Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: kłus  (Przeczytany 7659 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: kłus
« Odpowiedź #60 : 2005-10-31, 16:18 »
vide ja o modzie a ty o pogodzie...zacznij no wreszcie czytac ze zrozumieniem

nie twierdze że konie sa jak aniołki na zawodach, ze nie sa podekscytowane, że od pierwszego startu chodza jak starzy wyjadacze i niczego sie nie boją

mówię tu o umiejętnościach jeźdźca, czy koń boi się przeszkód i robi stopy przy nich, czy nie chce wejść w szranki nie zmieni faktu że ktoś ma pewny, stabliny, rozluźniony dosiad i spokojną rękę, a jeśli brakuje jeźdźcowi rozluźnienia,pewnego, głębokiegodosiadu, klepie dupskiem po siodle, ma twardą rękę i wisi na końskim pysku to czy koń spokojnie będzie sobie kłusował czy będzie nabuzowany to on nadal będzie robił te same błędy i nie będzie siedział stabilnie, będzie szarpał za pysk i będzie zaburzał dla konia równowagę, o to się rozchodzi a nie o to jak konie potrafią diametralnie inaczej się zachowywać z okazji zawodów czy jakichś zawodów

i nie, krnąbrność konia nie musi świadczyć o braku umiejętności jeźdźca, wyłamania tez o tym nie muszą świadczyć ale świadczy o tym to w jaki sposób ten jeździec siedzi na koniu we wszystkich chodach, w jaki sposób oddziaływuje na konia...a to moja droga nie zmienia się raptem z okazji tego że konikowi zachciało się pobrykać


Data wysłania: 2005-10-31, 14:17
powiedz mi ile czasu jeździsz, na jakim poziomie jesteś...może poprostu jeszcze nie potrafisz wyłapać pewnych rzeczy patrząc na jeźdźca i konia

vide

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #61 : 2005-10-31, 16:37 »
coś mi sie wydaje ze na zawodach to ty raczej nie bywasz a dyskutujesz o nich
proponuje wystartuj a potem porozmawiamy
a takie własnie regionalne czy miedzysajenne sa własnie po to zeby sobie co poniektórzy uswiadomili na jakim sa poziomie
tez widzialam jak w zawodach startowali tacy jeźdzcy ze pozal sie i tez kiedys miałam podobne zdanie do twojego ....... ale niech startuja, niech sie pokarza, dlaczego nie jeśli to jest ich marzeniem albo bardzo czesto robi sie cos nie dla siebie ale np dla rodziców
czesto tez takie osoby nie posiadaja własnego konia a tu nagle sie trafia okazja pojechac na zawody wiec dlaczeo nie - niewiadomo czy kiedykolwiek beda jeszcze mogli wystartowac
wiec nie pisz o klepaniu tyłka to nie twoja sprawa nie tobie oceniac
mnie bardziej razi co innego ale to nie miejsce na takie dyskusje
wróćmy może do tematu bo dalsza dyskusja widze ze do niczego nie prowadzi
« Ostatnia zmiana: 2005-10-31, 17:05 autor vide »
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: kłus
« Odpowiedź #62 : 2005-10-31, 16:59 »
a jednak masz duży problem ze zrozumieniem po polsku pewnych rzeczy

mimo że startowałam nadal nie mogę rozmawiać na ten temat? ty wnioskuję jesteś światowiec i doświadczenia masz od groma...tylko szkoda ze tego nie widać

jak na razie praktycznie nic sensownego nie powiedziałaś na poruszany temat  i przede wszystkim unikasz odpowiedzi na pytania, zacznij pisać o tym samym co my a nie o czymś całkowicie innym to może rzeczywiście będzie dało się z tobą sensowną rozmowę przeprowadzić, bo jak na razie to nie bardzo

« Ostatnia zmiana: 2005-10-31, 17:04 autor k_cian »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kłus
« Odpowiedz #62 : 2005-10-31, 16:59 »

vide

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #63 : 2005-10-31, 17:07 »
widze za za wszelka cene starasz sie udowodnic ze to ty i tylko ty masz racje no cóz ...
a co do sensownosci to ja sie wyraziłam dosc jasno i stanowczo
« Ostatnia zmiana: 2005-10-31, 17:51 autor vide »
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: kłus
« Odpowiedź #64 : 2005-10-31, 18:38 »
ja o modzie a ty o pogodzie...ehhh...

