Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 135   Do dołu

Autor Wątek: Lisy  (Przeczytany 493317 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2850 : 2008-07-29, 23:08 »
moze dla kogos kogo podnieca widok martwych zwierzat, ael oswiadczam ze dla nas nie, my wolimy zywe i szczesliwe zwierzweta, a nie zadowolone mordy facetów których bawi zadawanie cierpiania i zabijanie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2851 : 2008-07-29, 23:10 »
Nie Masz się czym chwalić,wszędzie Dajesz ten sam filmik - my lubimy żywe zwierzęta,a nie ich zwłoki - interesuje mnie zachowanie zwierzaka,a u trupów tego nie uświadczysz,nie ma w nich nic ciekawego,nic pociągającego dla miłośnika zwierząt.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2852 : 2008-07-29, 23:15 »
O to chodzi w VARMINTINGU którego ja jestem propagatorem w POLSCE!
Te lisy na swój sposób miały olbrzymie szczęście.Przecież mogły dostać na spóźniona komorę lub na miękki .
To szczyt precyzji , humanitarnego i etycznego łowiectwa.
Tak powinni strzelać wszyscy myśliwi!
Było by mniej lisów .


ps!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kiedy mój post wróci ??????????

lis z tobą nie gadam dopóki mój post nie wróci!Chowasz się za babami jak ...............
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2852 : 2008-07-29, 23:15 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2853 : 2008-07-29, 23:29 »
ps!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kiedy mój post wróci ??????????
ty masz czelnosci o to pytac? a kiedy posty Lisa wróca na lasy gdzie udawadnia ze nie ejstes taki beidny i nie został usuniety post w którym pokazujesz jakie jest łowiectwo a obrazasz, powiedz, który został słusznie usuniety? twój w którym obrazasz czy Lisa w którym cie cytuje by pokazac prawde?

zadne zwierze nie ma szczescia ze cie spotkałó, ani te lisy, sarny ani twoje psy, mogły miec poprostu wiekszego pecha. a to ze piszesz ze wszsycy mysliwi powinni tak strzelac, to dowód ze nawet ty nie ejstes zadowolony z celnosci, która reprezentuja niektórzy, tak wiec dlaczego nadal sa w zwiazku? skoro nie potrafia strzelac? dlaczego nei odbywaja sie szkolenia, skoro zle strzelaja? (czyzby chodziłó o tak wazna rzecz w waszym zyciu jak KASA?)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2854 : 2008-07-29, 23:36 »
ty masz czelnosci o to pytac? a kiedy posty Lisa wróca na lasy gdzie udawadnia ze nie ejstes taki beidny i nie został usuniety post w którym pokazujesz jakie jest łowiectwo a obrazasz, powiedz, który został słusznie usuniety? twój w którym obrazasz czy Lisa w którym cie cytuje by pokazac prawde?

zadne zwierze nie ma szczescia ze cie spotkałó, ani te lisy, sarny ani twoje psy, mogły miec poprostu wiekszego pecha. a to ze piszesz ze wszsycy mysliwi powinni tak strzelac, to dowód ze nawet ty nie ejstes zadowolony z celnosci, która reprezentuja niektórzy, tak wiec dlaczego nadal sa w zwiazku? skoro nie potrafia strzelac? dlaczego nei odbywaja sie szkolenia, skoro zle strzelaja? (czyzby chodziłó o tak wazna rzecz w waszym zyciu jak KASA?)
Pewnie że nie jestem zadowolony jak widzę pudlarzy :)
http://www.youtube.com/watch?v=aJ9dkw7c5kY&feature=related
TO NIE JA ... Gdybym tam był ten dzik przyjął by w 2s 3kulki albo jedna w czółko :)


