Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 135   Do dołu

Autor Wątek: Lisy  (Przeczytany 493126 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2880 : 2008-07-30, 22:50 »
Cytuj
tamten przylazł bo chciał zjeść a nie wypić herbatkę z mamusią.

Przecież to logiczne,drapieżnik reaguje na odgłosy swoich ofiar,motywuje go instynkt - nie głupota.
Chyba Wiesz,ze najczęstszym wabikiem jest pisk myszy,a nie odgłosy wydawane przez koźlę sarny. :D
A co do lisich odgłosów - takie,Słyszałeś?:  http://pl.youtube.com/watch?v=GTZnQNv7nBk  http://pl.youtube.com/watch?v=BqQLAG5EeRg   

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2881 : 2008-07-30, 22:52 »
jak to sie dzieje ze nadal ammy takie dobre humory :D :lol: :lol:
Bo z przeciwnościami losu należy walczyć śmiechem ;p Ja we wszystkim (no, prawie ;)) staram się znaleźć powód do smiechu :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2882 : 2008-07-30, 22:54 »
Mysa śliczne zdjecia :) na pierwszym taka piekna kita :) do tego drzewa w tle jak z obrazka, a na drugim, dobre przyblizenie, łądnie widac pyszczek, tak jak na jednym zdjeciu co ty kiedys dawałas, jakiegos ptaka co sie pytałam czy tak blisko podeszłas a to zoom :)
lisy maja śliczne oczy :) :kocham:

uzywa sie pisku myszy, zapewne dlatego ze to ona pada najczesciej jego ofiara ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2882 : 2008-07-30, 22:54 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2883 : 2008-07-30, 22:57 »


a zapomniałam o jednym, chociaz strone mam cały czas otworzona
http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=120&_RowID=1046&_CheckSum=-1155661687
20 zwierzyna drobna, zwierzeta od f) sa strzelane tylko po to by mysliwi mogli sobie postrzelac i z przyczyn kulinarnych, dobry pasztet z zajaca? nie am to nic wspólego z ochrona przyrody, regulacja liczebnosci, czy dobra gospodarka łowiecka, zabija sie by sobie postrzelac, co nam sie bardzo nie podoba, bo jak chcecie postrzelac to macie strzelnice, do ruchomego celu? paint balla (polecam, fajna zabawa, tylko troche trafienia bola) ale tobie ptica to pewnie by nie przeszkadzało, a moze raz poczułbys sie jak zwierzyna :P

Dokładnie chodzi o te gatunki:

Cytuj
f) zając szarak (Lepus europaeus),
k) dziki królik (Oryctolagus cuniculus),
l) jarząbek (Tetrastes bonasia),
m) bażant (Phasianus ssp.),
n) kuropatwa (Perdix perdix).
o) gęś gęgawa (Anser anser),
p) gęś zbożowa (Anser fabalis),
r) gęś biatoczelna (Anser albifrons),
s) krzyżówka (Anas platyrhynchos),
t) cyraneezka (Anas crecca),
u) głowienka (Aythya ferma),
w) czernica (Aythya fuligula),
x) gołąb grzywacz (Columba palumbus),
y) słonka (Scolopax rusticola),
z) łyska (Fulica atra).

Mysa - piękne fotki. :kocham:

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2884 : 2008-07-30, 22:58 »
nie trza być myśliwym aby podejść blisko do zwierzyny ;p
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2885 : 2008-07-30, 23:02 »
... i nie trzeba zabijać, żeby przeżyć uniesienie :P

Mysa, aleś nam pięknotki pokazała :kocham:
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2886 : 2008-07-30, 23:03 »
sama widziałam tak pięknego lisa, szedł sobie po łące i polował na myszy, był pięknym okazem :kocham:
Zapisane

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2887 : 2008-07-30, 23:09 »
Zobaczcie jeszcze raz...ten lis jest durny...nie wie do czego podąża...poprostu coś usłyszał i zapi... siada...
Nie myszkuje .... nigdy nie widziałyście lisa?
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2888 : 2008-07-30, 23:11 »
ja niestety jeszcze nie miałam okazji widziec lisa, a szkoda, moze kiedyś się uda :roll: za to inne zwierzaki, ale to raczej do ciekawych spotkań, chociaz spotkanie z lisem na epwno tu bym opisywała :)

