Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 885178 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1710 : 2008-04-10, 15:13 »
Ale Zoologu - gatunki takie,jak szop,jenot nie są aż tak bardzo liczne w Polsce ( właściwie to nie ma danych na temat ich liczebności ) i myślę,że i tak by do nas przywędrowały z innych,sąsiednich krajów.
Co do norki,to ja czytałem ( jak już wcześniej pisałem ),że Europejska nie była notowana od połowy XX wieku - tutaj,moje wiadomości mogą być niedostateczne,więc przepraszam,jeśli są błędy... :oops:
Ja uważam,że jeśli zwierzęta już dostały się do naszego kraju to maja tu prawo żyć.
Jeśli chodzi o Australię,to fakt że są tam,np.lisy jest winą tylko i wyłącznie człowieka,który sprowadził tam te zwierzęta,żeby móc na nie polować... :roll:
Gatunki sztucznie wprowadzone( obojętnie jaką drogą) do rodzimych ekosystemów bardzo zaburzają ich strukturę. Jest to faktem niezaprzeczalnym. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1711 : 2008-04-10, 15:41 »
W takim razie należało by wytępić wiele gatunków zwierząt,roślin,np.tak popularne w Polsce ziemniaki...:P
Ja mam szacunek dla każdego życia - nieważne czy jest to gatunek rodzimy czy też obcy - każdy ma prawo żyć.
Czy fakt że jest u nas norka,szop czy jenot daje nam prawo aby rzucać w nie kamieniami? - bo to obce szkodniki,są?...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1712 : 2008-04-10, 17:50 »
Gatunki sztucznie wprowadzone( obojętnie jaką drogą) do rodzimych ekosystemów bardzo zaburzają ich strukturę. Jest to faktem niezaprzeczalnym. 
racja, ale co mozemy robic? kto ma to robic? mysliwi którzy nie maja szacunku dla hm dla zagorozonych gatunków, nie zalezy im na zwierzetach. skoro już są, nie ma sensu ich tępic wszystkimi sposobami bo to jest straszne i nie powinno postepowac sie tak ze zwierzetami
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1712 : 2008-04-10, 17:50 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1713 : 2008-04-11, 16:58 »
Wczoraj wypowiedziałem się na temat lisów na innym forum i oczywiście zostałem objechany przez innych forumowiczów:

Cytuj
Lis. Zaraz się rozpłaczę nad ciężką dolą lisów :diabel:: . Jak czytam takie wypowiedzi "obrońców zwierząt" to mnie krew zalewa. Najprościej jest się wymądrzać i pisać gładkie słówka o "biednych" lisach, jastrzębiach czy porzuconych w lesie pieskach i kotkach. Nikt jakoś nie pisze o tym ile te "biedne" zwierzątka muszą dziennie ZEŻREĆ! innych zwierzątek. Może napiszesz kiedy ostatnio podkarmiałeś lisy czy inne drapieżniki? Może wypowiedzą się na ten temat inni "obrońcy zwierząt"! Jeżeli tak bardzo leży Wam na sercu dobro zwierząt to podkarmiajcie je. Dlaczego ja mam ponosić straty w hodowli, inwestować w woliery, siatki i inne zabezpieczenia przed drapolami, którymi Wy zajmujecie się tylko dla zdobycia poklasku. Powiem nawet, że wykorzystujecie je dla osiągnięcia swoich własnych, egoistycznych celów (robienie zdjęć, filmów które można sprzedać, pobieranie dotacji na działalność organizacyjną itd), a rzeczywistej pomocy im nie udzielacie.

Nie wiem,może jestem zbyt dużym idealistom ale uważam,że każdy kto decyduje się na jakąkolwiek hodowlę MA OBOWIĄZEK zabezpieczyć teren swojej hodowli...

Cytuj
Ja lisa uważam za szkodnika. Człowiek się przyczynil do zwiększenia sie jego populacji przez zrzucanie szczepionek, teraz zrzucane są środki antykocnpepcyjne co ma zachamować ich gwałtowny przyrost. Lis nie jest nawet taki zły, jenot i norka amerykańskA powinny być całkiem wytępione, nie są naszym gatunkiem a bardzo ingerują w nasz ekosystem.

