Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 890778 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1440 : 2007-12-10, 22:35 »
ja mam z grudnia artykół :)
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4730178.html

Cytuj
PiS-owski minister środowiska i zapalony myśliwy[b/] Jan Szyszko
jak ktoś taki może zostać ministrem środowiska?

Cytuj
wspólnotowa dyrektywa ptasia zabrania zabijania ptaków w czasie ich wiosennych wędrówek na lęgowiska i w czasie toków.
Nie zgadzało się z tym wielu myśliwych. Według nich wiosenne strzelanie do latających nad swymi terytoriami samców słonek to część tradycji
ochranianie zwierząt tak? aha fajna, najlepsza ochrona przyrody...tradycja? co za debil wymyslił? tez mi tradycja, prawie jak karp na wigilie

Cytuj
Przecież myśliwy nie tylko zabija samca, który ma zamiar zostać ojcem, ale też zwykle płoszy siedzącą na ziemi samicę
ale to przeciez tradycja, nie ma to jak walnąć śpiewającego samca latajacego nad ziemią :/

Cytuj
Ornitolodzy przecierali oczy ze zdumienia, gdyż metoda, jaką przyjęto, powodowała, że liczebność zawyżano
chyba liczyć nie potrawfią O_o jedynie zawyżaja liczbe zwierząt zeby miec do czego strzelac

Cytuj
- Szyszko puścił do myśliwych oko: "Patrzcie, jaki jestem dla was dobry" - mówi dr Kepel. - A minister Nowicki będzie musiał to rozporządzenie zmienić i narazi się myśliwym.
dobrze że on już nie jest ministrem, jak można takiego ** dać na ministra środowiska? mam nadzieje że Nowicki jest mądrzejszy i rozsądny

gatunek może wyginąć tylko z winy człowieka, no chyba ze zostało kilkaset sztuk, wtedy zaprzestanie sie polowac, to małe szanse na odrodzenie, zwłaszcza ze mysliwi nic nie robią by pomóc, tylko strzelają

Pao dana grupa ludzi przyjmuje swoje racje, a ci co sie z nimi nie zgadzaja albo nie mają racji albo nie warto ich słuchać :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1441 : 2007-12-10, 22:41 »
renia, ale takie "myślenie" widać we wszystkich teoriach i grupach. myśliwi nie są tu wyjątkiem...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1442 : 2007-12-10, 22:45 »
dlatego nie napisałam ze tylko mysliwi. wszedzie to można spotkać. nauczyciel mysli ze jego przedmiot jest najlepszy, ksiądz ze najlepiej wierzyc w to i to a tamto jest be.

często nie chca poznać zdania innych, argumenty są dla nich niewystarczajace. do nas to tez moze sie tyczyć ale ale troche trudniej jest zrozumiec ze zabijanie jest ok. niz to ze niest złe.
zależy o co chodzi :) i po której stronie sie siedzi :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1442 : 2007-12-10, 22:45 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1443 : 2007-12-11, 13:20 »
A jeszcze,co do zajęcy:

Cytuj
Tak się składa, że przynajmniej raz w roku mam możliwość zapolowania w Kole Łowieckim „Cyranka” w Drohiczynie. Dzieje się tak dzięki mojemu Tacie (członkowi tego Koła) i Zarządowi Koła, który zawsze mile widzi mnie na polowaniu jako gościa. Tak też było i tym razem. Wczoraj tj 09-12-2007r byłem tam na polowaniu na zajączki. Pogoda w zasadzie dopisała, gdyż po nocnym przymrozku dało się poruszać po polu bez żadnego problemy tak do godz 13,00. Po 8 pędzeniach ok. godziny 14,00 prowadzący polowanie Prezes koła zarządził jego zakończenie. Pokot jak na te czasu uważam, że bardzo dobry. 34 zające i 1 lis. Święty Hubert w tym sezonie jakoś niespecjalnie darzył mi na zbiorowych polowaniach, ale tego dnia docenił jak sądzę moje starania i dzięki jego uprzejmości zostałem Królem Polowania z 5 szarakami. W tym miejscu pragnę wszystkim kolegom obecnym na tym polowaniu serdecznie podziękować za wspaniałą atmosferę i przemiłe polowanie a Tacie i Zarządowi Koła za zaproszenie. Poniżej link do galerii z kilkoma fotkami z tego polowania.

