Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 890746 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2490 : 2008-08-01, 19:41 »
on się niczym nie przejmuje, jest w 100% wyluzowany ;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2491 : 2008-08-01, 19:43 »
wybacz nie siedzę w tej branży i nie rozróżniam tego.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2492 : 2008-08-01, 19:45 »
100% mężczyzna  ;)

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2492 : 2008-08-01, 19:45 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2493 : 2008-08-01, 19:47 »
Ptica Mysa tylko raz Ciebie obraziła, a ty Lisa gdzieś z 50 razy i byłeś ostrzegany ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2494 : 2008-08-01, 19:49 »
Mam pytanie, jak wyliczacie ile trzeba zabić zajęcy, królików, lisów, saren itd. na dany teren?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2495 : 2008-08-01, 19:52 »
PTICA,może na coś się Przydasz: jakie trzeba spełnić warunki i jakie kroki prawne przedsięwziąć,żeby uzyskać pozwolenie na przetrzymanie dzikiego zwierzęcia? - pytam z ciekawości. ;p

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2496 : 2008-08-01, 19:56 »
myśliwy na nic się przydaje, Lisie pytaj z leśniczówki ;p
chyba że... nagle zachce mu się normalnie dyskutować.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2497 : 2008-08-01, 19:59 »
Sprawdź...
Nie muszę, znam odpowiedź.
na tym polega Wasza obłuda ... walczycie Bóg wie o co ,obrażacie ogół i nie macie odwagi pójść o krok dalej...
Wiemy, o co walczymy, o szacunek i humanitarne traktowanie zwierząt, ktore nie powinny być zabijane dla rozrywki. Mamy prawo źle oceniać ludzi, którzy to robią. Nie musimy znać ich nazwisk, by ich potępić.
To co robicie to przedszkole ....ale dobrze Was tu ćwiczą...co nie mod.
Nie, Ptica. Nikt tu nikogo nie ćwiczy, jesteśmy tu po to, by pobyć wśród podobnych sobie miłosników zwierząt. By sobie pomagać, wspierać się, a nawet wirtualnie zaprzyjaźnić :) No i czasem wspólnie powalczyć z kimś takim, jak Ty... Zakłamanym, obłudnym likwidatorem zwierząt, który przyszedł do nas przyodziany w szatę obrońcy przyrody. Nie widzisz, że już golizną świecisz? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2498 : 2008-08-01, 20:01 »
Nikt nikgo z przymusu na FZ nie trzymał, ani nie zmuszał do rejstracji :D
Każdy tu jest, bo chce ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Lisy
« Odpowiedz #2498 : 2008-08-01, 20:01 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2499 : 2008-08-01, 20:02 »
Cytuj
Nie widzisz, że już golizną świecisz?  :P
o kurde, ale mnie rozbawiłaś :lol:
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2500 : 2008-08-01, 20:04 »
Cytuj
To co pisze lis to też prawda...
Nawet lisa wkurza tu ten burdel w postach siostry :)

Tylko,ze nikt Ci nie każe odpisywać na posty,które Uważasz za off ...
P.S: - Można by przenieść do myśliwych posty od postu PTICY - 18:15 - do tego/lub kolejnego

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Lisy
« Odpowiedź #2501 : 2008-08-01, 20:11 »
To już tu było ppx.
Ale co mi tam podam te linki jeszcze raz.
podstawa to inwentaryzacja i wieloletni plan hodowlany i plany roczne.
http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/app/document/file/6180/ZESTAWIENIE.pdf
Tu masz roczny plan lowiecki .
http://www.lowiecki.lublin.pl/zwiazek/prawo/2005-01b.pdf
na podstawie tych zasad sie to liczy...
http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=120&_RowID=198&_CheckSum=1945208422
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2502 : 2008-08-01, 20:20 »
Tu są posty, przeniesione z lisiego wątku:
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,34251.0.html