kasa...pewnie też , ale gorsze jest lenistwo.
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2855 : 2008-07-29, 23:52 »
no i tu widac jak u mysliwych z celnoscia, i ty sie nam dziwisz dlaczego was nie lubimy? humanitarne zabijanie? ta chyba jak zwierze umrze ze smiechu smiejac sie z mysliwych, bo to powinno byc sprawdzane, czy ktos nadaje si ena mysliwego, a jak nie to wyjazd z koła bo tylko zwierzeta przez neigo cierpi jak dostanie w miejsce ze od razu nie umrze. zabijanie nigdy nie ejst humanitarne a co dopiero gdy do akcji wkraczaja tacy ludzie jak na filmiku, gdzie widze przynajmiej 3 osoby (4 krecaca) i zaden nie trafił, to jak jest na zwykłych polowaniach? zapewne tak samo z celnoscia a tylko zwierzyna na tym cierpi bo nikomu nie chce sie zrobic czystki w kołach, a przydałoby sie bo po co tylu mysliwych? tylko po to by kasa była, bo jak widac o to chodzi, a nie o dobro zwierzyny czy nawet o dobre imie zwiazku

ps inni moga nie byc zadowoleni z filmikow, z pierwszego na pewno, a w drugim, zwierzyna nie ginie ale gdyby uczesnicy polowania mieli odrobine wiecej celnosci w tych swoich zadnych krwi oczkach dzik zostałby zabity :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2856 : 2008-07-30, 00:09 »
O to chodzi w VARMINTINGU którego ja jestem propagatorem w POLSCE!
Te lisy na swój sposób miały olbrzymie szczęście.Przecież mogły dostać na spóźniona komorę lub na miękki .
To szczyt precyzji , humanitarnego i etycznego łowiectwa.


Szczyt precyzji...raczej wyrachowania - to po prostu zwykłe snajperstwo,nic poza tym.
To może bardziej kręci bo nie ma się bezpośredniej styczności ze zwierzem,tylko na odległość...Piszesz że to humanitarne bo zwierzę nie wie co je zabiło,ale czy to jest etyczne?,czy zwierzę ma szansę uniknąć śmierci?.


ps!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kiedy mój post wróci ??????????

lis z tobą nie gadam dopóki mój post nie wróci!Chowasz się za babami jak ...............

Ja się za nikim nie chowam - Twój post byłby także usunięty Gdybyś obraził innego forumowicza,ale akurat trafiło na mnie. :D

Cytuj
Tak powinni strzelać wszyscy myśliwi!
Było by mniej lisów .

Cytuj
Znaczenie gatunku: Lisy są nosicielami wścieklizny. Stosowane na zachodzie w walce z tą chorobą gazowanie nor jest i uciążliwe i mało skuteczne, a co gorsza jest również zatruwaniem środowiska. Redukcja powinna być więc przeprowadzona przez odstrzał młodych lisów przy norze. Podstawę pokarmu lisa stanowią gryzonie wyrządzające poważne szkody w gospodarce rolnej i leśnej. Sprzyja on przeto utrzymaniu równowagi biologicznej w ekosystemach. Zjadając padlinę spełnia rolę sanitarną w łowisku, a odławiając zwierzęta chore zapobiega rozszerzaniu się chorób. Krzywdząca opinia o jego szkodliwości w łowisku wskutek zjadania drobnej zwierzyny nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych.

A co na to,Powiesz? - to z myśliwskiego portalu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2857 : 2008-07-30, 06:43 »
ps!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kiedy mój post wróci ??????????

lis z tobą nie gadam dopóki mój post nie wróci!Chowasz się za babami jak ...............
Nie wróci. Pisałam już, że nie, a ja słowa dotrzymuję, w przeciwieństwie do Ciebie. Kilka razy już się żegnałeś, a jednak nadal tu jesteś... Dziwne...
 
