Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 135   Do dołu

Autor Wątek: Lisy  (Przeczytany 487716 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2910 : 2008-08-02, 14:52 »
Lis ..ja w przeciwieństwie do ciebie wiedziałbym jak uniknąć redukcji i miałbym czym sie bronić hihi
Poległbyś przed czy w krzakach hahahah
cała reszta bez komentarza...zapętlasz się ...
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2911 : 2008-08-02, 15:18 »
Ty także się zapętlasz... :P
... :lol: ...Czy ja gdzieś pisałem,ze chcę Cię zredukować? ... :lol: ... miałem na myśli,np.inne,inteligentne istoty,które uznały by ze człowiek jako jeden z gatunków zamieszkujących ziemię,jest zbyt liczny i ma negatywny wpływ na środowisko w którym żyje  ;)
Takie,inne,świeże spojrzenie  ;)

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2912 : 2008-08-02, 17:29 »
Tak....następny który widział U.F.O.
Dobra
VARMINTING... jako metoda polowania w Polsce....(mój ulubiony temat :D )
HAAAA
moje ulubione super precyzyjne , dalekie (max 200m) ,wypracowane STRZAŁY do lisów i takich tam szkodników(jenot) :D
http://www.youtube.com/watch?v=8u8NlSInanI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=swhnH4xhmtM&feature=related
To pomińmy bo ....pomińmy ...u nas nie ma piesków i nie ma takiego problemu :D
http://www.youtube.com/watch?v=nx4jUEEUdb0&feature=related
mi chodzi o coś takiego
http://www.youtube.com/watch?v=jjsod60yFSM&feature=related
precyzyjny odstrzał szkodniów



Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2912 : 2008-08-02, 17:29 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2913 : 2008-08-02, 21:47 »
Lis ..ja w przeciwieństwie do ciebie wiedziałbym jak uniknąć redukcji i miałbym czym sie bronić hihi
Taa, zwłaszcza, jakbyś dostał kulkę od snajpera prosto w główkę :roll: Jak byś się obronił, ptaszku? Odfrunąłbyś z szybkoscią ponaddźwiękową?
Poległbyś przed czy w krzakach hahahah
Ależ z Ciebie nudziarz nieprzeciętny... Zmień płytę, bo ta już sie wytarła...
cała reszta bez komentarza...zapętlasz się ...
Sam jesteś zapętlony jak baleron.
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2914 : 2008-08-03, 14:35 »
ad1.Gdzie?
Zwiększa się tak gdzie lisa jest mniej.
ad2Gdzie?
ugory ,niska kultura rolna,...lis ma raczej gdzieś jaja i lęgi skowronka kiedy może złapać koźlę bądź zająca!
jak już nic nie może złapać przerzuca się na ten właśnie pokarm...
ad3-4 bez odpowiedzi -gdzieś,ktoś,chyba,kuraki,potknąć o lisa...itd.... lis nie do mnie takie gdybanie!
http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ry_Izerskie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaukaz_%28pasmo_g%C3%B3rskie%29
o które góry Ci chodzi????
Te bliże czy te troszkę dalej? :D


Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2915 : 2008-08-03, 14:51 »
Po porostu myśliwi i co niektórzy " specjaliści " przyjęli za oczywisty fakt,ze lis jest odpowiedzialny za niski stan zwierzyny drobnej mimo tego,że jest on 7 lub 8 przyczyną - także na konferencji w sprawie zagrożeń dla drobnej zwierzyny lisa podano jako głównego winowajcę,ale nie podano składu treści żołądkowej lisa - żadnych dowodów,tylko ogóły i pewniki - nawet na terenach PN nie ma pozwoleń na odstrzał lisów,gdyż brak jest dowodów jego szkodliwości.

Cytuj
ugory ,niska kultura rolna,...lis ma raczej gdzieś jaja i lęgi skowronka kiedy może złapać koźlę bądź zająca!

