Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 891099 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1560 : 2007-12-19, 16:29 »
Jest,np,taki absurd - od tego roku wydano pozwolenie na odstrzał lisów w okresie ochronnym dla celów naukowych ( badania nad wścieklizną ) - po jakiego grzyba,skoro wścieklizna jest,prawie zażegnana a do badań można brać zwierzęta zabite przez samochody ( jest ich,bardzo dużo )...
Myśliwi nie przejmują się tym,że gdy odstrzelą karmiącą samicę,to skazują na śmierć głodową cały jej miot - jest im to na rękę,przecież należy tępić szkodniki...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1561 : 2007-12-19, 16:35 »
A jeśli chodzi o to dokarmianie - dzik znajdzie ziarenko kukurydzy pół  metra pod śniegiem - nie wiem dlaczego nie mógłby znaleźć jabłka pod śniegiem.
Łatwiej jest pisać na forum niż coś się nauczyć i zrobić.
nie wiem czy są dziki u mnie, nigdy nie widziałam, sarny tak, ale dziki nie, nie widziałam tez przeoranego pola i wielkich strat, w zimie były 'placki' na polu ale to raczej sprawka sarenek :) no coż w tamtym roku nie myślałam tak jak teraz, nie chodziłam tak czesto z psem na pola, ale kto wie może w tym roku pomoge, o ile bedzie jeszcze czmu pomagać :roll:

lis nie słyszałam :grr: co za głupota :/ nie wystarczą im lisy zabijane przez teszte roku?!
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1562 : 2007-12-19, 16:37 »


lis nie słyszałam :grr: co za głupota :/ nie wystarczą im lisy zabijane przez teszte roku?!

Pisałem o tym w lisach,ale to było daawnoo...
Jest to,chyba 8 sztuk,na 1000 km2...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1562 : 2007-12-19, 16:37 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1563 : 2007-12-19, 16:50 »
nie widze w tym sensu, durni ludzie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1564 : 2007-12-19, 18:08 »
Hmmm...prosiłbym o rozwinięcie tej wypowiedzi - ja nie wieżę w myśliwską ideologię o tym,jacy to oni są dobrzy,a ich działalność niezbędna,dla lasu - że bez nich,las i zwierzęta zginą...

Wiesz co to wnyk? Kłusownicy je zastawiają, zwierzęta umierają w mękach przez kilkanaście godzin. Myśliwi patrolują las, zbierają wnyki, łapią kłusowników, złodziei drewna, (przez co często mają sprawy w sądzie za pobicia, poturbowania itp. Ty wymachujesz pięściami na forum, a ciekawy jestem co byś zrobił jak byś zobaczył gościa w lesie z wnykami i strzelbą...), zgłaszają pożary w lesie, dokarmiają zwierzynę w zimie, budują pasieki, informują miejscową ludność o zagrożeniach (np. niedźwiedziu, radzą jak się zachować, aby go nie sprowokować) itp, itd.

wejdz na jakies forum, nie wime na zdjecia zobacz jak oni sie cieszą z oddania strzału, co oni z tego mają? dowartościowuja sie? nie moga polowac u nas na misie i na wilki, jadą za granice a potem robią foty :/

Jeśli myślisz, że prawdziwy myśliwy 'siedzi' na forum i pisze posty to wywołujesz u mnie frustrację...
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


roghallo

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 32
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1565 : 2007-12-19, 18:10 »
Jest,np,taki absurd - od tego roku wydano pozwolenie na odstrzał lisów w okresie ochronnym dla celów naukowych ( badania nad wścieklizną ) - po jakiego grzyba,skoro wścieklizna jest,prawie zażegnana a do badań można brać zwierzęta zabite przez samochody ( jest ich,bardzo dużo )...
Myśliwi nie przejmują się tym,że gdy odstrzelą karmiącą samicę,to skazują na śmierć głodową cały jej miot - jest im to na rękę,przecież należy tępić szkodniki...
Nie ma takiego przyzwolenia - chyba, że dotyczy to jakiegoś konkretnego miejsca.
Wścieklizna jest nadal problemem i wykrywane są nowe ogniska.

http://www.bialystok.lasy.gov.pl/index.php?n=638http://www.bialystok.lasy.gov.pl/index.php?n=638
hmm są wilki i rysie, ale mimo to nadal poluje si ena zwierzeta, potem narzeka sie ze wilki poluja na zwierzyne hodowlane :/hm? coś tu nie kumam, wszytki formy poroża...

zresztą jak jakiś koles przyjedzie, który poluje kilka razyw  roku to i tak bedzie szukał najlepszej zwierzyny, nawet z tych najgorszych bo dla niego ważne jest trofeum.
Jest wyraźnie napisane - wszystkie nieregularne formy.....