Niestet, coś szwankuje i nie mogę połączyć z mysliwskim wątkiem. Na razie więc będzie osobny wątek.
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2503 : 2008-08-01, 20:35 »
Nic z tego lis..nie pomogę Ci wejść w posiadanie żadnego dzikiego zwierzęcia ... To nielegalne i nie etyczne !
Wybij to sobie z bańki !
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2504 : 2008-08-01, 20:43 »
Obrażasz mnie? :D
i mod nie usuwa ....z jednej strony to mnie cieszy... :D
No tak, do Twoich dziwnych zagrywek należy jeszcze dodać straszenie... Wielki Ptica całe FZ zdelegalizuje, a nas do więzienia wtrąci i pozbawi wszelkich dóbr doczesnych ;)
Dziwisz się, że nie każdy jest w stanie spokojnie oglądac Twoje filmy? Na Tobie śmierć zwierzęcia nie robi wrażenia, bo lubisz zabijać, ale tu są ludzie wrażliwi i zdolni do empatii... Skoro z premedytacją prowokujesz, musisz się liczyć z konsekwencjami. Niby dorosły facet, a zachowujesz się jak chłystek.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2504 : 2008-08-01, 20:43 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2505 : 2008-08-01, 20:45 »
Nic z tego lis..nie pomogę Ci wejść w posiadanie żadnego dzikiego zwierzęcia ... To nielegalne i nie etyczne !
Wybij to sobie z bańki !
ale czy przeczytałes takie cos ' z ciekawosci' czy Lis napisał ze chce isc do lasu, złapac lisa, trzymac go siłą w domu, zdobyc pozwolenie i cieszyc sie zwierzakiem? nie napisał z ciekawosci, swoja droga tez jestem ciekawa, bo z tego co wiem to mysliwi moga miec dzikie zwierzeta, a jak ejst z 'cywilami' ? oni nie moga ich trzymac? gosciu od sarny zdobył ostatecznie pozwolenie, troche za późno, ale jednak mu sie to udało, wiec jednak mozna, teraz pytanie, jak?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2506 : 2008-08-01, 20:52 »
miejsce lisa jest w lesie lub na rozkładzie.
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2507 : 2008-08-01, 20:54 »
Nic z tego lis..nie pomogę Ci wejść w posiadanie żadnego dzikiego zwierzęcia ... To nielegalne i nie etyczne !
Wybij to sobie z bańki !

Jesteś ostatnią osobą,Która może mnie uczyć,co jest etyczne,a co nie - dla mnie to co Ty i Twoi koledzy robicie jest nieetyczne,i co?.
Czy ja pisałem,że chcę iść do lasu i wyrwać siłą jakieś dzikie zwierze z jego środowiska? :mysli:

Twojego " rozkładu " nie będę komentował ...

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2508 : 2008-08-01, 20:56 »
Nie...
Zapisane
Darz Bór!!!

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2509 : 2008-08-01, 21:00 »
Ptica co robicie żeby było więcej zajęcy i kuropatw w lesie?
Jak zwalczacie kłusowników?
I czemu nie chcesz nam napisać co trzeba by zrobić żeby można było mieć dzikie zwierzę?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2510 : 2008-08-01, 21:13 »
PTICA już Pisał - zabijają drapieżniki i wypuszczają na wolność kolejne zające i kuropatwy,które nie mają gdzie bytować i koło się zamyka...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2510 : 2008-08-01, 21:13 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2511 : 2008-08-01, 21:15 »
A czemu się zmniejszyła liczebność zajęcy i kuropatw?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2512 : 2008-08-01, 21:19 »
A czemu się zmniejszyła liczebność zajęcy i kuropatw?
zmiany srodowiska, a przede wszsytkim i temu mozna bbyło zapobiec, przez mysliwych i kłusowników

ptica nie rozumiem dlaczego nie chcesz odpowiedziec, to jest zwykłe pytanie, równie dobrze mogło byc zadane w watku o sarny z gazet, gdzie odnosiłoby sie do tego jak temu kolesiowi sie to udało i czemu tak późno, odpowiesz na to pytanie czy mamy szukac innego zródła, skoro nas to ciekawi...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2513 : 2008-08-01, 21:21 »
Jest wiele czynników.
Przede wszystkim zmiany środowiskowe,chemizacja,choroby.zwiększona liczebność lisa i innych drobnych drapieżników rodzimych jak i napływowych oraz w przypadku zająca zła gospodarka łowiecka.
Dotyczy to nadmiernych odstrzałów i odłowów.
Dodatkowo dochodzą skrzydlaci drapieżcy , psy i koty..
W ostatnich 2 latach sytuacja się poprawia .
Zapisane
Darz Bór!!!

