Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pytanie do kobiet...  (Przeczytany 4862 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Roxette

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« : 2004-07-17, 19:24 »
Są  tematy dotyczące pigułek antykonc.,okresu  :o  :wink: więc........ :wink: :wink:                Boicie się raka piersi :?: Robicie masaże piersi :?: Obserwacje :?: Co robicie aby tego nie uniknąć........czy wogóle robicie coś w tym celu :?: Nie boicie....lękacie się wyczuć........znależć jakiegoś zgrubienia czy powiększenia :?: Czy uważacie,że nie ma czego się bać....... i robić obserwacje,prowadzić zdrowy tryb życia a wszystko będzie dobrze :wink:  :wink:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #1 : 2004-07-17, 19:26 »
Ja się boje bardzo bardzo... "się wyczuć........znależć jakiegoś zgrubienia czy powiększenia " zdecydowanie tak  :(
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #2 : 2004-07-17, 19:42 »
Strasznie się boję.. :( ale niestety szczególnych obserwacji nie robię...
Nie wiem co bym zrobiła jakbym coś wyczuła (Boże nie!) :cry:

Dalma
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie do kobiet...
« Odpowiedz #2 : 2004-07-17, 19:42 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #3 : 2004-07-17, 20:04 »
Najgorsze jest to że się boimy że coś wyczujemy i dlatego się nie badamy  :(  :cry:  :cry:
Zapisane

Roxette

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #4 : 2004-07-17, 21:59 »
Ten lęk jest najgorszy :( Ale badanie samodzielne......sprawdzanie jest najprostszym sposobem....... i pierwszym "z brzegu",który nas uchroni przed dalszymi poważniejszymi powikłaniami.... :?  :roll:  :wink:
Och, Dalma spokojnie tobie jeszcze nic nie grozi-chociaż właśnie teraz  najlepiej próbować......ćwiczyć....odważyć się dotykać czy masować ......mnie też prawdę mówiąc.......ale podobno coraz młodsze kobiety mają problemy zdrowotne z piersiami...........to oczywiście nie MUSI BYĆ od razu rak piersi ale to nie znaczy,że niewinny guzek sam zniknie :(
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #5 : 2004-07-17, 22:29 »
Cytat: Roxette
Och, Dalma spokojnie tobie jeszcze nic nie grozi-chociaż właśnie teraz  najlepiej próbować......ćwiczyć....odważyć się dotykać czy masować ......mnie też prawdę mówiąc.......ale podobno coraz młodsze kobiety mają problemy zdrowotne z piersiami...........


Żadko, ale zdarzają się takie przypadki. Moim zdaniem trudniej jest coś wykryć w młodym wieku, bo piersi wciąż się rozwijają, bóle itp.

Jest większe niebezpieczeństwo jeśli wasza mam lub babcia miała raka piersi.
Zapisane

Gerda

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #6 : 2004-07-17, 22:33 »
moja mama miała torbiel na piersi :roll:

a tak poza tym ostatnio jak byłam u onkologa [z tym rozdrapanym pieprzykiem, dzieki Bogu już się ranka zagoila] to przyszli rodzice z 14-ltenia dziewczynka zakladali kaerte i pielegniarka zapytala sie z jaka choroba, a matka tej dziewczynki : Guz na piersi :( to sie dopiero nazywa miec pecha :( to jest straszne, az w tak mlodym wieku :cry:

ja czasami stosuje samokontrole i wyczuwam pod piersiami zebra mam nadzieje, ze nigdy nie wyczuje czegos innego :( choc sama mysl jest przerazajaca :(
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #7 : 2004-07-17, 23:37 »
Najlepiej na badanie wyznaczyć sobie jeden dzień w miesiącu, np. 1 czy 5, wtedy cykl jest w tym samym miejscu, no wiecie, wszystko w tej samej fazie...
Zapisane

kraksa

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #8 : 2004-07-18, 01:04 »
mi sie wydaje że nie ma co panikować. Oczywiście my- jako kobiety powinnyśmy badać swoje piersi, ale broń boże codziennie bo to chyzia można dostać. Mówi się że piersoi powinno się badać 1 tydzień po okresie - i to wystarczy,. Dziewczyny nie ma się czego bac. Trzeba tylko rozsądnie myślec bo nawet jak wyczujecie jakiś guzek we wczesnym stadium rozwoju to po jego usunięciu możecie nie mieć żadnych powikłań z wyjątkiem małej blizny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie do kobiet...
« Odpowiedz #8 : 2004-07-18, 01:04 »

Agatra

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #9 : 2004-07-18, 23:43 »
Wiecie ...ja sie nigdy nad tym nie zastanawiałam i nigdy nie kontrolowałam piersi...może to dlatego ze mam mało kobiecy styl życia :P
Zapisane

Cathleen

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #10 : 2004-07-19, 09:47 »
Kontroluję regularnie, zawsze 6 dnia cyklu (nie zaleca się badania w końcówce cyklu, ze wględu na możliwą ew. drażliwość piersi). Na pewno trzeba się do tego przyzwyczaić, ale jak już wejdzie w nawyk - idzie bez problemu  :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #11 : 2004-07-19, 10:39 »
Słyszałam o dziewczynie, która w wieku 17 lat miała raka piersi.. :cry:

Muszę zacząć się badać.. tylko, że szczerze mówiąc nie jest to takie proste.. trzeba się tego nauczyć..

