Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czapsy  (Przeczytany 2862 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trinity...

  • Gość
czapsy
« : 2006-12-24, 19:33 »
Po pierwsze czym się różnią czapsy skórzane naturalne od licowanych i ekologicznych? Które są trwalsze i wygodniejsze? W jakich jeździcie? Jestem właśnie na etapie poszukiwań, wiec może polecicie jakieś sklepy internetowe, aukcje gdzie można kupić w miare tanio sprzęt nowy/mało używany
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #1 : 2006-12-25, 12:54 »
No najtaniej na allegro i fajne okazje są ;)
Ja uzywam czapsów zamszowych, kupione w sklepie jeździeckim Jabu. Wytrzymały juz ponad rok spokojnie, jak chce je umyć, to prysznicem spłukuje i szoruje, potem susze i sa OK. Ładne wygladaja, nie powodują pocenia sie w lato i nie jest w nich zimno w zimie. I dobrze chronią łydki, ja polecam.
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #2 : 2006-12-25, 13:51 »
ale czym one się różnią od siebie oprócz materiału z jakiego są wykonane? Bo tego własnie nie rozumiem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czapsy
« Odpowiedz #2 : 2006-12-25, 13:51 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: czapsy
« Odpowiedź #3 : 2006-12-25, 15:29 »
najlepiej przejsc sie do sklepu i zobaczyc.ja jezdze  w licowych-oficerkowych(razem ze sztybletami wygladaja dosyc elegancko,prawie jak oficerki)wg mnie sa bardzo wygodne(tylko trzeba je dobrze dopasowac do łtdki wiec wg mnie lepiej nie przez allegro)i je zdecydowanie najbardziej polecam.na trening czy na jakies zawody itp zakąłdam własnie te czapsy tylko ze sa drogie i nie chce ich za barzdo zniszczyc wiec musze sobie jeszcze kupic normalne zamszowe np.takie http://www.allegro.pl/item149922606_nowe_czapsy_zipper_nie_do_zdarcia_rozm_3_56zl.html#photo
przez długi czas w takich jezdziąłm tez sa fajne,wygodne,mniej eleganckie ale trwałe.na zwykłe jazdy polecam je.te sa ze skóry ekol. ale zazwyczaj sa z naturalengo zamszu.
http://www.allegro.pl/item149925273_mj_super_czapsy_profil_model_nie_do_zdarcia_r_2.html#photo
takie ma moja kumpela,jest bardzo zadowolona,skórka jest ciensza niz w licowych czy zamszowych wiec nei wiem jak z trwałoscia,ale fajnei dopasowuja sie do łydki i sa miekkie.
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #4 : 2006-12-25, 18:22 »
dzięki Newada :* Właśnie o to mi chodziło żeby porównać te 3 rodzaje. Czyli skóra naturalna i ekologiczna to prawie coś takiego jak zamsz tylko różni się grubością? Dobrze rozumiem?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #5 : 2006-12-26, 19:40 »
Ja mam własnie takie, jakie podała Newada w pierwszym linku. A z tego co wiem, skóre trzeba pielegnowac i natłuszczac inaczej twardnieje i sie niszczy po prostu.
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: czapsy
« Odpowiedź #6 : 2006-12-26, 21:45 »
Nie ma za co Trinity :* te zamsze różnia sie przede wsyztskim tym(jak sama nazwa wskazuje) ze jedna jest ekologiczna druga nie ;p (ale filozofie wymyliłam łał)nie wiem czy gruboscia,pewnie tez sa rózne jej rodzaje,moja na bryzcesach jest delikatna ale wytrzymała,w czapsach bedzie pewnie grubsza.Podejrzewam ze jest tansza i łatwiej dostepna przez co wszedzie jej peło ostatnio szczególnie w tych tanszych produktach.skóre ekologiczna mam na bryczesach,nie jest idealna,ale podoba mi sie to ze po 2 latach uzytkowania i czestego prania nic sie z nia nie stało,nie wyblakła,nie "wyświechtała" sie.jak to sie dzieje w przypadku normalnej skórki.To jest taka gładziutka imitacja zamszu,pewnie nieco grubsza w przypadku czapsów.Ja ogolnie nie mam zastrzezen co do bryczesów z ta skóra,ale czapsów nie miałam.Te czaspy z drugiego linka ma moja kumpela,bardzo mi sie spodobały bo na codzienne treningi jak znalazł po 1)cena 2)sa dosyc cienkie i łatwo sie wyginaja ale przez to fajnei dopasowuja sie do nogi 3)nie jest to ten typowy model jak z pierwszego linka,ten jest ąłdniej wyprofilowany..
Czapsy z pierwszego linka sa tez chyba z tej grubszej skóry ekol. ale zazwyczaj ten model mozna spotkac ze zwykłego zamszu.Nie wygladaja zbyt elegancko ale sa trwałe,mi wytrzymały cos koło 3 lat.Jedyna wada to ze jak troche je zaniedbała to kolor troche wyblakł i w niektórych meijscach sie wyswiechtały.
Najbardziej elegancko wygladaja licowe,(np takie,podobne do moich http://www.allegro.pl/item152317351_czapsy_sztylpy_jak_nowe_hippoland_%5D_.html#photosa najdrozsze ale warte swojej ceny,naprawde swietnie wygladaja i super trzymaja łydke,sa grube i całe z błyszcacej skórki.ale taki zakup to raczej nie pzrez allegro.
Jednym słwoem-jakie bys nie wybrała to bedzie dobrze,bo wszytskie sa fajne,tylko pamietaj dobrze je dopasuj bo to podstawa.nie kupuj za długich bo jak zegniesz noge to cie bedzie ugniatac(musi byc z centymetr luzu pod tym zgieciem gdzie sie zgina noga)
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: czapsy
« Odpowiedź #7 : 2006-12-27, 12:30 »
Newada własnie czatuje na te czapsy na allegro, które podałas w linku :P (a niech mi je ktoś z FZ kupi, to dorwe i pogryze!! Ja byłam pierwsza :P) A jeżeli nie uda mi się tych kupić, to chyba jednak się skusze na te ze skóry ekologicznej (ohh jaka ja jestem przyjazna środowisku :D :P) też w powodu ceny (ehh niestety pieniędzy zawsze brak :/ )
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 24 zapytaniami.