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2514 : 2008-08-01, 21:22 »
byłem w innym miejscu ..poważnie

Ptica, człowieku! Nie umiesz modyfikować?
« Ostatnia zmiana: 2008-08-01, 21:30 autor IBDG »
Zapisane
Darz Bór!!!

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2515 : 2008-08-01, 21:24 »
Po co tak dużo się strzelało zajęcy?
A takie dzikie psy i koty jaką zwierzynę najczęściej atakują?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2516 : 2008-08-01, 21:28 »
a którego z czynników mogło sie uniknac? złej gosopodarki łowieckiej, nie zabronisz drapieznikowi polowania bo on ma prawo do zycia, do tego by poloawc

ppx prosta odpowiedz, bo zajac jest dobry do zjedzenia według mysliwych, do teog był uwazany za szkodnika

a psy i koty, koty na gryzonie, lub na małe ptaki, jedynie w okresie wychowywania młódych moze na zajace, ale w to watpie, nie wyobrazam soebie starcia kota z zajacem i ze kot wyszedłby z tego cało, a psy, zalezy jakie, zajace sa szybsze od psów wyscigowych chyba, a co dopiero kundelek? co im sie trafi... co zdoła upolowac, chociaz psy które sa zabijane zazwyczaj nie poluja, a poprostu ganiaja za zwierzyna
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2517 : 2008-08-01, 21:32 »
Nie wiem czemu taką ilość strzelano...pewnie po prostu było dużo i nie przewidzieli konsekwencji .
koty ...
polują przede wszystkim na gryzonie i drobne ptactwo.Nie stanowią większego zagrożenia dla zwierząt dorosłych ,natomiast dla lęgów i gniazd są prawdziwym utrapieniem.
Zdziczałe Psy...
ofiarami są sarny jelenie daniele i dziki + zwierzyna drobna.
najczęściej polują na sarny ponieważ to bardzo łatwa zdobycz,szybko się męczy a podczas ucieczki zatacza koło i wraca w to samo miejsce(mniej więcej)
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2517 : 2008-08-01, 21:32 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2518 : 2008-08-01, 22:02 »
Jest wiele czynników.
Przede wszystkim zmiany środowiskowe,chemizacja,choroby.zwiększona liczebność lisa i innych drobnych drapieżników rodzimych jak i napływowych oraz w przypadku zająca zła gospodarka łowiecka.
Dotyczy to nadmiernych odstrzałów i odłowów.
Dodatkowo dochodzą skrzydlaci drapieżcy , psy i koty..
W ostatnich 2 latach sytuacja się poprawia .

O wiele większe jest zagrożenie środowiskowe,niż ze strony drapieżników - jak Wybijesz drapieżniki,to drobnica i tak nie będzie miała warunków do bytowania - może przez dwa,trzy lata będzie jej więcej,ale potem będzie gorzej ...

Co z tego ze się stan poprawia,skoro i tak to wybijecie,jak będzie ich więcej?.

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2519 : 2008-08-01, 23:14 »
Zoolog
Cytuj
…kocham psy za to, że w przeciwieństwie do ludzi można na nie zawsze liczyć (nawet gdy są śmiertelnie chore) i ich miłość jest w 100 % prawdziwa. Poza tym udomawiając psa i kota wzięliśmy na siebie odpowiedzialność za te zwierzęta i za ich godne życie.
Prawie się zgadzam. Tylko jak wielka jest liczba tych, za które ich właściciele nie biorą odpowiedzialności, a trzymając je, nieświadomie bądź celowo wyrządzają szkodę naszej przyrodzie.

renia3399
Cytuj
eh ile to przypadków gdy mysliwy postrzelił umyślnie bądz nie umyslnie człowieka? nawet wczoraj o jednym słyszałam, bo broń była niezabezpieczona
Trochę pogdybałaś, to proszę Cię podaj ILE tych przypadków było w roku? Odnieś to np. do liczby wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców, którzy świadomie siadają z kierownicą.