Z uporem Robisz z lisa mordercę koźląt,a przecież te " mogą " być w jego menu tylko wiosną - co do zająca,to na dorosłego i zdrowego osobnika lis nie ma szans.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2916 : 2008-08-03, 16:54 »
ja stwierdzam fakty...
nic z niczego nie robię.upór charakterystyczny jest jest dla CIEBIE i ......
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2917 : 2008-08-03, 20:28 »
Czytam sobie obecnie temat o tym,czy strzelać lisy od 1-go lipca:

Cytuj
Na początku lipca ubiegłego roku strzeliłem niedoliska kiedy ten nieostrożnie przyszedł mi wprost pod lufy. Kiedy go podniosłem nie czułem żadnej satysfakcji a wręcz mały niesmak. Po tym zdarzeniu czasem dumałem o co chodzi z tym wczesnym rozpoczęciem sezonu. W tym roku zdarzyło mi sie przez kilka dni ręcznie wykaszać mocno zarośniętą uprawę leśną. W uprawie tej akurat swe leże miało małe, bezbronne, nakrapiane biało koźlę. Widywałem je przez kilka dni. Aż pewnego upalnego dnia będąc na tej uprawie poczułem mdlący odór padliny pochodzący z pozostałych szczątek kości karku i kilku żeber małego koźlęcia.

Z kąt jest pewność,że to lis zagryzł te koźlę? - zastanawiam się,czy lis zostawiłby szczątki,czy raczej zabrałby je do nory? - bardziej mi to wygląda na robotę wiejskich psów,niestety...dlatego sterylizacja i chipowanie psów,są wskazane.

Cytuj
W kilka tygodni poźniej w zupełnie innej części łowiska przy starych norach lisów natknąłem się na resztki cewki małego sarnięcia. Do czego zmierzam ? Otóż uważam do tego że strzelanie do lisów w lipcu jest REDUKCJĄ i przynosi wymierne korzyści dla drobnej zwierzyny w łowisku. Ale czy redukcja jest tożsama z polowaniem ? W większości łowisk z wysokim lisa jest wskazana. Kto lubi polować naq lisy wie, że prawdziwe polowanie na lisa przeherę o puszystym futerku zaczyna się w październiku.
Nie wypada eksponować zbyt wielu fotek ze strzelonymi małymi liskami, bo nie przyniesie to takiemu łowcy wiele podziwu czy uznania (chyba że świeżo upieczonemu) DB! A

Tu też nie wiadomo,czy lis upolował koźlę,czy znalazł resztki po większym,innym drapieżniku? - myśliwy przynajmniej przyznał,że polowanie na drapieżniki,a szczególnie na ich młode latem to nie jest POLOWANIE,tylko REDUKCJA - krótko: zabijać,ale się nie chwalić.

Cytuj
zapotrzebowanie pokarmu lisa waha się od 0,5 do 1 kg ok. czyli ok 1 kogut dziennie. zakładając ze w obwodzie jest ok 10 lisów i skromnie licząc ze jeden lis złapie 30 bażantów w sezonie daje wynik 300 bażantów. doliczyć jeszcze trzeba naturalne ubytki i inne drapieżniki np skrzydlate i to DAJE DO MYŚLENIA....

o,5,nie 1 kg - zastanawia mnie fakt,z kąt myśliwi biorą te dane,że jeden lis zabije w ciągu roku 30 bażantów - sukces łowiecki zależy od wielu czynników,najbardziej chyba od szczęścia - nie można aż tak przewidzieć,co i w jakich ilościach lis upoluje w ciągu całego roku.

Cytuj
zapewne wielu kolegów nie zgodzi się zemną ale czy to lis dorosły strzelony w listopadzie albo później czy lipcowy niedolisek to zawsze więcej zwierzyny drobnej pozostaje w łowisku....... Nie żebym był za nie wiadomo jakim tępieniem lisów ale redukcja musi być. Warchlaka to każdy strzeli i nie czeka na grudzień i nie patrzy się na to ze mały.....

Czyli PTICOWY argument: " im krócej żyje,tym mniej zje " - ale czy to jest etyczne.strzelać do praktycznie bezbronnego i nieświadomego zwierzęcia? - autor pierwszego postu przytacza wzruszający obraz małego i bezbronnego koźlęcia,ale mały lis już nie jest taki mały i bezbronny? - czy walka ze zwierzyną nie ma żadnych granic?