Princessa

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #65 : 2005-10-31, 20:54 »
ja widze ze wy nigdy nie dojdziecie do porozumienia. Ja sie nie chce wtracac w wasza dyskusje ale Vide ja widze ze ty faktycznie nie czytasz ze zrozumieniem albo nie czytasz wszystkiego tylko lecisz z tym koksem jak oparzona...wiesz sorry ale tu mozna dyskutowac i rok, a ciagle bedziecie sobie dogadywac. Ja mysle Vide ze caly problem tkwi w tym ze zle rozumiesz wypowiedzi Kicka i nadajesz na nia, kiedy wlasnie nie masz racji....no sorry ale przemysl to. bo skoro jak ci K_cian zwracala uwage to nie dotarlo to moze jak wiecej osob to moze to zrozumiesz, bo bezpodstawne jest twoje zachowanie w tym momencie :/
Zapisane

vide

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #66 : 2005-10-31, 21:20 »
jaką uwage ?
k_cin zapomina ze można na pierwszych zawodach klepac tylkiem po siodle z najzwyklejszego stresu
jak sie człowiek zdenerwuje o sie usztywnia i nic dziwnego ze czasem klepie tylkiem - nie zapominaj ze mowimy o zawodach regionalnych i o najnizszych klasach
i wlasnie po to sie jezdzi na takie regionalki zeby nie tylko kon sie swoił ale i jeździec tez
K_ciam mowila ze napoczatku powinno sie nauczyc b.dobrze jeździc a potem na zawody hmmm
a ja tylko zwracam uwage ze na zawodach szczegolnie tychpirwszych nawet jak sie ma dobry dosiad itp to zawsze stres moze kogos zjesc do tego stopnia ze wyjdzie na to ze z takiego jęźdzca du..
i tyle a ocene tego kto jak jeżdzi pozostawy sędziom
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #67 : 2005-10-31, 23:37 »
vide daj spokój :| Skoro nie pasuje Ci co pisze kcian to po prostu nie czytaj jej wypowiedzi.
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: kłus
« Odpowiedź #68 : 2005-11-01, 19:26 »
troche sie z tego tematu robi pokoj jakiś nieporozumień.....najpierw ja.....teraz wy....kurde..

Zorba a gdzie ta twoja stajnia we wrocku na środku ulicy co???
jakois na nia jeszcze nie trafiłam....
platan jest daaaaaleko i w dosć małej wiosce jakos bardziej mi sie podobają stajnie na obrzezach..:D
MaD
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Forum Zwierzaki

Odp: kłus
« Odpowiedz #68 : 2005-11-01, 19:26 »

Ritka

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #69 : 2005-11-01, 19:40 »
Stajnia Zorby (i moja przy okazji :P) to Partynice przy ul Zwycięskiej 2. Przyjedź to poznasz mnie i Ritka :D
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: kłus
« Odpowiedź #70 : 2005-11-01, 19:49 »
ah no tak!!!!1(ale duren ze mnie)
przeciez to wy z partynic!!
ale tonie jest na środku ulicy.... :D
za rok bede mieszkać za płotem toru.. więc bede wpadac moze tez za jakis czas wparuje tam do was:D:D:D:D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Zorba

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #71 : 2005-11-01, 19:55 »
Ritka a mnie to nie pozna ?:P
to że sprzefdają mojego ukochanego konia nie oznacza ,ze do cciebie nie zajrze i popatrze co tam Ritek wyprawia :P
Partynice też są miewięcej na boczku miasta,aczkolwiek aby wybrać sie na spox teren to trzeba poświecic na to conajmniej 2 h :D Ale ogolnie spox tylko powtarzam nie mam na kim tam jeździc :P
Ritka jak cos bedziesz wiedzieć na temat nowych koni i wal do mnie oks?:p
Zapisane