Mysa a liska spotkałas w dzień? pewnie na spacerze z spem byłas :)

ptica widze z elubisz obrazac te zwierzeta i watpisz w ich inteligencje, lis sie zatrzymuje i rusza dopiero wtedy gdy znów usłyszy dzwiek, a dzwiek dla niego oznacza jedzenie wiec idzie, nie idzie na oslep, tylko podaza w miejsce z którego dobiega odgłos
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2888 : 2008-07-30, 23:11 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2889 : 2008-07-30, 23:22 »
Renia, tak byłam z psiurem na spacerze, niestety Bianka go wystraszyła bo... chciała się z nim bawić. Było to pod wieczór. Łaził po polu i się skradał jak kot. a Biana... nie zdążyłam jej zapiąć, poleciała za nim, ale on uciekł, ona zawiedziona przybiegła spowrotem...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2890 : 2008-07-30, 23:32 »
lisek nie miał ochoty na zabawe, no ale bianka sie przebeigła, a lis poszedł polowac kawałek dalej :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2891 : 2008-07-30, 23:34 »
O,to Widziałaś już lisa w Polsce,nie tylko w Londynie.:P

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2892 : 2008-07-30, 23:35 »
taak, w Londynie i w Polsce ;)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2893 : 2008-07-30, 23:36 »
Lis się pewnie wystraszył ale czytałem,że młode lisy przychodzą na podwórka i bawią się z psami - nie psy mają aż tak silny instynkt łowiecki,żeby zagryzać inne zwierzęta.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2894 : 2008-07-30, 23:45 »
mój pies ma silny instynkt (poluje jak lis, czyli na gryzonie, drobne ptaki) ale lisa nie tknie, myśli że to pies.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2894 : 2008-07-30, 23:45 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2895 : 2008-07-30, 23:53 »
eh pieski, Kora podbiegnie do kota, bedize szczekac, urwie nawet kabel do ktoego jest chwilowo przywiazana, podbieginie do kota i... niz mu nie zrobi tylko powącha, a jak ten sie zblizy to odskoczy speszona, owszem pogoni zwierze, czy to kot, zajac, ale nic mu nie zrobi, chociaz ma jedna mysz na sumieniu (o której mi wiadomo) jeden kret uratowany przez mame, jedna mysz uratowana prze ze mnie, przypuszczam ze jesli lis by nie atakował, to tez by mu nic nie zrobiła, potraktowała jak psa albo jak obiekt do oszczekania :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2896 : 2008-07-30, 23:57 »
Do mnie,raz na gg pisała jakaś baba z pretensją że jej pies zagryzł lisa i teraz jest chory...nie wiem,czego chciała ode mnie,tłumaczyła się,że jej pies lubi sobie zagryźć lisa i to nie jego wina ... ale właściciela,już tak ...  :roll:

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2897 : 2008-07-31, 09:13 »
Lis :lol:

głupota ludzka nie zna granic :roll:
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2898 : 2008-07-31, 18:11 »
Pewnie zaraz Powiesz,ze indywidualizm zachowań nie jest oznaką inteligencji...
jeśłi byś tak powiedział, wiem uprzedzam fakty, ale... jesli tak, to co uwazasz za przejaw inteligencji u zwierząt?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2899 : 2008-07-31, 19:03 »
http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=855&_RowID=1661&_page=8&_CheckSum=460400798
oprócz lisów są jeszcze jenoty...
Prawie cała rodzinka w komplecie... :)
Zdjęcie wykonane przez mojego sympatycznego kolegę Darka.
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2900 : 2008-07-31, 19:42 »
Jenoty to również piękne zwierzęta i trochę niedocenione / podobnie jak lisy - ich liczba w naszym kraju nie jest do końca znana,a fakt ze jest ich więcej i że ( ponoć,tak pisało kilkoro myśliwych ) wypiera on gdzieniegdzie lisa,jest spowodowany właśnie nagonką na lisa,który jest buforem przeciwko nadmiernej populacji jenotów i szopów.

I jeszcze o inteligencji lisa - z linka,który Dałeś:

Cytuj
I dziwię się że niektórzy wystrzelaliby wszystkie wilki i lisy.Na"moje oko" to oba gatunki są wyjątkowo mądrymi stworzeniami i pełnią w przyrodzie bardzo ważną funkcję sanitariuszy lasów.To pewne.

Nawet co niektórzy myśliwi nie mają wątpliwości co do lisiej inteligencji.

