Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: kopytka  (Przeczytany 1838 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awangarda

  • Gość
kopytka
« : 2004-03-16, 08:52 »
hm... zauwazylam ze moje konisko ma dziwne strzalki... tzn. miejscami takie jakby urypane i takie rozowe... smaruje jej taka mascia na strzalki pozniej dziegiec ale to chyba nic niepomaga... w stajni mowia ze to nic takiego no ale ja sie i tak martwie no bo niewiem czemu jej sie tak dzieje.... napiszcie mi co to moze byc i czym to zaleczyc:P a gnicie to raczej niejest przynajmniej tak mi sie wydaje
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kopytka
« Odpowiedź #1 : 2004-03-16, 13:29 »
gdyby strzalki miala pognite to przede wszystkim bys smrodek czula ;) a one sa miekkie czy normalne? wiesz u konia chodzac szczegolnie pod jezdzcem, jesli tym bardziej nie ma podkow, kopyta pracuja, to nie jest te\warde jak dlaz itd, kopyta rozszerzaja sie pod naciskiem i amortyzuja, tak samo strzalka, w czasie poruszania sie pracuje i normalnie narasta i sie sciera i obluszcza i czesrto wisza potem takie farfocle wlasnie ;) my to normalnie nozykiem ucinamy na tyle na ile sie da ze wzgledow estetycznych i zeby latwiej sie kopytko czyscilo...a jezzeli masz baaardzo duze watpliwosci co do tego co dzieje sie z kopytem poprostu skonsultuj sie z kowalem, on bedzie wiedzial najlepiej co zrobic...

Wiedźma

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #2 : 2004-03-16, 13:42 »
A jesli nie gnija, to nie przesadzaj z dziegciem, bo nadmiernie wysuszysz...
Zapisane

Forum Zwierzaki

kopytka
« Odpowiedz #2 : 2004-03-16, 13:42 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kopytka
« Odpowiedź #3 : 2004-03-16, 14:11 »
dokladnie...a moze od tego mazidla zrobily sie takie jasniutkie co dajesz pod dziegiec? no i jeszcze kon moze miec naturalny taki kolor...poza tym sprawdz czy przypadkiem npp ta masc nie nawilza bo dziegiec suszy i dziwne to by wyszlo polaczenie....a gdyby byla strzalka bardzo miekka to nei dziegiec a siny koamien raz czy dwa zaleznie  od potrzeby i powinny byc strzalki ok...

awangarda

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #4 : 2004-03-16, 19:22 »
kician!! to jest takie wlasnie o jakim ty piszesz!!:) bo pod dziegiec daje taka masc co mi ja polecili w weterynaryjnym  co ona na wszystko jest na strzalki podeszwe i cala puszke i na koronki i wogole:) a strzalka jest dosc miekka i niegnija bo niesmierdza:p a dziegiec to tak raz na tydzien, dwa klade
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
kopytka
« Odpowiedź #5 : 2004-03-16, 19:25 »
Właaaaśnie... znam jednego konisia, co miał pognite... smierdzialo jak nie wiem co  :roll:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #6 : 2004-03-16, 20:13 »
Awangarda, to Ty nie dawaj tej masci pod dziegiec, bo to bez sensu.

Liwcia, a Ty sie ciesz, ze tylko jednego takiego konia znasz, ja niestety duuuzo wiecej  :roll:
Zapisane

awangarda

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #7 : 2004-03-16, 20:19 »
hm to smarowac tylko ta mascia?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #8 : 2004-03-16, 20:26 »
A jakie sa te kopyta? To wszystko od tego zalezy.
Jesli sa przesuszone-smaruj mascia, jesli zaczynaja gnic lub sa obawy, ze moga zaczac-smaruj dziegciem. Pisze tu oczywiscie tylko o strzalce!
Puszke kopytowa i koronke tylko mascia co kilka dni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kopytka
« Odpowiedz #8 : 2004-03-16, 20:26 »