Tu,jest więcej prawdy:

Cytuj
Dzis jak mowi sie o braku drobnej zwierzyny np zajaca to lis jest najlepszym kozlem ofiarnym.... Osobiscie uwazam ze jest to wynik zlej gospodarki lowieckiej w przeszlosci (teraz ta gospodarke moge nazwac co najwyzej reanimacja). Na polowaniach strzelalo sie kilkadziesiat bazantow i zajecy, a teraz wyniki sa o wiele skromniejsze...
W stwierdzeniu ze lisow nie dziesiatkuje wscieklizna jest tylko pol prawdy... Szczepienia maja miejsce od okolo 10 lat (nie wiem dokladnie od kiedy) a spadek populacji bazanta i zajaca obserwowany jest od czasow kiedy o szczepieniaj jeszcze nie bylo mowy....
dzis na sile lisom chce sie przypiac etykietke szkodnika lowieckiego...

Cytuj
lis musi jeść, tak jak sarna, tylko sarna zjada rośliny, lis musi zjeść mięso, a to mięso to zwierzyna łowna, w sporej części drobna, którą staramy się chronić.

osobiście uważam, że polować powinno się w zimie i na jesieni.. ale...ale gdy liczebność lisów będzie na odpowiednim poziomie..

teraz, gdy siedzę na ambonie widzę 3-4 lisy w promieniu 300-500 metrów?
i na tym samym polu 3-4 zające? ostatnio widziałem tylko 3 zające.. parę dni wcześniej były 4...

wyregulujmy populację tak, żeby lisów było tyle ile być powinno, żeby nasze szaraki miały większe szanse na przeżycie...

a co do zamieszczania zdjęć ze strzelonymi lisami..jestem przeciwny takimu czynieniu..
trofeum nie wygląda zbyt ciekawie, a przeciwników masa..


Czyli sarna " cacy " bo je trawę,a lis i inne drapieżniki są " bee " bo jedzą mięso? - przecież takie są prawa natury.
Według myśliwych lis je tylko zające,bażanty,kuropatwy i koźlęta - a gryzonie,owady,owoce,odpadki? - wyżej wymieniona zwierzyna jest w lisim menu w zależności od szczęścia,nie jest regułą,że lis ją upoluje - o gryzonie,owady jest łatwiej.

Z zającami podobnie jak ze wcześniejszymi koźlętami: z kąt pewność że to robota lisa i że to są te same zające,co wcześniej?.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2918 : 2008-08-03, 21:05 »

lis...odpowiem jednym zdaniem.
Nie wiesz nic o lisach a odpowiedzi nie znajdziesz w krzakach za sklepem,tylko w lisim gównie,przy lisich norach i w ich okolicy!

O lisach wiem co nieco - nie jestem ekspertem,ale przez 10 lat troszkę się dowiedziałem :P
Myśliwi badają lisie gówna  :o - czy to jest raczej działka specjalistów?. ;)
Przy lisich norach,zgoda - ale nadal z kąt pewność że to jest lisia robota a nie znalezisko?

Skoro nie Chcesz odpowiadać to znaczy,że brak Ci argumentów.

P.S: Twoje wywody o krzakach za sklepem są już tak nudne i nieświeże,jak zeszłoroczny śnieg :P

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2918 : 2008-08-03, 21:05 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2919 : 2008-08-03, 21:11 »
Ptica, jak się nie myle sprawa była wnoszona do sądu ;)

Ptica, jak zwykle obrażasz Lisa.


Cytuj
Jeśli ktoś ukradł gęś - nie był to raczej lis. Samica odżywia bowiem siebie i swoje młode przedewszystkim myszami.