Cytuj
Witaj lis , wiedze że masz napranę dobre zdanie o tych naszych rudych utrapieniach. Mam do ciebie pytanie, bo z twojej wypowiedzi, wynika, że masz ciągotki na pseudo ekologa a raczej, ochroniarza, bo ekolog to osoba światła i znająca się na rzeczy.

Ten myśliwy przynajmniej odróżnił ekologów od obrońców zwierząt.:lol:

Wychodzi więc na to że jak ktoś darzy sympatią nielubiany gatunek zwierzęcia,to lepiej się ze swoim zainteresowaniem jawnie nie prezentować - przekonałem sie o tym przez ostatnie trzy lata,ale jestem głupi i nadal próbuję z tym walczyć... :roll:

Objechali mnie doszczętnie:

Cytuj
Całe szczęście,że jest to forum bo teraz wiem,że lis jest zwierzątkiem ,którego można polubić.Moje preferencje są trochę inne i inne zwierzątka mi się podobają a z racji tego,że hoduję kury i kaczki tzn drób ,który nigdy nie był w zgodzie z drapieżnikami wszelakiego rodzaju lisa traktuję jako intruza i walczę z nim.Poza tym nikt mi jeszcze raz powtarzam nie będzie mówił co mam i jak mam hodować swoje kurki.Ja nic nie muszę ja mogę ,,Chłop na zagrodzie równy wojewodzie,,.Może pan lis popilnowałby i zabezpieczył by liski tak bliskie jemu a odległe mojemu sercu nie zakłócały mi snu..
« Ostatnia zmiana: 2008-04-11, 20:56 autor lis »
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1714 : 2008-04-12, 09:28 »
W takim razie należało by wytępić wiele gatunków zwierząt,roślin,np.tak popularne w Polsce ziemniaki...:P
Ja mam szacunek dla każdego życia - nieważne czy jest to gatunek rodzimy czy też obcy - każdy ma prawo żyć.
Czy fakt że jest u nas norka,szop czy jenot daje nam prawo aby rzucać w nie kamieniami? - bo to obce szkodniki,są?...
Owszem każdy ma prawo żyć, ale w swoim ekosystemie. W przeciwnym razie zabiera bowiem pokarm i miejsca lęgowe rodzimych gatunków. W najgorszym razie przyczynia się do całkowitego ich wymarcia.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1715 : 2008-04-12, 10:30 »
Zoologu - tylko jak wytłumaczyć to zwierzętom,ze one tu nie mają prawa być? - one nie uznają granic i nie wiedzą o tym że im nie wolno żyć w Polsce...
Pamiętajmy też,że zabezpieczeniem przed obcymi drapieżnikami są nasze drapieżniki ( właśnie np. lis ),tylko że one też ludziom przeszkadzają.
Obawiam się,że już niewiele nam brakuje do przyszłości w której będziemy mieli tylko puste,sterylne miasta bez żadnej przyrody,żadnych zwierząt - u mnie,np.masowo wycina się drzewa,gałęzie przez co jest coraz mniej ptaków,ostatnio pokazywali jak na targowisku ochroniarz zabił kotkę z młodymi,bo się właśnie okociła i przeszkadzała kupującym...

A skoro to lisi temat,więc dam jeszcze to - wypowiedź myśliwego:

Cytuj
Jestem przeciwnikiem norowania, szczególnie w okresie rozmnażania się lisa i borsuka. Od października do grudnia to owszem - ale nie w lutym czy w marcu!
I tak się dziwie zielonym, że o to rabanu jeszcze nie czynią. Ale przy takiej promocji naszej pasji myślę, że niedługo się i za nas zabiorą.

Może ktoś wreszcie zainteresuje sie tym problemem ale wątpię...lis jest traktowany jako szkodnik a marcowe norowanie jest dla myśliwych najefektywniejsze bo zabijają lisice już w zaawansowanej ciąży,a tym samym likwidują cały miot - piszą,ze w ten sposób nora zostaje niezamieszkana przez cały rok.