I tyle,o ochronie zająca - jeżeli chronią,to tylko po to,żeby zabić...
Jak tylko liczba zajęcy trochę wzrośnie - odstrzał...i oni się dziwią,że zając sobie rady nie daje...
Wkurza mnie to,że myśliwi uważają zwierzęta za swoją własność - no,może nie bezpośrednio oni,a koła łowieckie...
Wygląda to tak,że wszystkie zwierzęta roślinożerne są dla ludzi/myśliwych,a wszystkie drapieżniki są złe,bo są...drapieżnikami - nie chodzi o to,że przez drapieżniki jest mniej zwierząt roślinożernych,tylko o to,że jest ich mniej,dla myśliwych... :roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1444 : 2007-12-11, 13:34 »
mnie tez pieni to ze oni traktuja to jakby nalezało do nich. małó zajecy? to dlaczego na nie polują? skoro trzeba do nich strzelać, bo jest ich na tyle dużo to nie strzelajcie do lisów które zjedza zajace. to jest głupie i oni są głupi
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1445 : 2007-12-11, 13:43 »
Tam,gdzie nie ma zajęcy,się do nich nie strzela,ale gdy tylko się one pojawią,to już tak - a tam,gdzie są,gdy tylko populacja odrobinę wzrośnie,też się do nich wali...
To nie ma nic wspólnego z ochroną,bo jak populacja ma się odbudować,skoro się do niej strzela?...
Może,nie znam zasad " gospodarki łowieckiej ",ale chronić tylko po to,żeby strzelać?...

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1446 : 2007-12-11, 14:31 »
..kiedyś w TV coś było o tym że (chyba) leśnicy hodowali w dużych drewnianych klatkach zające bo chcą odbudować populacje , karmili je pokarmem który będą mogły znaleźć na wolności , starali się aby miały jak najmniejszy kontakt z człowiekiem ..
..a teraz na nie polują, chociaż tak naprawdę zajęcy wcale tak dużo nie ma.. :/
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1447 : 2007-12-11, 14:37 »
to jest własnie bez sensu :/ ja słyszałam ze dziki zajac kosztuje duzó zeby go wypuscić, a potem i tak sie do nich strzela, jesli gdzies jest ich za dużo, chodz nie iwme czy jest takie miejsce, to złapać i przeiweść tam gdzie zajecy nie ma, a nie zabijać. ale jak by to było jakby mysliwy zamiast zabić ratował by. normalnie paradoks :P

edit:
Mieszczuchu piszę tak jak uważam. A uważam, że myślistwo jest najlepszą formą ochrony przyrody.
no cóż jeśli nie zna sie zadnej innej to moze myslistwo jest według ciebie najlepsza formą ochrony. moze tylko taką 'ochrone' znasz i uwazasz ja za najlepszą?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1448 : 2007-12-11, 15:59 »
....jeszcze nie słyszałam żeby gdzieś była plaga zajęcy  :lol:  ...więc niepotrzebnie je zabijają..tylko dla własnych korzyści..a nie żeby pomóc przyrodzie :/
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1448 : 2007-12-11, 15:59 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1449 : 2007-12-11, 16:35 »
Ja czytałem,że hoduje się i wypuszcza zające tam,gdzie jest ich mało,żeby " uatrakcyjnić " łowiska dla myśliwych - chodzi o to,żeby przyjeżdżali myśliwi z terenów gdzie jest mało zajęcy ( lub wcale ) i płacili kołu łowieckiemu kasę,za możliwość odstrzału zająca - to jest,chore...
Tak samo,jest z bażantami:
Cytaty z myśliwskiego forum:

Cytuj
Gatunki takie jak norka amerykańska czy szop same sobie dobrze radzą - aż za dobrze. Myślę, że w obecnej formie sposób regulacji liczebności nie jest w stanie im zagrozić. Ale nie rozumiem sztucznego wprowadzania na siłę i utrzymywania. Taki bażant. Bez pomocy człowieka zginie. Czy prawdziwą gospodarką łowiecką nazwiemy wyhodowanie świniaka w chlewie, potem go wypuszczamy do lasu i polujemy na niego? Zupełnie jak bażanty. Może jestem niedouczony ale nie rozumiem tego.

Cytuj
Tu się mylisz. Bażanty raz wpuszczone radzą sobie znacznie lepiej od kuropatw, gatunku rodzimego. O tym, że bażanty wymagają zimowego dokarmiania zdecydowały zmiany w rolnictwie a nie brak dostosowania do naszych warunków klimatycznych.

Cytuj
Skoro tak twierdzisz to pewnie masz ku temu powody. Jednak nie zmienia to faktu, że w kraju wypuszcza sie więcej bażantów niż kuropatw. Przy niskim stanie kuropatwy nie rozumiem takiego działania. (Przy wysokim zresztą też.)

