Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: krzywe.....  (Przeczytany 7115 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
krzywe.....
« : 2005-10-04, 15:42 »
Mam pytanie do ludzików jeżdżących konno sportowo... :o
czy wykrzywiaja wam sie nogi w tak zwaną podkówkę?  :? bo moja mama nie chce zebym trenowała sportowo, bo boi sie ze bede miała krzywe nogi i ze to mi w przyszłości przyspozy problemów. :roll: :roll:
więc chciałabym ja uspokoić. :roll:
nawet jezeli naprawde nieuniknione jest wykrzywienie nóg to moze sa jakies sposoby na złagodzenie krzywizny???
bardzio prosze o pomoc w tej sprawie. :idea:
pozdrawiam
MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #1 : 2005-10-04, 16:11 »
a widziałaś u zawodowców krzywe nogi? niech mama ci pokaże, bo ja jakoś nie, jak ktoś ma z natury krzywe to i takie będzie miał, nie ma co zwalać na konie ;)








jak dla mnie ich nogi są całkiem proste


MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #2 : 2005-10-04, 16:20 »
dzieki za zdjęcia to bedzie dowod dla mamuni:D
ale szczerze mowiac to widywałam na zawodach typków o ułańskich nozkach:D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Forum Zwierzaki

Odp: krzywe.....
« Odpowiedz #2 : 2005-10-04, 16:20 »

Nanami

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #3 : 2005-10-04, 16:52 »
Wiesz co, chyba Twojej mamie skojarzyli sie cowboye z westernów :lol: Oni chodzą takos dziwnie, ale to chyba taki specjalny holywoodzki wymysł :P Ja tak chodziłam ale tylko po paru pierwszych jazdach :lol:





A poza tym konna jazda rozwija chyba wszystkie miesnie, a nie tylko wewnetrzne ud ;)
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #4 : 2005-10-04, 19:03 »
chyba macie racje......jeszcze pogadam z mama... ale nawet jezeli nie zmieni zdania to tata jest po mojej stronie :D:D:D: I TAK BEDEF TRENOWAĆ. zwisa mi czy mam krzywe czy nie:D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #5 : 2005-10-04, 20:00 »
mojej kumpeli nie chcieli pozwolć jeździć, zwłaszcza w okresie wzrostu i kształtowania tych wszsytkich kości, bo jej się miednica wykrzywi ;)
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #6 : 2005-10-04, 20:30 »
ze tak powiem sratytaty! jezeli nie ma kłopotów z kośćmi to ja nie wiem o co chodzi...
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #7 : 2005-10-04, 20:51 »
A nie wiecie czy to prawda że powiększają się bary i tyłek zmniejsza przez jazdę konną tzn nabiera się chłopskiej figury? Dla mnie to czysta bajka ale moja koleżanka cały czas mi pieprzy że ona by nie jeździął bo nie chce jak facet wyglądać... Ja jakoś u nikogo kto konno jeździ nie zauważyłam męskiej figury (no chyba że u facetów ;) )
Zapisane

Zorba

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #8 : 2005-10-05, 15:18 »
ja jeżdże nie tylko z miłości do koni :) Mam krzywy kręgosłup dzeki jaxdzie konnej na której trzeba trzymać prostą postawe kręgosłup mnie nie boli i jest coraz lepiej. oczywiście działają instensywnie mięśnie ud,łydek :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: krzywe.....
« Odpowiedz #8 : 2005-10-05, 15:18 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #9 : 2005-10-05, 16:42 »
przede wszystkim jeszcze brzuch...przecież miśnie brzucha to cała praca krzyżem, dosiadem....

co do mocnych barków czy ramion...napewno jeżdżąca konno dziewczyna nie będzie miała wątłych mdlejących raz dwa rąk, koń to silne zwierze, trzeba mieć czym utrzymac go, wiadra z wodą nie sa lekkie, czyszczenie konia też mięśnie wyrabia, w czasie jazdy ręka też pracuje..przecież kontakt z pyskiem konia to 0,5-1kg w ręku...