Będzie szukał?
Czyli co - wchodzi się do lasu - robi zbiórkę Jeleni byków i strzela do najlepszego tak?
albo jeździ się po całym lesie i szuka zwierza, który już dawno uciekł od warkotu silnika - super

Bzdura
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1566 : 2007-12-19, 18:17 »
Wiesz co to wnyk? Kłusownicy je zastawiają, zwierzęta umierają w mękach przez kilkanaście godzin. Myśliwi patrolują las, zbierają wnyki, łapią kłusowników, złodziei drewna, (przez co często mają sprawy w sądzie za pobicia, poturbowania itp. Ty wymachujesz pięściami na forum, a ciekawy jestem co byś zrobił jak byś zobaczył gościa w lesie z wnykami i strzelbą...), zgłaszają pożary w lesie, dokarmiają zwierzynę w zimie, budują pasieki, informują miejscową ludność o zagrożeniach (np. niedźwiedziu, radzą jak się zachować, aby go nie sprowokować) itp, itd.



Nie tylko myśliwi to robią - leśnicy tez - nie zapominaj Grzesiu,że wśród myśliwych,też jest wielu kłusowników...

Cytuj
Nie ma takiego przyzwolenia - chyba, że dotyczy to jakiegoś konkretnego miejsca.
Wścieklizna jest nadal problemem i wykrywane są nowe ogniska.

Jest,takie pozwolenie od tego roku:
http://pzl.suwalki.pl/polisz.php?action=article&news_id=154

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1567 : 2007-12-19, 18:21 »
Nie tylko myśliwi to robią - leśnicy tez - nie zapominaj Grzesiu,że wśród myśliwych,też jest wielu kłusowników...

'lisku' oczywiście, leśnicy także pracują w lesie, ale trzeba zaznaczyć, że wielu pracowników LP należy do kół myśliwskich i korzystają z pomocy myśliwych. Kłusownik to zupełne przeciwieństwo myśliwego, więc jedno słowo wyklucza drugie...
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1568 : 2007-12-19, 18:41 »
Cytuj
Kłusownik to zupełne przeciwieństwo myśliwego, więc jedno słowo wyklucza drugie...

Chodziło mi o to,że myśliwi ( niektórzy ) kłusują " na boku "...

Grzesiu,Rogallo - dla mnie,człowiek który zabija zwierzę i może potem spokojnie spać,żyć z tym - nie jest,normalnym człowiekiem...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1568 : 2007-12-19, 18:41 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1569 : 2007-12-19, 19:03 »
Chodziło mi o to,że myśliwi ( niektórzy ) kłusują " na boku "...

Wtedy już nie są myśliwymi tylko kłusownikami.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


roghallo

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 32
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1570 : 2007-12-19, 19:36 »
Jest,takie pozwolenie od tego roku:
http://pzl.suwalki.pl/polisz.php?action=article&news_id=154

A no rzeczywiście
"Decyzja o odstrzale lisów została wydana na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii umotywowany koniecznością kontynuowania minitoringu stanu populacji lisa w związku z wprowadzeniem szczepień przeciwko wściekliźnie. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Państwową Radę Ochrony Przyrody"
Tak super argument a w ogóle to daje jakieś 2 lisy na obwód łowiecki

Jeśli chodzi o te nieszczęsne wilki to jestem przeciwny ich redukcji przez odstrzał. Wilk jest potrzebny - ale jest też dużym problemem. Uważam, że PZŁ nie powinno się tym zajmować jednak należy coś w tej sprawie zrobić.

Ech przykre to wszystko.

Organizacje ekologiczne, jak i Lasy Państwowe i PZŁ mają na celu ochronę przyrody, media pokazują tylko ułamki działalności tych organizacji. Potem mamy takie dyskusje jak ta o słuszności działań jednych czy drugich. Temat nie jest prosty. Pamiętajmy jednak, że wszystkich nas łączy jeden mianownik - ochrona przyrody i w tym zakresie wszyscy powinni współpracować, a pozyskanie jakiegoś odsetku populacji w tym  nie powinno przeszkadzać. W szkołach zakładane są koła przyrodnicze między innymi przez myśliwych to dobra inicjatywa, pozwalająca poznać zwyczaje zwierząt i przybliżyć ich środowisko.
Tak więc zamiast walczyć o swoje racje - współpracujmy.
I pamiętajmy, że bezprawne zabijanie zwierząt jest mordem nie do przyjęcia i musi być surowo karane - zgodzą się z tym wszystkie grupy zajmujące głos - przyrodnicy, leśnicy, myśliwi i zwykli obywatele.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
i apeluję - poznawajmy się na wzajem i działajmy razem.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1571 : 2007-12-19, 20:27 »
Cytuj
Tak super argument a w ogóle to daje jakieś 2 lisy na obwód łowiecki

