Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mały duży problem w czasie letnim  (Przeczytany 1276 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
mały duży problem w czasie letnim
« : 2006-08-17, 08:31 »
opiekuje sie pewnym koniem  :VoV: i jak wszyscy wiedzą w okresie letnim jak karzdemu koniowi dokuczają mu muchy, niestety ten kon nie chce sie dać psikać sirodkiem na owady, wogole jest bardzo nerwowy i bojąkliwy, potrafi po 20 minutach uwiązania zobaczyc cos pod swoimi nogami wystraszyc sie, zerwac kantar i probowac zwiać, potrzebuje pomocy, koń nie czesto chodzi <tyle co ja go biore> albo jego właściciele <porażka> chciała bym go nieco uspokoić i nauczyć "korzystania z środków owado odstraszających" jak można tego dokonac. :| niestety koń zdaje sobie sprawe ze przy swoich 170 cm w kłebie nie mam z nim zbytnich szans i ze jest w stanie mnie na uwiazie podnieść szarpnięciem głowy do góry <bo ja wielka też nie jestem bądz co badz ale 45-50 kg tylko> czy to może byc spowodowane brakiem ruchu??  :oops: I tak kocham te siwą Kobyłkę :kocham: :D
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: mały duży problem w czasie letnim
« Odpowiedź #1 : 2006-08-17, 11:01 »
na muchy hmm...wielekoni boi sie psikadła,to normalne.Moze spróbuj czosnek do jedzenia?nasze konie dostaja i nie maja z tym problemu.
Wiążesz ja w boksie czy gdzies na dworze np.?proponuje zeby ktos Ci ja trzymał przy czyszczeniu bo przy takim zrywaniu sie,narobi sobei tylko stracha.jesli czyscisz jaw boksie to proponuje najpierw przywiazac do krat sznurek od słomy a dopiero do tego uwiąz-łatwiej zerwac,nie bedzie takiej szarpaniny i wieszania sie na uwiazie.Jesli taki z niej wypłosz to w miare mozliwosci niech przebywa duzo na pastwisku,jeździ w tereny i w ogole wiecej chodzi,pod siodłem,na lonzy.niestety nie mam zdbyty duzego doswiadczenia w tych sprawach wiec tylko tyle moge Ci poradzic.pozdro
Zapisane

wampirka1

  • Gość
Odp: mały duży problem w czasie letnim
« Odpowiedź #2 : 2006-11-01, 12:53 »
spróbuj środki na much do smarowania! Wiem, to dużo pracy żeby wysmarować ręcznie konia... Ale to chyba jedyny sposób jeżeli aż tak się boi... a możesz też najpierw nalać wody do spryskiwacza i psikać przy boksie tak żeby się przyzwyczaiła do tego dźwięki. a potem powoli na nią... w końcu dacie radę!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: mały duży problem w czasie letnim
« Odpowiedz #2 : 2006-11-01, 12:53 »

paulettina

  • Gość
Odp: mały duży problem w czasie letnim
« Odpowiedź #3 : 2006-11-10, 21:42 »
sprobuj nie uwiazywac konika w boksie, podejsc do niego i zaczac do niego mowic i go glaskac pozniej udawaj glosem ze psikasz go ---psiii psii. glasz go przy tym.rob tak codziennie po kilka minut w zamiaz za wspolprace daj mu merchew.po tygodniu uzyj spryskiwacza ale spokojnie jesli kon bedzie wariowal to powroc do poprzednich czynnosci.powtorz to za 2 dni.jesli nie pomoze to bedziesz musiala probowac tak dlugo az konika sie przelamie.jest to metoda bardzi czasochlonna ale skuteczna, tylko trzeba to robic poprawnie.wiecej inf. na maila.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 23 zapytaniami.