Ritka

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #72 : 2005-11-01, 20:03 »
bede walić odrazu :) ale na razie wszystkie stoją i nic się nie zmieniło :).

a dzisiaj pojechałam na orbite na moim świrze!! i zrobiłam całe kółko (no prawie :P) stępem :D
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: kłus
« Odpowiedź #73 : 2005-11-04, 17:18 »
ja tam sie do was chyba na stałe to nie przeniose bo rekreacja mi sie troszke znudziła a konia włsnego nie mam...(niestety albo stety)
ale we wrześniu juz bede mieszkac dokładnie za płotem partynic wiec bede wpadać..a co mi tam..:D
a wy mieszkacie jakoś blisko toru czy raczej daleko...co??
bo i poza stajnią mozna sie spotykać..:D
MaD
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Ritka

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #74 : 2005-11-04, 19:57 »
ja mieszkam b. daleko :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kłus
« Odpowiedz #74 : 2005-11-04, 19:57 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: kłus
« Odpowiedź #75 : 2005-11-05, 10:41 »
ooo...to niezbyt miło..musisz codziennie dojezdzac do niego....??
taki kawał??
przeciez...nie no ja bym sobie nie poradziła..jeszcze te lekcje..:D
MaD
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Ritka

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #76 : 2005-11-05, 11:40 »
dojazd to ok. godziny komunikacją miejską więc w sumie tragedii nie ma... Autem jedzie się 10 minut ale to przemilczę...

a lekcje robi sie na przerwie przecież :P
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: kłus
« Odpowiedź #77 : 2005-11-05, 13:03 »
aha musze spróbować:D
MaD
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Zorba

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #78 : 2005-11-05, 16:19 »
ja mieszkam a zresztą ritka wie gdzie ja mieszkam :P
nie no 30 min autobanem albo z przesiadką to okolo 1 h.
byłam dzisiaj na Partynkach jak zimnooo brrr <i ritke spotkałam,taka dzielna szła to konika:P>Podziwiam ja:P
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #79 : 2005-11-05, 19:04 »
wam to dobrze...mnie choroba zlapala i z koni narazie nici....ale gadalam z mama i byc moze bede dzierzawic konia od jej kolezanki :) tylko na wiosenke dopiero :P
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: kłus
« Odpowiedź #80 : 2005-11-05, 19:35 »
a ja jestem taka maksymalnie happy,wczoraj zauwazyłam i uswiadomiłąm sobie mase gbłedów popełnianych w galopie,szczególnie po moich ciezkich przezyciach z galopem,wąłciwie zapomniałam ze galop mzoe byc fajny i ze mozna byc w nim spokojnym i wyluzowanym.ale teraz wszystko idzie ku dobremu  :)
Jejq jak mnie dzisiaj wszystko cieszy  :mrgreen:
wczoraj pojeździłam sobei na kobyłce która nie chodziła 3 mies,myslałam ze bedzie gorzej ale było zadziwiająco dobrze w miare.okazało sie ze obserwował mnie facet który sie b.dobrze zna na konaich i ma swoja klacz która chodzi konkursy ujeżdżenia a ja taka rozregulowana byłam  :P później mi powiedział pare najgorszych błędów i zaprosił mnie do siebie do Zakrzowa  :)
a dzisiaj to w ogóle było najbardziej super,zeszłam b.zmezcona z jazdy ale nmie od pchania konia tylko cały czas sie coś działo..dużo galopu,skoki-szeregi gimnastyczne,maaasa cwiczeń..
AAA kocham moje stajnie  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kłus
« Odpowiedz #80 : 2005-11-05, 19:35 »