Uwaga o chowaniu się Lisa "za babami" bez sensu...  Pleciesz, chłopie...
Z najbardziej dziecinnym z forumowiczów dogadałabym się szybciej, niż z Tobą :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2858 : 2008-07-30, 15:18 »
Wydaje mi się,że PTICĘ bardzo kuje to,ze są ludzie którzy uważają lisa za normalne zwierzę i nie przejmują się jego " smrodem ",( jak to PTICA Określił ),tylko traktują normalnie jak każde inne życie - myślę że dla PTICY sam fakt oswojonych lisów jest swego rodzaju profanacją i obrazą dla niego,jako myśliwego.

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2858 : 2008-07-30, 15:18 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2859 : 2008-07-30, 19:31 »
Nie wróci. Pisałam już, że nie, a ja słowa dotrzymuję, w przeciwieństwie do Ciebie. Kilka razy już się żegnałeś, a jednak nadal tu jesteś... Dziwne...
 
Uwaga o chowaniu się Lisa "za babami" bez sensu...  Pleciesz, chłopie...
Z najbardziej dziecinnym z forumowiczów dogadałabym się szybciej, niż z Tobą :roll:
co to znaczy że NIE?
Nie bo nie....
Rozumiem że kochasz wszystkie zwierzęta ale baranom nawet nie przyjdzie do głowy że je obraziłem :D
Ten fragment pozwalam Ci wyciąć ...poznaj moje dobre serce!
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2860 : 2008-07-30, 19:39 »
co to znaczy że NIE?
Nie bo nie....
nie pozwalasz sobie za duzo? IBDG jest moderatorem i ma prawo usuwac posty, nawet nie musi sie z tego tłumaczyc, ale ona ci napisała, dlaczgo został usuniety, nie rozumiesz? trudno, takie to jest forum, zazwyczaj uzytkownicy sie zgadzaja z panujacymi tu prawami, ale jak nie to nie, nikt nie trzyma siła, jakos przezyjemy bez dyskusji z toba, chociaz watek sie troche ozywił, ale jesli wchodzisz miedzy wrony musisz krakac tak jak one :P chyba ze chcesz byc podziobany :P :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2861 : 2008-07-30, 19:53 »
...  :lol: Baranów to Ty raczej nie obraziłeś,tylko mnie  ;p i to dlatego Twój post został usunięty.
Z mojej strony,koniec offa.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2862 : 2008-07-30, 20:29 »
co to znaczy że NIE?
Nie bo nie....
Nie, bo nie po to usuwałam, żeby przywracać, to chyba logiczne? Napisz jeszcze raz bez epitetów, chyba możesz?
Rozumiem że kochasz wszystkie zwierzęta ale baranom nawet nie przyjdzie do głowy że je obraziłem :D
No i znowu obrażasz... Coś mi się zdaje, że niedługo jednak się pożegnamy...
Ten fragment pozwalam Ci wyciąć ...poznaj moje dobre serce!
Ach, łaskawco, jestem pod wrażeniem Twojej dobroci, mądrości oraz taktu!
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2863 : 2008-07-30, 20:59 »
Nie, bo nie po to usuwałam, żeby przywracać, to chyba logiczne? Napisz jeszcze raz bez epitetów, chyba możesz?No i znowu obrażasz... Coś mi się zdaje, że niedługo jednak się pożegnamy...Ach, łaskawco, jestem pod wrażeniem Twojej dobroci, mądrości oraz taktu!
1)Nie lubię się powtarzać !
2)Nie masz prawa mnie zablokować!
3)Spostrzegawcza......lepiej późno niż wcale!
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2864 : 2008-07-30, 21:04 »
1)Nie lubię się powtarzać !
2)Nie masz prawa mnie zablokować!
3)Spostrzegawcza......lepiej późno niż wcale!
1) To nie powtarzaj
2) Mogę Cię uciszyć, jeśli na to zasłużysz, a już jesteś blisko...
3) ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2864 : 2008-07-30, 21:04 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2865 : 2008-07-30, 21:07 »
2)Nie masz prawa mnie zablokować!
hehe no niby nie ma, może nie ma możliwosci, bo zablokuje na forum, załozysz nowe konto, znowu zablokuje, znowu załózysz i tak sie mozecie bawic jak z dzieckiem do którego nic nie dociera ;) nie łatwiej przestrzegac regulaminu?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2866 : 2008-07-30, 21:26 »
Normalnie jak TERRORYSTKA !
Dopuszczasz tylko to co wygodne i nieburzące Waszego i tak rozchwianego światopoglądu opartego na anarchii i obłudzie!
Ale się nie poddam tak łatwo pomimo cenzury jaką tu prowadzisz!
http://www.youtube.com/watch?v=fVsisg3Vx7M&feature=related
fajne?
To też?
http://www.youtube.com/watch?v=OUScLg4vxYw&feature=related
INTELIGENTNY lis
http://www.youtube.com/watch?v=MUhK0yVAENU&NR=1
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2867 : 2008-07-30, 21:46 »
Normalnie jak TERRORYSTKA !
Dopuszczasz tylko to co wygodne i nieburzące Waszego i tak rozchwianego światopoglądu opartego na anarchii i obłudzie!