Princessa

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #10 : 2005-10-05, 19:37 »
moja mama tez uwaza ze ja po jezdzie konnej chodze jak pokraka...tzn. jak cowboy :lol: ja tego u siebie nie stwierdzilam i nikt mi jeszcze uwagi nie zwrocil nigdy..ale moja mama zawsze robi z igly widly....oczywiscie nie zabrania mi jezdzic konno ale przy kazdej okazji mi mowi ze mam ladnie chodzic. cholera mnie bierze jak to slysze bo podobno ladnie chodze i sawiam nogi :] no ale matki sa takie :P
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #11 : 2005-10-05, 20:45 »
no więc widziałam już osoby z krzywymi nogami, z męską figurą, ale i normalne... no i osoby co jeżdżą od lat z rączkami typu sama kość obleczona skórą też są.. ja tam nie wiem....

co do nóg, a konkretniej kolan to jak byłam u pielęgniarki szkolnej to odrazu powiedziała, że jeżdżę bo mam koślawe kolana, moim koleżanką, które jeżdżą też...
za to do kumpeli co nie jeździ: a ty chyba jeździsz westernowo?? bo od westa się bardziej kolana krzywią buhahahaha... nie ma to jak piguła...
Zapisane

Silvana

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #12 : 2005-10-05, 20:48 »
a jak do tego dorzuci sie jeszcze prace w stajni, np ci co odrabiaja praca jazdy to dopiero ladnych miesni mozna nabrac :) Juz mnie nic nie zdziwi, w tym co w stajni mozna robic, miedzy innymi wylewalam i wozilam taczkami beton, korowalam drzewa, nosilam drewno i budowalam z nich ploty, wozilam gruz itd itp Nie raz nie dwa bolaly mnie cale plecy, rece od tej roboty, a po czyszczeniu boksow bylam mocno padnieta. Nog krzywych u nikogo nie zauwazylam, ani jakiejs dziwnej postawy. Odkad jezdze konno mniej sie garbie, staram sie prostowac idac ulica itp zauwazylam, ze rozwinely mi sie miesnie lydek, ramion, ale bardzo mi sie to podoba, poniewaz jestem dosc szczupla i te miesnie to namiastka jakiegos cialka  :)
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #13 : 2005-10-06, 16:19 »
"... rączkami typu sama kość obleczona skórą też są.. ja tam nie wiem...."

he he czyli np. ja!!!!
co do chłopskiej igory to .....nie mam pewności ale mysle ze to nieprawda..
wiem ze powiekszaja..lub ujedrniaja sie uda, łydki, tyłeczek i moze troszke rączki..
leje na to czy bede tam cos miała krzywe czy nie....poza tym mam podejrzenie reumatyzmu wiec i tak nie powinnam jedzic ALE LEJE NA TO!!!! :D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Nanami

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #14 : 2005-10-06, 18:58 »
A ja powiem, ze jazda konna jest lepsza niz pajączek :P Pamietam, ze na jednej jezdzie instrkuktorka ciągle mi kazała sie prostowac, to po jezdzie nie mogłam sie wogóle ruszyc w talii, gdyz miałam zakwasy na miesniach pleców i grzbietu :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: krzywe.....
« Odpowiedz #14 : 2005-10-06, 18:58 »

Zimoludka

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #15 : 2005-10-06, 19:21 »
Dzięki jeździe konnej sięnie garbie :D tzn nigdy się nie garbiłam ale jazda wyćwiczyła mi to jeszcze bardziej, chodze prosto cały czas :]
A krzywe nogi to ja mam :P Jak to mój ortopeda nazwał - "lekko szpotawe" :P Miałam już przed jeździectwem, więc to nie jest od tego ;) Watpie rowniez zeby moje kolano było chore od jeździectwa. Więc jak dla mnie jeździectwo ma same plusy ;) Tym bardziej, że mi służy jako rehabilitacja ;wink:
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #16 : 2005-10-06, 22:26 »
no mi tez to  pomaga na moje krzywe plecy..i mnie to cieszy bo ja zawsze sciagam lopatki do tylu na koniu jak tylko sie da, az boli ale skupiam sie na czym innym, i nie mysle o tym bolu :P
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #17 : 2005-10-06, 22:47 »
ja jak zejde z konia to sie czuje taka krzywa :P I wogule taka mała i dziwnie mi sie chodzi :P
Ale to wcale nie wykrzywia nóg ;) Tylko u niektorych takie złudzenie po zejsciu z konia ;)


Data wysłania: 2005-10-06, 21:45
A ja powiem, ze jazda konna jest lepsza niz paj±czek :P Pamietam, ze na jednej jezdzie instrkuktorka ci±gle mi kazała sie prostowac, to po jezdzie nie mogłam sie wogóle ruszyc w talii, gdyz miałam zakwasy na miesniach pleców i grzbietu :lol:
Lepsza niz pajączek mowisz??
Ja nienawidze tego pajaczka mam juz go dosc :P
Powiem mamie zeby mi kupiła żywego "pajączka " <czytaj konia> :P hehe na 100% sie zgodzi :lol: <chyba w marzeniach...>
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #18 : 2005-10-09, 15:34 »
nie no okazało sie ostatnio ze mam lekko krzywe nogasy, tzn. lekko skierowenae kolana do srodka....ale los mi sprzyja bo dzieki temu łatwiej mi wysiedzieć w siodle bo mi kolana od poduszek nie odstają:D:D:D:D:
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Princessa