P.S: Swojego kolegi,Darasa może nie Wspominaj,bo jest to jeden z tych myśliwych,którzy nie reprezentują sobą zbyt wysokiego poziomu w dyskusji - vide temat o zastrzelonym psie,gdzie Obaj Brylowaliście.

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2900 : 2008-07-31, 19:42 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2901 : 2008-07-31, 19:48 »
Chyba masz coś z główką ....lis
Jenot wędruje i będzie wędrował na południe i nic go nie powstrzyma!
My go możemy tylko lekko spowolnić !
Lis nie jest żadnym buforem!
Tu mamy przyjaciela w postaci puchacza,wilka i orła !
Pisałem to już tobie ale styki słabe ...nie pamiętasz....?
prześledź sobie wędrówkę jenota...
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2902 : 2008-07-31, 20:26 »
Cytuj
i są już głosy nie tylko myśliwych, ale i specjalistów świata nauki aby przywrócić kontrolowany odstrzał.

Ciekawe,jakich specjalistów?.

nie kompromituj się...presja lisa na koźlęta jest olbrzymia!
Poszukaj dane na PZŁ


Ostatnio ktoś na innym forum wpisał swoje kilkudniowe obserwacje lisów,które żywiły się...głównie owadami - presja na zwierzynę ze strony lisa na pewno jest,ale tylko w określonych porach roku ( zima,wiosna ) no i część lisów korzysta także z alternatywnych źródeł pożywienia.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2903 : 2008-08-02, 12:40 »
Wrócę jeszcze raz do słoni. Chciałbym przypomnieć, że słoń afrykański jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem i znajduje się w Światowej Czerwonej Księdze Zwierząt. To jednak nie wszystko, istnieje jeszcze aspekt moralny polowań na słonie. Jak można strzelać do gatunku posiadającego samoświadomość!
Mój Nauczyciel i Mistrz wyjaśnia to w sposób następujący: fatalne jest to, że na krótko przed tym, nim włączą się mechanizmy samokontroli myśliwi rozpoczynają "planowy odstrzał" myśląc, że będą rozmnażać się bez ograniczeń. Odsyłam zresztą do książki Vitusa B. Droschera "Zachowania zwierząt. Skuteczne strategie przetrwania".
http://www.youtube.com/watch?v=0m23rM2WYl8
Osobiście nie uważam polowania na słonie za wyzwanie łowieckie . Zapolowałbym na "wielką piątkę" ale słonia bym odpuścił.
http://www.youtube.com/watch?v=6HyGqSnLJds&feature=related
no chyba że tak .. z łukiem :)
Za większe wyzwanie uważam strzelenie pieska preriowego z 1800m.
Słoń... to tak jak byś strzelał do stodoły.
Tylko że ta stodoła może się szybko przemieszczać :D



łoś..dlaczego chcę go jeszcze zostawić w spokoju.
Są 2 powody.
Stać nas na pokrycie szkód wyrządzonych przez łosie.
Inwentaryzacja nie jest tak optymistyczna i nie należy się spieszyć z pochopnym wyciąganiem wniosków,poza tym populacja jest niestabilna...pokazuje to historia łosia w ostatnich 15latach.


Także niektóre lisy są zagrożone,chociażby lis wyspowy,lis płowy,a nawet lis polarny ( topnienie lodowców ) - tylko nasz rudzielec ma się w miarę dobrze,ale i to nie jest,przecież stałe.
my piszemy o naszych lisach i nie chcemy ich wybić do nogi tylko ograniczyć do poziomu w którym nie będą wyrządzać tak znacznych szkód...
zapisz to sobie i naucz się na pamięć!
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2904 : 2008-08-02, 13:10 »
Cytuj
Słoń... to tak jak byś strzelał do stodoły.
Tylko że ta stodoła może się szybko przemieszczać :D

I,chyba właśnie to pociąga " dzielnych łowców " - fakt,że taka " rozpędzona stodoła " może go stratować - dodatkowy dreszczyk emocji...

Cytuj
Za większe wyzwanie uważam strzelenie pieska preriowego z 1800m.

Bardzo Kręcisz...raz Piszesz że to nieetyczne,a raz ze Ci się to podoba...

Cytuj
no chyba że tak .. z łukiem :)

Łuki były dobre ... na ludzi  :D

Cytuj
my piszemy o naszych lisach i nie chcemy ich wybić do nogi tylko ograniczyć do poziomu w którym nie będą wyrządzać tak znacznych szkód...