Widzę,że Ciągniesz wątek terrorystyczny na fz  :lol:

Pierwszy filmik fajny,ale następne...polowania par force też Cię,rajcują?.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2868 : 2008-07-30, 21:59 »
ptica nie wime czemu sie obuzasz, przypomniec ci co było w twoim usunietym poscie? nie było nic sensownego oprócz tego ze obraziłes w nim Lisa a nic nie wniosles do rozmowy, juz nei rób z siebie takiego biednego, bo ten post był niezgodny z regulaminem, a nic waznego dotyczacego tematu rozmowy nie było

co do filmików, pierwszy animowany zabawny, drugi, poczatke, zycie, natura, lis musi jesc, potem juz nic zabawnego bo nie ma nic fajnego w robieniu zdjec zabitym zwierzeta, no chyba ze chce sie pochwalic jakim wielkim kretynem sie jest, a 3 film, watpisz w inteligencje zwierzat, tutaj lisów, moze podyskutujesz z jakims naukowcem/biologiem który sie z tym nie zgadza, jako ze liisy naleza do rodziny psowatych, sa bardzo inteligentne, a to ze przychodzi na wabik, jakby ktos nagrał twoja mame na kasete i puscił, nie zareagowałbys na to? moge cie zapewnic ze jesli głos byłby podobny do tego w rzeczywistosci przyszedłbys w poblize głosników
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2869 : 2008-07-30, 22:10 »
Normalnie jak TERRORYSTKA !
Terroryści pilnują, aby jeden forumowicz nie obrażał drugiego? Jeśli tak, to masz rację, jestem straszną terrorystką :D
Dopuszczasz tylko to co wygodne i nieburzące Waszego i tak rozchwianego światopoglądu opartego na anarchii i obłudzie!
Dopuszczam wszystko, o ile tylko nie jest to obrażanie ani bezsensowny wrzask. Gdyby to, co piszesz, było prawdą, dawno byłbyś uciszony lub moderowany. A nie jesteś przecież, możesz przedstawiać swoje poglądy, jakie by nie były... Możesz wstawiać filmiki, całkowicie niezgodne z duchem naszego forum. Na dobrą sprawę wstawianie ich tu dowodzi, że jesteś po prostu prowokatorem... Ale niech Ci będzie, prezentuj swoją mysliwską filozofię życiową...
Mój światopogląd nie jest rozchwiany, nie jest też oparty na obłudzie, której nie znoszę jak mało czego... Pewnie dlatego mam o Tobie kiepskie zdanie, bo wg mnie ociekasz krwią zabitych dla zabawy zwierząt i obłudą właśnie...
Nie myl zdroworozsądkowego podejścia do prawa, jakie powinien mieć kazdy wolny człowiek, z anarchią. Ty masz prawo wybrać postawę wiernopoddańczą, inni nie muszą.
Ale się nie poddam tak łatwo pomimo cenzury jaką tu prowadzisz!
Nie poddawaj się, ptaszku... Walcz, prezentuj swoje osiągnięcia, nieustraszony pogromco piesków preriowych... :P


Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2870 : 2008-07-30, 22:11 »
Cytuj
Sarny nie powinny mieć ciąż mnogich ale z powodu dużej presji lisa spotykamy coraz częściej nawet trojaczki!