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1716 : 2008-04-12, 12:25 »
ostatnio pokazywali jak na targowisku ochroniarz zabił kotkę z młodymi,bo się właśnie okociła i przeszkadzała kupującym...
wrrrr...! :grr: nie rozumiem jak tak można!
Może ktoś wreszcie zainteresuje sie tym problemem ale wątpię...lis jest traktowany jako szkodnik a marcowe norowanie jest dla myśliwych najefektywniejsze bo zabijają lisice już w zaawansowanej ciąży,a tym samym likwidują cały miot - piszą,ze w ten sposób nora zostaje niezamieszkana przez cały rok.
no to faktycznie powód do radości... :sciana: to żałosne! czy ci ludzie uczuć nie mają?! :bezsilny:
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1717 : 2008-04-13, 09:37 »
Należy te kwestie tłumaczyć ludziom. Edukować i jeszcze raz edukować. Gdybym pracował w kuratorium wprowadziłbym rewolucyjne zmiany w nauczaniu biologii. Skończyłaby się nauka budowy liści i korzeni, cykl Krebsa, mitoza i mejoza. Zamiast tego byłoby o miłości zwierzęcej, popędzie wiążącym, stosunku ludzi do zwierząt, wielkich obrońcach przyrody itd.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1718 : 2008-04-13, 12:35 »
i słusznie!!! bo jak na razie w szkole na biologii uczą samych bzdur, tj. rzeczy które dzieci znają z podwórka, od rodziców itd.
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1718 : 2008-04-13, 12:35 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1719 : 2008-04-13, 12:50 »
Należy te kwestie tłumaczyć ludziom. Edukować i jeszcze raz edukować. Gdybym pracował w kuratorium wprowadziłbym rewolucyjne zmiany w nauczaniu biologii. Skończyłaby się nauka budowy liści i korzeni, cykl Krebsa, mitoza i mejoza. Zamiast tego byłoby o miłości zwierzęcej, popędzie wiążącym, stosunku ludzi do zwierząt, wielkich obrońcach przyrody itd.
ja czekam na biologie na której porozmawiam o różnych gatunkach zwierząt, na geografie gdzie miedzy gospodarką kraju a charakterystyką środowiska bedzie cos o zwierzetach, ale czy takie lekcje beda? o zagrozonych gatunkach, o prawach zwierząt, a nie notatka w zeszycie:
różnice miedzy człowiekiem a zwierzeciem (m.in. "człowiek jest zdolny do kojezenia i zapamietywania faktów"nie wiem dlaczego nauczycielka tyklo do ludzi to podała :/ ) niestety taki ejst program i musimy przerobic ze przy krzepnieciu krwi są potrzebne trabocyty, witamina K i jony wapnia :roll:

Cytuj
Poza tym nikt mi jeszcze raz powtarzam nie będzie mówił co mam i jak mam hodować swoje kurki
nie wiem jak można tak myślec, przeciez to jego obowiazek zabezpieczyc swoje zwierzeta, to tak jakby przymak konie na nieogrodzonym pastwosku i miec pretensje ze uciekły
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1720 : 2008-04-13, 14:13 »
Należy te kwestie tłumaczyć ludziom. Edukować i jeszcze raz edukować. Gdybym pracował w kuratorium wprowadziłbym rewolucyjne zmiany w nauczaniu biologii. Skończyłaby się nauka budowy liści i korzeni, cykl Krebsa, mitoza i mejoza. Zamiast tego byłoby o miłości zwierzęcej, popędzie wiążącym, stosunku ludzi do zwierząt, wielkich obrońcach przyrody itd.

Dokładnie,o ile pamiętam to w szkole nie było zbyt wiele o samych zwierzętach - anatomia,fizjologia po części tak,ale zwyczaje,zachowania,coś o myślistwie ( dobre czy złe ) - nie.
Są różne programy,np. znalazłem coś takiego:  http://www.ptaki.info/edukacja/edukacja.php?id=35
Oczywiście myśliwi są oburzeni taką lekcja i piszą że to skandal żeby bronić " szkodniki " - oni by chcieli uczyć tylko o łowiectwie i tylko o swoim punkcie widzenia.