Cytuj
[...] Nagle z wygiętym grzbietem skacze wysoko w górę, ląduje w odległości zaledwie niespełna pół metra ze złączonymi przednimi łapami i błyskawicznie rzuca się pyskiem do przodu. Gdy ponownie podnosi głowę nad trawami, trzyma w pysku mysz: jej upolowanie zawdzięcza doskonałemu słuchowi

Cytuj
Nie bez powodu: głównym pożywieniem lisów nie są bynajmniej sarnięta i bażanty, jak chętnie twierdzi wielu myśliwych, ani też gęsi i kury, jak narzekają rozzłoszczeni rolnicy. Zwłaszcza w środkowej i północnej Europie są nim właśnie myszy

Cytuj
Młody lisek znalazł nieżywego królika, udowadniając tym samym, że już w młodym wieku posiada istotną cechę swojego gatunku: umiejętność korzystania z każdej nadarzającej się okazji. Lisy przystosowywują się bowiem do różnych sytuacji życiowych i biorą co się da. [...] Nie gardzą padliną ani dżdżownicami, chwytają drobne zwierzęta, takie jak myszy i owady, nie odmawiając także większych kąsków, takich jak sarnięta lub króliki, jeśli nadarzy się okazja.
Zapisane

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2920 : 2008-08-03, 21:23 »
Jak znajdę lisie gówno to widzę co jadł.Nie trzeba być specjalistą aby znaleźć w nim sierść kostki i pióra.
Srają najczęściej w miejscach z których woń ich kupki ma się dobrze roznosić .Kamienie  pniaki  słupki graniczne, w ten sposób znakują terytorium (między innymi tego nie znajdziesz w wiki...)
Skąd wiem że koźlęta padają ofiarami lisów...Nie raz to widziałem i nie raz znajdowałem szczątki saren nie tylko przy lisich norach. Psy też mają swój udział ale ja potrafię rozróżnić po tropach i po tym jak wygląda padła sztuka co ją zabiło.
Zapominasz że strzeliłem około 500 lisów i że mam w tym temacie ogromną praktykę.
Lisy strzela sie najlepiej przy strzelonej sarnie lub jej wnętrznościach.
Ten zapach je po prost urzeka i ciągną z paru kilometrów.
To jest niesamowity widok kiedy leżysz na wale przeciwpowodziowym i już po 0.5h widzisz ciągnące lisy do padliny.
kasujesz paralaksę na równe 200m ładujesz pełno-płaszczowy pocisk do swojego Varminta ,gwizd, latarnia w górę i leży,
Po chwili następny i następny ....mój rekord to 8 w 2-lub 3 godzin...
Wiesz o czym to świadczy? ...o tym ze jest ich zbyt wiele !
http://www.knieja.pl/gal/1208669980_860.jpg
Zapisane
Darz Bór!!!

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2921 : 2008-08-03, 21:47 »
Cytuj
(między innymi tego nie znajdziesz w wiki...)
na sam początek: nie korzystam z wiki, ale z moich lektur na temat różnorodnych gatunków - mam ich całą szafkę ;) W tym moja wiedza na temat wielu gatunków zwierząt, którą czerpię od dzieciństwa.

Cytuj
Skąd wiem że koźlęta padają ofiarami lisów...Nie raz to widziałem i nie raz znajdowałem szczątki saren nie tylko przy lisich norach. Psy też mają swój udział ale ja potrafię rozróżnić po tropach i po tym jak wygląda padła sztuka co ją zabiło.
Nigdy nie dowiesz się, czy lis upolował sarnę, czy znalazł świeżą padlinę. Chyba że zrobisz sekcję zwłok.
Psy mają swój większy udział - mimo, że lis lepiej sobie radzi to psy potrafią upolować zdrową sarnę - tzw gra zespołowa.
a ile to razy widziałeś jak lis właśnie zbliża się do koźlęta i go zabija? chyba powinieneć stedy zareagować? jesteś w końcu miłośnikiem zwierząt i tępisz "szkodniki".