Princessa

  • Gość
Odp: kłus
« Odpowiedź #81 : 2005-11-05, 19:59 »
Ewcia to super...nareszcie znalazlas porzadne miejsce :)
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: kłus
« Odpowiedź #82 : 2005-11-05, 20:21 »
he he a w jakiej stajni jezdisz newada??
ja w platanie.....skoki.
ale kidys marzyłam o ujezdzeniu i podobno miałam predyspozycje ale jakoś nie trafiłam na dobry klub co by włsnego konia nie wymagał.......(niestety)
no wiec wyladowałam na skokach i na wiosne podobno mam startować ale czarno to widze bo jak narazie widzi duzo błedów wyuczonych przez moja była instruktorke..niestety ale mowi ze to da sie wyklarować do wiosy i bedzie ok.....
poczekamy i popracujemy to zobaczymy w ujezdzeniu zycze powodzenia.....
pozdr.
MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: kłus
« Odpowiedź #83 : 2005-11-05, 21:56 »
Prisi no też się ciesze :) jak dobrze pójdzie to będe jeździc 3 razy w tyg,jak na mnie to i tak dużo bo takto było wożenie d. raz na 2 tyg.
MadiM jeżdże tu : www.koniczyny.pl
Ja w zawodach raczej startowac nie bede bo po pierwsze nie umiem jeździć,po drugie od tego jest klub,a po trzecie najwyzasza przeszkoda jaką skakałam miała cos. koło metr,a i przy niższych szeregach robie mase błedów.A my nie jestesmy klub tylko rekreacja.Ale i tak sie ciesze bo koniki są fajne,wszystkie umieją skskać,chodzą na łydki,słuchają się; mamy też w naszej grupie jednego który chodzi w sporcie,w zasadzie jest najlepszy z rekreacji ,moze mi sie kiedys uda na niego wsiasć.
A tak własciwie to nei uczy naszej grupy instruktorka rekreacji tylko trener.
Ale co najwazniejsze-tam jest możliwosc rozwoju czego w większosci innych stajni nie ma.
ale mam maaaase bledów i bede nad nimi pracowac.
i co bardzo ważne cały czas jeżdże też w mojej drugiej kochanej stajence.
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: kłus
« Odpowiedź #84 : 2005-11-06, 01:18 »
ej słuchaj ja przciez tez robie mase bledow....i wlasnie po to sie ucze i tyle..zeby sie pewnych rzeczy oduczyc i nauczyc(czasem na nowo)
a zawody to zawsze było moje marzenie...ale to nie jest najwazniejsze...
moja stajnia to klub ale nie duzo ludzi tam jezdzi bo to dość daleko ale jak juz sa to z tego co sie orientuje to fajni ludzie.
konie młody niektore bardzo trudne i czasem zaryczana ze zmęczenia zchodze z konia ale mam te dzika satysfakcje......
i to jest dla mnie najwazniejsze radośc z tego ze z coraz wieksza ilościa koni daje sobie rade i potrafie panowac nad sobą bo top był moj najwiekszy problem traciłam cierpliwość i zaczynałam sie wkurzac....a to do niczego dobrego nie prowadziło..teraz na koniu jestem dość opanowana chociaz zdarza mi sie ze krzykne z konia do trenera: PROSZE OPANA JA NIE MOGE TEGO ZROBIC BO ON JEST SILNIEJSZY ODE MNIE!!! ale mi trener nie popuszcza i po 10 razie mi wychodzi...mowie wam jazda konna to nie tylko wysiłek fizyczny ale i psyhiczny przynajmniej dla mnie bo ja bylam dość trudną osoba.....a teraz jestem 100000razy inna:DS:D:D:D
MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: kłus
« Odpowiedź #85 : 2005-11-06, 14:54 »
madim co robicie z końmi siłowo że nie dasz rady bo koń silniejszy? :|