Cytuj
wyspecjalizowani? co twoim zdaniem to znaczy?
Wyspecjalizowani tzn. mający jakieś pojęcie o tym co robią. Wyspecjalizowani i wyszkoleni na miarę swoich możliwości i za swoje własne pieniądze. Nie powiedziałem, że nieomylni, bo takich ludzi nigdzie nie ma.

Cytuj
czy jest wazniejszy od człowieka? w tym momecie tak, no chyba ze ktos chce ogladac wilki tylko w tv albo pozostałosci w ZOO, wilk jest wazniejszy bo jest potrzebny w łańcuhu pokarmowym, bo nie tylko zabija zwierzyne (jak mysliwi) ale daje przyrodzie i srodowisku cos wiecej, dodatkowo to piekne i mądre zwierze które ma utrudnione zycie w dzisiejszym swiecie i powinno mu sie pomagac by móc go podziwiac przez jeszcze wiele lat

Piękne i górnolotne słowa, ale nie odpowiedziałaś, ILE Twoim zdaniem tych wilków ma być w Polsce. W realnych warunkach, tak by pogodzić ich istnienie z innymi rodzajami działalności ludzkiej. Żeby sobie spokojnie egzystowały, nie wchodząc za bardzo w paradę ludziom. Bo jak je zupełnie samym sobie zostawimy to nie myśliwi będą dla nich głównym zagrożeniem.

Cytuj
ale w wiekszosci jestesmy za sterylizacja nierasowych psów i zakazem niepotrzebnego rozmnazania, poczytaj wypowiedzi na forum, raczej nitk tu nie ma przydomowej hodowli psów czy kotów które trafiaja na ulice lub do niewiadomo jakich ludzi.

A co wam te wszystkie kundelki zrobiły, że chcecie je sterylizować? Toż to najfajniejsze psy.
I w tym problem, że tu większość osób ma pewne określone podejście do zwierząt i sądzicie chyba, że tak jest w całym społeczeństwie. To skąd się biorą te psy wypuszczane na wakacje w lesie. Albo te które podrosły do wielkości cielaka, a miały być kanapowcem. Przejdź się po wsi i popytaj ludzi, ile mają psów, czym je karmią, ile jest puszczanych luzem nocą.

IBDG
Cytuj
Wiem, ze jest ich o wiele za dużo, niestety... I nie chodzi mi o wpływ na inne gatunki, ale o los ich samych...
Tym się głównie różnimy, że ja mam na myśli głównie los całych populacji, nie pojedynczych osobników.

renia3399
Cytuj
o naprzykład pojechać zapolowac na niedziweidzia, wilka czy rysia za granice, polowania na egzotyczne zwierzeta sa dla mnie nie do przyjecia i w zaden sposób nikt mi nie udowodni ze jadac do afryki zapolowac na antylope, zebre, lwa czy słonia nie robi nic złego, powinno być to całkowicie zabronione!
A dlaczego? Dlatego, że to jest egzotyczne zwierzę? Tylko, że te egzotyczne zwierzęta mogą być dużo liczniejsze niż nasze rodzime a wtedy niewielki odstrzał nie stanowi dla ich populacji zagrożenia. Podawałem przykład Stanów gdzie niedźwiedzi jest więcej niż w Polsce saren. Dlaczego więc na nie nie polować? Bo Koleżanka Renia nie zna stanu faktycznego? Nie, bo nie? Poza tym już Ptica argumentował, że tego typu polowania są ważnym elementem dochodów w niektórych państwach. A że często z tych kilkudziesięciu myśliwych tylko kilku coś strzeli a reszta i tak musi zapłacić kasę.

 
Cytuj
gdyby nie miejscowi którzy zabijalibez kontroli tyle zwierzat nie byłóby tego spadku liczebności
O to nam dokładnie chodzi Reniu. Wszędzie są miejscowi, których rozumowanie jest bardzo proste i prymitywne, tylko na chwilę obecną. Natomiast myśliwym zależy na tym aby obecnie oraz w przyszłości móc polować, więc starają się myśleć perspektywicznie i dbać  zwierzostan. Jak znika kontrola to i znika zwierzyna. Poczytaj sobie o losach zwierząt np. w czasie wojen, kiedy nie było kontroli.

