Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Sztylpy  (Przeczytany 3823 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qnia

  • Gość
Sztylpy
« : 2005-08-31, 18:51 »
Znowu mam problem :help:. Mam pytanka: Mam zamiar sobie kupic sztylpy, tylko czy taki zakup sie oplaca, lepiej sie w tym jezdzi niz bez???
Jak juz sie zdecyduje to najlepiej kupic nowe czy uzywane??? :help:
Jaki rodzaj i jakiej firmy mi polecacie?? :)

Czekam na porady :mrgreen:
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #1 : 2005-08-31, 19:06 »
hmmm a wiec ja na początku powiem. Sama niedawno kupowałam sobie sztylpy przez internet w www.horsepol.pl i pierwsza jazda w nich była okropna ! Moje sztylpy się zsuwały bo były źle dopasowane - Mam bardzo szeroką łydkę i wąską w miejscu gdzie mają się kończyć i non stop się zsuwały. Pojeździłam jeszcze w nich kilka razy. Kiedy kumpelka pożyczyła odemnie sztylpy i zapomniała oddać a ja jechałam z nelą i z tobą na solec, jeździło mi się dużo gorzej i jako.ś dziwnie bez sztylp. Tak więc to zależy, ale wydaje mi się, że sztylpy sa po to, aby zwiększać komfort jeźdźca. Używane są tańsze i czasami w bardzo dobrym stanie, ale nie zawsze są dobrze dopasowane, tak jakbyś kupowała w sklepie gdzie masz kilka rozmiarów ... W zwykłym sklepie mogą nie mieć twojego rozmiaru, ale na necie możesz mieć tak jak ja, źle dopasowane więc to od ciebie zależy wybór :)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Princessa

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #2 : 2005-08-31, 19:17 »
O boze kobieto jakie ty masz problemy. Jesli kupisz sobie oficerki to sztylpy ci sie nie przydadza a jesli jedzisz w krotkich butach to mozesz sobie fundnac jakies  :;p: ja osobiscie wole jezdzis w sztylpach i jak kiedys nie ubralam to czulam sie tak jakos "golo". Wedlug mnie sztylpy pomagaja, bo kon wtedy bardziej czuje ciebie  :roll: Dobre sa sztylpy firmy amigo i nie drogie lub ja mam kupione u Bobera ( taki sklep ) i używam ich długo a sie jeszcze nie rozwalaja. Mozesz kupic skorzane lub zamszowe. Wedlug uznania :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sztylpy
« Odpowiedz #2 : 2005-08-31, 19:17 »

Qnia

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #3 : 2005-08-31, 19:24 »
dzieki za rady . Princessa a jakie wedlug ciebie sa lepsze uzywane czy nowe?? zamszowe czy skorzane?? :)
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #4 : 2005-08-31, 20:00 »
wedlug mnie nowe bo to nie jest az takie drogie nowe sztylpy nie kosztuja majatek. Oczywiscie mowie o sztylpach zamszowych. A skorzane sa droższe i mozesz kupic uzywane.....a jesli to nie problem :P Ja wole jezdzic w zamszowych, ale skorzane sa na pewno porzadniejsze i sie szybko nie rozwalaja. Wybor nalezy do ciebie, ale mnie osobiscie przypadly do gustu zamszowe :P
« Ostatnia zmiana: 2005-08-31, 20:03 autor Princessa »
Zapisane

Qnia

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #5 : 2005-09-01, 11:53 »
No mi sie podobaja zamszowe, ale za to skorzane sa porzadniejsze :)
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #6 : 2005-09-01, 13:40 »
ja mam sztylpy skórzane, gdyż zamszowe dawno się rozpadły...
moim zdaniem jeśli posiadasz sztyblety to napewno skórzane ładniej pasują, natomiast jeśli jeździsz w adidasach to chyba lepsze są zamszowe, które są specjalnie tak uszyte, że zakrywają sznurówki...
Zapisane

Qnia

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #7 : 2005-09-01, 13:43 »
A co to sa te sztybelty??
Czyli k-hikaru jezeli jezdze w adidasach to lepiej jest miec zamszowe??
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #8 : 2005-09-01, 14:22 »
sztyblety to są takie specjalne buciki do jazdy konnej...

no ja myślę, że takk...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sztylpy
« Odpowiedz #8 : 2005-09-01, 14:22 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #9 : 2005-09-01, 14:28 »
te o których mówicie zamszowe to też skóra tyle że inaczej wyprawiona...w czasie użytkowania i tak od wewn. strony łydek się powycierają i mało z tej zamszowatości będą miały ;)

