Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Moja jazda - Od A do Z =).  (Przeczytany 10857 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nanami

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #30 : 2007-01-16, 19:25 »
Chciałabym dobrze wypaść na pierwszej lekcji po takim czasie przed instruktorami i tym szybciej wyjechać w teren.
Nawet nie próbuj! Jezdzij tak, jak umiesz, nie ma co szpanowac czy co, bo jesli instruktor uzna, ze nie jestes gotowa jeszcze w teren - to nie! Pomysl tez o biednym koniu, on tez chce miec przyjemnosc z terenu, a nie dostawac po zebach wedzidłem bo jezdziec ma niestabilna reke, kopanym po bokach bo jezdziec na niestabilna łydke itp. Juz nie mówąc o Twoim własnym bezpieczenstwie.

Chciałabym kupić dobry sprzęt do jazdy konnej. Mieszkam w małopolskim, obok Krakowa. Co mam kupić i gdzie najtaniej? Bo słyszałam, że w krk obok Geanta jest taki sklep. Pomóżcie!
Ja korzystam ze sklepu AMIGO na ulicy Florianskiej koło rynku głównego.
Zapisane

wistra

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #31 : 2007-02-01, 17:32 »
AMIGO NIE JEST NA FLORIAŃSKIEJ!!

On jest na Rajskiej.
Fakt, wybór super, sprzedawcy spelniaja wszystkie zachcianki.

Chociaz w tym kolo Geant'a też robię zakupy. Baaaardzo lubię ten sklep :)
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #32 : 2007-02-02, 10:56 »
jak już mówimy o sklepach :P Ludziska gdzie są jakies konkretne sklepy z NORMALNYMI cenami (nie z kosmosu). Jestem w Rybnika, wiec najlepiej gdzieś w miarę blisko żebym nie musiała jechać 3 dni autem :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedz #32 : 2007-02-02, 10:56 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #33 : 2007-02-02, 13:51 »
Cytuj
z NORMALNYMI cenami (nie z kosmosu)
Allegro  ;p
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #34 : 2007-02-02, 19:07 »
Amigo w bedzinie xD u bobera w ochabach :D
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #35 : 2007-02-04, 15:14 »
jutro jade na konie. Do wujka co prawda, ale nauczy mnie rownie dobrze jak w stadninie, bo jest instruktorem. Zdam Wam relacje jak bylo :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Trinity...

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #36 : 2007-02-04, 20:34 »
Newada własnie jakoś nie ufam Allegro już... Dwa razy utopiłam kase i kolejny raz nie mam zamiaru! Może jakies inne propozycje? :p


Prisi skąd ja wiedziałam, że napiszesz Ochabki :P a Będzin.. gdzie tam Będzin :(


Kocham Koniczki czy możesz przestać pisać posty w stylu "ahh jak ja kocham konie...", "ajj jade dzisiaj na konie", "och jak mi brakuje koni" bo to serio jest wkurzające... Pozatym nie róbmy z tego forum śmietniska tylko miejsce zdobywania nowych informacji, wymiany doświadczeń itp, itd a nie pamiętnik...
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #37 : 2007-02-04, 20:53 »
Ja nie pisze tego wcale tak często i na pewno nie w stylu "ojej koniki, jak ja je kocham!" a poza tym forum jest do, jak napisalas wymiany doswiadczen. A ja wlasnie chce napisac jak bylo, czego się uczylam, a takze ewentualnie zapytac o cos jesli tego nie rozumiem. Wybacz Trinity, ale jest duzo uzytkownikow ktorzy piszą takie posty i jakos nikt sie nie czepuia. :/
I nie klócmy sie bo "nie robmy z forum śmietniska". Sprawa zaknieta jak dla mnie.
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Trinity...

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #38 : 2007-02-04, 21:09 »
Kocham Koniczki nie chodzi mo o to żeby w jakiś sposób Cię obrazić, ale mam tylko taką małą prośbe żebyś dała sobie spokój z tego typu postami jak ten nad moim, bo nie wyraża on ani żadnego doświadczenia, ani żadnej wymiany zdań.... nic...zero.... i jeszcze temat nie ten :P Pozatym nie martw się o to czy innych się ktoś czepia czy nie bo to ich sprawa...

