Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 885165 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1680 : 2008-04-02, 23:23 »
A tu jeszcze cytat z tego samego myśliwego:

Cytuj
Dla nas wszystkich -
argument ekonomiczny bo inne nie trafiły :cry:
-ile kosztuje sarenka??
-około 250 zł w skupie
-ile kosztuje lisek 30zł (dobra skóra)moich nikt nie chce kupić bo po 30-06 są w opłakanym stanie
sam widzisz że lis SZKODNIKIEM JEST

Trochę nie łapię jego argumentacji - lis jest szkodnikiem bo za mało kosztuje,czy przez niego jest mniej saren na których można dobrze zarobić?...:mysli:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1681 : 2008-04-03, 08:30 »
A może jedno i drugie? ;) Zły lis wyjada pożyteczne, bo drogie sarenki, a w dodatku zarobić na nim trudno... Niedobre zwierzę... :roll: Tylko wyżyć się na nim można, udając obrońcę przyrody...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1682 : 2008-04-03, 16:39 »
Hmmm...ten myśliwy odpisał mi tak:

Cytuj
Podaję to jako jeden z argumentów który jak zwykle źle zinterpretowałeś.
Jeśli sarenka kosztuje 250zł ,a lisy dziesiątkują te sarenki(250zł) to SKARB PAŃSTWA traci.
Ty też.WSZYSCY TRACĄ bo Zwierzyna w stanie...........
Dotarło?(wątpię)

A co do myśliwych,to ten tekst mnie rozbawił:

Cytuj
Myślę że ci dogłębnie przeszkoleni ludzie o których wspomniał lis, mający się zajmować regulacją stanu zwierzyny, oraz ochroną środowiska, już są.
Co więcej robią to bez państwowych posadek, dokładając z własnego portfela.
Prawdziwi wolontariusze, oddani temu co robią.
Mówią na nich MYŚLIWI...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1682 : 2008-04-03, 16:39 »

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1683 : 2008-04-03, 17:37 »
buahahahaha!!! To jest tak żałosne że aż śmieszne! Krew mnie zalewa jak czytam tego rodzaju teksty. Ludzie którzy uważają się za speców a wiedzą mniej niż przeciętny śledź (oczywiście nie obrażając tych ryb)
 Co do pierwszego i drugiego tekstu mam podobne opinie. Myślę że każdy je ma więc nie będę się wypowiadać na ten temat bo już mnie nerwy ponoszą ( :bigcry: :motz: :sciana: :bije: :killl: :grr: :boks: :killer:)
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1684 : 2008-04-03, 19:28 »
buahahahaha!!! To jest tak żałosne że aż śmieszne!
no dokładnie, oni próbuja podawać argumenty ale cos im nie wychodzi, niekiedy jest to smieszne, ale gdy przychodzi mysl ze taki kretyn biega po lesie z bronia i uwaza ze robi cos dobrego to krew zalewa :grr:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1685 : 2008-04-03, 20:12 »
Lisku, przecież ten człowiek bredzi... Po co z nim gadasz? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1686 : 2008-04-03, 20:29 »
Lisku, przecież ten człowiek bredzi... Po co z nim gadasz? :P

Gadam z nimi jako jedyny - reszta przeciwników łowiectwa sie wystraszyła i nawiała...:lol:
Ja szczerze wątpię w myśliwską wiedzę gdyż obecnie myśliwym może zostać każdy: lekarz,policjant,żołnierz,prawnik - nie musi mieć on wiedzy przyrodniczej.
Mam jeszcze pytanie do Zoologa :  w kilku źródłach pisze,że lisy mogą żyć w grupach rodzinnych: samiec i samica alfa,ich młode+lisice z poprzedniego miotu które nie biorą udziału w rozrodzie a pomagają rodzicom wychować kolejny miot - czy jest to gdzieś zaobserwowane? - myśliwi twierdzą,że skoro oni tego zjawiska nie widzieli na własne oczy,to jest to bzdura...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1687 : 2008-04-03, 22:42 »
Mam jeszcze pytanie do Zoologa :  w kilku źródłach pisze,że lisy mogą żyć w grupach rodzinnych: samiec i samica alfa,ich młode+lisice z poprzedniego miotu które nie biorą udziału w rozrodzie a pomagają rodzicom wychować kolejny miot - czy jest to gdzieś zaobserwowane? - myśliwi twierdzą,że skoro oni tego zjawiska nie widzieli na własne oczy,to jest to bzdura...
tez mi argumnet, oni nie widzieli to bzruda -.-'