Qnia

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #10 : 2005-09-01, 14:46 »
a ty k_cian jakie mi radziesz??? :)
Zapisane

Qnia

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #11 : 2005-09-01, 14:47 »
Jak wyslucham zdan innych to wszystko przemysle i wyrobie swoje :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #12 : 2005-09-01, 14:51 »
ja ci nie poradze bo tych z licowanej skóry nie mam i nie miałam nigdy, jeżdżę w tych najnormalniejszych z gumami albo bez żadnych wogóle lub w oficerkach...i jest ok, prędzej niż w sztylpy zainwestuj w dobre wysokie buty za kostkę, mogą być sztyblety a mogą być jakieś traperkowate

Qnia

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #13 : 2005-09-01, 14:53 »
Czyli k_cian mam rozumiec, ze zanim kupie sztylpy najpierwlepiej kubic buty?? a potem sztylpy??? 
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #14 : 2005-09-01, 15:06 »
to jest moje prywatne zdanie ale nie twierdzę że to jest słuszne, ja bym najpierw w trzymające kostkę butki się wyposażyła

Forum Zwierzaki

Odp: Sztylpy
« Odpowiedz #14 : 2005-09-01, 15:06 »

Qnia

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #15 : 2005-09-01, 15:15 »
ok.przemysle to jeszcze :) dzieki za rade
Zapisane

MagdaSz

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #16 : 2005-09-08, 11:46 »
ja mialam i sztylpy ze skory zamszowej i z licowanej i oficerki gumowe. a i tak najczesciej jezdze bez niczego tylko w sztybletach i podkolanowkach.. zamszowe sa miekie i nie czuje ich na nogach, chybaze sie przesuna (nie maja gumek pod but) to wtedy obcieraja.. te z licowanej skory sa jeszcze twarde troche.. za malo uzywane.. ale sa bardzo wygodne, tylko usztywniaja staw skokowy troche jak dla mnie za mocno. a w oficerkach gumowych to juz nei pamietam jak sie jezdzilo ;P pamietam ze mialam ciagle nogi poodparzane i tyle ;P a z butow to takie typowe trapery to nie polecam bo sie w strzemieniu mozna zavczepic. ale martensy juz moga byc..
Zapisane

Madziara

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #17 : 2005-09-13, 22:51 »
Ja mam skórzane sztylpy robione na miarę - nigdy od samego początku nie miałam z nimi problemów - były, są i będą wygodne - w końcu są zrobione na mnie :P
Co do tych ze skóry licowej... miałam kiedyś takowe, szybko się rozlazły i za duże się zrobiły - stare to były czasy, może teraz są lepsze, nie wiem, ale to co miałam... szajs totalny
Zapisane

Silvana

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #18 : 2005-09-15, 15:59 »
Ja mam i zamszowe i skorzane. Skorzane mialam robione na miare i jestem z nich bardzo zadowolona. Zamszowe strasznie mi sie powycieraly od wewnetrznej strony lydki (jezdze ok 5-7 razy na tydzien), ale sa wygodne i przewiewne. Skorzane sa bardziej eleganckie i solidniejsze. Na bloto itp ubieram te zamszowe. Tak jak k_cian mowi dobrze jest miec jakies wysokie buty, ale jesli jezdzisz dosc rzadko, albo nie masz obcenie pieniedzy to lepiej sobie kup tylko sztylpy. Nogi mozna uchronic przed poobcieraniem albo przed przyszczypywaniem lydki przez pusliska. Na poczatek mysle ze dobre sa sztylpy zamszowe + jakies wygodne buty, ktore nie utkna w strzemieniu. A w martensach tez dlugo jezdzilam i byly ok.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #19 : 2005-09-18, 11:43 »
ja polecam takie oficerkowate z licowanej skóry
Zapisane

