Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: kręci się przy wsiadaniu  (Przeczytany 2037 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anieszka

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« : 2004-11-07, 19:40 »
no to chyba ostatni mój temat dzisiejszego dnia (ale sie nazbierało w ciągu tygodnia)

co zrobic gdy koń kręci się przy wsiadaniu, wsiądę ale nie o to chodzi bym wsiadła ale o to żeby stał spokojnie jak ja wsiadam??
Zapisane

Kamelia

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #1 : 2004-11-07, 19:41 »
moze niech ci go ktoś trzyma na początku ?? a potem sie chyba już nauczy :P
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #2 : 2004-11-07, 19:45 »
cierpliwość... konsekwentnie karać za ruch i nagradzać za stanie... zależy od konia... jedne bardzo szybko łapią... a inne, te nerwowe będą się długo kręcić...
jeżeli nie rzuca się do tyłu to możesz prosisz żeby ktoś ci trzymał go, tylko cały czas trzeba pamiętać o nagradzaniu za spokój, głaskaniem, nawet łakocią

pozdro
Zapisane

Forum Zwierzaki

kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedz #2 : 2004-11-07, 19:45 »

Kamelia

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #3 : 2004-11-07, 19:47 »
no najelpiej mówić głaskać mówić głaskać i spokojnie powoli wsiadać
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #4 : 2004-11-07, 20:05 »
kurcze ja tez mam taki problem, ale tylko z jednym koniem, który jeździ dopiero od pół roku. wogule jest malo ujeżdżany i to dlatego.
Zapisane

anieszka

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #5 : 2004-11-07, 20:14 »
to też jest problem tylko z jednym koniem, bo Tara co tylko ja na niej jeźdze (no prawie bo ostatnio częściej ktoś wsiada) to jak zaczełam z nia prace to też się kręciła i wierciła a teraz stoi i nawet nie drgnie a jak to zrobilam to nie wiem. Pamiętam tylko że zawsze do niej mówiłam :D chociaż ja zawsze mówię do koni
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #6 : 2004-11-07, 21:08 »
tak jak mówi milkiwaj, sporo cierpliwości i kara za ruch , nagroda za stanie...w pewnym momencie starczy podniesiony głos i jest to chyba w tym wypadku najlepsza kara choć nie zawsze wystarcza....przede wszystkim nieruchomość zaraz po wdrapaniu się na konia, często dłuższe chwile stania w czasie jazdy, potem jeszcze żeby sprowokować do ruchu możesz się pokiwać na boki, "poskakać" w strzemionach i za każdy ruch do przodu czy tyłu naganna

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #7 : 2004-11-08, 13:50 »
Pamietaj że dla konia to nie jest nic przyjemnego jak ktoś na niego wsiada, caly ciężar idzie na jedno strzemie...Dlatego ja zawsze prosze,żeby mi ktoś przytrzymał z drugiej strony nie wazne na jakim koniu ale najcześciej to te młode się wiercą...
Zapisane

Ritka

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #8 : 2004-11-08, 14:00 »
a mój sie kręcił strasznie jak wsiadałam z jakiegoś podwyższenia. Raz strzeliłam i już przestał :P teraz wsiadam wszędzie i jest ok  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedz #8 : 2004-11-08, 14:00 »

Kamelia

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #9 : 2004-11-08, 16:30 »
mi też zawsze ktoś trzyma drugie strzemię jak wsiadam z ziemi szczególnie że mam popręg z gumą :)
Zapisane

anieszka

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #10 : 2004-11-08, 20:37 »
właśnie zastanawiałam się nad wsiadaniem z drugiej strony ale chyba zostanę przy podsadzaniu :) może z czasem sama wskocze choć nie mówie ona ma 170 w kłębie
Zapisane

Jaśka

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #11 : 2004-11-08, 21:24 »
U nas był taki koń że jak ktoś wsiadał t druga osoba zawsze go trzymała. Jak jedna dziewczyna go trzymała to tak zamachnął się łbem że złamał jej nos  :?  A jak ja trzymałam to miałam pełno siniakow na rękach. Nazywał się Hopek ale i tak każdy mówił Jełopek, albo Hopek Jełopek :) , bo on zresztą cały czas mieszkał z kucami i czuł sie kucem  :P
Zapisane

Zuzika

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #12 : 2004-11-08, 21:30 »
mi sie kiedyś Pufa wiercił tak sie jej śpieszyło ruszyc no ale powoli tak jak dziewczyny mówiły metodą kar i pochwał i już jest supcio :wink:
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #13 : 2004-11-08, 21:39 »
dobre jest wsiadanie ze stołka albo schodków na konie, szczególnie te wyższe... ale do tego konia trzeba spokojnie przyzwyczaić
Zapisane

Zuzika

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #14 : 2004-11-08, 21:43 »
ja jak niemogłam na Pufe wsiąść (mniej wiecej 165 w kłebie) to mi instruktor pomagał :? co zmusiło mnie do szybkiego nauczenia się wsiadania samodzielnie :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedz #14 : 2004-11-08, 21:43 »