Lisku, przecież ten człowiek bredzi... Po co z nim gadasz? :P
bredzi to małó powiedzine, na jakis psychotropach ejst i ma omamy :lol:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1688 : 2008-04-04, 22:50 »
czasami mam wrażenie że ludzi nawet mniej. w końcu to oni są temu wszystkiemu winni. wystarczy się rozejrzeć po najbliższym otoczeniu, popatrzeć w telewizor, i wszystko jest jasne. człowiek jest jedynym stworzeniem zdolnym do takich rzeczy i tego niestety nie da sie zmienić.  ;( co oczywiście nie oznacza że są ludzie zdolni czynic dobro, pomagać... oby bylo ich jak najwięcej...
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1688 : 2008-04-04, 22:50 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1689 : 2008-04-05, 10:57 »
Oczywiście, że to zjawisko, było wielokrotnie obserwowane. Jest tak oczywiste jak to, że słoń afrykański jest ssakiem. Należy ono do kanonów wiedzy etologicznej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1690 : 2008-04-05, 13:22 »
Oczywiście, że to zjawisko, było wielokrotnie obserwowane. Jest tak oczywiste jak to, że słoń afrykański jest ssakiem. Należy ono do kanonów wiedzy etologicznej.
ta tylko przetłumacz to mysliwym, którzy wierza w swoje racje i nie słuchaja innych, jesli oni policzyli to wilków jest tyle a tyle a jesli czegos nie widzeli to tego nie ma :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1691 : 2008-04-06, 09:36 »
Wystarczy, że będą mieć oczy i uszy szeroko otwarte, a mogą to sami zaobserwować. Trzeba tylko chcieć, a z tym zapewne dużo gorzej. Poza tym istnieją na pewno zdjęcia, filmy przyrodnicze o tym temacie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1692 : 2008-04-06, 12:07 »
..dzisiaj w furtce miałam gazetę z Kauflanda i pisało tam tak:
Cytuj
Jenoty i szopy pracze są w Polsce gatunkami obcymi, które nie pojawił sie w sposób naturalny. Zwierzęta takie prawie zawsze stanowią zagrożenie dla rodzimej fauny, która nie potrafi się przed nimi skutecznie bronic. Na niebezpieczeństwo najbardziej narażone są ptaki wodne w okresie lęgowym. Kilka jenotów czy szopów potrafi spustoszyć całą kolonie, doprowadzając po pewnym czasie do wyparcia niektórych gatunków z terenów,na których wcześniej występowały. Szczególnie niebezpieczne dla ptaków są szopy, które dobrze się czują w każdym środowisku, nie mają naturalnych wrogów i bardzo szybko się rozmnażają. W Europie najwięcej problemów z szopami mają Niemcy. Każdego roku odstrzeliwuje sie tam kilkanaście tysięcy tych zwierząt, które stały się prawdziwą plagą i postrachem innych gatunków.
wcześniej były krótkie opisy obydwu zwierząt ale nie chciało mi sie już pisać  :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1693 : 2008-04-06, 12:17 »
Wystarczy, że będą mieć oczy i uszy szeroko otwarte, a mogą to sami zaobserwować. Trzeba tylko chcieć, a z tym zapewne dużo gorzej. Poza tym istnieją na pewno zdjęcia, filmy przyrodnicze o tym temacie.
Cóż zrobić... świata nie zmienimy. A już na pewno nie myśliwych którzy po tylu protestach ekologów i przeciwników polowań jeszcze bardziej będą stawiać na swoim... Jak na złość... :|
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1694 : 2008-04-06, 18:20 »
Wystarczy, że będą mieć oczy i uszy szeroko otwarte, a mogą to sami zaobserwować. Trzeba tylko chcieć, a z tym zapewne dużo gorzej. Poza tym istnieją na pewno zdjęcia, filmy przyrodnicze o tym temacie.

Oni twierdzą że skoro przez lata polowań z norowcami nie zaobserwowali takiego zjawiska,to znaczy że ono nie istnieje...
Ktoś pisał,że " inaczej się obserwuje zwierzęta gdy chce się je poznać,a inaczej gdy chce się je zabić " i myślę,że to jest prawda...
Jeśli chodzi o jenoty i szopy to pewnie się narażę,ale uważam że nie ma czegoś takiego jak " obcy " gatunek - skoro te zwierzęta już sie do nas dostały to tez maja prawo tu żyć.
Poza tym wpływ szopa i jenota na rodzime gatunki nie jest do końca znany ( tak samo jak liczebność tych ssaków w Polsce ) - większy problem może nastąpić dopiero gdy nasi myśliwi zaczną tępić rodzime drapieżniki,np.lisy co może dać szansę jenotowi na większą ekspansję.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1694 : 2008-04-06, 18:20 »