Chcesz pisać dalej taki pamiętnik na forum - ok pisz! Nie wmawiaj mi, że nie piszesz rzeczy typu "jeszcze tylko 2h i jade na jazde" itp bo obie wiemy, że takie coś zdarza Ci się dość czesto... Mam tylko nadzieję że szybko ktoś "z góry" zadziała odpowiednio na pisanie pamiętników na forum...
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedz #38 : 2007-02-04, 21:09 »

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #39 : 2007-02-04, 21:18 »
ok :)
jezeli Ci to przeszkadza postaram sie takl wiecewj nie pisac :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #40 : 2007-02-04, 21:47 »
www.pzj.pl
wejdzcie sobie na odznaki...bede zdawac na brazowa :/ NOWE ZASADY..masakra...juz sie musze przygotowywac...olaboga..:P se wymyslili....
Wika wiadomo^^ solidarnosc :P
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #41 : 2007-02-05, 14:59 »
Prisi ja tez zdaje  8) a kiedy masz?ja 24 lutego.Pytan nie umiem nic ale to bardziej na logike wezme,gorzej z praktyka bo nei skakałam 3 miechy a do uj za bardzo nie mam konia.Ale jakos to bedzie..Jeszcze zalezy kto przyjedzie  ;p
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #42 : 2007-02-05, 21:00 »
hehe...ja teraz mam kobylke 12letnia ktora super skacze..gorzej ze mna..ale mam troche czasu :P ja tez mam 24 lutego..albo cos kolo tego :P
pytania sa nawet spoko....ujda...ja tez gorzej z uj...ta kobyla umie wszystko ladnie,tylko ona jest straaasznie do przodu wiec bedzie ciezko :P
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #43 : 2007-02-06, 17:11 »
oo,coś mówiąłs ale nie wiedziałam ze juz ja kupiłas  :) u mnie własnie gorzej bo kobyłka do skoków fajnei skacze ale pedzi i scina zakrety,jest niewygodna i trudno mmi na niej wymierzyc.Ale w sumie jechałam juz na niej 2-3 razy takie podwórkowe zawody wiec looz.(wole nie komentowac jak wypadłam pod wzgledem stylu,dlatego sie obawiam)a w uj jestem mocniejsza ale z kolei konie rekreacyjne,cholernie niewygodne i strasznie trzeba sie na nich nameczyc zeb y wszytsko zrobic w odpwoednim miejscu i momencie.
U nas juz była w zesżłym roku odznaka ale miałam złamany paluch.Było spoko,nie zdała jedna osoba,na pytaniach to w ogole dawali najłatwiejsze.Z tym ze podobno jak przyjedzie Próchniewicz to jest gorzej.
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #44 : 2007-02-06, 20:03 »
kurde u nas w komisji ma byc pani Ela i pan Pawel Przybyla...aaa plus Chrzanowski...ja sie tego boje bo znasz pania Ele...ona jest wredna i pewnie najgorsze pyt da :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedz #44 : 2007-02-06, 20:03 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #45 : 2007-02-07, 15:22 »
Ale ona jest w gruncie rzeczy wydaje mi sie spoko : :P a Chrzanowski to w ogole wymiata,mówie wam zdacie wszyscy przy nim,super gościu  :D ejsli to ten o którym mysle,bo wydaje mi sie ze własnie on był u nas rok temu.Tylko lipa,bo chodziłą plota ze teraz tez bedzie u nas a jesli mamy w tym samym ternionie to raczej u nas go nei bedzie jak bedzie u was :P ojjj a tak liczyłam na niego
Może w takiem razie przyjade do was zdawac  :D <joke>
P.S. sor,naposiałam jako siostra.Tu Ewcia oczywiscie
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #46 : 2007-02-07, 21:26 »
aaaaa :D Ewka mysle ze mowimy o tym samym Chrzanowskim :P wymiata chlop,wymiata :P
a Elama swoje za uszami...ale ja juz ja bardzo dlugo znam to mam nadzieje ze nie bedzie problemu :P
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #47 : 2007-02-18, 18:32 »
Pris wy przyjezdzacie do nas czy nie? Bo u nas egzaminuje Chrzanowski i Przybyła a mamy 25 lutego wiec wy chyba macie w innym terminie ;)  A maja przyjechac 4 konie z rybnika wiec pomyslałam ze to moze wy ale wy przeciez jestescie ochaby a nie rybnik wiec nie wiem.. :P
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #48 : 2007-02-24, 14:38 »
aaaaa to mozliwe..ale ja nie jade wkoncu tego :/ moja kobyla ma cos z noga...wet najpierwmowil ze jest podbita i robilam jej oklady z rivanolum przez 3 dni...i spacerki....mialo przejsc ale stan jej nogi sie tylko pogorszyl. niestety nie bylo mnie przez kilka dni bo bylam we wloszech a wet kazal mi przekazac ze to cos ze sciegnem i dosc powazne...:/ jestem teraz w dolku bo chyba nie ma sensu dalej dzierzawic tego konia....nie wiem co robic...?