Cytuj
Zapominasz że strzeliłem około 500 lisów i że mam w tym temacie ogromną praktykę.
Lisy strzela sie najlepiej przy strzelonej sarnie lub jej wnętrznościach.
Ten zapach je po prost urzeka i ciągną z paru kilometrów.
lisy mają dobry węch, korzystają z każdej okazji - jeżeli wyczują padlinę, to czemu nie mogą skorzystać i pójść na łątwiznę? To jest instynkt łowiecki, którego wy nie posiadacie ;)

Cytuj
To jest niesamowity widok kiedy leżysz na wale przeciwpowodziowym i już po 0.5h widzisz ciągnące lisy do padliny.
kasujesz paralaksę na równe 200m ładujesz pełno-płaszczowy pocisk do swojego Varminta ,gwizd, latarnia w górę i leży,
Po chwili następny i następny ....mój rekord to 8 w 2-lub 3 godzin...
dla mnie też byłby niesamowity, bo w życiu widziałam tylko kilka razy lisa - jednak nie wycelowałabym w niego, wiesz jaka jestem ;)

Cytuj
Wiesz o czym to świadczy? ...o tym ze jest ich zbyt wiele !
To że jest ich zbyt wiele od razu trzeba tępić? przecież one nie są potencjalnym zagrożeniem dla zajęcy, saren, czy ptaków, tylko jak wspomniałam wyżej zdziczałe psy są większym zagrożeniem dla saren, niż lis. - zasługa człowieka niestety.

hmm na zdjęciu widzę siedem lisów a nie 8 ;)



Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2922 : 2008-08-03, 22:06 »
Cytuj
Skąd wiem że koźlęta padają ofiarami lisów...Nie raz to widziałem i nie raz znajdowałem szczątki saren nie tylko przy lisich norach. Psy też mają swój udział ale ja potrafię rozróżnić po tropach i po tym jak wygląda padła sztuka co ją zabiło.

Robisz im sekcję,że masz aż taka pewność? - Kreujesz się u nas na jakiegoś omnibusa,podróżnika,obieżyświata i wielkiego znawcę - szkoda tylko,ze z kulturą Jesteś na bakier.

Cytuj
Wiesz o czym to świadczy? ...o tym ze jest ich zbyt wiele !

Wszystkiego jest za dużo,w tym i nas samych - czyli wszystko mamy redukować?
Czy myśliwi poprzez odstrzał nie wywierają presji na populacji i nie motywują jej do większego wysiłku rozrodczego? - i tak w kółko.

Cytuj
Lisy strzela sie najlepiej przy strzelonej sarnie lub jej wnętrznościach.
Ten zapach je po prost urzeka i ciągną z paru kilometrów.

A o czym to świadczy? - o tym,że lisy jedzą padlinę.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2923 : 2008-08-03, 22:19 »
wystarczą oględziny tuszy lub jej resztek, miejsce ,ślady pozostawione przez psy lub lisy,one inaczej zabijają .
Mój brak szacunku do ciebie to nie brak kultury...napisałem co mnie drażni ...sklerotyków można leczyć ...wiesz?
Zapisane
Darz Bór!!!

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2924 : 2008-08-03, 22:26 »
nie wiedziałam, że gołym okiem da się rozpoznać, czy lis/pies zabił zwierzę, czy też znalazł padlinę. :mysli: takimi rzeczami zajmuje się osoba która zna się na tym, wy jedynie wiecie jak zwabić zwierze i jak do niego strzelić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2924 : 2008-08-03, 22:26 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2925 : 2008-08-03, 22:37 »
nie wiedziałam, że gołym okiem da się rozpoznać, czy lis/pies zabił zwierzę, czy też znalazł padlinę. :mysli:

Dokładnie.


Mój brak szacunku do ciebie to nie brak kultury...napisałem co mnie drażni ...sklerotyków można leczyć ...wiesz?

