Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Końiska z rzeźni lub od handlarzy  (Przeczytany 11278 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« : 2007-09-25, 23:09 »
Kochani zakładam taki wątek gdyż coraz bardziej i coraz częsciej nachodzi mnie myśl o kupnie takiego konia, może znacie miejsca lub namiary do hndlarzy lub miejśc gdzie idzie wyratować konisko od niechybnej śmierci... Chodzi mi o młode zdrowe konie.... najlepiej surowe ;) a mogą też być i źrebaczki (wiem że i takowe są) prosze o zamieszczanie informacji może nie tylko ja skożystam  ;)
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #1 : 2007-09-27, 21:30 »
a pobliskie schronisko? w niektórych większych są konie. nie wiem gdzie może byc taki 'targ'

mam rozumieć że chcesz uratować jakiegoś konia? jest wiele fundacji które mają konie z od takich handlarzy, uratujesz go dając mu nowe życie. tobie pewnie chodzi o to by kupić odrazu od handlarza ale w tym niestety nie pomoge, nie mam takie namiarów, za to na fundacje mam :)
znalazłam taką
http://przystanocalenie.pl/kpdz_archiwum_aktualnosci_marzec_2006.htm
i oczywiście znana tu tara
http://www.ligon.chorzow.pl/tara/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #2 : 2007-09-27, 23:07 »
To bardzo szlachetne Meggi ;). W przyszlosci, za kilka lat, kiedy juz bede miala możliwosć kupna takiego konika na pewno się ani chwili nie zawaham. Podarowanie zycia to najpiekniejszy z mozliwych gestów.
Najbardziej znany targ jest w Bodzentynie, tam na pewno sa ogromne ilosci koni. Moze tam sie przejedz?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedz #2 : 2007-09-27, 23:07 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #3 : 2007-09-28, 09:34 »
renia3399  własnie fundacji jest kilka ale nie odsprzedają one koni czasem można jakoś dostać konia do adopcji ale nigdy i tak to nie będzie "twój" koń.

Labradorka targ w Bodzetynie znam z opowieści ale dla mnie to drugi koniec Polski, ale czas pokaże kto wie czy własnie tam sie nie wybiore...
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #4 : 2007-09-28, 18:05 »
to może jakiś kontakt z fundają, może oni wiedzą gdzie takie targi są. trzeba łapać się  każdej informacji :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #5 : 2007-10-02, 02:24 »
Maggie to jest cytat z innego forum (info zamieszczone dzisiejszej nocy)


Cytuj
8 ogierów na rzeź "półaraby" młode kasztany PRZYSTĘPNA CENA /zachodniopom.
Pan wyprzedaje "araby" zwane też "półarabami". No w każdym razie wyglądają jak araby. PODOBNO.

8 ogierów, w tym trzy kasztany i pięć chyba siwych, ale weź tu się dogadaj przez telefon Ogiery są w wieku od 3 do 6 lat. Nie mają papierów, paszporty do wyrobienia. Chowane półdziko. Kowal i transport na sedalinie.

WIEM, ŻE POWYŻSZE NIE ZACHĘCA DO ZAKUPU.
MOŻE CENA ZACHĘCI.

Pan zawołał 1.8 tys, szybko zszedł do 1.6 tys... wierzę, że za 1.5 tys pójdą spokojnie. Jutro jadę oglądać ogierasy i zrobię zdjęcia. Może komuś wpadnie w oko "półarab"...?

Rozważając kupno takiego konia, od razu weźcie pod uwagę cenę kastracji. Ale mimo to uważam, że może być warto. Jeśli nie jesteście zainteresowani, zapytajcie znajomych... pytajcie wszystkich!

Niestety handlarz zapowiedział, że "weźmie hurtem". Te ogiery czeka tylko rzeźnia. Odmienimy ich los? Mamy na to kilka dni.

kontakt w sprawie do Sandry z Pro Equo

schronisko dla koni: www.proequo.pl tel. 502 309 385


i to drugi cytat Sandry

Cytuj
Nie namawiam, nie naciskam. Jestem zdecydowanie przeciwko wpychaniu zwierząt. Szczerze Wam napiszę, jeśli konie są "psychiczne" i "problemowe". Ale na razie myślcie i piszczcie do znajomych koniarzy, bądź potencjalnych koniarzy. Nawet do tych, co chcą mieć konia w ogórdku dla ozdoby.
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #6 : 2007-10-02, 14:44 »
agamika  dzięki za info zaraz bede próbowała sie zorientowac co i jak
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #7 : 2007-10-02, 14:47 »
nie ma za co, to przypadek ze tu trafiłam, ( na ten wątek) a 5 min wczesniej natknęłam sie na wąteg na dogo ten z którego jest cytat, wiec tylko przekleiłam info
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #8 : 2007-10-02, 23:53 »
Maggi_Sue jak coś to daj nam znać ;) mam nadzieje ze twoje marzenie się spełni :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedz #8 : 2007-10-02, 23:53 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #9 : 2007-10-03, 21:11 »
renia na bank dam znac ;)
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #10 : 2007-10-07, 22:31 »
Pro Equo znalazło już kupca który wykupi  koniska....

A teraz co do mnie i mojego zakupu hmmmmm mój mąz wpadł na lepszy pomysła niż ja.... mam sie wstrzymać z zakupem do wiosny i zamiast jednego wykupić ze dwa i wywieść na naszą działke w górach na cały okres pastwiskowy.... odkarmią sie podregenerują i wówczas sciagnac je tu  lub zostawić na  dłuższy okres tam i niech za kosiarki robia  przez jakiś czas....
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Końiska z rzeźni lub od handlarzy
« Odpowiedź #11 : 2007-10-07, 22:50 »
szkoda ze teraz ci się nie udało ale pomysł twojego męża nie ejst zły, dwa konie, życie na pastwiskach(tylko żeby nie zdziczały) oby udało ci się uratować jakiegoś konia, napewno się odwdzieczy :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 25 zapytaniami.