Tak,ale jeżeli zginie karmiąca lisica,to równocześnie zginie cały jej miot - czyli ( jeżeli obydwa lisy będą samicami,to należy dodać jeszcze,co najmniej 8 młodych - po 4 na lisicę ).
Co do wilków,to myśliwi co rok,domagają się powrotu tego drapieżnika na listę zwierzyny łownej - argumentacja jest taka,że skoro nie jest on chroniony na terenie całej UE i za granicą można do nich strzelać,to czemu nie u nas?...

roghallo

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 32
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1572 : 2007-12-19, 21:25 »
Tak,ale jeżeli zginie karmiąca lisica,to równocześnie zginie cały jej miot - czyli ( jeżeli obydwa lisy będą samicami,to należy dodać jeszcze,co najmniej 8 młodych - po 4 na lisicę ).

To byłoby straszne, na szczęście liszka w pierwszych tygodniach kiedy karmi mlekiem dostaje jedzenie od psa i nie wychodzi na żer, a gdy przestaje karmić to młode żywią się już mięsem
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1573 : 2007-12-19, 21:35 »
To byłoby straszne, na szczęście liszka w pierwszych tygodniach kiedy karmi mlekiem dostaje jedzenie od psa i nie wychodzi na żer, a gdy przestaje karmić to młode żywią się już mięsem

Hmmm...nie do końca - niedoliski są całkowicie samodzielne dopiero jesienią - przez całe lato korzystają z nauk matki,bez nich nie nauczą się same polować.

roghallo

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 32
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1574 : 2007-12-19, 21:42 »
Hmmm...nie do końca - niedoliski są całkowicie samodzielne dopiero jesienią - przez całe lato korzystają z nauk matki,bez nich nie nauczą się same polować.
Zgadzam się matki i ojca - ich rola z początku ogranicza się do tego, że przynoszą na półżywe ofiary i młode na nich uczą się polować.
Jak nie ojciec to matka więc jest duże prawdopodobieństwo, że te pozyskane 2 sztuki nie zachwieją mocno populacji :)
Po za tym okres ochronny trwa od pierwszego kwietnia do końca czerwca. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1574 : 2007-12-19, 21:42 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1575 : 2007-12-19, 21:52 »
Zgadzam się matki i ojca - ich rola z początku ogranicza się do tego, że przynoszą na półżywe ofiary i młode na nich uczą się polować.
Jak nie ojciec to matka więc jest duże prawdopodobieństwo, że te pozyskane 2 sztuki nie zachwieją mocno populacji :)



Może,ale i tak jest to głupie,skoro tyle zwierząt ginie na drogach i te właśnie lisy,można by badać pod kątem wścieklizny...


Po za tym okres ochronny trwa od pierwszego kwietnia do końca czerwca. :)


...Niestety...

roghallo

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 32
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1576 : 2007-12-19, 22:02 »
Może,ale i tak jest to głupie,skoro tyle zwierząt ginie na drogach i te właśnie lisy,można by badać pod kątem wścieklizny...
Może i by można - widać są jakieś przeciwwskazania. Trudno spotkać świeżo rozjechanego lisa - może to ma jakieś znaczenie, szczególnie, że te przeznaczone do badania mają być przechowywane w chłodniach.
Osobiście nie jestem pozytywnie nastawiony do tego rozporządzenia ale skoro jest to nic się na to nie poradzi i można mieć nadzieje, że wśród tych pozyskanych będą same psy. Zresztą taka informacja nie dociera do myśliwych - tzn. czytają w komunikacie, że jest coś takiego ale mało kto o tym pamięta na polowaniu, bo jest to jakieś odstępstwo. Można to uznać za pocieszający argument.