Cytuj
nie wiem jak można tak myślec, przeciez to jego obowiazek zabezpieczyc swoje zwierzeta, to tak jakby przymak konie na nieogrodzonym pastwosku i miec pretensje ze uciekły

Napisałem im,że zachowują sie tak jak hodowcy owiec,którzy nie zabezpieczają należycie swoich stad i wszystko zwalają na wilki,które chcieli by oglądać tylko w zoo - jeżeli będziemy sie tak dalej zachowywać,to już niedługo prawie nic nam nie pozostanie - same zwierzęta hodowlane.
« Ostatnia zmiana: 2008-04-13, 19:35 autor lis »
Zapisane

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1721 : 2008-04-13, 18:39 »
I to by im najbardziej pasowało! nie traciliby na ogrodzeniach i wolierach dla ptaków, zwierzęta mogłyby biegać samopas gdzie by chciały i cool. Jako ludzie wykształceni (w większości) powinni myśleć o skutkach takiego zachowania!
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1722 : 2008-04-14, 02:13 »
Hmmm...na ptakach się za bardzo nie znam,więc zapytam,może Zoolog będzie Wiedział: - czy czaple i kormorany to " szkodniki "?:

Cytuj
Ano mamy nasze Wdzydze i tam też jest od paru lat problem ze szkodnikami .
Kormoran czarny to nie tylko sprawny łowca ale i niszczyciel lasu...
Od wielu lat objęty ochroną doczekał się wreszcie nic nieznaczącej redukcji a pseudo zieloni
zaczynają już marudzić.
Jezioro Wdzydzkie jest domem wielu szlachetnych ryb łososiowatych i trzeba je chronić
Żyje w nim troć wdzydzka uznana jako podgatunek !Oprócz niej występuje sieja,sielawa i peluga .
Te gatunki prawie wymarły w kraju a u nas jeszcze są.
Trzeba je chronić przed czaplą i kormoranem

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1723 : 2008-04-14, 13:52 »
kormoran jest chyba pod ochroną poza miejscami gdzie sa stawy hodowlane czy jakos tak, szkodnik? bo jest drapieznikiem? jestem ciekawe czy w tych miejscach które opisuje mozna łowic ryby, bo jesli jest tam miejsce dla wedkarzy to dla tych ptaków tym bardziej, zwłaszcza ze one tez sa nieliczne, dla niektórych ludzi liczą sie tylko te zwierzeta które mozna zjesc lub mozna na nich zarobic, wszystko inne jest szkodnikiem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1724 : 2008-04-14, 19:37 »
Kormorany są uważane za szkodniki, ponieważ no zjadają rybki. Ale też .... one mieszkają na drzewach.... i te ich "
kupki" wypalają drzewo. W sensie że ono schnie. A czaple.... nie wiem...
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1724 : 2008-04-14, 19:37 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1725 : 2008-04-17, 15:41 »
Z punktu widzenia przyrody żadne zwierzę nie jest szkodnikiem. Jest to pojęcie czysto ludzkie. Kormoran czarny jeszcze nie tak dawno był bardzo rzadkim gatunkiem lęgowym. Obecnie z wielu przyczyn znacznie zwiększył swoją liczebność. Jednakże głosy mówiące jakie olbrzymie ilości ryb zjada  dziennie są grubą przesadą.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1726 : 2008-04-17, 16:04 »
Ten myśliwy którego zacytowałem w ogóle ma radykalne podejście:  chciałby polować na ptaki drapieżne ( min.krukowate ),czaple i kormorany,chciałby zniesienia okresów ochronnych dla drapieżników i ma zamiar walczyć o zgodę na odstrzał niedolisków - twierdzi że skoro można strzelać do warchlaków to do niedolisków też się powinno strzelać...
Ja jako jedyny wypowiadam się przeciwko polowaniom na myśliwskim forum ale brak mi dostatecznej wiedzy - przykre jest to ze przeciwnicy łowiectwa nie potrafią odpowiednio uargumentować swoich poglądów,nie dysponują bogatą wiedzą - min.dlatego wyzywa sie nas od pseudoekologów lub ekooszołomów...
Myśliwi twierdzą że dysponują bardzo rozległą wiedzą przyrodniczą i ze to oni tak naprawdę chronią przyrodę,a ich przeciwnicy protestują tylko żeby protestować.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1727 : 2008-04-17, 19:59 »
Ten myśliwy którego zacytowałem w ogóle ma radykalne podejście:  chciałby polować na ptaki drapieżne ( min.krukowate ),czaple i kormorany,chciałby zniesienia okresów ochronnych dla drapieżników i ma zamiar walczyć o zgodę na odstrzał niedolisków - twierdzi że skoro można strzelać do warchlaków to do niedolisków też się powinno strzelać...
to moze wogóle wrzystko wystrzelac, od młodego po stare... :/ oni chcialiby do wszystkiego strzelac by jak najmiej zostałó ijak najwiecej miec czasu w roku by zabijac, niektórych nawet to nie rusza ze to sa młode niedoswiadczone zwierzeta które nie powinny byc zabijane, na szczescie nawet mysliwi sa niechcetni by strzelac niedolistki, jedyne pocieszenie :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1728 : 2008-04-18, 20:23 »
na szczescie nawet mysliwi sa niechcetni by strzelac niedolistki, jedyne pocieszenie :)
jak widać jednak nie wszyscy :( ale, jak to się mówi, "lepszy rydz niż nic" :roll:
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1729 : 2008-04-19, 11:03 »
Lisie jeżeli chcesz skorzystać z mojej wiedzy to zawsze jestem chętny i do dyspozycji.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1730 : 2008-04-19, 16:44 »
Dzięki Zoologu - ja,niestety nie dysponuję zbyt wielką wiedzą a to mi wypominają myśliwi - oni są tacy mądrzy,wykształceni a ja nie,więc nie mam prawa głosu - zwyczajne przekonanie że coś jest złe lub dobre,nie wystarczy...