Lis
Cytuj
Wy,myśliwi chyba już nigdy nie zrozumiecie tego,że jedynym szkodnikiem na ziemi,jest nasz gatunek

Eeee, gdzieś wyżej czytałem chyba u Zoologa (sam też pisałem ;), ale to się nie liczy), że podobno w przyrodzie nie ma szkodników, a chyba też jesteśmy wytworem przyrody? To jak to jest?

Cytuj
Ale ja nie pisałem,że lis jak znajdzie zająca to go nie zje - pisałem tylko,że nie będzie go specjalnie szukał - jeśli go upoluje,to tylko przypadkiem.

No to się zgadzamy. Jak go znajdzie - to będzie polował. To teraz odsyłam Kolegę Lisa do poszukania następujących danych: liczebność lisów w Polsce; liczebność cietrzewi w Polsce, następnie proszę sobie przypomnieć jakie powinny być relacje liczebności drapieżników i ofiar w piramidzie liczebności. A na samym końcu możemy sobie podyskutować jakie szanse ma cietrzew NIE ZOSTAĆ ZNALEZIONYM przez lisy.

Cytuj
Wy,myśliwi uważacie lisa za wielkiego szkodnika i mordercę,ale czy wiecie,ze lis/lisica może przynieść do nory żywą ofiarę żeby pokazać swoim młodym jak ona wygląda i aby nauczyć je technik łowieckich?

Masz Kolego Lisie brzydki zwyczaj uogólniania. Co znaczy „wy myśliwi”? Znasz jakichś? Znasz ich poglądy? Czy tylko kilku „krzykaczy” z forum łowieckiego? Proszę nie uogólniać poglądów pewnej grupki na wszystkich. Zwłaszcza na mnie, tym bardziej, że jeszcze nie jestem myśliwym.
Kot też przynosi myszy swoim młodym do „zabawy” i nauki. Nie mów mi, że czyni to dla dobra tej ofiary. Znowu podajesz przykłady wyjątków i przyjmujesz, że to reguły.

Cytuj
Często jako przykład lisiej drapieżności i łapczywości,a także braku umiaru podaje się polowania lisów na kury w kurnikach:chodzi o to,ze lis wymorduje wszystkie kury,ale nie wszystkie zabierze,lub zje... Prawda jest taka,ze gdy lis znajdzie się już w kurniku,jest to dla niego nie naturalne środowisko i nienaturalna sytuacja: nie potrzebuje wielu ofiar,ale odzywa się u niego głos instynktu,który nakazuje mu poczynić zapasy na ciężkie czasy,skoro ofiary same pchają się do łap

Występuje to też u wielu innych drapieżników, tzw. surplus killing. Uzasadniasz nienaturalnym środowiskiem? To po co się pcha w nienaturalne środowisko? W naturalnym środowisku tak samo jest spotykane, popytaj ornitologów co potrafi norka.

Cytuj
Podstawowe pytanie brzmi: czy człowiek/myśliwy robi to lepiej od wilka,czy nie? - jeśli nie,to po co się w ogóle za to bierze?...

Już wyjaśniałem – nie lepiej, nie gorzej. Wilk zabija by mieć korzyść (pokarm). Zwykle ofiarą padają młode lub samice – bo są łatwiejsze do schwytania (selekcja wg płci i wieku), rzadziej silniejsze i mocniejsze byki. Oczywiście ofiarami są też osobniki chore, okaleczone, słabsze. Jednak jak się przydarzy okazja to zabiją dużą ilość zwierząt w tym najsilniejsze osobniki (np. przy głębokim śniegu). I wtedy selekcję diabli biorą.
Myśliwi polują też dla korzyści, wg określonych zasad, stosując się do planu pozyskania i kryteriów selekcji. W pierwszej kolejności do odstrzału przeznacza się osobniki, chore, okaleczone, wyraźnie słabsze. W pozyskaniu określa się liczbę przeznaczonych do odstrzału młodych, samic i samców (selekcja w grupach wiekowo-płciowych). W grupie samców stosuje się kryteria selekcji w oparciu o rozwój poroża (selekcja osobnicza) ponadto prowadzona może być selekcja ze względu na masę (oszczędza się osobniki o większej masie). W grupie samic również są kryteria selekcji, oczywiście inne, podstawowym jest oszczędzanie matek i samic w sile wieku, które z pewnych względów nie mają potomstwa w danym roku. To teoria, która z reguły jest realizowana. Oczywiście zdarzają się pomyłki w ocenie (np. wieku samców) i wtedy myśliwy ponosi konsekwencje tego czynu. Zdarzają się też „pomyłki” celowe mimo, że myśliwi którzy to czynią wiedzą jakie konsekwencje poniosą.
Podsumowując – selekcja prowadzona jest przez wilki i przez myśliwych a w każdym przypadku są od niej odstępstwa.