Pozdrawiam Lisa
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1577 : 2007-12-19, 22:05 »
Jeśli myślisz, że prawdziwy myśliwy 'siedzi' na forum i pisze posty to wywołujesz u mnie frustrację...
to dlaczego jest tylko for myśliwskich? tyle fotek? ja uważam ze wiekszość myśliwych to.. źli ludzie.
jeśli przyjąć że myśliwy jest ok, strzela wtedy kiedy musi, na sławe osobniki, dokarmia zwierzyne w zimie, choroni lasy, to ok. niech sobie taki zyje gdzieś, nie ważne gdzie i niech na swój dziwny sposób ochrania zwierzeat, ale... jeśli myśliwy choć raz strzelił by zabić, chodz przez chwile myślał że to mieso, a nie słaby osobnik, że nie robi tego dla innych zwierzat tylko dla siebie, lub odczuwa radość gdy odda strzał, chwili sie tym, sprawia mu to przyjemność i zabijanie traktuje jak zabawe, wielokrotnie ja tak nazywa to ojuż nie ejst ten idealny myśliwy ktory chodzi i ratuje zwierzeta, to już szkodnik blisko  spokrewniony z kłusownikiem, różni go tylko to że przestrzego prawa, ale czerpie z tego przyjemność, skoto myśliwym można nazwać tylko tego co chrini las itp. to jest bardzo, bardzo małó myśliwych, bo napewno wielu czerpie przyjemnosć z zabijania
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1578 : 2007-12-19, 22:24 »
Kolejna rzecz której nienawidzę u myśliwych,to konkursy psów myśliwskich ( np. norowców )  - na konkursach norowców dochodziło do skandalicznych zachowań ( gryzące się zwierzęta,rozdzielanie w beczce z wodą ),zresztą nawet jeżeli nie ma tzw,chwytów i obrażeń fizycznych,to jest to psychiczne znęcanie sie nad lisem,który należy do bardzo inteligentnych zwierząt - ja,stawiam to na równi z walkami psów...
Równie okrutna i odpychająca jest metoda polowania z norowcami - psy z zakrwawionymi pyskami...napuszczanie jednych zwierząt na drugie,jest ohydne...
Nie przekonacie mnie do myśliwych - dla mnie człowiek zabijający bez mrugnięcia okiem i afiszujący się później zdjęciami zabitych zwierząt,ma niepokoleii w głowie - sorry...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1579 : 2007-12-19, 22:32 »
staram sie znaleśc jakiś dobry punkt myslistwa, zastanawiam sie i niestety ale raczej nie ma żadnych, myśłiwi ci co teraz żyja to szkodnicy, okrótni ludzie którym zabijanie sprawia przyjeność, a że robią coś dobrego dla lasu, ha tylko dla swoich kożysci, inni ludzie tez moga to robic i nie bedą oczekiwac zapłaty w postaci pasztetu z zająca
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

roghallo

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 32
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1580 : 2007-12-19, 23:16 »
staram sie znaleśc jakiś dobry punkt myslistwa, zastanawiam sie i niestety ale raczej nie ma żadnych, myśłiwi ci co teraz żyja to szkodnicy, okrótni ludzie którym zabijanie sprawia przyjeność, a że robią coś dobrego dla lasu, ha tylko dla swoich kożysci, inni ludzie tez moga to robic i nie bedą oczekiwac zapłaty w postaci pasztetu z zająca

Nie ma żadnych... Ekolodzy to okrutni ludzie, którzy przykuwają się do drzew i hałasują w telewizji o byle co. Zgodzisz się z tym?
Nie bo wiesz, że jest inaczej ale takie informacje płyną z mediów.
To samo się tyczy myśliwych to Twoje szumne ZABIJANIE jest jednym z elementów jakie myśliwi wykonują i sam fakt uśmiercenia budzi kontrowersje. a co z resztą? tego nie widzisz - nie chcesz widzieć bo to prościej jest. Lepiej troszkę pokrzyczeć na forum niż przyjrzeć się temu z bliska.
Ile pracy wkładane jest w to żeby zwierzyna posilała się w lesie a nie na polach uprawnych, ile wysiłku kosztuje wykopanie wodopojów, wycinanie lizawek. Ile zarwanych nocek z powodu informacji o kłusowniku w lesie. Tego nie widzisz, ba nawet nie znasz, bo nie chcesz znać, bo byś musiała zmienić swoje dumne zdanie.
Lepiej napisać mordercy!
Więcej zwierzyny ginie z powodu wysoko zmechanizowanego rolnictwa i odmian bezerukowych rzepaków i innych zmodyfikowanych roślin, które niegdyś nie były przyswajalne a teraz nagle są, niż od strzałów myśliwych. Nie mówi się już o pociągach, które potrafią zabić całą watache dzików. Te martwe zwierzęta są zdejmowane z planów łowieckich - wierz mi!


Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1580 : 2007-12-19, 23:16 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1581 : 2007-12-19, 23:41 »
Wszystkie pozytywne rzeczy wykonywane przez myśliwych są ok - wszystkie,oprócz zabijania,czerpania z tego przyjemności,chwalenia się tym...
Myśliwym może być tylko człowiek,który lubi zabijać - a o tym,że lubią zabijać świadczą wpisy na ich forach,co drugi zawiera określenia: " kręci mnie to "," rajcuje mnie "...
Wszystkie te pozytywne akcenty są niwelowane przez samych myśliwych,ich chamstwo,stosunek do zwierząt/szkodników,strzelanie do psów na spacerach - a przede wszystkim przez charakter profesji,jaką się zajmują.
Jak pisał kiedyś autor tego wątku - mniej więcej,lasy są teraz hodowlami drzew,zwierzęta są w nim tylko zbędnym dodatkiem - myśliwi są po to,żeby pilnować interesów LP...

Rogallo - być może są tacy myśliwi o których Mówisz,ale to tylko jakieś 10% z całości - większość to mięsiarze,lub bogacze którzy zwalają do lasu na weekend w drogich wozach ze sprzętem za grube tysiące i nawalają,co się da...
Nawet PZŁ przyznał,że do związku  przyjmowanych jest coraz więcej bogaczy,którzy chcą się wyżyć...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1582 : 2007-12-19, 23:54 »
Aleście się rozpisali... :)

to Twoje szumne ZABIJANIE jest jednym z elementów jakie myśliwi wykonują i sam fakt uśmiercenia budzi kontrowersje. a co z resztą? tego nie widzisz - nie chcesz widzieć bo to prościej jest. Lepiej troszkę pokrzyczeć na forum niż przyjrzeć się temu z bliska.
Ile pracy wkładane jest w to żeby zwierzyna posilała się w lesie a nie na polach uprawnych, ile wysiłku kosztuje wykopanie wodopojów, wycinanie lizawek. Ile zarwanych nocek z powodu informacji o kłusowniku w lesie. Tego nie widzisz, ba nawet nie znasz, bo nie chcesz znać, bo byś musiała zmienić swoje dumne zdanie.
Lepiej napisać mordercy!
Chyba nikt z nas nie napisał, że wszystko, co robią myśliwi, jest złe. Razi nas, jako miłośników zwierząt, że można zabijanie ich traktować jako rozrywkę i zabawę. A taki obraz, niestety, wyłania się z postów mysliwych. Nakarmiliśmy, zdjęliśmy wnyki, to teraz czas na krwawą zabawę... :/ To tak, jakbyśmy uznali, że dobro, które czynimy, daje nam prawo do zabijania, bo nas to kręci i dowartościowuje...

Zdaje się, że Lisek mnie ubiegł :)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1583 : 2007-12-20, 00:10 »
Dokładnie - patrzcie,jacy jesteśmy dobrzy - karmimy,zbieramy wnyki,łapiemy kłusowników,więc pozwólcie nam zastrzelić parę sarenek,jelonków,dzików,zajączków,kaczek i innych zwierzątek - przecież,nam się należy.

Wiesz, Rogallo - o ile zabijanie zwierzyny jadalnej myśliwi mogą od biedy usprawiedliwić zdobywaniem pożywienia,o tyle zabijanie drapieżników to zwykłe okrucieństwo i brak poszanowania dla zwierząt - lisa się zabija i zakopuje w ziemi,bo nie ma z niego żadnej korzyści,a że polowanie jest trudne,to myśliwi coraz częściej apelują o metody masowej eliminacji drapieżników: - wnyki,pułapki,trucizny,itp. - wystarczy sobie poczytać w lisach.
Dzisiaj,np.myśliwy próbował mnie przekonać,że 25 milionów polaków domaga się przywrócenia wścieklizny...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1584 : 2007-12-20, 00:38 »
Cytuj
Może,ale i tak jest to głupie,skoro tyle zwierząt ginie na drogach i te właśnie lisy,można by badać pod kątem wścieklizny...
Może i by można - widać są jakieś przeciwwskazania. Trudno spotkać świeżo rozjechanego lisa - może to ma jakieś znaczenie, szczególnie, że te przeznaczone do badania mają być przechowywane w chłodniach.