Russelka

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #20 : 2005-10-10, 14:50 »
A ja bardzo lubię zamszowe :) Mam robione na miarę (takie sa wg. mnie najlepsze), z gumka pod butem... I nic nie obciera, nie uwiera i jest O.K. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sztylpy
« Odpowiedz #20 : 2005-10-10, 14:50 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #21 : 2005-10-25, 19:36 »
ja polecam takie oficerkowate z licowanej skóry
takie sztylpy oficerkowate jak na zawody sie ma jezeli sie nie ma oficerek??
bo ja właśnie w tej sprawie mam pytanie o te jakby nakładane holewki na krotkie buty czy jakoś tak....czy jezeli mam dość chudą łydke to musze szyć na miare i gdzie mozna to kupic...i za ile ( bo to najwazniejsze)
pozdr.
MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #22 : 2005-10-26, 14:19 »
To wlaśnie szą szytlpy oficerkowe Madim ;) Kosztują różnie..ale raczej powyżej 100 zł. Musisz iść do jeździckiego i zobaczyc, przymierzyć. W razie czego zrobią Ci połówkę czu trzy czwarte rozmiaru. U mnie tak robią ;)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

awangarda

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #23 : 2005-10-27, 23:04 »
ja sobie nie wyobrazam jazdy bez;) aktualnie mam hippiki ale wydaje mi sie ze akurat tu nie ma zbytniego znaczenia firma, wczesniej mielam firmy xxx i sie dobrze trzymay zaczely sie rozwalac jak juz byly duzo za male i zaipinalam na sile pozatym to akurat jest tak jak z butami ze co 2-3sezony sie wymienia, przynajmniej ja tak robie... i oczywiscie lepiej kupic nowe wiesz one sie marszcza na dole i np. ja nie moge jezdzic w pozyczanych bo mi nie wygodnie wlasnie przez te marszczenia i ogolne ulozenie do nogi;)
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #24 : 2005-10-28, 13:01 »
no właśnie boje sie ze nie bedzie mojego rozmiaru i bede wygladac jak debil, bo przecież nie mozna startować w czapsach treningowych....(niestety)
zaproponuje rodzicom zeby juzpowoli kupowali mi sprzęt......moze nie bedzie tak źle....mam nadzieje
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Silvana

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #25 : 2005-10-28, 19:01 »
Ja tez mam hippici. kosztowaly 150zl, ja mam dluga i chuda lydke i nie bylo na mnie nigdzie rozmiaru. Wiec bylam w sklepie jezdzieckim wymierzylam z nia lydke, na zasadzie, ze mierzylam wszystekie i patrzylysmy, ktore dobre na dlugosc,a ktore na szeorkosc. I w koncu dlugosc mam L, a szerokosc XS. Ona zadzwonila do firmy zamowila taki rozmiar i normalnie jak przyszla dostawa od nich to one tam byly i nic dodatkowo za nie nie placilam. Jakbym je chciala np za 2 dni to musialabym sama zaplacic za przesylke,a tak to nie placilam bo i tak zamawiala od nich to co sie skonczylo. Mi sie nie spieszylo, zeby je miec natychmiast to poczekalam 1,5tygodnia.
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #26 : 2005-10-28, 19:40 »
Ja jeżdżę zawsze w sztylpach, albo, jak mnie najdzie ochota to w podkolanówkach :wink: właściwie to tylko raz w podkolanówkach jeździłam, ale wygodnie mi się jeździło, nie obtarłam się ani nic. na oklep moim zdaniem lepiej jeździć w sztylpach bo jakoś tak lepiej się konia trzyma... ja mam zamszowe sztylpy ;) i zadowolona z nich jestem. są mięciutkie :) moja przyjaciółka kupiła sobie niedawno takie oficerkowe sztylpy i na sztyblety je zakłada i wygląda całkiem, całkiem :D ale jak ja je przymierzałam, to strasznie było mi w nich sztywno i mnie uwierały pod kolanem, no ale za duże trochę były.
Zapisane

vide

  • Gość
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #27 : 2005-10-29, 16:27 »
oczywiście ze warto - co za pytanie
a jakie to sama zdecyduj bo nie wiem ile pieniedzy chcesz przeznaczyc
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sztylpy
« Odpowiedz #27 : 2005-10-29, 16:27 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #28 : 2005-11-01, 19:29 »
a słuchajcie czy w komisach przy sklepach jezdzieckich opłaca sie kupić sz.oficerkowe??/
bo szczerze mowiąc na mnie kupowac nowe to bez sensu bo juz za kilka miesięcy wyrosnę.......wiec jak??
MaD
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Sztylpy
« Odpowiedź #29 : 2005-11-02, 17:37 »
a powiedzcie mi, czym różnią się licowe sportowe od oficerkowych ?? bo są i takie i takie na stronie amigo (www.amigo-konie.pl )
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.