Nikt w mojej rodzinie nie miał raka piersi..
Jezu, żeby tak było do końca.. żeby nikt nie zachorował.. :cry:

Dalma :(
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #12 : 2004-07-19, 10:49 »
Oj, wybaczcie, że się odezwę. Być kobietą to życie przesrane :?.
Zapisane

ina

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #13 : 2004-07-19, 12:01 »
ja nigdy nie sprawdzałam...ale u mnie w rodzinie nie ma z tym problemu, raczej z rakiem płuc [papieroski, papieroski]. ale musze przyznać szczerze, że w ogóle jakoś to do mnie nie dochodzi, że mogłabym byc chora zcy coś. traktuje to jako powazny temat, który dotyczy innych nie mnie... to źle
Zapisane

myszka

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #14 : 2004-07-19, 13:48 »
Darke, rozumiem, że faceci nie dostają raka prostaty ani jąder, tak? Mężczyźni powinni sobie badać sprzęt tak, jak babeczki biust... szkoda, że jako "macho" interesują się takimi sprawami średnio.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie do kobiet...
« Odpowiedz #14 : 2004-07-19, 13:48 »

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #15 : 2004-07-19, 14:39 »
Racja, Myszko. Faceci mają jednak o tyle lepiej, że jądra są bardzo unerwione i jeśli już pojawiają się jakieś ewentualne zmiany nowotworowe, to faceci je po prostu czują. Problem w tym, że oni boją się iść do jakiegokolwiek lekarza i spuścić majty... Za to zmian nowotworowych w jajnikach kobiety nie są w stanie "poczuć". I dlatego tak ważne są regularne wizyty u ginekologa...
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #16 : 2004-07-19, 20:35 »
Ja co jakiś czas chodzę do ginekologa żeby zbadal mi piersi
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #17 : 2004-07-21, 17:29 »
ja tak samo magia :)
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

Dalmafreciak

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #18 : 2004-07-21, 20:56 »
Ja nie chodzę do ginekologa..
Zapisane

Cathleen

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #19 : 2004-07-22, 12:54 »
Tak jak Myszka wspomniała, mężczyźni również regularnie powinni badać jądra, bo ryzyko ew. zmian nowotworych również występuję - niestety jednak większość nie ma o tym zielonego pojęcia  :?
Zapisane

daga28

  • Gość
HEJKA!!
« Odpowiedź #20 : 2004-07-23, 15:40 »
Nie każdy guz piersi musi być nowotworem i nie każdy nowotwór musi być złośliwy. Ja miałam usuwany guz dwa lata temu. A przy okazji poznałam mojego przyszłego męża   :tuli: :wink: O tym, że mogę kiedyś mieć nowotwór piersi wiedzialam, bo w mojej rodzinie co drugie pokolenie tak ma. Nie omija prawie żadnej kobiety, ale ma różne stadium. Z drugiej strony jak się regularnie bada piersi i w porę zgłosi do lekarza, to można wszystko wyleczyć. Tylko, że to musi być początek choroby. Ja ,,się pilnowałam" i w porę zgłosiłam problem, tylko moja poprzednia ginekolog zbagatelizowała sprawę o co mam straszny żal, bo gdyby to było złośliwe, to strach myśleć. Ale ja byłam uparta, bo moja rodzina jest obciążona genetycznie i to ja w końcu miałam rację, a nie pani doktor. :P Szkoda, że wśród osób, które mają chronić nasze życie i w jakiś sposob za nie odpowiadają są tacy ,,fachowcy"
Zapisane

Forum Zwierzaki

HEJKA!!
« Odpowiedz #20 : 2004-07-23, 15:40 »

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #21 : 2004-07-23, 22:03 »
Nie powinno się wykonywać badania zbyt często!!

Dalmafreciak sorki ze pytam ale czemu nie chodzisz??
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #22 : 2004-07-24, 14:55 »
Dlaczego nie powinno się go wykonywać zbyt często?

Ja się nie boję, jakoś nawet o tym nigdy nie myślałam.
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #23 : 2004-07-24, 22:44 »
Ponieważ guzek rośnie i kiedy będziesz robiła badanie zbyt czesto nie poczujesz że urusł. I twoje dłonie podczas badania nie potraktują go jak coś niezwykłego.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

hexe

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #24 : 2004-07-25, 10:35 »
ja staram sie sama badac bo nie lubie jak lekarz mi z lapami leci:P 5 dzien po okresie to najlepszy czas na takie badanie wiec trzymam sie tego...i czasem leze do lekarza ale to doslownie raz do roku na takie badanie...czy sie boje hmm moze poprostu staram sie o tym nie myslec:)
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #25 : 2004-07-25, 21:56 »
miec raka to musi byc straszne ;((

ostnio ogladalam program o pigulkach ktore sa juz w stnach i polega to an tym ze ja zarzywa kobieta i ma tylko 4 razy okres w roku
Zapisane
To piekło nie raj :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #26 : 2004-07-26, 10:50 »
Tylko czy to zdrowe...  :(
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #27 : 2004-07-26, 11:57 »
uwazam ze wspaniala rzecz na wakcje ale jak na razie jeszcze to badaja
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

Pytanie do kobiet...
« Odpowiedz #27 : 2004-07-26, 11:57 »

Apiska

  • Gość
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #28 : 2004-07-26, 12:01 »
U mnie w rodzinie ciocia zmarła na raka piersi. Usunęli jej piers, ale ciocia po pewnym czasie umarł :(
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Pytanie do kobiet...
« Odpowiedź #29 : 2004-07-26, 13:54 »
przykro mi ..
moja daleka ciocia tez ma raka piersi
Zapisane
To piekło nie raj :)
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.