Zorba

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #15 : 2004-11-08, 21:45 »
Cytuj

dobre jest wsiadanie ze stołka albo schodków na konie, szczególnie te wyższe... ale do tego konia trzeba spokojnie przyzwyczaić

dokładnie a potem coraz to powoli z metodą kar i pocchwal rozpoczać wsiadanie bez jakis stolków itde.Ja spotykam sie z taką kobyłą ktorą jak sie trzyma jest wszystko ok ale jak chce sie siegnąć jedna reką (bo drugą trzyma się wodze) po strzemie i zobaczyc jak tam z popregiem to ta ucieka doslownie robi kółka grzbietem szyja zostaje na mniejscu a grzbiet  ucieka to troche smiesznie wygąda no ale trzeba konia tego uduczyć...
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #16 : 2004-11-08, 21:49 »
nie ruska... nie chodziło mi o to...
poprostu wsiadanie z podwyższenia, zeby odciążyć konia...

na młodziaki zwykle jest sie podsadzanym... , bo tak najbezpieczniej...
Zapisane

Zorba

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #17 : 2004-11-08, 22:14 »
Cytuj

nie ruska... nie chodziło mi o to...
poprostu wsiadanie z podwyższenia, zeby odciążyć konia...

aha to widocznie źle ciebie zrozumialam...
Na Partynicach jest konik p owyscigach 4 latek ..ktos go trzymac musal na poczatku,w ogole jak byl pierwszy dzien w stajni to dziewczyna ktora go siodlala i trzymala przed wyjsciem do stajni to krzyczala na niego,jak go siodlalam niedawno to konik byl spokojny zero reakcji nawet przy popregu był grzeczny,glaskalam go mowilam spokojnie,wedzidlo przyjął i naprawdę byl grzeczny:) Wczesniej przy wsiadaniu sie wiercil i ktos go musial trzymac ale z tego co wiem to teraz jest juz grzeczny i nikt go trzymac nie musi ...
a ja to mam cos takiego ze chociaz popreg jest dopiety to jak wsidam to siodlo sie przegina i ja wtedy lapie cykora ze zaraz sie calkowicie przekrzywi ale naszczeście zwykel tak sie nie dzieje bo kno w takim tepie nie zdązy spuscić troche..:)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #18 : 2004-11-09, 06:28 »
no i oszczędza się siodło wsiadając z podwyższenia

Jaśka

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #19 : 2004-11-09, 13:27 »
No ale czy to nie jest niebezpieczne?? No bo jak już jedną nogę masz ,,za siodłem'' a drugą stoisz na schodkach, a kon sie sploszi i za galopuje to możesz od razu spaść. A jak wsiadasz ze strzemion to się łatwiej utrzymać, przynajmniej mi sie tak wydaje...
Ja jak byłam mała to wsiadałam na kucyka po schodkach  :lol:
Zapisane

Kamelia

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #20 : 2004-11-09, 14:35 »
no puślisko się nie wyciąga :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedz #20 : 2004-11-09, 14:35 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #21 : 2004-11-09, 17:23 »
puślisko jak puślisko bardziej żal mi terlicy  ;)
jaśka jakbyś nie wsiadała jedna noga jest w strzemieniu a ręce na siodle czy grzywie - tyle że łatwiej wsiąść ze schodka czy pieńka i lepiej dla konia i dla siodła a i na nasze kolana

Jaśka

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #22 : 2004-11-09, 17:36 »
A no rzeczywiście juz sobie wyobrazilam ja takie wsiadanie wyglada :)  ja nigdy tak nie wsiadalam to nie wiedzialam  :oops:
Zapisane

Zuzika

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #23 : 2004-11-09, 21:28 »
instruktorka kiedys tak wsiadała :lol: ech te stare dobre czasy... :( ja tam staram sie zawsze jak najszybciej wybić od ziemi i naprawde żadko kiedy siodło mi sie przesunie a z tymi puśliskami to nieźle jest u nas jedno jest tak rozściągnięte że z 5 cm. a moze nawet wiecej dłuższe od tego drugiego :P trzeba na inne dziurki zapinać :lol:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #24 : 2004-11-19, 21:19 »
przed wejściem na konika połaź z nim troszkę po podoku powinno pomóc
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #25 : 2004-11-19, 22:20 »
ja zmieniam pusliska stronami co pewien czas ;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #26 : 2004-11-19, 22:21 »
to też jest dobry sposób :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #27 : 2004-11-20, 09:59 »
milk ja też bo bez tego to całkiem masakra

Forum Zwierzaki

kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedz #27 : 2004-11-20, 09:59 »

Ritka

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #28 : 2004-11-20, 10:04 »
też zmieniam puśliska. poza tym wsiadam z pieńka ;) no i prosze kogoś żeby trzymał strzemie z drugiej strony, żeby coś ta koniowi z kręgosłupem nie robić.... nei wiem dokładnie co, ale mówili że nie można wsiadać z ziemi ...;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
kręci się przy wsiadaniu
« Odpowiedź #29 : 2004-11-20, 14:45 »
mnie zawsze ktoś trzyma z drugiej strony bo mam popręg z gumami i się przekrzywia czasami a po za tym lepiej dla konia :)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 28 zapytaniami.