ja to mam szczescie...
a wlasnie Ewa u nas to jest jakos 10 marca, czy 11, bo mialo byc wlasnie pod koniec lutego, ale wy zajeliscie nam termin :P a te konie z rybnika to moje kumpele z nimi przyjada....
ja sie juz tak cieszylam a tu dooopa :/
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #49 : 2007-02-24, 16:49 »
K*** jego mać!! nie wiem czy w ogole to pojade.. :help: jeżdziłam codziennie przez ostatni tydzien na super kobyłce sportowej mieli mi ja dac na egzamin  i co?
wsiadam na nia dzisiaj,miałam tylko chwile rozprezyc i skoczyc co trzeba zeby jej nei meczyc bo miała trdning sportowy wczesniej..i co?! kuleje!!! :shock: :okurcze: :cry: myslełam ze mnie tam szalg jasny na miejscu trafi  :( spuchniety,ciepły staw...
Przeszkody nei sa duze ale ja nie umiem skakac przynajmniej ostatnio,a na niej mi sie skakało popropstu super...jak mam teraz na zywca poejchac na jakims rekreacyjnym koniu którego nawet nei znam? a egzamin jutro.... :(
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #50 : 2007-02-24, 22:56 »
Ewka ja tez jestem w dolku...moja kobyla od poczatku ferii ma cos z noga...i stan sie pogorszyl...:( tez tego nie moge jechac.....istnieje szansa ze jej to przejdzie...ale watpie ze do tego 10marca wszystko z nia bedzie ok i ze OBIE bedziemy gotowe na egzamin....<w[********]>
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedz #50 : 2007-02-24, 22:56 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #51 : 2007-02-26, 18:39 »
Ojj współczuje..a to jest ta 12 letnia? bo w tym wieku to juz choroby z nogami sie moga zaczynac... :(
a ja zdałam  :D było baaardzo łatwo.P.Chrzanowski do wsyztskich miał duzo uwag na ujezdzeniu,szczególnie do dosiadu ale przezpuszczał wszytskich.Mi wychwycił moje złe zagalopowanie na prawo,cos tam jeszcze i najlepsze było ze wziełam bata uejzdzeniówke i chyba źle go trzymałam a on "ale tego bata to masz po to żeby sie pomasować po udzie ? ( :lol: ) bo jak tak to znam lepsze metody  :P"
Śmeiszny ogólnie i miły.Na skokach trciłam równowage troche ale kon po sporcie,doswiadczony to mnie przewiózł tylko ze był tak wygodny ze siedziałam w pełnym zamiastw w połsiadzie.Pytania to tylko formalnosc w zasadzie.fajnie było,nie ma sie czego bac  :)
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #52 : 2007-02-26, 23:43 »
ooo gratuluje :tuli:
tez bym tak chciala...
a ogolnie jakie pytania dostalas? i nie bylo nic z tych rzeczy typu pokazywac jak siodlasz konia, idziesz z nijm w reku, itp? (szok)
fajnie ze Ci sie udalo :) i zycze powodzenia dalej...moja kobyla ma niestety zerwane sciegno wiec moge sie z nia na pol roku pozegnac...szkoda ze mi sie nie udaje :( dlaczego ja mam takiego pecha?!!
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #53 : 2007-02-27, 16:35 »
Ojej  :( a Ty ja kupiłas?
Pytan mialysmy chyba z 4-5(po 3 osoby sie wchodziło u nas) bo stwierdził ze umiemy.Było:kto moze jechac w teren,po co sa ostrogi,czy w teren nalezy zabrac tel.kom,wymien podstawowe chody konia ( :P) czy włosy trzba zwiazac na jazde ( :lol:) Serio,z biegu bym to powiedziała i egzamin tez bym pojechała bez przygotowania(chociaz skoki bewnie w złym stylu bo zreszta teraz tez nie pojechałam w dobrym,zrobiłam sobie za krótkie strzemiona,nie wypchnelam konai do przeszkody i szedł jakby miał umrzec,przez krótkie strzemiona nie mogłąm dobrze zrobic polsiadu). Moze pojedz na jakims rekerancie,bo to jest na prawde banalne.Uwag miał bardzo duzo do wszystkich w sensie dosiad itp.chociaz i tak jechały dosyc dobre osoby, takie jak ja i lepsze,niewiele gorszych(znaczy ja nie mówie ze jezdze dobrze,ale jakos sobie poradziłam z tym).Nie było nic typu ze patrza jak czyscisz,siodłasz itp. nawet jak sie rozprezałas to zadko patrzyli..W ogole fajnie było  :)
Współczuje z ta kobyłka,żeby taki pech... :(
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #54 : 2007-02-27, 20:28 »
nie kupilam jej.....dzierzawie ja :( i taki pech..najlepsze jest to ze ja jej nic nie zrobilam, tylko ona wyszla na pastwisko i wrocila w takim stanie!! :/