Cytuj
Miło sobie gaworzymy....
A zapomnieliśmy o jednym : ten najpiękniejszy ze światów tak został urządzony jak jest, bez względu na to, kto tę robotę odwalił.
Różne wersje na ten temat krążą, więc nie będę powtarzał aby bardziej nie zapętlić; wspomnę tylko o Panu B., niejakim Darwinie, o innych sławnych "teoretykach" także...
Od samego początku niestety - dominującym gatunkiem był człowiek. Nawet Biblia mówi o podporządkowaniu sobie wszystkiego przez człowieka.
Więc dalej idąc tym tropem - człowiek ewoluując wymyślał różne takie: koło, papier, proch, alkohol, narkotyki, samochody, itd, itd....
Niby dla ułatwienia sobie życia, lub coś koło tego.
I w zdecydowanej większości tak sie stało!
Ale wszędzie zdarzają się wyjątki - proch używany jest między innymi także do zabijania ludzi, alkohol i narkotyki szkodzą zdrowiu, samochody są przyczynami wielu tragedii na drogach. Ale tych wyjątków jest zdecydowana mniejszość. Dyskusyjnymi mogą być ( nie wszystkie) narkotyki, ale alkohol i samochód w ręku kogoś rozsądnego, kogoś kto umie z tych dobrodziejstw korzystać, nie krzywdząc siebie i innych - jak najbardziej są pożytecznymi wynalazkami.
Wracając do tematu o którym piszemy - "per analogiam" wszystko to samo jak w każdej innej dziedzinie życia.
Są "plusy" i 'minusy". Zależy kto się do tego bierze!!!
Tytuł wątku brzmi: "Myśliwy to bezduszna bestia?"

A jeśli zamiast słowa "myśliwy" podstawimy : hodowca zwierząt futerkowych, pracownik ubojni, czy parę innych zawodów - czy oni także to bezduszne bestie?
Wg niektórych na pewno tak - ( vide wegetarianie).
Więc może zabronić hodowania drobiu, świnek, cieląt, łowienia ryb. itd...
Zobaczymy jak długo pociągniemy na zupie z pokrzyw, samych pyrach bez okrasy czy "gziku", itd...
Ja nie mam zamiaru w ten sposób eksperymentować, nadal chcę prowadzić taki tryb życia na jaki mam chęć, nie czynić nikomu i niczemu czegoś co jest prawem zabronione.
Myśliwych dalej będę traktował jak normalnych ludzi, czasem nawet z większym uznaniem za ich pracę na rzecz środowiska, w którym przyszło nam żyć.