tu pojawia sie ciekawostka, ktora sprawia, ze zabijanie w celu "badan" jest calkowicie nieuzasadnione. wscieklizna jest bardzo odpornym wirusem, wrazliwym jednak na swiatlo sloneczne (promienie UV) tyle, ze ta wrazliwsc polega na tym, ze promienie potrzebuja okolo tygodnia by zlikwidowac wirusa. , w zwiazku z tym prawda jest taka, ze zwloki nie musza byc swierze by wykryc wsciekizne, wiecej - prawda jest taka, ze do badan jest potrzebny tylko i wylacznie mozg - wiec nawet jesli lis bylby niemalze kompletnie rozjechany, a tylko glowa pozostala w maiare w calosci to nadalby sie do badania. Jesli zas chodz o to, jak dlugo zwierze bylo mrtwe - sprawdzenie tego to doslownie zadna filozofia - wystarczy ze zwloki sa sztywne - a juz wiadomo, ze krocej niz 72h.

Cytuj
Wilk jest potrzebny - ale jest też dużym problemem.

tak ci sie wydaje? Wystarczy odrobine pomyslec - i przestaje byc jakimkolwiek problemem. Zeby odstraszyc wilka od zwierzat gospodarskich wstarczy tak naprawde zwykly, najzwyklejszy elektryczny pastuch, dodac do tego fotokomorki i ze dwa duze psy NIE bedace na lancuchach, majce szeroke obroze i wilk przestaje byc jakimkolwiek problemem. zlikwidowac mysliwych (najlepiej ich wlasna bronia) a wilk wogole nie bedzie sie zapuszczal na tereny okupowane przez ludzi.

jesli chodzi natomiast o owo rzekome dokarmianie - kukurydza, burak itp. itd. to tak naprawde jeden wielki pic na wode - pomijajac juz to, ze dokarmiaja zwierzeta tylko po to byc je potem zabic.  - takie zarcie jest dla jeleniowatych nienaturalne - wrecz szkodliwe. Pomijajac  juz wszelkie niestrawnosci  to same buraki i kukurydza jest proszeniem sie o skret zoladka.


Cytuj
To samo się tyczy myśliwych to Twoje szumne ZABIJANIE jest jednym z elementów jakie myśliwi wykonują i sam fakt uśmiercenia budzi kontrowersje

nie samo zabijanie, ale zabijanie bez jakiejkowliek potrzeby - gdyby  zlikwidowac mysliwych  wszystko unormowaloby sie w ciagu kilku - kilkunastu lat - bo te tzw. "nadmiary zwierzyny" oni sami tworza - zabijajac chorego/starego/slabego jelenia odbieraja wilkowi potencjalny lup itp. itd.

Co do trofeow natomiast - gdyby tak bylo jak piszesz allegro wygladaloby "nieco" inaczej...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1585 : 2007-12-20, 02:44 »
Cytuj
To samo się tyczy myśliwych to Twoje szumne ZABIJANIE jest jednym z elementów jakie myśliwi wykonują i sam fakt uśmiercenia budzi kontrowersje

Rogallo - śmierć jest normalnym i naturalnym zjawiskiem w przyrodzie,która bywa okrutna - nas - jak Napisała Iras mierzi odbieranie życia bez potrzeby,bez wyższej konieczności spowodowanej,np.głodem.
Również myślę,że bez interwencji człowieka/myśliwego przyroda dała by sobie radę - na początku byłby pewnie mały mętlik,ale w ciągu paru lat,sytuacja wróciła by do normy - ktoś tu ładnie napisał na pierwszych stronach wątku,że prędzej my zginiemy bez lasu,niż las bez nas.

roghallo

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 32
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1586 : 2007-12-20, 09:34 »
tak ci sie wydaje? Wystarczy odrobine pomyslec - i przestaje byc jakimkolwiek problemem.

No przestaje jeśli zostanie to zrobione - na razie nie jest.

