Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Dziula chyba zaczyna :)  (Przeczytany 11429 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #60 : 2007-07-30, 11:17 »
Zaraz napiszę Ci pw.
Tutaj napiszę tylko, że tam nalezy jechać gdy już umie się przynajmniej trochę galopować... to nie jest obóz na naukę. Tam jest owszem duży padok z przeszkodami, jest też "lonżownia". Ale konie zdecydowanie są w tereny. Zresztą tam można się zanudzić jeźdżac na padoku. Dlatego nalezy być choć trochę zaawansowanym w jeździe. Ja akurat skończyłam na początkach galopu, ale poradziłam sobie, jeźdżąc zupełnie "nie regulaminowo" czyt. "wieśniacko". :P Ale daję radę i w nawet ostre tereny po kilkanaście kilometrów z czego większość galopem/wyciągniętym kłusem.
Po za tym osoby młodsze czyli poniżej mniej więcj 14 lat muszą się zapisać na wcześniejsze "turnusy", ponieważ w późniejszych są trochę starsi ludzie, którzy jeżdżą w ostre tereny, dzieciaki by tylko spowalniały, dlatego niechętnie właściciele tej stadniny łączą różne grupy wiekowe (np. 10 lat i lat 21...). Ja akurat trafiłam na turnus, gdzie najmłodsze osoby miały 14 lat (najstarsze 21, ogólem było nas 7 obozowiczów - taka liczba jest ok, bo można jeździć w długie tereny, koni starcza), całe szczeście okazały się świetne i dojrzałe, nie to co większość pierdzielniętych 13 i 14-latków.
Nalezy też zamawiać miejsca kilka miesięcy wcześniej (w tym roku nie ma szans), tak mniej więcej w marcu. Właściciele muszą pogrupować dzieciaki na turnusy dla dzieci młodszych i dla starszej młodzieży.
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #61 : 2007-08-03, 10:03 »
Dziul i jak bylas juz w stadninie? :) czekamy na relacje ;)
ja do konisiow jade dopiero we wtorek. :( bo jest oboz w stadninie w ktorej jezdze. Ale za to sprawilam sobie 2 pary bryczesow :D szare i biale. Za 20zl w zwyklym lumpeksie :D
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #62 : 2007-08-03, 21:59 »
ale to takie prawdziwe bryczesy?? czy jakieś atrapy??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedz #62 : 2007-08-03, 21:59 »

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #63 : 2007-08-04, 13:08 »
hym, ja sie tam na bryczesach za bardzpo nie znam. To jest firma Harry's horse, maja takie naszywki, dzieki ktorym sie nie wyslizgujesz z siodla, wiec chyba nie sa zle :) i przede wszystkim sa wygodne
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #64 : 2007-08-04, 21:26 »
no to do grona poczatkujacych dziś dołączyło drugie pokolenie ;) dziś pierwszą "lekcje jazdy konnej" miala moja  sześcio letnia córka :D
 baba jaga jedna nic sie nie bała , juz wcześniej oswajałam ja z końmi sadzałam robiłyśmy rózne różniaste ćwiczenia, a dziś zażyczyła sobie siodełko i troszke kłusika i jej uległam no i nawet bez mojego tłumaczenia starania sie pocenia cwaniara sama załapała kłus anglezowany <szok> dodam ze klacz na której siedziała jest potwornie miekka i prawie wogle nie wybija tylko jak ja to mówie kolibie roszke. Wójek dumny z tego powodu wyjął z piwnicy małe siodło :P które i tak jest dla niej za wielkie :D a ponieważ od 4 lat przejawia zainteresowanie końmi ma już prawie cały sprzęt, tj ma małe czapsy, bryczesy, szczotki, niestety toczek okazał sie za duży jak na jej główke.nie moge w to uwiezyc ze ona jest już taka duża i chce jeździć co nie ukrywam jest powodem mojej dumy i ogromnego szczęscia.....
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #65 : 2007-08-04, 22:46 »
Cytuj
klacz na której siedziała jest potwornie miekka i prawie wogle nie wybija tylko jak ja to mówie kolibie roszke.

no to ma swietnie - bo datys (kon ktorego dzierzawie) dla odmiany jest potwortnie twardy, a galop   ma tak potworny, ze w porownaniu z nim, jego klus  to leciutkie bujanie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nanami

  • Gość
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #66 : 2007-08-05, 10:49 »
Do nauki kłusa anglezowanego to troszke gorzej, jak kon miekko nosi, bo trudniej wyczuc rytm ;)

Echh, ja juz od dwóch lat jezdze z hakiem. A w tygodniu jade na rajd całodzienny po pustyni :kocham: Bedzie duzo galopu, postój z pojeniem koni, pasieniem w reku... Bajka.

Ja w lumpeksie znalazłam sztyblety za 10 zł  :lol: Tylko ciut na mnie za małe i uwieraja, normalnie nosze 39 i to jest niby 39, ale bedzie mniejsze odrobine.
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #67 : 2007-08-05, 13:00 »
sztyblety tez byly, ale rozmiar 40, a ja nosze 37 :/
ja poszukuje butow wysokich, najlepiejn gumowych, zeby po blocie mozna bylo iscv normalnie, a nie skakac jek debil :D
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #68 : 2007-08-06, 16:01 »
ale macie szczęscie u mnie w jednym tylko lumpie widziałam jeździeckie rzeczy a tak to  nigdzie nie ma a ten lump jest o przejazd przez całe miasto ode mnie :/ i nigdy nie mam czasu na to by tam dojechać dwie prace i konie  doby mi brakuje by odpocząc czy nawet sie przespać nieraz :P


Iras a gdzie jeździsz znałam kiedyś konia o imieniu Dantys ...
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Forum Zwierzaki

Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedz #68 : 2007-08-06, 16:01 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #69 : 2007-08-08, 18:56 »
Cytuj

Iras a gdzie jeździsz znałam kiedyś konia o imieniu Dantys ...

ten "moj" nazywa sie Datys - bez "n" - i szczerze mowiac - nie zdziwilabym sie gdy ktos go znal - bo w koncu mlody to on nie jest - ma juz 19 lat.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Dziula chyba zaczyna :)
« Odpowiedź #70 : 2007-08-09, 09:39 »
A kon na ktorym jezdze - Dracula ma 17 lat. Niewiele mniej :D ale jest kochaniutki
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 25 zapytaniami.