Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???  (Przeczytany 5280 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« : 2007-08-29, 09:54 »
Potrzebuje pomocy

)d 6 lat jeżdze w prywatnym  gosp-agro, odchowaliśmy sobie ogierka (5 lat ma teraz) no i nadszedł ten moment że zachciało mi sie skoków, ale stojaków brok :P

Stąd moje pytanko i prośba

Prosze o wszelkie możliwe podpowiedzi projekty w miare tanich stojaków na przeszkody.... :VoV:

z góry  :tuli: serdecznie dziekuje
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #1 : 2007-08-29, 10:07 »
to zależy jak duze chciesz te stojaki, my u siebie mamy takie handmade i nawet sie sprawują ale obawiam sie ze tanim kosztem to tylko koziołki zrobisz bo na to troche drewna schodzi, ale pamiętaj zawsze możesz improwizowac np jeśli masz słome w kostakach to mozesz wykożystywac 2 kostki słomy i drąg z tym ze słoma na tym troche cierpi ;) wybierz sie do sklepu budowlano-ogrodniczego a może znajdziesz jakieś potencjalne "stojaki" wiesz to kwestia wyobraźni ;) a skoro zaczynasz skoki to i tak nic wysokiego Ci nie potrzeba na początek, my skaczemy ostatnio przez słome bo ani koń sobie krzywdy nie zrobi i wygodny to sposób, jeśłi nie masz dragów to możesz ustawic 3 kostki koło siebie i przez to skakac tez dobra metoda ;) wszystko zależy od Ciebie ;) z koleżanką ostatnio jak sie nudziłysmy to skakałyśmy przez rzad wiader ustawionych do góry dnem ;) w ramach udowodnienia ze konik wszystko skacze ;)
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #2 : 2007-08-29, 11:25 »
Mroczna ja nie zaczynam tylko konisko :P a hcem go od początku przyzwyczaić do stojaków, luzem skakał już wiele udziwnionych przeszkód między innymi słome ale bardziej niż skoczenie jej interesowała go jak ja w locie jeszcze ugryść :P , drewno hmmm w sumie nie jest to dla mnie problem wielki (rodzina w tartaku) ale chodzi mi jak te deseczki pozbijac by stojak przypominały a nie chcem czegoś w typie literu H jedna wymyśliłam ze starymi oponami w stojaku ale co dalej...??
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedz #2 : 2007-08-29, 11:25 »

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #3 : 2007-08-30, 09:06 »
no to prześle Ci jak wyglądają nasz bo też są robione i jest ok potrzeba do nich 1 długiej belki metalowych uchwytów i zaczepów na drągi i 4 krótkich deseczek, nawet na najnierówniejszym terenie świetnie sie sprawują, jesli o to Ci chodzi bo juz troche sie pogubiłam ;) bo nie wiem czy chodzi Ci o zwykłe stojaki czy o takie "wymyślne"? jeśli wystarczy Ci opis slowny to nasze stojaki są zbudowane tak na samym dole są dwie ktorkie deseczki w ten sposób || na nich przybite dwie tak = a w ten otwór posrodku jest wsadzona ta naj deska a do niej przykrecona taka długa blaszka z otworami w kształcie dziurek od klucza jeden pod drugim do których wsadzasz uczwyty na drągi ;) deseczki znajdujace sie zaraz przy ziemi sa troche dłuższe od tych nad nimi przybitych ale to już zależy od Ciebie ;) razem cała przeszkoda wygląda mniej wiecej tak jak odwrocona litera T mozesz do tego dorobić jakiś płotek z jednej strony tak jak jest w "oryginalnych" przeszkodach ;) jak cos to masz jeszcze to Foto just For You w albumie ;)
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #4 : 2007-09-03, 12:28 »
dzieki Mroczna takie stojaki już mam , teraz szykujemy  te z grubszej beczki bo od styczniia mamy zamiar LL pojechac jak damy rade, choć teraz mamy inne zmartwienie... (staruszka nam sie rozchorowała , babcia ma lat 26 wiem ze to głównie objaw starosci ale chciałabym by babunia jeszcze troszke pożyła.....)
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Trinity...

  • Gość
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #5 : 2007-09-03, 13:38 »
Maggi Ty chcesz jeszcze na 26letnim koniu konkursy skakać?
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #6 : 2007-09-03, 14:55 »
nie xD Ona chce na ogierku jechać xD
A 26latka sie rozchorowala
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #7 : 2007-09-03, 15:17 »
dokładnie tak jak pisze Dunia babcia sie rozchorowała a jeżdzić konkursy mysle na młodziaku :P  głupia nie jestem  co by Babcie męczyć....
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Trinity...

  • Gość
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #8 : 2007-09-03, 21:02 »
dokładnie tak jak pisze Dunia babcia sie rozchorowała a jeżdzić konkursy mysle na młodziaku

Już się zaczynałam martwić, ale jeżeli tak sprawa wygląda to ok.

My mamy stojaki zrobione ze zwykłego, drewnianego drąga, który wchodzi do stojaka metalowego a na niego nakładamy kłódki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedz #8 : 2007-09-03, 21:02 »

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #9 : 2007-09-04, 09:09 »
ale te przecież można zrobic wyższe :P są modyfikowanej wysokosci :P
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #10 : 2007-09-04, 09:20 »
MrOcZna wiem o co chodzi ale chodzi mi o takie tsojaczki co by potem koń na parkurze oczy żabich nie zrobił bo go to cos moze zjeść :P
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #11 : 2007-09-04, 16:06 »
no to pisałam Ci ze można do nich dorobic drabinke albo je pomalowac, poprzyczepiać tasiemki reklamówki wszysystko co "straszne", jak koń chetnbie skacze i Ci ufa to wszystko przeskoczy :P a robisz tez rów z wodą? bo mam sposób jak wykonać atrape i na niej trenowac ;)
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #12 : 2007-09-04, 16:11 »
nom dokładnie.Powiesisc jakies kolorowe ubrania z dwóch stron,postawic jakas reklame czy cos w tym stylu. Mozesz tez zrobic ala rów z woda czyli oczojebną niebieska cerate pod przeszkoda połozyc(powiem  szczerze ze nasze konie te które nie jezdza konkursów sie tego strasznie bały) Albo murek,który tez czesto jest na zawodach.Bardziej domowa wersja to np. jakas prosta konstrukcja z desek o kształcie wysokiego trapeza(tak jak sie patrzy z boku,zeby miał jak stac) obity dyktą czy czyms w tym stylu,pomalowaną jak mur.
Pomysłow jest duzo a póki nie masz profesjonalnego strzetu to przyzwyczajaj go do najrózniejszych straszaków naturalnych :P
P.S. Tu Newada pisze od siostry z konta
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Jak zdziełać stojaki a przeszkody???
« Odpowiedź #13 : 2007-09-06, 07:38 »
thx  rowów z wodą niet narazie bo za wczesnie... nie zykujemy sie aż tak bardzo pozatym jest w okolicy pełno rowów ;) noe no żartuje ale mamy niebieska folnie którą basen wykładaliśmy wiec rów z Wodą będzie najmniejszym problemem :D

Ale jak narazie wstrzymane są prace nad stojakami mamy moralne dylematy teraz tzw moralniaka Uspić babcie czy ładować dalej w nia leki, wstanie na swoje nóżki czy już nie stanie........
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 25 zapytaniami.