Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ćwiczenia  (Przeczytany 3616 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cieciorka

  • Gość
ćwiczenia
« : 2005-07-22, 16:57 »
znacie może jakieś ćwiczenia przydające się przed jazdą konną? na końcu lipca jadę na konie, ostatnio byłam jakiś czas temu i chciałabym poćwiczyć np. łydkę itp. Ma ktoś jakieś pomysły?
« Ostatnia zmiana: 2005-07-22, 16:58 autor Cieciorka »
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #1 : 2005-07-25, 21:19 »
Na pewno warto jest iść na basen czy gdziekolwiek popływać, bo wtedy działają Twoje wszystkie mięśnie. Jeśli chcesz wzmocnić sobie nogi to szczególnie powinnać pływać craluem ( czy jak to sie pisze :P) i na plecach, bo wtedy nogi najwięcej działają ;) Na nogi to jeszcze polecam rower. A przed samą jazdą to wiadomo, że warto porobić przysiady (no ja niestety nie moge ich robić..) i takie podstawowe ćwiczenia na rozruszanie się :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #2 : 2005-07-25, 21:48 »
jeszcze dobre na trzymanie pięty w dół jest wchodzenie po schodach dociskając pięte w dół. :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ćwiczenia
« Odpowiedz #2 : 2005-07-25, 21:48 »

Cieciorka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #3 : 2005-07-25, 22:18 »
coś znalazłam, że stawanie na palcach z napiętymi pośladkami i wciągniętym brzuchem też coś daje :P
----
dzięki, spróbuję wykorzystać
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #4 : 2005-07-25, 22:20 »
dobra jest też skakanka :-)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #5 : 2005-07-25, 22:30 »
Co do pięty to kiedyś ćwiczyłam takie ćwicznie, którego nie pamiętam już ale postaram się jakoś wytłumaczyć ;)
Trzeba stanąć palcami na krawężniku a pięty mieć na drodze ( tej niższej ;)) i stajemy na palcach i opuszczamy zeby znwou pięty na dole były. Nie wiem czy ktoś rozumie o co mi chodzi :P
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #6 : 2005-07-25, 22:42 »
wszystko jasno opisałaś :P

a tak na własnym doświadczeniu- to pomaga? ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-07-26, 14:49 autor Cieciorka »
Zapisane

Ritka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #7 : 2005-07-26, 10:18 »
Zima, to moje ćwiczenie jest takie same. Właśnie o takei chodzenie po schodach mi chodzi :)
Zapisane

Karolas

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #8 : 2005-07-28, 17:44 »
w lipcowym, nowym czasopismie, takim na E (Equ cos czy Eu cos nie pamietam) so pokazane cwiczenia dla jezdzcow :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ćwiczenia
« Odpowiedz #8 : 2005-07-28, 17:44 »

Cieciorka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #9 : 2005-07-28, 18:37 »
asle pewnie to czasopismo drogie jak nie wiadomo co...
Zapisane

Karolas

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #10 : 2005-07-28, 21:21 »
no tak jak wszytskie jezdzieckie - 10 zl albo cos kolo tego, pozatym w empiku mozna na sępa czytac :)
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #11 : 2005-07-29, 08:57 »
Equestro czy jakoś tak sie nazywa to pismo ;)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Karolas

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #12 : 2005-07-29, 09:15 »
no wlasnie. Polecam, maja przepiekne fotografie :kocham:
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #13 : 2005-07-29, 12:15 »
a to jest polski magazyn? pewnie nie...:P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #14 : 2005-07-29, 12:27 »
polski

Forum Zwierzaki

Odp: ćwiczenia
« Odpowiedz #14 : 2005-07-29, 12:27 »

Trinity...

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #15 : 2006-07-22, 20:17 »
odświeżam topic, bo mam pare pytanek do was :) nie znacie jeszcze jakiś sposobów na to by podczas jazdy trzymac piętę w dół? bo mam z tym problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić... pozatym jak można udoskonalić swoje oddziaływania na konia dosiadem?
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #16 : 2006-07-22, 20:24 »
Trinity, może chodzenie na piętach :D To tylko mój pomysl, nikt mi tego nie polecał :P
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #17 : 2006-07-22, 21:08 »
hehe Cieciorka to nie jest śmieszne :P to jest poważny problem, bo jak mam dobrze przyłożyć łydkę, jak nie umiem tej głupiej pięty obciągnąć....wrrrr...w galopie strzemiona mi wypadają i trzymam sie samymi kolanami ;/
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #18 : 2006-07-22, 21:20 »
Trnity tez tak czasem mam... oprzyj bardziej nogi na strzemionach, ale nie stój na nich...rozumiesz o co chodzi ? :)
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #19 : 2006-07-22, 22:28 »
rozumiem, rozumiem bo ciągle mi to ktoś powtarza, ale niestety łatwiej powiedziec niż zrobić, a bardzo mnie to denerwuje jak w pewnym momencie mi sie strzemiona spadają ze śródstopia "wgłąb" stopy  :| :roll:    zróbcie mi coś :P
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #20 : 2006-07-24, 12:44 »
Trinity a w jakich butach jezdzisz?
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: ćwiczenia
« Odpowiedz #20 : 2006-07-24, 12:44 »

Trinity...