Nasze lisy też nie są do końca bezpieczne - wystarczy jakaś epidemia,żeby wybić większość populacji - nie powiem Ci dokładnie gdzie,ale w jakimś kraju Skandynawskim udało się wytępić lisa pospolitego.
Nie chcecie wybić do nogi...spora część myśliwych ma takie zapędy / zresztą ,nie tylko dotyczące lisa / - chcielibyście zabijać ok.80-90% populacji - znieść okresy ochronne,strzelać przy norach,niektórzy posunęli by się jeszcze dalej - jak to nazwać,jak nie wybijanie? - czystka?
J po prostu uważam,ze obecnie nie da się ograniczyć lisiej populacji do stanu z przed 15 laty - zmieniły się i same lisy i środowisko,w którym żyją.
Odstrzał jest nieskuteczny,jedynie motywuje lisy do większego rozrodu.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2905 : 2008-08-02, 13:19 »
jeżeli nie chcecie wytępić lisa to dlaczego nazywacie go szkodnikiem którego trzeba wytępić?    :hmmm:
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2906 : 2008-08-02, 13:27 »
Przykład Londynu: jest tam kilku takich kowbojów,którzy za pieniądze zabijają miejskie lisy ( z broni palnej ) - populacja lisów w Londynie liczy sobie ok.10 tysięcy zwierząt i jest stała - biolodzy i przyrodnicy zajmujący się tam lisami ( np. Martin Hemmington,Prof. Stephen Harris ) są przeciwni temu okrucieństwu,ponieważ nie ma ono żadnego znaczącego wpływu na zmniejszenie się populacji,a wręcz przeciwnie: zabijanie większej ilości samic motywuje pozostałe do wzmożonego rozrodu jako odpowiedź na większa śmiertelność,natomiast wybijanie samców powoduje,ze pozostałe zawzięcie walczą o pozostawiony teren,co doprowadza do o wiele większych szkód,niż normalne bytowanie zwierząt w mieście.
Zwolennicy polowań par force tez twierdzili,ze należy kontrolować populację lisów gdyż stanowią one zagrożenie dla owiec - ich argumenty są jednak,obalane.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2907 : 2008-08-02, 13:40 »
widziałam takiego miejscowego lisa. niestety marnie wyglądał. lisy nie mają gdzie mieszkać - są tępione, więc wybrały schronienie wśród ludzi na obrzeżach Londynu. Tam są dokarmiane przez miłośników psów, kotów (tam jest ich pełno) i sobie spokojnie żyją w cudzych ogródkach.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2907 : 2008-08-02, 13:40 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2908 : 2008-08-02, 13:54 »
Nie kręcę.
Nie uważam Varmintingu za coś strasznie nieetycznego.nie znam wszystkich realiów i aspektów tego polowania.Chodzi mi przede wszystkim o pieski.Co się z nimi później dzieje?To we mnie budzi największe kontrowersje...rozumiesz.
Zabijanie tylko dla sportu jest mocno moralnie nieusprawiedliwione . Pisałem to już wcześniej...pamiętasz?Nie mogę ich potępiać ponieważ lepiej te całe pieski wystrzelać niż wytruć jak szczury...trening strzelecki...no cóż u nas to nieetyczne traktować zwierza jako trenażer ,ale to inny kraj i inne obyczaje.To są moje dylematy z których wyciągasz niewłaściwe wnioski.
jeżeli nie chcecie wytępić lisa to dlaczego nazywacie go szkodnikiem którego trzeba wytępić?    :hmmm:
jak to pisze lis..
nie ma szkodników...
no i ma rację .-w naturze która funkcjonuje bez udziału człowieka nie ma takiego pojęcia
My prowadząc gospodarkę zasobami które stanowią dobro ogólnonarodowe mamy priorytety które mówią jasno co jest celem tejże gospodarki.
USTAWA


z dnia 13 października 1995 r.

Prawo łowieckie.

(Dz.U.  z 2002r. Nr 42, poz. 372 i Nr 113, poz. 984 oraz z 2004r. Nr 92, poz. 880, Nr 172, poz. 1802 , Nr 173, poz. 1808)

(tekst jednolity)


stan prawny na dzień 31.03.2008 r.