Nie chodzi mi o Twój stosunek do mnie,tylko o ...hmmm...Twój brak ogłady i Twoje ciągłe prowokacje ( które to Twoi koledzy nazywają ciętym językiem i skłonnością do żartów ) - nie Potrafisz się Dostosować do pewnych reguł i ram,Wolisz ciągle Zaostrzać dyskusje i Tworzyć nowe spory,np.Szukając u nas anarchistów i terrorystów.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2926 : 2008-08-03, 22:49 »
tak,tak....poczytaj o sposobie polowania psów i lisów...
koty,wilki,psy, każdy z tych drapieżców ma inna metodę.
http://interwencja.interia.pl/ekstra/news?inf=729685
tak dla przykładu..już to widzieliście ale warto przypomnieć


Widać gołym okiem otwory po kłach, rozerwane ciało ,wielkość kęsów ,miejsce z którego zwierze zaczyna pożerać ofiarę, gdzie było kąsane przed śmiercią....
Do tego są potrzebne lata praktyki i obserwacji...
Trzeba znać zwierza na którego się poluje...
znam zwyczaje psów i lisów , rzadko kiedy wywiodą mnie w pole...
To co my wiemy o zwierzętach to nie tylko jak je zabijać i wabić.
mysa...czy ty w ogóle wiesz o czym ty pierniczysz...masz 5 czy 6 lat...
mój 7 letni synek wie więcej o zwierzętach niż ty ..zabieram go na polowanie ,pokazuje mu lisie nory,zwyczaje i razem szukamy koźląt przed koszeniem łąk...on już ma świadomość tego że jeśli sie nie chroni zwierząt przed ludźmi i drapieżnikami to będzie ich dużo mniej....
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2927 : 2008-08-03, 22:57 »
Cytuj
Do tego są potrzebne lata praktyki i obserwacji...
Trzeba znać zwierza na którego się poluje...

Sorki,ale szczerze wątpię w Twoją wiedzę i w Twoje doświadczenie - a także Twoich kolegów - np.,po nocy,po kilku głębszych :P

Cytuj
mój 7 letni synek wie więcej o zwierzętach niż ty ..zabieram go na polowanie ,pokazuje mu lisie nory,zwyczaje i razem szukamy koźląt przed koszeniem łąk...on już ma świadomość tego że jeśli sie nie chroni zwierząt przed ludźmi i drapieżnikami to będzie ich dużo mniej....

Czyli przed wami?  ;)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2928 : 2008-08-03, 23:03 »
Cytuj
on już ma świadomość tego że jeśli sie nie chroni zwierząt przed ludźmi i drapieżnikami to będzie ich dużo mniej....
drapieżnik to też zwierze, ma takie samo prawo do życia jak sarenka. człowiek jest też takowym drapieżnikiem, tylko, że on zniszczył ekosystemy i nadal je niszczy - co się dzieje z Rozpudą, nawet nic jej to nie dało, że jest pod ochroną, ludzie i tak mają swoje racje - las zostanie zniszczony, bo im zachciało się robić obwodnicę.

tylko weź pod uwagę to, że wy zabijacie także te biedne roślinożerne zwierzęta - jaki to ma sens? Zabijacie drapieżniki i roślinożerców (wiadomo, drapieżników więcej, ale to nie zmienia faktu, że ta niby ochrona jest jedną wielką pomyłką). Przez intensywny odstrzał drapieżników - one intensywniej się rozmnażają - żeby to wszystko uregulować musielibyście zabijać lisa przez okrągły rok, nawet młode, ciężarne/karmiące lisice.

Niestety podana przez ciebie strona mi nie wchodzi...

PTICA, jeżeli ty potrafisz to rozpoznać to gratuluję - ja nigdy to tego nie dojdę, nie zajmuję się rozpoznawaniem zwłok. Ale nigdy ci nie pogratuluję, że jesteś myśliwym ;)

Nie wiem ile twój synek umie, ale nie porównuj mojej wiedzy do wiedzy twojego dziecka - nie wiesz na jakim poziomie mam wiedzę. mam lata praktyk-mnie też rodzice uczyli, jak miałam 5 latek sadzali mnie przed discovery czy animal planet, tłumaczyli, kupowali książki. Tylko nie wiem po co to robili, jak nie byli miłośnikami zwierząt, a ja nie mogłam mieć zadnego zwierzęcia, nawet pokarm dla rybek mnie uczulał. - mieli przeczucie, że będę bronić praw zwierząt? ;)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2929 : 2008-08-04, 16:05 »
Troszeczkę podobnie jest z lisami: rozrodczość jest dosyć dobra,ale i śmiertelność spora - ok.80% niedolisków nie dożywa przyszłej wiosny więc nie dziwota,że samice reagują na dużą śmiertelność większymi miotami.