to bardzon sympatycznie Ewka ;) ciesze sie...tez bym chciala, a mi sie to takie straszne wydawalo :P nie pojade tego na zadnym rekreancie....nawet juz nie chce...teraz tylko martwi mnie ta kobyla!! :( ałłłłł.....
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #55 : 2007-03-06, 16:07 »
Biedny Pris  :( Mam nadzieje ze ci sie jakos ułaozy pod tym wzgledem  :tuli:
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #56 : 2007-03-06, 16:37 »
powoli swiateczny kulig mknie w strone dobrego :P jest w miare....okazalo sie ze kobyla nie ma zerwnego, tylko naderwane sciegno. teraz spacerki, ale jest juz lepiej. powoli bedziemy ja brac w przyszlym tygodniu pod siodelko i bedzie dobrze (mam nadzieje) :P
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #57 : 2007-03-08, 13:19 »
na pewno bedzie dobrze ;)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedz #57 : 2007-03-08, 13:19 »

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #58 : 2007-08-09, 14:31 »
pytanie do zdawaczy na brązową odznake:
Jakie są przepisy dotyczące rzędu konia? Co koń MUSI mieć? A czego nie wolno?
Zbieram się w sobie, żeby zdawać :)
A, i ile kosztuje egzamin?
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Moja jazda - Od A do Z =).
« Odpowiedź #59 : 2007-08-09, 21:31 »
Ale w sensie teoria czy w co ubierasz konia jak juz jedziesz egzamin?teoroia jest w pytaniach.
U nas na to nie zwracali uwagi,nawet nie patrzyli jak sie czysci,siodła, ja mialam normalnie ochraniacze,czaprak na uj siodło ujeżdżeniówke,na skoki skokówke (ale mozesz jechac w jakim tylko chcesz,we wszechstronnym,w skokówce b yle nie w ujezdzeniowce skoki) ogłowie bez wytoka (nie wiem czy mozna miec bo na zawodach uj chyba nie ale podejrzewam ze na pewno można) ja miałam bata dlugiego,krótki palcat na skoki, nie miałam ostróg i podobno nie wolno chociaz u nas jedna laska miała i nic jej nie powiedzieli. Nie można miec czarnej wodzy i wypinaczy pewnie tez nie i w sumie dobrze.mysle ze raczej dowolność takto. No tylko ubierz sie jakos w miare ladnie,najpiej jakies białe bryczeski i ładna góra.
Powodzenia ;]
A kosztowało mnie równo 100 w tym 25 zaliczki płacone wczesniej
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 28 zapytaniami.