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1695 : 2008-04-06, 18:58 »
Ktoś pisał,że " inaczej się obserwuje zwierzęta gdy chce się je poznać,a inaczej gdy chce się je zabić "
Całkowita prawda. A co do obcych gatunków- faktycznie mogą naruszać ekosystem, ale to nie znaczy że trzeba je od razu wybić, sprzątnąć i usunąć. np. taki żubr: też nie jest "naszym" naturalnym mieszkańcem a wszyscy go chronią przed wyginięciem na tym terenie (oczywiście jak najbardziej popieram) Wszystko zależy od inteligencji myśliwych, a na nią raczej nie można liczyć...  :(
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1696 : 2008-04-06, 19:28 »
Wszystko zależy od inteligencji myśliwych, a na nią raczej nie można liczyć...  :(
równiez od ingerencji w srodowisko, bo nie mozna nad wszystkim panowac, trzeba tez dac szanse przyrodzie, w czarnobylu, gdzie teoretycznie nic nie ma prawa zyc po wybuchu, zwierzeta jakos zyja, widziałam jakis program, sa napromieniowane ale zyja tam...

Ktoś pisał,że " inaczej się obserwuje zwierzęta gdy chce się je poznać,a inaczej gdy chce się je zabić " i myślę,że to jest prawda...
skoro oni chca tylko zabic, a nie wydaje mis ie zeby ich celem byłó poznanie zwierzat, to nie zobacza tego co ktos kto próbuje zrozumiec zachowanie i chce to np. opisac
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1697 : 2008-04-06, 20:11 »
Cytuj
Wszystko zależy od inteligencji myśliwych, a na nią raczej nie można liczyć...

Także od przyrodników - uważam że nie wolno nawoływać do nienawiści do niektórych gatunków zwierząt a sam się spotkałem z apelem administratora forum o tematyce przyrodniczej który namawiał do rzucania czym popadnie w każdą napotkaną norkę Amerykańską...
Przyrodnik powinien obserwować i szanować każde zwierzę,a nie namawiać do ich tępienia...

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1698 : 2008-04-06, 20:20 »
Ja osobiście jestem za eliminiacją obcych gatunków,które zagrażają naszym rodzimym,oczywiście jakoś humanitarnie. :roll:
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1699 : 2008-04-06, 20:50 »
Ja osobiście jestem za eliminiacją obcych gatunków,które zagrażają naszym rodzimym,oczywiście jakoś humanitarnie. :roll:

Jedyną dozwoloną w Polsce metodą " eliminacji " jest odstrzał - jest jeszcze grupa myśliwych którzy chcieliby wprowadzić u nas łapanie drapieżników w żywołapki i strzelanie do nich z bliska z broni krótkiej...albo odstrzał niedolisków przy norze...
Gdyby eliminować wszystkie obce gatunki,to nie było by u nas wielu drzew,roślin,zwierząt.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1700 : 2008-04-06, 20:55 »
Nie mówie że wszystkie,tylko te które są zagrożeniem,ja wole oglądać kiedyś w przyszłości np. naszą norke,nie amerykańską.Ona ma swoje miejsce w Ameryce i tam może sobie spokojnie zyć. :D Heh brzmi to prawie jak ''Polska dla Polaków''. ;) Oczywiscie daleka jestem od takich poglądów. ;d
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1700 : 2008-04-06, 20:55 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1701 : 2008-04-06, 21:07 »
Tylko,że norki Europejskiej ponoć nie ma w Polsce od pierwszej połowy dwudziestego wieku - może są jakieś pojedyncze osobniki.
Poza tym nawet gdybyśmy wytłukli wszystkie norki,szopy,jenoty to przyszły by one do nas z zagranicy,np.z Niemiec - zwierzaki nie znają granic a świat staje się coraz bardziej globalny.
Dzielenie gatunków na nasze i obce mnie osobiście kojarzy się z nazistowskimi Niemcami - tam też chciano wyplemić wszystko to,co zakłócało porządek i nie pasowało do reszty...
To też jest z mojej strony,takie umowne porównanie. :D