Cytuj
czym więc są nasze lasy? - wielkimi fermami hodowlanymi?
Co do lasów, w nielicznych przypadkach można je nazwać ekosystemami zbliżonymi do naturalnych (bo pierwotnych już nie ma), w większości można przyjąć, że są to wręcz plantacje drzew – niestety. Na szczęście to się powoli zmienia. Co do ferm – nie – lasy nie są fermami, owszem zmienił się skład zwierzostanu w naszych lasach, ale do ferm im daleko.

Zoolog
Tak czytam to co napisałeś, sytuacji przedstawionej nie znam dokładnie, jednak nasuwają mi się zupełnie odmienne wnioski, ale po kolei – najpierw cytat:
Cytuj
Po roku 1960 w parkach narodowych Afryki doszło do ogromnego zagęszczenia słoni. Zniszczyły całe lasy i zmieniły sawanny w pustynie. Zaistniało niebezpieczeństwo, że zniszczą podstawę swojej egzystencji. […] W stresie, który spowodowało przegęszczenie stada, czas przerwy  przedłuża się maksymalnie do 82 miesięcy czyli ponad trzykrotnie. Słonica ma więc młode tylko co 8, 9 lat.Wynika z tego, że odstrzał redukcyjny ("culling") nie jest konieczny. Prryroda jest w stanie sama sobie poradzić. Tak uważa światowej sławy zoolog i badacz zachowań zwierząt Vitus B. Droscher. Na zakończenie tych rozważań konkluduje on, że nie powinno więc właściwie być w ogóle regulacji liczebności zwierząt prowadzonej przez myśliwych. Stwierdza, że ludzie są najgorszymi "regulatorami" równowagi w naturze.

To teraz jak ja to rozumiem:
Wystąpiło przegęszczenie słoni. Skutkiem przegęszczenia było zniszczenie lasów i zmiana sawann w tereny pustynne. Wystąpiło ograniczenie rozrodczości u słoni.
Do tego momentu się zgadza.
A teraz moje wątpliwości: Nawet jeśli wystąpiło ograniczenie rozrodczości, to u tak długowiecznego gatunku jakim jest słoń sytuacja przegęszczenia musiała występować jeszcze długo (kilkanaście lat?). Przecież starsze od razu nie wymarły, a to one mają największe zapotrzebowanie na pokarm. Ile jeszcze w tym czasie słonie zniszczyły obszarów leśnych?
Na jakiej podstawie p. Droscher sądzi, że myśliwi przeprowadziliby regulację gorzej, skoro możliwa byłaby ona w znacznie krótszym czasie, uratowano by część środowiska z korzyścią dla pozostałej populacji słoni oraz innych zwierząt? Równowaga w naturze owszem jest, ale jeśli jest zaburzona to powrót do niej trwa często wiele lat.
To są tylko moje luźne przypuszczenia – jeśli masz konkretniejsze argumenty to podaj je proszę.

renia3399
Cytuj
lis to drapieznik, co mu sie dziwic ze szuka nowych zródeł pokarmu, powiem wiecej, on ma prawo do tej sarny o wiele wieksze niz mysliwy do jakiegokolwiek zwierzecia

Dlaczego lis ma mieć większe „prawo” do jakiegokolwiek zwierzęcia? Co to za bzdury? Czy on kieruje się jakimkolwiek dobrem tego zwierzęcia? Przecież poluje na ofiary dla zaspokojenia swojej korzyści – i tyle. Jedyna korzyść jaka jest to ta dla populacji – regulacja liczebności i selekcja osobnicza. I to samo robi człowiek – myśliwy, który jest takim samym drapieżnikiem, poluje też dla korzyści, reguluje liczebność i dokonuje selekcji. A w dodatku pomaga tej zwierzynie zakładając poletka łowieckie, dokarmiając ją itp., więc kto ma większe prawo?

