Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego  (Przeczytany 2518 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Pomysł spodobał mi się na tyle, że chcę i Was z nim zaznajomić (madziaro)

----
Poniższy tekst został opublikowany na stronie:

http://www.cspsp.pl/wdp/b...sy_pow_wyp.html

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.

Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.

Aktualnie podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko). W Polsce włączyło się m.in. forum Subaru i streetracing.pl.

Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji !) proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów" Waszych najbliższych. Jednocześnie proszę o popularyzację tej idei.

Nie kosztuje nic, a może pomóc ocalić życie.

---
Od siebie dodam jeszcze tyle, że przy wypadkach najgorsza dla rodziny jest niepewność, co się z bliskimi stało. W przypadku umieszczenia tak opisanego numeru myślę, że wiadomość o losach, nawet najgorszych, przyjdzie zdecydowanie szybciej. Oczywiście, jeśli komuś się będzie chciało ten sposób wykorzystać, bo to jeszcze zależy od mentalności ludzi...
Zapisane

Retriva

  • Gość
Zapisane w telefonie :) to jest bardzo dobry pomysl, w koncu skad ktos, kto znajdzie moj telefon, wie z kim sie skontaktowac? w moich telefonach od teraz istnieje taki numer wiec jakby cos mi sie stalo [odpukac :)] to przynajmniej beda wiedziec kogo powiadomic :D
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Słyszałam o tym pomyśle z innych źródeł i niedawno wspominałam mamie,o tej propozycji jednak zapomniałam jaki to był skrót ;) a teraz już wiem ;) dzięki :wink:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

sKejti

  • *
  • Wiadomości: 64
E tam, ja mam mamę zapisaną "Mamuś", tatę "Tata" a dom "Dom" wiec wiadomo do kogo dzwonić w razie czego ;)
Zapisane
;)

To ja, Jaśka

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
zdaje mi się, że na forum był już taki temat :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
na pewno nie było wcześniej :), to było napisane zaraz po ogłoszeniu tego pomysłu.
Skejti - jasne, że wystarczy... jeśli jesteś w Polsce, bo jeśli ktoś jeździ za granicę, to może taki opis nic nie dać :)
Zresztą w mojej polskiej komórce mam oprócz właśnie opisów "mama" i "tata" dopisany ten jeden, przekierowujący na nr mojej mamy. Bo mi pamięci w telefonie aż tak dużo nie zajmie, a może pomóc :)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Ja mam maę pierwszą w kontaktach ;p Jako : A mama ;p
Specjalnie, bo najcześciej do niej dzwonie xD
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
ja mam już od ho-ho to ICE.. jakoś tak zaraz jak Madź założyła ten temat, od razu sobie wpisałam.
mam ICE Mama i ICE1 Tata. ;)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
A policja jakby co wie o tym?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
jakby nie wiedziała, to by nie było takiej akcji :). Zresztą widziałam ostatnio (!!) w Newsweeku artykuł na ten temat :)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #10 : 2008-01-06, 20:20 »
Madziaro jaki?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #11 : 2008-01-06, 20:21 »
no na temat ICE napisali (trochę poślizg mają w porównaniu chociażby z naszym forum :lol:)

W każdym razie wydaje mi się, że to było w Newsweeku :mysli:, na pewno jakaś większa polska gazeta, którą można też tutaj dostać :)


Zaczęłam się głębiej zastanawiać - może to był "Przekrój" :mysli:
Na pewno któraś z tych gazet :)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #12 : 2008-01-06, 20:22 »
A pomogło już to ICE? ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #13 : 2008-01-06, 20:26 »
Wiesz, tym akurat się nie interesuję. Wiem, że na pewno nie zaszkodzi i mam nadzieję, że jak coś (odpukać), to mi pomoże  :roll:

Tak jak pisałam - nie zajmuje to aż tyle miejsca w telefonie, żeby się zastanawiać, czy to wpisać czy nie. Dokładnie tak samo jak noszona przeze mnie w dokumentach karta dawcy organów
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #14 : 2008-01-06, 22:51 »
A pomogło już to ICE? ;)
ja szczerze mówiąc wolałabym się nie przekonywać na własnej skórze. ;)

Dokładnie tak samo jak noszona przeze mnie w dokumentach karta dawcy organów
chciałam jeszcze mieć w portfelu karteczkę z grupą krwi, ale podobno lekarz i tak musi zrobić test przed transfuzją, podobno podkreślam. ale za to noszę kartę użytkownika soczewek, jest tam informacja co trzeba robić z moimi oczami w razie wypadku po angielsku. ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #15 : 2008-01-06, 22:53 »
Alyszek: z nieba mi spadłaś - możesz mi zeskanować tą kartę? :), bo mi gdzieś się zgubiła przy przeprowadzce i nie pamiętam co tam było :)

Tak, co do tej grupy krwi, to faktycznie lekarz musi sprawdzić i tak.... ale to nie oznacza, żeby nie nosić takiej karteczki :)
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #16 : 2008-01-07, 14:42 »
poszło pw. :)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #17 : 2008-01-07, 19:18 »
A skąd wy bierzecie taki karty? ;) I jakie jeszcze są?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #18 : 2008-01-07, 19:48 »
kartę dawcy dostałam razem z prawem jazdy :), a kartę użytkownika soczewek od pani doktor, która mi takowe soczewki dobierała
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #19 : 2008-01-09, 20:51 »
na pewno nie było wcześniej :), to było napisane zaraz po ogłoszeniu tego pomysłu.
Skejti - jasne, że wystarczy... jeśli jesteś w Polsce, bo jeśli ktoś jeździ za granicę, to może taki opis nic nie dać :)
Zresztą w mojej polskiej komórce mam oprócz właśnie opisów "mama" i "tata" dopisany ten jeden, przekierowujący na nr mojej mamy. Bo mi pamięci w telefonie aż tak dużo nie zajmie, a może pomóc :)
oj to może czytałam kiedyś twój post, i pomyślałam właśnie o nim.
nie popatrzyłam na daty :oops:
:)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ICE (In Case of Emergency) - dodaj do telefonu komórkowego
« Odpowiedź #20 : 2008-01-09, 21:33 »
Ogryzek: pewnie masz ten sam problem, co ja kiedyś miałam. Jak naciskałam "Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki" to oprócz ostatnich pokazywało mi też takie np. z początku 2006 roku :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 27 zapytaniami.