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1702 : 2008-04-06, 22:31 »
Ja osobiście jestem za eliminiacją obcych gatunków,które zagrażają naszym rodzimym,oczywiście jakoś humanitarnie. :roll:
nie wiem czy mysliwi znaja tekie słowo, jesli juz ktos miałby to robic to ktos przeszkolony komu nie sprawia przyjemnosci zabijanie, a moze zamiast zabijac to odławiac, tylko nie wiem co potem... bo watpie czy kraje gdzie zwierze jest rodzimym gatunkiem przyjmie np. szopy z otwartymi ramionami bo tam zapewne tez jest ich duzo, zwierzeta które przybyły zagrazaja rodzimej faunie, ale maja prawo do zycia, na tym terenie lub na innym, to nie ich wina ze nie sa rodzimymi gatunkami a skoro juz sa, niech równiez mają jakies prawa, a nie
Cytuj
rzucania czym popadnie w każdą napotkaną norkę Amerykańską
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1703 : 2008-04-07, 19:12 »
dokładnie... w końcu to wina człowieka a nie ich że się tu znalazły. gdyby ludzie myśleli co będzie następstwem sprowadzania obcych zwierząt do Europy, to nie trzebaby było w nie "rzucać czym popadnie" jak to wcześniej było już wspomniane.
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1704 : 2008-04-08, 15:50 »
Całkowita prawda. A co do obcych gatunków- faktycznie mogą naruszać ekosystem, ale to nie znaczy że trzeba je od razu wybić, sprzątnąć i usunąć. np. taki żubr: też nie jest "naszym" naturalnym mieszkańcem a wszyscy go chronią przed wyginięciem na tym terenie (oczywiście jak najbardziej popieram) Wszystko zależy od inteligencji myśliwych, a na nią raczej nie można liczyć...  :(
Żubr jest jak najbardziej naszym rodzimym gatunkiem. Jeżeli natomiast chodzi o gatunki sztucznie wprowadzone to wszędzie one są wielkim zagrożeniem dla miejscowej fauny i flory. Są to najczęściej gatunki bardzo ekspansywne, które wypierają miejscowe gatunki. Spójrzcie co dzieje się w Australii i Nowej Zelandii. Unikalna fauna tych wysp umiera i przegrywa z kolonizatorami.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1705 : 2008-04-08, 16:31 »
Ale Zoologu - gatunki takie,jak szop,jenot nie są aż tak bardzo liczne w Polsce ( właściwie to nie ma danych na temat ich liczebności ) i myślę,że i tak by do nas przywędrowały z innych,sąsiednich krajów.
Co do norki,to ja czytałem ( jak już wcześniej pisałem ),że Europejska nie była notowana od połowy XX wieku - tutaj,moje wiadomości mogą być niedostateczne,więc przepraszam,jeśli są błędy... :oops:
Ja uważam,że jeśli zwierzęta już dostały się do naszego kraju to maja tu prawo żyć.
Jeśli chodzi o Australię,to fakt że są tam,np.lisy jest winą tylko i wyłącznie człowieka,który sprowadził tam te zwierzęta,żeby móc na nie polować... :roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1706 : 2008-04-08, 16:44 »
Są to najczęściej gatunki bardzo ekspansywne, które wypierają miejscowe gatunki.
czy obecnosc lisa w jakims miejscu moze ograniczyc liczebnosc np. szopa?

Jeśli chodzi o Australię,to fakt że są tam,np.lisy jest winą tylko i wyłącznie człowieka,który sprowadził tam te zwierzęta,żeby móc na nie polować... :roll:
tu nie ejstem pewna jak było, ja jakos słyszałam że sprowadzono zajace/króliki by na nie polowac, potem dopiero lisy które albo miały zlikwidowac zajace albo tak jak piszesz, by na nie polować :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1707 : 2008-04-08, 16:45 »
Cytuj
Jeśli chodzi o Australię,to fakt że są tam,np.lisy jest winą tylko i wyłącznie człowieka,który sprowadził tam te zwierzęta,żeby móc na nie polować... :roll:
podobnie jest z szopami, są one u nas tylko dlatego że ludzie chcieli hodować je by pozyskiwać z nich futro..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1707 : 2008-04-08, 16:45 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1708 : 2008-04-08, 16:52 »

 potem dopiero lisy które albo miały zlikwidowac zajace albo tak jak piszesz, by na nie polować :roll:

Nie,lisy sprowadzili Brytyjscy osadnicy,żeby móc na niego polować z psami...
Obecnie w Australii lisy się tępi wszystkimi sposobami: truje się,gazuje,wykopuje z nor...

Cytuj
zy obecnosc lisa w jakims miejscu moze ograniczyc liczebnosc np. szopa?

Hmmm...obecność lisa ma chyba większy wpływ na jenota,niż na szopa - szop jest bardziej ekspresywny,może się wspinać na drzewa,a jenot żywi się podobnym pokarmem,co lis.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1709 : 2008-04-10, 14:07 »
czyli walki zwierząt, tak jak walki psów, ma byc to zgodne z prawem? mam nadzieje że ustawa nie wejdzie w zycie
Cytuj
Psy norujące w Czechach oficjalnie szkolone są w norach, w których lisy zamykane są w klatce. Myśliwi twierdzą, że szkolone w ten sposób psy w warunkach polowania narażone są na ataki lisa czy borsuka – są przecież przyzwyczajone do lisa siedzącego w klatce.
w czasie konkursu tez moga być pogryzione
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 28 zapytaniami.