Cytuj
Może to nie myśliwskie zachowanie, ale niedawno na rannym wyjściu naszłam na małego liska zajętego obrabianiem młodego świeżo złapanego zajączka.
Dostał tyczką po pysku, chyba skutecznie, bo przyniosłam go do domu. Trafił do badań weterynaryjnych w ramach umowy.
DB

Cytuj
W tym sezonie strzeliłem juz 7 rudych.
Spotkałem sie z duza krytyka ze strzelam lisy w lipcu....i dalej to robie tylko nie chwale sie tym publicznie.
Napewno jest roznica w polowaniu na lisa teraz i zimą, ale czy nalezy zostawic lisy w spokoju zeby mogly sie najesc kozlaków, bazantów, kuropatw i innej drobnej zwierzyny zeby potem w super scenerii i atmosferze strzelac te same "wypasione" lisy?
Wg mnie nie, i strzelam je jesli tylko znajdzie sie w zasiegu strzału....
NIe strzelajmy do lisów to powiedzenie "Ni puchu, ni pierza" bedzie dosłowne.
Darz Bór!

Cytuj
Lis zabijający koźlaka to zjawisko normalne - taka już uroda drapieżnika.
To że jest taki poziom pogłowia lisa zawdzięczamy zrzucaniu szczepionki przeciw wściekliźnie. Czyli poziom ten jest nienaturalny na czym cierpi populacja sarny oraz zwierzyny drobnej.
W sposób równie nienaturalny próbujemy utrzymać tę populację w ryzach - poprzez odstrzał. Dlatego nie ma co się zżymać na tych co polują na lisy od lipca. Taka jest konieczność.
Jeżeli o mnie jednak chodzi mam opór by strzelać do zwierza by potem go zakopać ? Jakaż to przyjemność ? Gdzie pożytek ze śmierci stworzenia który nadaje jakiś sens tej zabawie ? Ni trofeum, ni mięsa.
Ja wiem - to dobre działanie dla całości, nieszkodliwe dla populacji. Niestety to co dobre dla populacji jest wielce szkodliwe dla jednostki. Szczególnie tej naszpikowanej ołowiem....

Dokładnie - odstrzał jest nienaturalną ingerencją w populację i w ten sposób nie osiągnie się niczego,oprócz śmierci i cierpienia zwierząt.
Przez niektórych myśliwych przemawia zawiść i mściwość - skoro nie można nic zrobić,to lepiej zabijać niedoliski,można się wyżyć i poczuć,że robi się coś pożytecznego - prawie jak bohater.

A tu,nasz " wspaniały ' PTICA ,jak zwykle obraża zwierzęta:

Cytuj
Sztucer musi być bo nigdy nic nie wiadomo.Niech sobie w bagażniku leży.Jakiś lisek lub inny szkodnik znajdujący się poza zasięgiem śrutówki.Cofnąć się do samochodu nic nie kosztuje ....:))


A tu,jaki z niego strzelec wyborowy:

Cytuj
Pytanie natury dziwnej :)
Udaję się na rogacz biorę lornetkę , broń i 3 naboje.
Mam oczywiście wszystkie dokumenty itd..
Strzelam rogacza który pada w ogni a odgłos wystrzału płoszy lisy z pola...
strzelam również te dwa lisy.
Podchodzę do rogacza a on żyje ponieważ kula ugodziła go w kręgosłup ...
Czy mogę go dobić nożem wszak do domu mam ze 15km i biedak będzie cierpiał zanim dowiozę naboje.
????

Ponoć Zabijasz jednym strzałem i to z dużych odległości?