Cytuj
Drogi lisku, myśliwi w naszym społeczeństwie nie są tolerowani lecz z reguły szanowani.
Tolerowani i to na dodatek nie przez wszystkich są różnej maści pseudoekologiczni krzykacze.
Najlepszym przykładem różnic między tymi grupami są wymogi jakie stawia się z zakresu wiedzy, etyki, praworządności myśliwym(egzaminy, badania psychologiczne, wymóg niekaralności), a tymi które stawia się zielonym pseudoekologom(żadne).
W efekcie każdy idiota, niekompetentny zmanipulowany przez media kretyn, byle wyszczekany lub z dostępem do internetu może zostać zielonym pseudoekologiem, ekologicznym propagatorem czy jak jeszcze się tam zwią te matoły(np miłosnikiem zwierzątek) natomiast prawie żadnemu z nich nie udało by się zostać myśliwym.
Wiem to śledząc z zaciekawieniem poziom ich niewiedzy i ignorancji jaką reprezentują na różnych forach.
Zwróć uwagę to jest forum leśników, ludzi z wykształceniem kierunkowym, każdy z nas oprócz hodowli lasu spędził sporo czasu na wykładach z zoologii czy łowiectwa, kazdy z nas ma odpowiednią wiedzę na ten temat.
Oczywiście nie każdy poluje z takich czy innych względów.
Ale nikt nie ma wątpliwości że łowiectwo w takiej czy innej formie po pierwsze jest konieczne, po drugie służy ochronie przyrody.
Jedynymi którzy w ogromie swej niewiedzy i ignorancji mają co do tego wątpliwości są ludzie bez kierunkowego wykształcenia przyrodniczego.
Bo nie mają pojęcia o czym mówią.
Weź to sobie do serca i może łyknij trochę wiedzy, przeczytaj parę książek o biologii potem przejdź na książki od zoologii na koniec parę tytułów ekologicznych.
Gdy przyswoisz tą wiedzę weź sobie do ręki jakiś podręcznik łowiectwa, i porównaj ze świeżo nabytymi wiadomościami, o wnioskach jakie wyciągniesz możemy sobie tu podyskutować.
Na razie ta dyskusja jest jednak całkowicie jałowa bo jak widzę nie przejawiasz zdolnosci uczenia się czytając to forum. Nie łapiesz najprostszych prawd i zależności.
Czasami zastanawiam się czy nie bierzesz udziału w dyskusji tylko po to by w bardziej lub mniej zawoalowany sposób troszkę myśliwym poubliżać.
Na koniec zwrócę twoją uwagę że 99% zielonych pseudoekologów nie ma wykształcenia przyrodniczego( a ten 1% który zostaje nie ma doświadczenia praktycznego).

A jak wy uważacie,czy człowiek bez wykształcenia leśnego,który nie miał nigdy zajęć z gospodarki łowieckiej nie ma prawa wypowiadać sie na temat myślistwa?...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1730 : 2008-04-19, 16:44 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1731 : 2008-04-19, 22:57 »
A jak wy uważacie,czy człowiek bez wykształcenia leśnego,który nie miał nigdy zajęć z gospodarki łowieckiej nie ma prawa wypowiadać sie na temat myślistwa?...
jak najbardziej ma prawo, moze nie wie tego co jest zdawane na egzaminie na jakiegos tam mysliwego, aleten egzamin zdaje sie raz (czy sie myle?) wszystkie nazwy, zwyczaje, liczby, zapamietuj sie i zdaje, wątpie czy teraz bez zadnego przygotowania ponownie zdaliby testy.

