmail.com
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #143 : 2009-02-25, 15:41 »
cóż, na kursie po prostu nam mówiono by krzyż nie był właśnie "po latach" bo bez przyrzeczenia nie można zdobywać sprawności, nie jest się harcerzem... żeby dziecka (młodego harcerza ;) ) nie zniechęciło to że nie ma żadnych 'sukcesów'. próba nie musi być, plan pracy dobierać tak by rzeczy z próby były na zbiórkach, na próbie jest że harcerz wie gdzie jest poczta, urząd miasta czy szkoła- zrobić zwiad na mieście ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #144 : 2009-02-25, 15:51 »
poszło :)
Nie wiem jak jest z tym krzyżem, u nas tak jest od zawsze po prostu, nie przeszkadza to w zdobywaniu sprawności i stopni (ochotniczka, tropicielka, itd...) :P
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #145 : 2009-02-25, 20:01 »
dwa lata i krzyż? no cóż, według mnie to długo za długo,

 masz racje- chyba ze ktos nie chodzi na zbiorki- i nie daje swoja postawa podstaw by uznac ze jest godzien ten krzyz nosic. Ale to juz zupelnie insza bajka- ktos musi naprawde niezle "pracowac" na takie podejscie druzynowego by go odstawic na tak dlugi termin.
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #146 : 2009-02-25, 21:04 »
jej, czuję się jakbym się w ogóle nie angażowała i olewała. u nas długo to jest po pięciu latach, szybko po półtorej roku bycia w ZHP (zuchy tez się wliczają) :D
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #147 : 2009-02-25, 21:26 »
to cos u Was to ZHP jakies "normalne inaczej" i nie dla ludzi ale moze tylko dla instruktorow? :mysli:
Dziwne... tak nie powinno byc :bezsilny:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Harcerstwo
« Odpowiedz #147 : 2009-02-25, 21:26 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #148 : 2009-02-25, 21:43 »
a nie wiem, z tego co słyszałam to nie tylko u nas tak jest, ale o próbie na krzyż też już mi się o uszy obiło :?
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Harcerstwo
« Odpowiedź #149 : 2009-02-25, 23:16 »
http://federacja.harc.pl/ druga od dołu proponowała próba na harcerza ;) oczywiście to nie jest oficjalne, chociaż wymagania ze statutu, ja jestem za 'zdawaniem' na zasadzie aktywności na zbiórce, a nie że sznurek harcerzy i z kartami do zdawania...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.