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: kłus
« Odpowiedź #86 : 2005-11-08, 13:54 »
chdzi mi ze niektore konie szarpia sie...rzucaja łbem itp....zwłaszca pewien wałach ktory czuje na sobie slaba silowo osobe poprostu w galopie skraca sobie ujezdzalnie....pewnie w odpowiedzi od ciebie dostane cos w stylu TO ZNACZY ZE KON ZLE JEST ZEBRANY itp....ogolnie komentarz z twojej strony bedzie mial mi na celu uswiadomienie mi jak wielkie braki jeszcze mam i jak berdzo sobie z koniem nie potrafie poradzic......soryy ale cie uprzedze ze ja to bardzo dobrze wiem i nie mosiesz mi tego mowic...wiec wybacz mi ale nie chce mi sie klucic i tak dalej na 100 procen nie jezdze tak DOBRZE jak ty i nie mam tak WIELKIEGO doswiadczenia ale wybacz ale nie uwierze ze wszystkiego nauczylaś nie odrazu wiec nie czepiaj sie jeszcze nie tak zaawansowanych jezdzcow i ich mozw niezbyt precyzyjych opisów.......ok???
z goracymi pozdrowieniami MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: kłus
« Odpowiedź #87 : 2005-11-08, 14:21 »
madim nie zachowuj się jak dziecko, przecież do niczego jeszcze się nie przyczepiłam a ty od razu wielkie halo z niczego robisz,żadnej kłótni też tu nie ma, ledwo co zapytałam cię o coś.. nie traktuj wszystkiego z miejsca jako atak, dziwię się ze cokolwiek na siłę robicie z koniem w takim stopniu że brakuje ci sił bo on silniejszy a już tym bardziej jeśli chodzi o pysk(nawet przy zakrętach)..ot i tyle, nie dziwię się natomiast machaniu głową przez konia w takim przypadku...pewne reakcje konia są odpowiedzią na konkretne działania(i nie komentuję tu tego co robisz akurat ty na koniu, tego jak prubujesz go zbierać czy co tam innego ale ogólnie styl jazdy jaki doprowadził do tych konkretnych problemów z koniem)...to sądzę ze wiesz i zdajesz sobie sprawę dlaczego koń macha łbem...

btw wcale nie uważam sie za dobrego jeźdźca i z wieloma sprawami mam problemy...z wieloma walczyłam długo i dalej walczę co widać zresztą po samum koniu, niektórzych spraw nie da się ukryć

Forum Zwierzaki

Odp: kłus
« Odpowiedz #87 : 2005-11-08, 14:21 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: kłus
« Odpowiedź #88 : 2005-11-09, 13:49 »
ten koń nie jest moj nie ja go wychowywałam i układałam  pod kontem jezdzieckim...wiec nie mam pojecia jakichh metod do tego urzyto..
i wcale nie traktuje twojego pytania jak atak tylko.. a z reszta nie wazne.

co do uzywania siły to w tym stwierdzeniu chodziło mi o to ze czasem tak długo siedze na koniu ze pod koniiec jazdy juz kon zaczyna na demna panowaćc bo nie mam siły na jakiąkolwiek prace z nim.. i tyle
pozdrawiam MadiM

p.s. chciałam zauwazyc ze jestem dzzieckiem,.....:DD
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: kłus
« Odpowiedź #89 : 2005-11-09, 14:40 »
chyba wobec tego będę musiała zmienić podejście co do niektórych osób skoro 14 lat to dziecko...no cóż...

zadzieranie łba, machanie nim itp to obrona przed kontaktem,przed zbyt mocnym działaniem ręki, szarpaniem za pysk, siłowym skręcaniem itd  a tego się robić nie powinno... żadna filozofia - podstawa, i nie trzeba widzieć jak jeździli na nim ludzie, po pewnych zachowaniach konia wnioski nasówają się same, to samo dotyczy wpadania do środka na zakrętach...

i owszem, na zwykłe pytanie wyskoczyłaś ze złością i agresją, z miejsca próbując się bronić, zakładając że zacznę cię atakować jakimiś stwierdzeniami których nawet nie wypowiedziałam...potraktowałaś to jak atak

 



Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.