Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Dziula chyba zaczyna :)  (Przeczytany 11361 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #30 : 2007-07-19, 19:45 »
hes pod zieloną? to pewnie przylep xD jeździłam tam parę razy :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #31 : 2007-07-19, 22:41 »
To jest w malutkiej wiosce. Żaden obóz organizowany - jadę tam pierwszy raz ze znajomymi, gość ma stajnię kilka koni, nie ma organizacji żadnej, jeździmy w teren kiedy chcemy, na ile chcemy i gdzie chcemy.
Takie organizowane mnie nie interesują. ;) godzina dziennie na padoku to nie dla mnie.
Jutro jadę na 3 dni do Niesulic, akurat natrafię na obóz jeździecki, wiec trochę sobie potrenuję, w niedzielę odstawka do tej wioski i raj na ziemi. :)
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #32 : 2007-07-20, 09:54 »
a to nie wiem jaka, bo tam w przylepie jest w miarę, w miarę stadnina....
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedz #32 : 2007-07-20, 09:54 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #33 : 2007-07-20, 11:08 »
wokó Zielonej Góry jest kilkanaście gospodarsw lub ludzi posiadajacych konie gdzie można pojeździc, Przylep jest klubem jexdzieckim wiec nie pozwoli sobie wypuszczać ludzi  na jakiś czas w las bez instruktora, podobnie jak w Drzonkowie, Raculce, Raculi niegdyś w Ochli. A tak wystarczy sie rozejżeć i wszędzie znajdzie sie kilka koników  gdzie je udostępniajanp. Stary Kisielin, Jany Laski, Lesniów Wielki, Nietków ( tu jednak samej w teren też cie nie puszczą ;) wiem bo sama tam troszke jeżdże na ich młodym ogierze)  w sumie znalazło by sie jeszcze tego troche ale nie chcem zmyślac  bo dokładnie nie pamiętam, moze jak pojade do zarządu lasów (chcemy by powstał szlak łączący nas z Przylepem, czerwieńskiem  i innymi końskimi miejscowościami by muc udać sie na rajd, dowiem sie wiecej)
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #34 : 2007-07-20, 18:46 »
jak to się stało, że cię nigdy nie widziałam xD
przecie ty też z ZG! xD
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #35 : 2007-07-20, 18:48 »
eeeej nie robcie off topa! takie rzeczy to na prywatne :) ;)
dziula i jak samopoczucie przed pierwsza jazda? :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #36 : 2007-07-20, 20:28 »
bo ja sie dobrze maskuje

rzadko pisze i ot powód....
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #37 : 2007-07-21, 15:53 »
dziula i jak samopoczucie przed pierwsza jazda? :)
yyy... nie moge sie doczekać ;d
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #38 : 2007-07-21, 21:14 »
heheehe to dokladnie tak jak ja przed 1 jazda. :D myslalam ze mnie rozsadzi :D
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedz #38 : 2007-07-21, 21:14 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #39 : 2007-07-22, 08:35 »
Mnie jeszcze bedzie wierciło w brzuchu ze strachu później :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #40 : 2007-07-22, 18:10 »
ja nie rozumiem jak mozna bac se czegos co jest zwiazane z konm,i? nie rozumiem
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Retriva

  • Gość
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #41 : 2007-07-23, 12:41 »
Kocham koniczki, nigdy sie nie balas? zawsze odczuwa sie jakis strach- jedni czuja niewyczuwalny, inni ogromny. w koncu to jest cos nowego i normalne ze sie czuje strach :P a Dziul na pewno nie czuje strachu specjalnie, on poprostu jest. ja tez sie balam : P
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #42 : 2007-07-23, 13:39 »
ja siębałam tylko jednego ogramnego konia, ale nie tak że nie chce do niego podejść tylko że np. mnie nadepnie albo coś mi niechcący zrobi swoim wielkim ciałem. na stajni był koń który wpuszczał do boksu tylko jedną osobe a reszte osób która weszła przygniatał zadem do ściany :P ja nie miałam okazji go poznać z tej perspeektywy :lol:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #43 : 2007-07-23, 14:09 »
Ja kocham ogromne konie zimnokrwiste :kocham:
Są piękne i majestatyczne. Znam dwa bardzo dobrze. Zawsze gdy mnie widziały podbiegały..... bylo mi wtedy bardzo miło. Kiedyś zawsze stały same na polu a ja całymi dniami z nimi. Przynosiłam im wodę, jabłka :D ( bo nikt z właścicieli nie raczył)
Jeździłam na nich na oklep. Ale już ich nie spotykam. One pracują w lesie. Miały po prostu rok przerwy :/ tęsknię za nimi.
To były dwa ogiery. Jak widzę te konie gorącokrwiste, ciepłokrwiste itd. To myśle:
Jakie one chuderlawe i małe.


Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #44 : 2007-07-23, 14:13 »
pracują w lesie :( szkoda koni, ja z ogierem miałam do czynienia kilka razy. z jednym młodym 3latkiem bardzo dobrze wychowanym, cudnie się na nim jeździło i z 2 4latkiem co był rozbrykany i nieułożony, nie wiem jak siena nim jeździ, nie próbowalam :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedz #44 : 2007-07-23, 14:13 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #45 : 2007-07-23, 14:17 »

Ja miałam problem ze wsiadaniem na Kajtka :kocham:
Jest wyższy w kłębie ode mnie, jest o 2 moje głowy wyższy a mam 172 cm.
Stawałam gdzieś na drzewie a on grzecznie stał, i wskakiwałam na niego :)
Świetnie się na nich jeździ choć nieźle trzeba się rozkraczyć :D

EDIT: Początek mi ścieło, więc go napisze.....

Uweilabiam wielkie konie zimnokrwiste.
Są takie wielkie i majestatyczne.
Znam dwa, bardzo dobrze.
« Ostatnia zmiana: 2007-07-24, 16:50 autor Kar »
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #46 : 2007-07-23, 22:54 »
1 czerwca mineło 2 lata kiedy zapisałam sie na nauke jazdy... Heh pamietam Debno, potem niezapomniane Golejewko i znow Debno... ;)
Nie rozumiem tylko ludzi, którzy ledwo co opanuja (albo i nie) klus, i zaraz zabieraja sie za galop ;? przeciez nieumiejetny galop jest bardzo niewygodny dla konia...
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #47 : 2007-07-24, 09:17 »
Labradorka, moge spytac... jakie Debno ;P?
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #48 : 2007-07-24, 09:41 »
a ja z pierwszej jazdy pamiętam tylko szok jak zobaczyłam konia z bliska :D  za mała byłam by coś więcej rozumieć :P pierwszy raz siedziałam na koniu mając chyba 4 lata (koń zaprzęgnięty do woza, na wsi to było u dziadka)a z pierwszej jazdy takiej  w klubue jeździeckim za bardzo sie cieszyłam by sie bać :Pto było w moje urodziny, już sezon halowy był, nabory do szkółki jeździeckiej, nie chcieli mnie przyjac bo za mało lat miałam ale ze nie wielu chętnych sie zgłosiło to i mnie przyjeli,  Pierwsza jazata koń Kadar nie za wysoki ale za to piekielnie gruby troche leniwy do tego, już na pierwszej jeździe  załapałam  kłus (ponoć łatwiej za dziecka sie tego nauczyc) a na zakonczenie trener "zagalopował" mi konia :) więc trzy podstawowe chody zaliczyłam, tak sie kiedys to odbywało kto przetrwał próbe nie przeraził sie, i nie rezygnował przechodził dalej, moja siostra zrezygnowała a ja nadal trwam a moi rodzice przyjaznią sie z moim byłym tenerem... moja córka woła do niego wójku ale ja os 6 lat  nie jeżdze juz pod jego nadzorem mam inne konie w innej miejscowości przepiekne tereny, i na razie szkole sobie młodego konia moze kiedyś wróce do sportu .....
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #49 : 2007-07-24, 23:35 »
Dębno :) dolnośląskie
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #50 : 2007-07-27, 17:05 »
ech jadę w poniedziałek, mam nadzieję że pójdzie jak ostatnio.
Martwi mnie to że zawsze mam problem z włożeniem koniowi wędzidła w pysk :/ ech... staram się a mi i tak nie wychodzi ... :(
Przed chwilą przysłali mi już palcat (bez którego na moim koniu się nie obędzie) :D

Dziula byłaś już?..... bo ja jakoś nie w temacie... a jak byłaś to jak tam się jeździło?
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedz #50 : 2007-07-27, 17:05 »