Rozdział 1
Przepisy ogólne


Art. 1. Łowiectwo, jako element ochrony środowiska przyrodniczego, w rozumieniu ustawy oznacza ochronę zwierząt łownych (zwierzyny) i gospodarowanie ich zasobami w zgodzie z zasadami ekologii oraz zasadami racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej i rybackiej.


Art. 2. Zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe, stanowią własność Skarbu Państwa.

Art. 3. Celem łowiectwa jest:
1) ochrona, zachowanie różnorodności i gospodarowanie populacjami zwierząt łownych,
2) ochrona i kształtowanie środowiska przyrodniczego na rzecz poprawy warunków bytowania zwierzyny,
3) uzyskiwanie możliwie wysokiej kondycji osobniczej i jakości trofeów oraz właściwej liczebności populacji poszczególnych gatunków zwierzyny przy zachowaniu równowagi środowiska przyrodniczego,
4) spełnianie potrzeb społecznych w zakresie uprawiania myślistwa, kultywowania tradycji oraz krzewienia etyki i kultury łowieckiej.


Art. 4. 1. Gospodarka łowiecka jest to działalność w zakresie ochrony, hodowli i pozyskiwania zwierzyny.
 2. Polowanie oznacza:
1) tropienie, strzelanie z myśliwskiej broni palnej, łowienie sposobami dozwolonymi zwierzyny żywej,
2) łowienie zwierzyny przy pomocy ptaków łowczych za zgodą ministra właściwego do spraw środowiska.
 3. Kłusownictwo oznacza działanie zmierzające do wejścia w posiadanie zwierzyny w sposób niebędący polowaniem albo z naruszeniem warunków dopuszczalności polowania.

To są podstawy.
lis jest gatunkiem zbyt licznym,zagraża zwierzynie drobnej i dlatego taki nacisk kładzie się na jego redukcję
Wytępić...to bardzo źle dobrane słowo.

Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2909 : 2008-08-02, 14:16 »
Cytuj
Zabijanie tylko dla sportu jest mocno moralnie nieusprawiedliwione . Pisałem to już wcześniej...pamiętasz?

A czymże jest polowanie? - w szczególności polowanie na drapieżniki,które się następnie zakopie,lub spali...to jest właśnie,niemoralne.

Cytuj
Nie mogę ich potępiać ponieważ lepiej te całe pieski wystrzelać niż wytruć jak szczury...trening strzelecki...no cóż u nas to nieetyczne traktować zwierza jako trenażer ,ale to inny kraj i inne obyczaje.

Pytanie brzmi: po co tępić pieski preriowe? - o temacie nic nie wiem,więc nie będę się teraz wypowiadał.

Cytuj
My prowadząc gospodarkę zasobami które stanowią dobro ogólnonarodowe mamy priorytety które mówią jasno co jest celem tejże gospodarki.

Swoją ustawę już kilkukrotnie Przytaczałeś,więc Wyluzuj.
Skoro zając i bażant to priorytety,to dlaczego się na nie nadal poluje?

Cytuj
lis jest gatunkiem zbyt licznym,zagraża zwierzynie drobnej i dlatego taki nacisk kładzie się na jego redukcję

Zwierzynie drobnej zagraża wiele rzeczy i wiele czynniku,natomiast myśliwi uczynili z lisa główną przyczynę tego stanu,gdy faktycznie jest on gdzieś na 7,8 miejscu.

Co do redukcji...jak Byś się Czół,gdyby ktoś postanowił zredukować nasza populacje - wszak my mamy bardzo duży wpływ na środowisko w którym żyjemy i wywieramy olbrzymią presję na inne gatunki.

widziałam takiego miejscowego lisa. niestety marnie wyglądał. lisy nie mają gdzie mieszkać - są tępione, więc wybrały schronienie wśród ludzi na obrzeżach Londynu. Tam są dokarmiane przez miłośników psów, kotów (tam jest ich pełno) i sobie spokojnie żyją w cudzych ogródkach.

Te lisy,które żyją w centrum miasta rzeczywiście nie wyglądają najlepiej i nie mają łatwego życia - dlatego jest tam tyle lisich organizacji,min. NFWS.
Najlepiej maja te zwierzęta,które żyją na obrzeżach miasta i w ogrodach,gdzie są dokarmiane wartościowym pokarmem,a także dostają witaminy i leki,np.na świerzb.
Strony: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 135   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 27 zapytaniami.