Czytałem też,na myśliwskim forum,że jeden młody myśliwy pyta się o możliwość kupienia polowań na lisy w innych kołach,bo to polowanie go " rajcuje " ( u siebie,chyba już wszystko wytłukli ) i żali się,że nie może walczyć ze szkodnikiem...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1450 : 2007-12-11, 21:44 »
wypuszczaja bazanty bo do nich można strzelać, jakiś tam okres czasu. zimy nie przeżyja bo to nie rodzimy gatunek, zresztą są pola uprawne itp. a kuropatw sie nie wypuszcza bo nie wolno do nich strzelać, wiec po oc tracić kase skorp nie ma sie zysku?

co do lisów to ten koleś jakisniewyżyty, niech sobie strzeli w pusta głowe, a wczesniej do swoich kolegów z podobnymi zainteresowaniami
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1451 : 2007-12-12, 11:26 »
Mamy już piąte ognisko ptasiej grypy - tym razem,wirusa stwierdzono u dzikich ptaków: u bociana i u dwóch myszołowów... :roll: :(
Ponawiam więc,moje pytanie do Iras - czy wirus ptasiej grypy,jest groźny dla lisów,które żywią się również drobiem i czy może on być pretekstem do tępienia zwierząt?... :mysli:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1452 : 2007-12-12, 16:01 »
u bocianów? teraz? przeciez teraz bocianów nie ma, chyba ze to jakies stare informacje albo cos.

Lis dałeś te fotki na jakieś tam inne forum? coś pisali?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1453 : 2007-12-12, 16:10 »
Bociana i myszołowy,znaleźli wczoraj,albo w poniedziałek...
Nie - jeszcze nie dałem fotek...:oops:

Próbowałem,nakłonić inne osoby na innym forum do zmiany swojego pogardliwego stosunku do lisów,niestety nie udało mi się...
Z resztą,nie dziwię się,bo mnie tam nie lubią...

Cytuj
jak dla mnie to sa szkodniki tzn jest ich za duzo .gdyby nie było tyle lisów to myslicie ze cietrzewi i głuszeców bylo by tak mało (bylo by zdecydowanie wiecej)

Cytuj
nie używałbym określenia szkodnik. Lis jest rodzimym gatunkiem, absolutnie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszych ekosystemów. Szkodliwa jest jedynie za duża liczba, spowodowana zresztą pośrednio lub bezpośrednio przez człowieka (likwidacja wrogów naturalnych, eliminacja wścieklizny)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1454 : 2007-12-12, 20:32 »
100 Zajęcy to nie ma i nie będzie - może,jest z pięć,lub mniej - i oto się obwinia drapieżniki...
Tylko,że jest to forum miłośników ptaków,w tym ptaków drapieżnych,to one są nie winne,a tylko lis obrywa...
Nie równo,traktują zwierzęta...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1454 : 2007-12-12, 20:32 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1455 : 2007-12-12, 20:53 »
kiedyśbyłó tak dużo zajecy, ale chodzi o jedno, by byłó iwecej dla myśliwych

no cóż wiele osób lubi tylko jeden gatunek a reszte olewa  i jes mu obojętne :/ :(

tak samo lisy jak i ptaki maja prawo żyć na świecie tylkko jeden taki gatunek nie ma prawa :x
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1456 : 2007-12-12, 21:59 »
u bocianów? teraz? przeciez teraz bocianów nie ma, chyba ze to jakies stare informacje albo cos.
Bocian i myszołowy mieszkały w schronisku dla dzikich ptaków. Może były ofiarami jakichś wypadków.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1457 : 2007-12-12, 22:12 »
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9478334&rfbawp=1197412129.425&ticaid=14fc7
Jednak są u nas,jakieś azyle dla dzikich zwierząt - niewiele,ale zawsze coś.
Szkoda ptaków - pewnie,resztę teraz zabiją...:roll:
A ciekawe,co z innymi zwierzętami???...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1458 : 2007-12-12, 22:15 »
to chyba jedyne wytłumaczenie, ale w takim razie zaraziły sie od... nie wime jak tam ejst dokładnie z tą choroba :oops:

dla ludzi zagrożenim jest chyba tylko jak surowe jajko albo mieso, gorzej z innymi zwierzetami :roll:

co do ptaków to niestety ;( zabijaja chore nie chore zabijaja całe fermy, a jak zabijają? okropnie! do forków, niekiedy na żywca ;(

co roku musza coś wymyslić, choroba wściekłych krów, ptasia grypa, sepsa. nie wime czy to nie kręci sie wokół kasy :/ szczepianki reklamuja, ale mam nadzieje że nei mam racji i ze te ptaki nie zgineły na darmo :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1459 : 2007-12-12, 22:33 »
No właśnie - czy nie na darmo?...:mysli:
Wirus znika w wysokiej temperaturze,więc ludzie przestrzegający higieny,nie mają się czego bać - ja też,bo drobiu nie lubię.:P
Też nie wiem,jak to jest z innymi zwierzętami - czy lis,które zje chorą kurę,może roznosić wirusa i czy zachoruje?...:mysli:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1460 : 2007-12-12, 22:39 »
Szkoda ptaków - pewnie,resztę teraz zabiją...:roll:
Tak, mimo, że to gatunki chronione...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1460 : 2007-12-12, 22:39 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1461 : 2007-12-12, 22:56 »
Tak, mimo, że to gatunki chronione...