jesli chodzi natomiast o owo rzekome dokarmianie - kukurydza, burak itp. itd. to tak naprawde jeden wielki pic na wode - pomijajac juz to, ze dokarmiaja zwierzeta tylko po to byc je potem zabic.  - takie zarcie jest dla jeleniowatych nienaturalne - wrecz szkodliwe. Pomijajac  juz wszelkie niestrawnosci  to same buraki i kukurydza jest proszeniem sie o skret zoladka.
Jeleniowate nie jedzą akurat kukurydzy, nie widzę natomiast niczego nienaturalnego w burakach i marchwi, która jest przez nie spożywana. Nie można pisać, że to pic na wodę. Zaraz się dowiem, że wodopoje też są szkodliwe. A dziczki bardzo lubią kukurydze, fajnie potem przeorują połacie ziemi za ziarenkiem. Są też dobrym sposobem na wytępienie chwastów ale to już inna historia.
Idea dokarmiania - nie tylko zimowego jest troszkę inna. Jej celem jest zatrzymanie zwierzyny w lesie. Zaraz się dowiem, że po to, żeby strzelać tam sobie do niej :).
Jasne! Jest to forma ochrony pól uprawnych.
Jeśli chodzi o paśniki? rzadkością jest korzystająca z nich sarna czy jeleń. Zwierzyna bardzo rzadko korzysta z paśników, a pasy zaporowe ulokowane są gdzie indziej.
Pewnie, że zwierzyna mogłaby sama sobie pójść na pole i coś zjeść, ale póki szkody z tego tytułu
pokrywają myśliwi, sytuacja się nie zmieni.

Rozumiem Wasz ból i szanuję Waszą postawę ale nie pozwolę, żeby każda czynność wykonywana przez myśliwego była przez Was tłumaczona rządzą zabicia i krwi.
Dlaczego prowadzi się reintrodukcje zwierzyny drobnej - owocu tej pracy nie dożyją dzisiejsi inicjatorzy akcji.
A pastuch... na lisa średnio działał - właziły do 4 hektarowej zagrody po dwu metrowym ogrodzeniu i dokonywały masowego mordu zagryzając zająca po zającu- ja mu się nie dziwie był jak w raju ale pastuch na niego nie zadziałał.
Oby z wilkiem było inaczej.

nie samo zabijanie, ale zabijanie bez jakiejkowliek potrzeby - gdyby  zlikwidowac mysliwych  wszystko unormowaloby sie w ciagu kilku - kilkunastu lat - bo te tzw. "nadmiary zwierzyny" oni sami tworza - zabijajac chorego/starego/slabego jelenia odbieraja wilkowi potencjalny lup itp. itd.

Co do trofeow natomiast - gdyby tak bylo jak piszesz allegro wygladaloby "nieco" inaczej...

Tego nikt nie wie. Człowiek zawsze towarzyszył selekcji w przyrodzie - zabijał najsłabszego słonia, bizona itp. był drapieżnikiem jak wilk czy pustułka.
Nie ma pewności co by się stało. Na pewno stosunek drapieżników do ofiar jest inny niż kiedyś.
Lis czy wilk jest potrzebny - to higieniści lasu ale w odpowiednich ilościach.

Co do allegro to sprawdzę to, bo się nie przyglądałem trofeom wystawianym na nich

Pozdrawiam
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1587 : 2007-12-20, 14:25 »
Cytuj
Dlaczego prowadzi się reintrodukcje zwierzyny drobnej - owocu tej pracy nie dożyją dzisiejsi inicjatorzy akcji.

A wygląda to tak,że wypuszcza się 200 bażantów,z czego 150 na odstrzał dla myśliwych - podobnie z zającami,wypuszcza się je,żeby uatrakcyjnić łowiska dla myśliwych aby mieli do czego strzelać - to ma być ochrona?.

Cytuj
A pastuch... na lisa średnio działał - właziły do 4 hektarowej zagrody po dwu metrowym ogrodzeniu i dokonywały masowego mordu zagryzając zająca po zającu- ja mu się nie dziwie był jak w raju ale pastuch na niego nie zadziałał.

To jest dość naturalne,podobnie zachowuje się lis w kurniku - instynkt mu podpowiada,żeby zrobić zapasy na ciężkie czasy i jeśli nikt mu nie przeszkodzi,wyniesie zdobycz i zakopie na swoim terenie.
Tutaj,należy zrobić takie zabezpieczenie,aby zwierzęta nie mogły się podkopać - można,coś takiego zrobić,ale trzeba chcieć.

Cytuj
Lis czy wilk jest potrzebny - to higieniści lasu ale w odpowiednich ilościach.

