Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Fotelowy dosiad  (Przeczytany 1217 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Fotelowy dosiad
« : 2005-07-09, 13:00 »
Nie bić...Szukałam i nic nie znalałam...
Na tym forum często używane jest określenie "fotelowy dosiad". Możecie opisać dokładniej co to jest? :;p: Chodzi o taki...czysto "książkowy" dosiad? I czy to źle wpływa  na używane przez jeźdzca pomoce,na jazdę? Czym to szkodzi ogólnie? I czy moglibyście pokazać jakieś zdjecia "fotelowego dosiadu"? (kiedyś k_cian pokazywała pamiętam, ale juz nie mogę znaleźć  :( ) .
Z góry dzięki.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedź #1 : 2005-07-09, 14:49 »
dosiad fotelowy to cos takiego ze siedzisz maxymalnie na tylku, lydka ci leci do przodu itp :P
a przeszkadza to chyba we wszystkim :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedź #2 : 2005-07-09, 14:52 »
karletka fotelowy dosiad jest wtedy kiedy iało jest odchylone od pionu do tyłu, uda przesunięte do przodu i wogóle nogi lecą ci do przodu i siedzisz jakbyś siedziała na fotelu a nie na koniu, np w westowych siodłach siedzi się w ten sposób choć może nie w takim stopniu


owszem przeszkadza i to bardzo, przez to źle działasz łydkami, źle działa twój dosiad...niebędziesz podążać za ruchem konia tak jak powinnać...kategorycznie rzecz do naprawy

Forum Zwierzaki

Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedz #2 : 2005-07-09, 14:52 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedź #3 : 2005-07-09, 15:20 »
dziękuję bardzo za wyjaśnienie :) .
BTW- Czy to można nazwać dosiadem fotelowym?  :?
(adres wycięłam, bo nie moje zdjęcie :P )
mi się wydaje,że nie(?)
« Ostatnia zmiana: 2005-07-10, 12:58 autor Karletka »
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedź #4 : 2005-07-09, 21:38 »
a jak sytuacja wygląca gdy jeździ sie w siodłach skokowych...... bo ja nie umie w takim zachowac prawidłowej postawy chyba że jade bez strzemion. a tak to zawsze jest inna postawa niż powinna............... potem prześle moje foto............
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedź #5 : 2005-07-10, 09:37 »
mroczna twój dosiad powinien być tak samo prawidłowy w takim czy innym siodle (mówię o ujeżdżeniowym, skokowym i wszechstronnym), ujeżdżeniówka wiadomo najbardziej będzie trzymać i usadzać w siodle tak jak powinno się siedzieć..ale poza tym powinno być u ciebie ok niezależnie od siodła a jeśli nie jest to chyba powinnaś się skupić poważnie nad swoim dosiadem...najlepiej wrzuć kilka zdjęć bez strzemion w skokówce, w strzemionach w skokówce i kilka w strzemionach w innym siodle w którym dla ciebie jest ok...może nie w stępie ale w kłusie może też w galopie


Data wysłania: 2005-07-10, 07:35
karletka przede wszystkim na zdjęciu z takiej perspektywy ciężko określić jak rzeczywiście ta noga leży itd, najlepiej gdyby było całkowicie z boku...ale wedle tego zdjęcia jeśli mowa o tym srokaczu to chyba tu nie ma fotelowego jak na moje oko - całkowicie niewprawione i amatorskie ;)

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedź #6 : 2005-07-10, 10:13 »
acha no bo wiesz skokówka to tak bardziej po skosie jest i naprawde nie umie ustawić nóg w jednej lini z tułowiem......

tu są foto ale mam troszke nie aktualne....... z grudnia zeszłego roku ................ nie przejmujcie sie moimi plecami bo mam na sobie 3 polary więc wygląda to jakbym sie garbiła. ale pozory mylą.... no i niestety dostało mi sie wtedy beznadziejne stare siodło.. puźniej wpakuje bardziej aktualne foty...........

myśle że teraz jest z moim dosiadem troche lepiej bo wciąż nad nim pracuje.......... inni terz tak sądzą
« Ostatnia zmiana: 2005-07-10, 10:16 autor MrOcZnA »
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedź #7 : 2005-07-10, 11:42 »
na moje oko strzemię mogłabyś mieć może o dziurke krótsze to łatwiej może nogę by było ci ułożyć jak trzeba...przede wszystkim za duże siodło na ciebie, może temu masz problem? bo rzeczywiście troszkę za bardzo do przodu noga idzie...a co masz na myśli mówiąc o skosie? siedzisko jest takie same tyle że płytsze

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedź #8 : 2005-07-10, 14:21 »
no wydaje mi sie że całe siodło ustawia cołe ciało w lini skośnej .......... a wiesz siodło nie moje..... stadnina ma same takie i musze sie dostosować..... moze kiedys siodlo dostosuje nie tylko do konia ale i do siebie jak bede mieć swoje........... dzięki za pomoc.........
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedz #8 : 2005-07-10, 14:21 »

Wiedźma

  • Gość
Odp: Fotelowy dosiad
« Odpowiedź #9 : 2005-07-10, 15:48 »
Niestety, jezdzac w szkolce jestesmy skazani na takie siodla, jakie tam sa... A czesto sa w dodatku powykrzywiane i nie sposob w nich prawidlowo siedziec :( A tutaj tez mi sie wydaje, ze ciut za dlugie strzemiona i za duze siodelko.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 25 zapytaniami.