Hmmm...jak nas nauczyła sytuacja z niedźwiadkiem,zwierzęta chronione nie są tak ważne,jak łowne - te są zaś ważne tylko dlatego,że można je zabijać i dlatego dla myśliwych są one cenne...
Oprócz lisów,rzecz jasna - z tych nie ma żadnego pożytku - myśliwi zabijają je w ramach " redukcji populacji " - mniej kłujące w oczy określenie mordowania zwierząt...

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1462 : 2007-12-13, 17:50 »


Oto zdjęcie pasieki, na zdjęciu tego nie widać, ale z boku czai się 5 myśliwych ! W ogóle jak tam podchodziłem to o mało we wnyki nie wpadłem.

..a teraz na nie polują, chociaż tak naprawdę zajęcy wcale tak dużo nie ma.. :/

Dlaczego nie ma zajęcy? A no dlatego, że rolnicy stosują nawozy, a nie dlatego że myśliwi do nich strzelali.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-27, 21:29 autor IBDG »
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1463 : 2007-12-13, 18:09 »
..może część winy spada na rolników ale myśliwi nadal strzelają do zajęcy więc to także ich wina ...
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1464 : 2007-12-13, 18:17 »


Oto zdjęcie pasieki, na zdjęciu tego nie widać, ale z boku czai się 5 myśliwych ! W ogóle jak tam podchodziłem to o mało we wnyki nie wpadłem.

Dlaczego nie ma zajęcy? A no dlatego, że rolnicy stosują nawozy, a nie dlatego że myśliwi do nich strzelali.

... :lol: :lol:
Co do zajęcy,to ta przyczyna którą Podałeś,też jest bardzo istotna,ale oprócz tego,zmiany na polach i łąkach i choroby,tzw. zajęczy aids i...myśliwi - gdy można było,to walili do zajęcy bez opamiętania...
W sumie,w odbudowie populacji zająca,chodzi o to,żeby więcej było na pokocie,a nie na łąkach...

Cała " ochrona przyrody " z perspektywy myśliwego wygląda tak: - jak czegoś jest dużo,to strzelamy,jak jest mniej to chronimy i gdy tylko będzie troszkę więcej,znów strzelamy.
Jak czegoś jest tak mało,że nie można już strzelać i zostaje to objęte ochroną,to psioczymy,że odbierają nam " tradycję " i piszemy  petycję,żeby przywrócić to na listę zwierzyny łownej ( wilk,słonka ),jak się nie uda,to te zwierzęta objęte ochroną mamy w ..... i dbamy o to,co jeszcze można wybić...   
Oczywiście,twierdzimy że tego co zostało na liście jest tak dużo,że musimy " kontrolować populację "...z bólem w sercu,oczywiście...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1465 : 2007-12-13, 18:25 »
Zapewniam Cię Grześku, że myślistwo nie jest żadną formą ochrony przyrody. Jest po prostu bestialstwem do którego dorabia się różnego rodzaju ideologie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1466 : 2007-12-13, 18:36 »
Dokładnie - i z którego czerpie się duże korzyści finansowe,które to ( ponoć ) w części przeznaczone są na ochronę przyrody - zakup zajęcy i bażantów,żeby było do czego postrzelać...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1467 : 2007-12-13, 22:13 »
tak Lis bo przeciez mysłiwy płacze nad zwierzyną :lol:

czytałam, chyba nawet w cytatach od Lisa że dla nich to coś norlalnego, tak jak wędkarze nęcą rybe, tak jak inni wabią lisa piskami myszy, tak oni strzelają przy paśnikach bo ziwerzyne udało im sie przywabic :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1467 : 2007-12-13, 22:13 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1468 : 2007-12-13, 22:51 »
Hmmm...nie pamiętam takich cytatów,ale fakt,są tacy myśliwi - tzw.mięsiarze...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1469 : 2007-12-14, 19:12 »
Aaaa....prawie jak gołębie w parku!...:P
http://www.youtube.com/watch?v=Gq1A5V7TB_o
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.23 sekund z 27 zapytaniami.