Widzę,że nadal Robisz z lisa mordercę saren - może już zastąpiły wilki?.

Lisy też maja liczniejsze mioty,a są one spowodowane dużą śmiertelnością i presja ze strony myśliwych.

Cytuj
Fakt że zwierzęta regulują swoją liczebność poprzez regulację urodzin jest wszystkim znany..nie wiem w czym tu rewelacja. Wszystko zależy od bazy pokarmowej i zajmowanego terytorium i warunków pogodowych!

Lisy też,ponoć to potrafią - lisice regulują liczebność miotów na podstawie dostępności pożywienia - gdy jest go zbyt mało,lisica może nawet wchłonąć ciążę.

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2870 : 2008-07-30, 22:11 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2871 : 2008-07-30, 22:13 »
(...)
 nie zgadza, jako ze liisy naleza do rodziny psowatych, sa bardzo inteligentne, a to ze przychodzi na wabik, jakby ktos nagrał twoja mame na kasete i puscił, nie zareagowałbys na to? moge cie zapewnic ze jesli głos byłby podobny do tego w rzeczywistosci przyszedłbys w poblize głosników
:niet:
no nie totalna porażka ....
wiesz to dla mnie to co piszesz jest obrazem znajomości zachowań zwierząt.
lis ma taki głos!
http://www.kolo-lowieckie-zubr.com.pl/glosy.html
tamten przylazł bo chciał zjeść a nie wypić herbatkę z mamusią.
to nie kreskówka  :D
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2872 : 2008-07-30, 22:16 »
Znów brak rzetelnej informacji!
Przeprowadzono odstrzał redukcyjny i odstrzelono nadwyżkę , przy okazji tysiące słoni padło z głodu!(ludzi też ale to pseudo ekologów nie obchodzi)
a skad pewnosc ze to ty nie amsz złych informacji? i ty i Zoolog jestescie przekonani ze macie racje, to był odstrzał słoni czy nie? a to ze padły to naturalne, nagły wzrost populacji, potem obnizenie i ustabilizowanie, o ludziach nie skomentuje

Fakt że zwierzęta regulują swoją liczebność poprzez regulację urodzin jest wszystkim znany..nie wiem w czym tu rewelacja. Wszystko zależy od bazy pokarmowej i zajmowanego terytorium i warunków pogodowych!
wiec nareszcie przyznałes racje ze lisy reguluja liczebnosc młódych w miocie i jesli jest duza presja mysliwych mioty beda mnogie, choc gdyby nie czuły sie zagrozone pewnie byłoby mało młodych z racji tego ze jest sporo lisów, chociaz gdyby byłó pozywienie, to samica wykarmi duzo młodych
Sarny nie powinny mieć ciąż mnogich ale z powodu dużej presji lisa spotykamy coraz częściej nawet trojaczki!
a tu sie zaczełam smiac az kot na kolanach sie obudził, presja drapiezników? pokaz w liczbach ile PZŁ zabija saren, ile w wypadkach drogowych i skłusowane a ile lisy, moze wtedy zobaczysz ze to ludzie zabijaja o wiele wiecej saren i wywieraja presje przez co jest wiecej młodych, a nie lis który upoluje od czasu do czasu koźle któego zapewne nie szuka specjalnie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2873 : 2008-07-30, 22:27 »
Przecież nie o to chodzi, czyim głosem był wabiony :roll: Ważne, by był to głos, który go przyciągnie i spowoduje, że chcąc coś upolować, sam stanie się ofiarą dzielnego mysliwego :roll: Trudno, by Renia dała za przykład wołanie golonki do Pticy :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2874 : 2008-07-30, 22:28 »
wiem jaki lis ma głos, mam  na komórce ;) a z tej strony uczyłam sie głosów zwierzat na konkurs :P mam nagranego zajaca tez, smiechowo krzyczy :P