jak dla mnie oburzające jest to ze zwyzywali od kretynów -.-' i ze nie maja szacunku dla innych organizacji
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1732 : 2008-04-20, 09:53 »
Posty, które przytoczyłeś Lisie bardzo mnie oburzyły. Chętnie coś bym tym ludziom odpisał. Jeżeli możesz podaj mi link tego forum. Przeciwny myślistwu jest także Vitus B. Droscher, którego śmiało można nazwać jednym z największych znawców zachowań zwierząt na przestrzeni wielu wieków.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1733 : 2008-04-20, 14:40 »
Nie,nie miałem tego. :P
Tak sobie myślę,że myśliwi nie powinni narzekać na zbyt liczną lisią populacje,bo sami sie do tego przyczynili: to oni wybili duże drapieżniki ( wilki ),w latach 90-tych gdy wilków było jeszcze więcej a już zaczęto szczepienia przeciwko wściekliźnie populacja lisów utrzymywała sie na stałym poziomie - 40-60 tysięcy - jej znaczny wzrost nastąpił dopiero pod koniec lat 90-tych i na początku nowego stulecia,gdy wilków było już b.mało a rysi jeszcze mniej.
To w połączeniu z b.korzystnymi warunkami dla lisów ( brak wścieklizny,duża dostępność pożywienia ) musiało spowodować to ze lisy wyszły z cienia i zajęły dominujące miejsce jako główny średniej wielkości drapieżnik - każdy gatunek skorzystał by z takiej okazji.
Ostatnio słyszałem takie oto zdanie wypowiedziane przez znanego przyrodnika: " obecnie świat należy do oportunistów " i dlatego myślę że z braku dużych drapieżników lis utrzyma swoją pozycję w środowisku mimo prześladowań.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1734 : 2008-04-20, 20:24 »
Cytuj
Szukałem materiałów do mojej pracy licencjackiej "Warunki rozwoju myslistwa i łowiectwa w powiecie zamojskim" i trafiłem przypadkiem na te forum. Szczerze szlag lekko się zdenerwowałem jak zobaczyłem co tu przeczytalem. Jestem mysliwym z dziadka i ojca mieszkam na wsi, nigdy się nie spotkałem z wrogością z tego tytułu a raczej z aprobata i zaakceptowaniem. Więc jesli ktos nie wie nawet co to znaczy myslistwo i łowiectwo nie wie co to znaczy złomowanie kniei albo św. Hubert , nie wie co to znaczy pomagać ludziom gdy dziki wpierniczyły Ci hektar kukurydzy i ich wdzięczność w niesieniu pomocy, a tym bardziej nie wie co to znaczy być selekcjonerem. Jak się czuje myśliwy jak strzeli do bezdomnej łani albo zajączka? a niby jak się ma czuć? tylko myśliwy to wie ;) . Są pewne sprawy których inni nie zrozumieją. Przebywanie w lesie w czasie polowania gdy stajesz się jednością z lasem, naturą. Powracają wspomnienia o grzybobraniu, uwalnianiu zwierząt z sideł kłusowników chyba nigdy nie byłem bardziej dumny z siebie, polowanie z najwierniejszym przyjacielem człowieka czyli psem który nigdy Cie nie opuści, i zawsze pomoże Ci w szukaniu tropu.
Nawet nie wyobrażacie sobie jaki jest klimat wszytkich tych zdarzeń ... a dlaczego??? ... wyjdźcie sobie na przechadzke ale nie po parku narodowym ani po lasach dokoło miast bo tam jest do bani. Bród, wysypiska, szkła, druty umiecie tylko kaleczyć zwierzęta swoimi śmieciami... okaleczone wykrwawione na śmierć. Powód bynajmniej typowy miastowy jadąc samochodem przez las wyrzuca butelke po browarze do lasu, tak się nie godzi. Gospodarka Łowiecka w Polsce ma najsprawniej działającym pragramem w Europie a może nawet na całym świecie. Są określone odłowy, wyliczona zwierzyna do odstrzałów, zasiedlanie i odtwarzanie zwierzyny na terenach najbardziej zagrożonych. A po resztą Polsak i łowiectwo ma najstarszą historię która zapisuje się nie tylko w słupkach odstrzelonej zwierzyny, ale w poematach, literaturze chyba każdy zna Pana Tadeusza Mickiewicza albo obrazy Kossaka. Nie wiem brak mi słów aby dalej rozwinąć wątek. mógłbym pisać cały wieczór... ale powiem na koniec jak ktoś nie wie co to jest myślistwo i łowiectwo to niech trzyma gębę na ... tzn wstrzyma się z osądem. To tak jakbym powiedział o kims kogo nie znam że jest głupi poniewaz tak wygląda.

Wiecie co by się stało gdyby PZŁ został zamknięty ?? ? w mieście mielibyscie przewalone :/
 

Z tego opisu można wywnioskować że myśliwy to taki...hmmm...dobry,uczynny misjonarz,który pomaga biednym rolnikom uporać sie z plagą tych wstrętnych zwierząt...