Ptica
Cytuj
Moim zdaniem jest za wcześnie. Dajmy mu parę lat.

No ma przecież jeszcze co najmniej 2 lata. A na jakiej podstawie twierdzisz, że warto czekać?
Bo ja myślę sobie tak:
1.   Jeśli wierzyć obecnym szacunkom liczebności – to za rok, najpóźniej dwa, populacja osiągnie stan jaki był najwyższy w ciągu kilkudziesięciu lat.
2.   W tamtym czasie łosie były rozprzestrzenione na całym obszarze Polski, obecnie skupiają się głównie w kilku regionach, to powoduje wyższe zagęszczenia, a to skutkuje wzrostem szkód w drzewostanach.
3.   Jeszcze kilka lat bezczynności może powodować, że znów utrwali się w społeczności leśników i prywatnych właścicieli lasów obraz łosia jako wyłącznie szkodnika lasu, przynoszącego jedynie straty. Dalszą konsekwencja może być wzrost kłusownictwa.

Lis
Cytuj
Ciekawe,jakich specjalistów?

Wystarczy choćby jedno nazwisko – dr Jan Raczyński.

Cytuj
Ta " wasza " gospodarka łowiecka " istnieje dopiero jakieś 80 lat,nie jest więc wieczna i niezastąpiona - także nie wszyscy wierzą w jej zbawienną skuteczność

I znowu powtarzasz to jak mantrę w dodatku kłamiąc – kilka stron wcześniej masz podane informacje przeze mnie i Pticę o przynajmniej kilkusetletniej tradycji tej „naszej” gospodarki.

Cytuj
jakie trzeba spełnić warunki i jakie kroki prawne przedsięwziąć,żeby uzyskać pozwolenie na przetrzymanie dzikiego zwierzęcia?
Co rozumiesz przez przetrzymanie i w jakim celu? Jeśli znalazłeś poturbowane zwierzę wymagające pomocy, szukaj ośrodków zajmujących się ich rehabilitacją. Są takie czasem przy Nadleśnictwach, OHZ-tach, czasem uczelniach itp. Oddaj jak najszybciej, bo nie wolno przetrzymywać dzikich zwierząt.
Chcesz sobie hodować dzikie zwierzę? I gatunki chronione i łowne podlegają Ministrowi Środowiska, ale od nich zgody nie dostaniesz raczej. Bo co napiszesz w uzasadnieniu? Poza tym czeka się długo – biurokracja.

renia3399
Cytuj
bo z tego co wiem to mysliwi moga miec dzikie zwierzeta, a jak ejst z 'cywilami'
Źle wiesz. Nie wolno przetrzymywać ani hodować dzikich zwierząt. Wyjątkiem są bażanty. Na inne gatunki trzeba uzyskać zgodę Ministra Środowiska. Czasem przetrzymuje się nieliczne lisy lub dziki dla celów szkoleniowych, również hodowla jeleniowatych wymaga specjalnej zgody, a gatunki do hodowli pochodzą z innych hodowli.
Myśliwym wolno odławiać żywe zające i kuropatwy dla celów sprzedaży lub przesiedleń.
Prawo jest dziś bardzo restrykcyjne, a z drugiej strony wręcz nieracjonalne. Bo przenosząc np. żabę przez ulicę na której może zostać rozjechana przez samochody łamiesz to prawo, gdyż nie wolno chwytać zwierząt chronionych.

Ppx
Cytuj
Ptica co robicie żeby było więcej zajęcy i kuropatw w lesie?
Miejsce zajęcy i kuropatw jest na polu. Zając sporadycznie przebywa na obrzeżach lasu.


Co do dyskusji o słoniach – takie 2 strony mi się rzuciły w oczy – wychodzi, że to Ptica ma sporo racji.

http://afryka.blox.pl/2006/12/SLONIE-W-AMBOSELI.html
http://www.ekoswiat.com.pl/niezabijaj/pdf/2002-09-07.pdf

Zapisane
Strony: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.148 sekund z 27 zapytaniami.