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #51 : 2007-07-27, 17:51 »
Kar, jak kon nie chce wziac wedzidla to nacisnij w miejsce gdzie koncza mu sie zeby. Ja tak robie i od razau bierze
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #52 : 2007-07-27, 19:53 »
No tak tylko ta klacz gryzie......już mnie raz udziabała... mam teraz niezłą  centymetrową bliznę na palcu :P
Ostatnio się starałam, jadę niedługo więc jeszcze raz spróbuje...:D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #53 : 2007-07-27, 21:32 »
wiec nie wsadzaj palcow miedzy zeby tylko w szparke gdzie kon juz zebow nie ma. Wtedy nie ugryzie.
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Retriva

  • Gość
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #54 : 2007-07-28, 00:23 »
Labradorka- Dębno, niedaleko Korzenska, zabita dechami dziura  z ogrodzonym terenem gdzie sa dziki i daniele, oraz wieeeellkimi padokami i mnostwem koni? czy jakies inne :P?
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #55 : 2007-07-28, 09:22 »
wiec nie wsadzaj palcow miedzy zeby tylko w szparke gdzie kon juz zebow nie ma. Wtedy nie ugryzie.

A jak mam wędzidło wsadzić? Samo się nie włoży... jak już psyk otworzy to jakoś muszę je tam włożyć....;p
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #56 : 2007-07-28, 10:01 »
http://nataliag.webpark.pl/kielznanie.html tu sobie pocztaj. Jak podciagniesz druga reka oglowie do gory to wedzidlo wejdzie do pyska ;)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #57 : 2007-07-28, 22:59 »
sory dziula, ale jakos nie mam weny by zakladac nowy temat :P no i po fakcie - tzn. od pierwszego sierpnia bede miala z kolezanka konia na wylacznosc - wprawdzie za ta wylacznosc wyszlo 100 zl. wiecej - czyli w sumie 400 miesiecznie (po 200 na lebka) ale przynajmniej bedziemy mogly jezdzic dokladnie kiedy chcemy, no i taki szczegol, ze przejmujemy tez koszt opieki weterynaryjnej (buahahaha - cenyhurtowe lekow, i brak koniecznosci wzywania lekarza, ktory bedzie zgarnial niewiadomo ile - a jesli lekarz bedzie potrzebny to zawsze mamy w "zanadrzu" wetke, ktora nas uczyla :P )
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedz #57 : 2007-07-28, 22:59 »

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #58 : 2007-07-29, 21:40 »
Wiem, że zaśmiece tym temat, ale zaczęłam, więc skończę. ;)
Wróciłam z tego "obozu", zadowolona baaaaardzo, pominę ludzi, atmosferę, humor i oderwanie się od świataa i skupię się na koniach. ;) Jeździłyśmy więc sobie bez instruktora, z doświadczoną dziewczyną codziennie w teren po średnio dwa razy, przejeżdzzając w czasie jednej jazdy ok 15 km. Było świetnie, wracam tam za rok, ale na dłużej. Konie cudowne, upodobałąm sobie jedną klacz i trochę podciągnęłam się w galopie. Bo miałam rok przerwy... ale jak to powiedziała koleżanka "nie martw się, to jest wioska i tu jeździ się po wieśniacku czyli nijako" i cieszy mnie to, bo mogłam jechać tak jak mi wygodnie i bezpiecznie, a nie tak jak w regułkach pisze.
Ogólnie wakacje super, luz, zero problemów, świetni ludzie, zero nakazów, 100% wolności...
I o takie coś mi chodziło! A nie klubik jeździecki, gdzie o 22 jest cisza nocna, z instruktorem jedzie się na godzinę dziennie w teren, a potem 15 minut na padoku... phhh... Tam można było jechać na oklep do rzeki, wykąpać konie, wyczyścić je, polonżować, pojechać w teren większą gromadą kiedy się chciało i na ile się chciało, spanie na sianie, nocne ogniska z %, nocne podchody do rana, pogaduchy, ogromna dawka humoru... IDEALNE wakacje. Tego mi było potrzeba.
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #59 : 2007-07-29, 21:44 »
hes, a gdzie bylas na tym obozie? Chcialabym sie przejexchac.. to byly by wymarzone wakacje
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.204 sekund z 28 zapytaniami.