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #19 : 2005-10-09, 21:12 »
a ja mam lekko do zewnatrz i ciezko mi trzymac je na poduszkach...oj pech :P;(
Zapisane

Valeria

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #20 : 2005-10-10, 00:20 »
"Krzywienie się" kolan to oczywista bzdura, ale wyraźnie nieśmiertelna.
Rzeczywiście, zaraz po zejściu z konia człowiek może "stać krzywo", ale to wynika po prostu ze zmęczenia mięśni, i do żadnyych anatomicznych zmian nie prowadzi. A mija po chwili... no, chyba że ktoś się solidnie przemęczy, to za sprawą zakwasów może i parę dni chodzić jak pokraka. Ale to już kwestia nie przeginania z wysiłkiem bez przygotowania kondycyjnego.

"Męska figura" - tu trochę prawdy jest. Przy każdym sporcie rozwijają się pracujące partie mięśn (czyli m.in. bary) i, a spala się tłuszczyk. Tyłeczek w dużej mierze składa się z tłuszczu, "zaokrąglenie" bioder i "wypełnienie" biustu też. Ale akurat jeździectwo jest jednym z najsłabiej w tym kierunku oddziaływujących sportów. Silniej rozwijają "męską figurę": pływanie, lekkoatletyka, gry zespołowe, nie mówiąc o atletyce ciężkiej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: krzywe.....
« Odpowiedz #20 : 2005-10-10, 00:20 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #21 : 2005-10-10, 16:30 »
Valeria takie niemakl encyklopedyczne wyjaśnienie powinno mame przekonać.. poza tym gadałam juz z mama na ten temat i wszystko ok
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Princessa

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #22 : 2005-10-10, 18:53 »
no dokladnie,..... a ja nie mowilam ze mam krzywe kolana z koni, tylko ogolnie mam lekka koslawosc ;) a ta teoria o krzywieniu sie nog to teoria mojej mamy, ktora sie kompletnie nie zna ale na szczescie nie zabrania mi jezdzcic :P
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #23 : 2005-10-11, 15:02 »
Princessa no mojej mamy tez stąd ten topic!!
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Princessa

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #24 : 2005-10-11, 19:05 »
a to chyba jej to pokaze...i fajnie ze ten topic stworzylas MadiM....moze sie wreszcie odczepi od moich nog bo ja juz mam tego po uszy :P
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #25 : 2005-10-11, 19:23 »
tak właśnie myslałam ze wielu rodziców(prawnych opiekunów) się tym trapi.....wieć nic tylko to WYJAŚNIĆ!!! :D
i bardzo dziękuje za wszystkie opinie i porady i czekam na dalsze...
pozdrawiam
MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Karolas

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #26 : 2005-10-12, 16:11 »
jezdze juz kawalek czasu i jakos nie zauwazylam u siebie krzywych nog ...

http://i7.photobucket.com/albums/y261/blueswomen/ja.jpg (czarna bluza)

albo slepa jestem ....
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #27 : 2005-10-13, 15:38 »
troche mało wiedac ale chyba jesteś prosta...... :D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Forum Zwierzaki

Odp: krzywe.....
« Odpowiedz #27 : 2005-10-13, 15:38 »

k-hikaru

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #28 : 2005-10-14, 13:54 »
ale powiedzcie mi w takim razie dlaczego pielęgniarka szkolna nie wiedząc, że jeździmy i patrząc tylko po naszych kolanach stwierdziła, ze jeździmy???

swoja drogą też nie uważam, aby moje nogi były krzywe ale jeśli ona tak to widzi....
Zapisane

Ritka

  • Gość
Odp: krzywe.....
« Odpowiedź #29 : 2005-10-14, 13:57 »
moja pielęgniarka mnie nie nawidzi, bo w tamtym roku ciągle chodziłam do niej po zwolnienia z WF bo mnie kolana bolały i nie mogłam chodzić...
a jedyne minusy jazdy konnej w moim przypadku to własnie te nieszczęsne kolano i kręgosłup (nie wiem czy skrzywiony czy nie, ale boooli.)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.