Cytuj
Merytorycznie..
Jak się czuje myśliwy podczas strzelania przestraszonego zajączka lub pięknej łani???
Jeleni i to pięknych to kilka.. strzeliłem i zawsze jest to wyzwanie łowieckie ale absolutnie żaden wyczyn strzelecki.Wielkie to jak koń i nie ma jak źle strzelić :]
Chyba że...
EMOCJE tak jak się nie uspokoisz to adrenalina łeb rozsadza a ciśnienie i puls widzisz na krzyżu w postaci odchyłek o dobry metr i to całkiem na poważnie.
Trzeba sobie odpuścić odłożyć broń i za kilka chwil spróbować jeszcze raz.
Trudno to opisać ale tak jest..
Potem jest dochodzenie,ostatni kęs i złom,patroszenie i organizowanie transportu...
To jest zajefajne kiedy uda Ci się samemu strzelić i wytargać z leśnych ostępów"bezwładnego kloca" o wadze ponad 100kg a także zorganizować to wszystko.poezja :P
Urok tej całej sytuacji kończy się w skupie kiedy to zaczyna się ta cała bezduszna biurokracja ...
Ale jest wątróbka i okazja do spotkania w gronie przyjaciół;umawiamy się na polowanie i...
miodzio :mg:
Coś w tym całym łowiectwie "mordowaniu jak wy to nazywacie "jest skoro przyciąga coraz większe rzesze adeptów tej sztuki.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1735 : 2008-04-20, 22:25 »
Z tego opisu można wywnioskować że myśliwy to taki...hmmm...dobry,uczynny misjonarz,który pomaga biednym rolnikom uporać sie z plagą tych wstrętnych zwierząt...

ta a jak im szkoda jak to nie im dostanie sie zwierzyna, biedna małą sarna zagryziona przez tego złego lisa, a przeciez za kilka miesiecy to ten dzielny mysliwy mógł ja zastrzelic i jakie sa wtedy niezapomniane wrazenia :grr:

jak mozna polowanie nazywac poezja?! ciegniecie niezywego zwierza przez las powinno byc nieprzyjemne a nie nazywane 'zajefajnym' to tak jakby zabic człowieka i wozic jego zwłoki w aucie zeby wszyscy w miescie to widzieli i podziwiali
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1736 : 2008-04-20, 22:35 »
Hmmm...widać że myśliwi myślą i oceniają trochę wybiurczo: przykrość sprawia im jak drapieżnik upoluje ofiarę,płaczą nad jej losem,ale jak już oni to zrobią to jest ok...
Policjant,np.nie chwali się swoim kolegom,rodzinie czy też innym ludziom w necie: - wczoraj zabiłem przestępce,ale było fajnie,zwiewał ale go dopadłem,a jego głowa wisi u mnie nad kominkiem.

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1737 : 2008-04-20, 22:40 »
strzelanie przestraszonego zajączka to faktycznie świetna zabawa musi być!
Cytuj
Wiecie co by się stało gdyby PZŁ został zamknięty ?? ?

taaa... nie mam większych zmartwień niż to że PZŁ został zamknięty.
Cytuj
w mieście mielibyście przewalone
w mieście? a co ma do tego miasto??? w mieście chyba nie strzelają do zwierząt, co? :galy:
biedni dobroduszni myśliwi!!! :( tak niesłusznie oskarżani! :cry: wstydzilibyście się  ;p
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1737 : 2008-04-20, 22:40 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1738 : 2008-04-20, 22:48 »
Jemu chodziło o to,że zwierzęta masowo ciągnęły by do miast - cóż,teraz też zaglądają do miast: dziki,bobry,lisy i inne dzikie zwierzęta,ale to jest efekt urbanizacji który i tak będzie występował czy myśliwi będą,czy też nie.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1739 : 2008-04-20, 23:30 »
zwierzeta lgna do miasta bo łątwiej im zyc, nie spotykaja sie zazwyczaj z wrogosia ludzi, nie ma zagrozen tak wielu, jest cieplej w miescie, trzeba sie tylko przystosowac i nauczyc sie otwierac kosze na smieci, moze nie jest juz to samo dzikie zwierze ale jesli łatwiej im zyc w miescie, nie spotkaja mysliwego ani nie wpadna we wnyki to jak najbardziej moga zostac posród ludzi, o ile beda chciały a nie zostana do tego zmuszone :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 29 zapytaniami.