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2930 : 2008-08-04, 17:47 »
przeglądałam "łowca polskiego" i co wodze: na okładce zdjęcie lisa i dużymi literami" lis na celowniku" oczywiście nic innego nie mogłoby być jak nagonka na lisa, pisało że jedynie intensywny ostrzał zmniejszy ich populacje...
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2930 : 2008-08-04, 17:47 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2931 : 2008-08-04, 18:30 »
Właśnie to samo widziałem kilkanaście minut temu w Empiku: czerwone litery " lis na celowniku ' i zachęta do intensywnego i regularnego odstrzału,najlepiej ciężarnych samic na krótko przed wydaniem na świat młodych...

http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=855&_RowID=21&_CheckSum=-492915614
tu jest całość...lis mam dosyć obnażania twojej głupoty i jednostronności


Właśnie stąd to skopiowałem - u nas nie wolno wklejać linków.


estel...
Ł.P. potwierdza moje słowa?

Raczej potwierdza,że bierze udział w nagonce na lisa,co nawet niektórzy myśliwi już zauważyli.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2932 : 2008-09-01, 00:57 »
Temat miał pewne kłopoty i na jakiś czas zaginął,ale już jest ok i czas go odświeżyć :P
Może komuś się spodoba:  http://pl.youtube.com/watch?v=46sG3zHpZw8   wodnik   :P
w pogoni za ogonem:  http://pl.youtube.com/watch?v=cEWPHePGCTw  :D

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2933 : 2008-09-07, 19:05 »
lis to jest chore ...poważnie
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2934 : 2008-09-09, 19:38 »
Cóż,dla mnie chore jest zabijanie zwierząt i " utylizowanie " ich w piecu.
Spora liczba lisów trafia w ludzkie ręce właśnie dzięki myśliwym,którzy,np. nie przestrzegają okresów ochronnych i odstrzeliwują samicę nie myśląc o tym,co się stanie z jej młodymi.
Według Ciebie lis na rozkładzie i w spalarni jest " cacy ",ale lis uratowany przez człowieka,już nie? - no bo,przeciez powinien zginąc. :roll:
A ja,mimo wszystko szanuję ludzi którzy podejmują się opieki nad takim zwierzęciem,bo to jest ciężkie i odpowiedzialne zadanie.
http://pl.youtube.com/watch?v=GOfacXQO9nc

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2935 : 2008-09-09, 19:43 »
A ja,mimo wszystko szanuję ludzi którzy podejmują się opieki nad takim zwierzęciem,bo to jest ciężkie i odpowiedzialne zadanie.
Ale wdzięczne i sympatyczne :VoV: Pod warunkiem, że ktoś woli pielęgnować życie, niż odbierać... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2936 : 2008-09-11, 14:38 »
Hmmm ... czy ja tego już nie dawałem?:  http://cbsu.tc.cornell.edu/ccgr/behaviour/Index.htm    http://news.bbc.co.uk/cbbcnews/hi/newsid_4240000/newsid_4245900/4245983.stm
Jest to strona tego Rosyjskiego eksperymentu,który miał na celu wyhodowac przyjaźnie nastawione do ludzi i oswojone lisy.

Tynka88

  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2937 : 2008-09-11, 20:51 »
Niestety z racji tego iż teraz często słyszy się o wściekliźnie głównie roznoszonej przez lisy niezbyt za nimi przepadam :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2937 : 2008-09-11, 20:51 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2938 : 2008-09-11, 21:18 »
Niestety z racji tego iż teraz często słyszy się o wściekliźnie głównie roznoszonej przez lisy niezbyt za nimi przepadam :D

Witaj  :) - obecnie wścieklizna u lisa jest b,rzadka ze względu na szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko tej,groźnej dla ludzi i zwierząt chorobie.
Poczytaj sobie starsze posty,jest tam wiele na temat tej choroby.
Obecnie najczęstszymi nosicielami wścieklizny,są ... nietoperze.
Obecnie dużo groźniejsze są choroby i infekcję skóry,ale takiego lisa łatwo jest rozpoznac.

Tynka88

  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2939 : 2008-09-11, 23:29 »
Obecnie najczęstszymi nosicielami wścieklizny,są ... nietoperze.
Byc może masz rację jednak w moich okolicach lisy królują jeśli chodzi o tą chorobę ... a szkoda.
Zapisane
Strony: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 135   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.125 sekund z 27 zapytaniami.