widze ze nie zrozumiałes, to była przenosnia, ze zarówno ty mozesz zostac zmylony jak i lis, który co prawda ma dobry słuch, o wiele lepszy od człówieka ale w tym przypadku to nie ma róznicy, bo głos jaki wydobywa sie z wabika, jest prawie taki sam jak ten który wydaje zwierzak, czyli lis myśli że to zwierze wydaje ten odgłos, tak samo jak ty byś myślał że to twoja mama cię woła, swoją droga nie zdziwiłabym się gdyby ktos z ludzi uznałby ze wabik to zwierze i tez zbliżyłby sie do mysliwego.

jesli dalej nie rozumiesz to przykro mi, bardziej obrazowo tego nie potrawie wytłumaczyc, lis przychodzi zwabiony wabikiem, czy to dzwiekiem jak zajac czy lisicy w rui, ale to nie ejst przejaw głupoty

edit:
co do tego co IBDG napisała
rozmowa według pticy:
ptica: "jestem głodny, halo!"
golonka: "tu jestem! zjedz mnie, zjedz!"

nie mogłam sie powstrzymac :lol: :lol:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2875 : 2008-07-30, 22:29 »
nie kompromituj się...presja lisa na koźlęta jest olbrzymia!
Poszukaj dane na PZŁ
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2876 : 2008-07-30, 22:32 »
wieksza niz mysliwych? zreszta, lis to drapieznik, co mu sie dziwic ze szuka nowych zródeł pokarmu, powiem wiecej, on ma prawo do tej sarny o wiele wieksze niz mysliwy do jakiegokolwiek zwierzecia, ale y tego nie zrozumiesz bo toba kieruje chec postrzelania sobie, a kołem łowieckim chec zarobienia, dlatego lis jest jako szkodnik, czy je zajace których jest mało, czy ogranicza populacje gryzoni czy upoluje sarne na która mysliwy miał ochote
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2877 : 2008-07-30, 22:37 »
ptica: "jestem głodny, halo!"
golonka: "tu jestem! zjedz mnie, zjedz!"
A piwko dodaje "i mnie chlupnij, tylko nie pisz potem na FZ..."
nie mogłam sie powstrzymac :lol: :lol:
Ja też... :lol: :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2877 : 2008-07-30, 22:37 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2878 : 2008-07-30, 22:42 »
jak to sie dzieje ze nadal ammy takie dobre humory :D :lol: dobre IBDG :lol:

a zapomniałam o jednym, chociaz strone mam cały czas otworzona
http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=120&_RowID=1046&_CheckSum=-1155661687
20 zwierzyna drobna, zwierzeta od f) sa strzelane tylko po to by mysliwi mogli sobie postrzelac i z przyczyn kulinarnych, dobry pasztet z zajaca? nie am to nic wspólego z ochrona przyrody, regulacja liczebnosci, czy dobra gospodarka łowiecka, zabija sie by sobie postrzelac, co nam sie bardzo nie podoba, bo jak chcecie postrzelac to macie strzelnice, do ruchomego celu? paint balla (polecam, fajna zabawa, tylko troche trafienia bola) ale tobie ptica to pewnie by nie przeszkadzało, a moze raz poczułbys sie jak zwierzyna :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2879 : 2008-07-30, 22:49 »
macie tu piękne lisy :kocham:





Zapisane
Strony: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 135   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.172 sekund z 28 zapytaniami.