Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: słoma czy trociny?  (Przeczytany 3637 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cieciorka

  • Gość
słoma czy trociny?
« : 2005-08-20, 22:10 »
Jak w waszych stajniach, waszym koniom jest œciełane? Który sposób waszym zdaniem lepszy? Mi się wydaje, że trociny trochę czystsze (czyœciej jest w boksie, gdy sš trociny), ale może wy macie inne zdanie na ten temat. :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #1 : 2005-08-21, 08:48 »
może czyściej ale koń nie ma co przebierać a przecież przebieranie słomy jest bardzo zdrowe na sam układ pokarmowy nie mówiąc o tym że koń ma zajęcie i łatwiej tu zapobiec łykaniu np....inna sprawa - trociny jednak się pylą trochę co nie jest najlepsze dla konia....wszystko ma swoje za i przeciw

Euphoria

  • Gość
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #2 : 2005-08-21, 12:58 »
u nas na trocinach stoją tylko 2 konie koło siebie, bo jednej z nich lekarz zalecił trociny zamiast słomy ze względu na chorobe układu oddechowego..
a czy pylą to chyba zależy jakie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedz #2 : 2005-08-21, 12:58 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #3 : 2005-08-21, 14:44 »
no napewno :) siano przecież też pyli, to samo słoma...grube teoretycznie nie powinny aż tak bardzo

MagdaSz

  • Gość
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #4 : 2005-08-21, 15:19 »
niektorym koniom trociny sa dobre jak za duzo slomy wyjadaja i maja brzuchy rozepchane od tego -np sportowym niektorym. ale to indywidualna sprawa raczej..
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #5 : 2005-08-21, 20:44 »
U nas wszystkie konie stają na słomie. Nie ma żadnego z przeciwwskazaniami.
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #6 : 2005-08-21, 22:13 »
no i wiadomo że słoma to nie sama słoma...zawsze może znaleźć się coś co uczula...

mój wyżera i mi z tym jakoś źle nie jest :P

Wiedźma

  • Gość
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #7 : 2005-08-29, 14:37 »
Ludzie stawiaja konie na wiorach z roznych powodow: najczesciej chyba dotyczy to koni z chorobami pluc oraz wyzerajach cala slome spod siebie. Tylko musza to byc odpowiednie wiory, bo inaczej wiecej szkody, niz pozytku...
Zapisane

Silvana

  • Gość
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #8 : 2005-09-05, 20:51 »
U mnie w stajni wszytskie poza 1 klacza stoja na slomie. Ta jedna po prostu wyjada wszystko co sie da i tyje. W stajni w ktorej mialam praktyki tez tylko 1 stal na trocinach, on z kolei mial jakas alergie i weterynarz tak zalecil. W stajniu w ktorej mialam w-f wszytskie konie staly na trocinach bo tak im bylo wygodniej wysypac i sprzatnac. Wiec co stajnia to beda po swojemu robic. Ja osobiscie zauwazylam, ze na trocinach jest jakos czysciej. Te kupy nie sa tak poukrywane gleboko jak pod sloma i zapach nie jest tak intensywny jak na mokrej slomie, ale to moja subiektywna opinia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedz #8 : 2005-09-05, 20:51 »

glukoza

  • Gość
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #9 : 2005-11-03, 20:15 »
u mnie w stajni prawie wszystkie stoja na trocinach :) chociaz troszke mnie juz denerwuja, bo jak sie wieczorem przygotuje konia na zawody (czyt. dokladnie wyczysci) i w ogole to jak sie rano przychodzi zeby przeczyscic i wstawic do koniowozu- okazuje sie ze kon jest caly zakurzony i w ogole :/ ale poza tym bardziej mi odpowiadaja trociny :)
Zapisane

paulettina

  • Gość
Odp: słoma czy trociny?
« Odpowiedź #10 : 2006-11-10, 21:33 »
przewaznie konie po operacji np. na kolke. powinny a nawet musza stac na trocinach.
dlaczego? hmm to juz wszyscy powinni wiedziec !!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 28 zapytaniami.