Człowiek też jest potrzebny w odpowiednich ilościach,ale jakoś nic sobie z tego nie robi...
Nie możemy decydować których zwierząt ma być więcej a których mniej - o tym decyduje sama natura.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1587 : 2007-12-20, 14:25 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1588 : 2007-12-20, 15:00 »
Więcej zwierzyny ginie z powodu wysoko zmechanizowanego rolnictwa i odmian bezerukowych rzepaków i innych zmodyfikowanych roślin, które niegdyś nie były przyswajalne a teraz nagle są, niż od strzałów myśliwych. Nie mówi się już o pociągach, które potrafią zabić całą watache dzików. Te martwe zwierzęta są zdejmowane z planów łowieckich - wierz mi!
jak mogą byc odliczane od całości, że jako już zostały zabite jeśli o połówie nawet sie nie wie że coś im sie stało. dopiero przy liczeniu wiadomo ile zwierząt jest, a w trakcie sezonu nie, wiele ludzi nie zgłasza że cos potrąciło czy że coś leży zabite na polu, a właśnie:
czy jak jest np. 100 zajaców, do odstrzelanie X to jest liczone ze to X moglły zjeśc lisy? czy zabija sie je poprostu jakby nie miały wrogów i rozmnazały sie na potege?

jeszcze chciałabym wiedzieć jak sie liczenie zwierząt odbywa skoro tak dobrze znasz myślistwo i przedstawiasz nam fakty, opisz prosze.

Ile pracy wkładane jest w to żeby zwierzyna posilała się w lesie a nie na polach uprawnych
to u mnie coś im nie wychodzi to staranie sie. w lesie nigdy zwierzyny nie widziałam, sarny czy dzika, nawet śladów, za to na polach, gdzie są jakieś małe zagajniki leśne, ale wiekszego pola nie ma, sarny są praktycznie zawsze. nie wime czemu ale jakoś u mnie zwierzeta są na polach a nie w lasach :roll:
tu pojawia sie ciekawostka, ktora sprawia, ze zabijanie w celu "badan" jest calkowicie nieuzasadnione.
znając mysłiwych zabijane są zdrowe piekne lisy które napewno karmia młode, a tak nie powinno być, bo w śród drapieżników napewno nie prowadzi sie naturalnej selekcji, przeciwnie, jak najsilniejsze sztuki są zabijane by osłabić populacje, a na wścielkizne mozna widocznie zbadać potrącona zwierze jak pisze Iras skoro juz muszą badać nawet w okresie ochrony :roll:
Idea dokarmiania - nie tylko zimowego jest troszkę inna. Jej celem jest zatrzymanie zwierzyny w lesie. Zaraz się dowiem, że po to, żeby strzelać tam sobie do niej :).
Jasne! Jest to forma ochrony pól uprawnych.
Jeśli chodzi o paśniki? rzadkością jest korzystająca z nich sarna czy jeleń. Zwierzyna bardzo rzadko korzysta z paśników, a pasy zaporowe ulokowane są gdzie indziej.
Pewnie, że zwierzyna mogłaby sama sobie pójść na pole i coś zjeść, ale póki szkody z tego tytułu
pokrywają myśliwi, sytuacja się nie zmieni.
u mnie zwierzeta są na polach, nie w lesie :roll:
owszem, gdyby była naturalna selekcja, słabszy osobnik, który nie przeżyje zimy ginie, po czym jest zjadany przez lisy, kuny czy inne zwierzeta to w lecie mysliwi nie musieli by do nich strzelać jako ze saren jest za dużo :P
coś mieszasz, z paśników żadko kożystaja sarny, ale jednak myśliwi są taaacy dobrzy ze dokarmiaja biedne zwierzeta...
nie dokońca szkody pokrywają sami myśliwi, po to sa organizowane polowania np. dla turystów czy dla ludzi nie z koła, przyjedzie taki niemiec, zapłaci ileś kasy i wali do czego zechce z tego jest kasa

cały czas jest mowa o wypuszczaniu bażantów które nie są rodzimymi ptakami i nie przyżyja zimy, na które mozńa polowac, na samce, ale czy wypuszczane są kuropatwy czy cietrzsewie, lub inne chronione zwierzeta?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1589 : 2007-12-20, 15:45 »
Renia - wśród drapieżników nie prowadzi się selekcji,jest to tzw. " redukcja populacji ",czyli zabija się żeby było mniej...o ile pamiętam,to na drapieżniki: lisy,norki,jenoty,szopy i inne,nie ma limitów jest tylko sezon ochronny...

Cytuj
przyjedzie taki niemiec, zapłaci ileś kasy i wali do czego zechce z tego jest kasa

Ta kasa jest niby wydawana na zakup zwierząt - po to,żeby do nich strzelać...

Rogallo - dla mnie,kupowanie i wypuszczanie bażantów,kuropatw,czy zajęcy,żeby uatrakcyjnić polowania,to jak...promocja w markecie - żeby przyciągnąć potencjalnych nabywców/w tym wypadku,myśliwych na dany teren.
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.16 sekund z 26 zapytaniami.