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #21 : 2006-07-24, 13:32 »
Tarunia jako średnio zaawansowany jeździec nie mam specjalnego obuwia do jazdy (kwestia czasu i będzie), więc póki co jeżdże w takich wysokich skórzanych butach - prawie jak oficerki. A w czym najlepiej jeździc? bo ostatnio ktos mi mówił, że najlepiej sie jeździ w jakiś niskich butach typu trampki bądź adidasy, ale jakos mi się to nie widzi :|
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #22 : 2006-07-24, 14:52 »
Właściwie to chyba nie ma reguły, jakie buty są lepsze do jazdy, a jakie gorsze (no oczywiscie poza tymi z przeznaczenia do jazdy konnej :P ). Zależy od konkretnego "modelu" butów, a przede wszystkim od tego jak jezdziec sie w nich czuje. Ja jezdze najczesciej w adidasach, ale kilka razy miałam na jezdzie inne buty. I noga latała mi po strzemieniu w jednych butach bardziej, w innych mniej (też mam problemy z prawidłowym jej trzymaniem :lol: ). Wiec radze Ci wypróbować jeżdzenie w różnych butach jakie masz  - może akurat się okaże, że któres bardziej Ci odpowiadają i łatwiej Ci w nich trzymac stope prawidłowo. ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Trinity...

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #23 : 2006-07-24, 19:39 »
do tej pory jeździłam tylko w tych bo jakos nie wyobrażam sobie jazdy w adidasach czy trampkach... a masz na nie założone czapsy? zawsze mi sie wydawało, że na konie mają być wysokie buty a jak nie to na nie czapsy. A ja nie mam póki co czapsów wiec jeżdże w tych. Pozatym adidasy nie mają płaskiej podeszwy, wiec mogą sie okazać w razie upadku troszke niebezpieczne. Jeżeli sie myle to mnie poprawcie, bo w końcu wy dłużej w tym siedzicie a ja sie dopiero ucze wszystkiego ;)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #24 : 2006-07-25, 11:47 »
Ja też jeszcze nie jestem jakoś bardzo zaawansowana. ;) Jeśli chodzi o mnie, to mam czapsy, ale czasami - ze względu np. na pogode albo moje lenistwo (mam dość małe i trudno mi sie je ubiera :P ) - jezdze bez nich. Co do upadków - jeśli trzymasz stopę z piętą w dół, a strzemie masz na wysokości palców a nie głębiej, to mało prawdopodobne, żeby stopa zsunęła się przy spadaniu w drugą strone, "w głąb" strzemienia. A np. trampki maja płaską podeszwe. :) Ja na Twoim miejscu popróbowałabym z różnymi butami. ;) Tym bardziej, że z tego co zrozumiałam, to jezdzisz w jakichs wysokich butach, ale "normalnych" (nie do jazdy konnej). Nie wiem jakie one są dokładnie, ale może troche za bardzo usztywniaja noge "nie w tą strone" i dlatego trudno Ci prawidłowo ściągać stope...
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Trinity...

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #25 : 2006-07-25, 22:21 »
nie o to mi chodziło ze spadaniem z konia, ale ok :P dziś jeździłam w niższych butach, ale było mi niewygodnie. Miały okropnie "śliską" w strzemieniu podeszwe. Ehh może w końcu zainwestuje w jakieś buty do jazdy bo z tymi to do głowy dostane niedługo :P
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #26 : 2006-07-26, 22:35 »
Ja jezdze w adidasach i sztylpach :P I juz nie mam problemu z wpadającą stopą. Kwestia dosiadu, cwiczen... Pilnuj sie na zajeciach, nie wkładaj całej stopy w strzemie, tylko same opuszki palców, skróc strzemiona o jedna dziurke.
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #27 : 2006-07-30, 18:42 »
A ja dotychczas jeździłam w adidasach i trochę w trampkach, ale teraz już zamówiłam sobie skórzane sztyblety.

A co do ćwiczeń to nie znam żadnych, ale w poprzedniej stajni zalecano mi "chodzić na piętach" :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ćwiczenia
« Odpowiedz #27 : 2006-07-30, 18:42 »

Ruda

  • Gość
Odp: ćwiczenia
« Odpowiedź #28 : 2006-07-31, 00:54 »
ja jak przez wakacje jezdzilam codziennie (co prawda nie milam juz wtedy problemu z pieta) to nawet jak jezdzilam na rowerze to trzymalam piete w dole :P mysle ze mozesz sprobowac :P poprostu wyrob sobie taki nawyk :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 28 zapytaniami.