Zuzika

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #9 : 2004-03-16, 20:37 »
u nas w stajni jednemu (przynajmniej jednemu :? ) konisiowi gniją kopyta no i w końcu zwróciłam uwage instruktorowi ale chyba mu się nie śpieszy z leczeniem :grr:  a ja tu nie mam nic do gadania ale co moze się stać jeśli takie gnijące kopyta nie będa leczone ,potrzeba mi czymś postraszyć instruktora żeby zaczął leczyć - zawsze tak robie więc jesli znacie jakieś okropne choroby które powstają poprzez nielecznie gnijących kopyt to prosze powiedzcie mi bo ja już naprawde nie mam siły do walki z instruktorem a jak zaczne mówić że trzeba to leczyć to to mu niewystarczy i zaraz zacznie sie rozmowa typu ze mi się wydaje że znam się lepiej od niego :?  :grr:  :twisted:
Zapisane

awangarda

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #10 : 2004-03-16, 21:47 »
no nieleczone zgnile strzalki prowadza do kulawizny...
Zapisane

Zuzika

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #11 : 2004-03-16, 21:55 »
o i mam!!! no teraz jak powiem instruktorowi to sie przestraszy i napewno wyleczy :;d: musi wyleczyć bo inaczej... :evill:  :grr: no to jutro siem pewnie znowu z nim pokłóce :diabelek: jakie to cudowne... :lol:
Zapisane

Tafta

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #12 : 2004-03-16, 22:59 »
możesz powiedzieć, że do raka kopyt na przykład
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kopytka
« Odpowiedź #13 : 2004-03-17, 18:47 »
nie szalej ze smarowidlami, ja dla mego smarowalam hoho jak bylo suuuco strasznie no i dziegciem jak tak mokro jesienia... jesli jest na cala puszke kopytowa to nie smaruj pod dziegiec bo wyrownujesz ich dzialanie, a masia wogole jesli trzeba koniecznie to dwa razy w tygodniu smarujalbo i raz...to starczy..chyba ze kowal albo wet powiedza inaczej

Kamelia

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #14 : 2004-03-21, 12:23 »
a smarujecie kopyto z wieszchu jakąś maścią bo ja nie i nie wiem czy zacząć czy to nic nie daje
Zapisane

Forum Zwierzaki

kopytka
« Odpowiedz #14 : 2004-03-21, 12:23 »

Raditzu

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #15 : 2004-03-21, 16:41 »
zasada jest taka:dziegiec TYLKO do strzalek a wszelkie mazidla nawilzajace itp do puszki - chyba ze wyraznie pisze zeby tego nierobic...taki unicorn mimo dodatku dziegcia spisuje sie jak na moj gust swietnie...no a to czym z danej okazji smarujemy zalezy juz od okolicznosci...ale to chyba jasne ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #16 : 2004-03-21, 19:26 »
Cytuj

a smarujecie kopyto z wieszchu jakąś maścią bo ja nie i nie wiem czy zacząć czy to nic nie daje

Ja smaruje olejem raz na kilka dni. Zapobiega to nadmiernemu wysychaniu kopyta, wiec w czasie suchego lata zwlaszcza moze byc przydatne-jednak nie nalezy przesadzac, zeby zbytnio nie rozmiekczyc rogu.
Jesli ktos chce naprawde odzywic kopyto od zewnatrz, to nalezy wcierac (wcierac, nie tylko posmarowac!) tran w koronki.
Zapisane

Tafta

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #17 : 2004-03-22, 18:39 »
Dziegieć wysusza. Nie należy smarować więc smarować całych kopyt, jak już to jedynie podeszwy.

Co do smarowania kopyt: kopyta potrzebują wilgoci, a nie tłuszczu. Jeśli natłuścimy nawet najlepszymi środkami (jeśli kopyta nie pękają) to do kopyta nie dochodzi wilgoć, tłuszcz oblepi się kurzem i innym brudem i kopyto zacznie wysychać.
Jeśli kopyto pęka, to wtedy trzeba regularnie smarować, a przede wszystkim: smarować koronkę, czyli miejsce wytwarzania roku kopytowego!


Kićku, zmieniasz płeć?  :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #18 : 2004-03-22, 20:14 »
Smarowanie olejem moze nie tyle nawilza, co zapobiega utracie wilgoci i przesuszeniu, a najlepiej robic to na jeszcze wilgotne po umyciu kopyta. A kopyto nie oblepi sie kurzem, jesli po posmarowaniu nie wypuscimy konia na padok...
Zapisane

Raditzu

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #19 : 2004-03-22, 22:07 »
ano jakos tak wyszlo :lol: ale mniejsza o to, wogole chytrusie bystra jestes :chytry: na nawilzanie kopyt to bardzo dobrze daje wypuszczanie koni na rosa na glebsza trawe a ze smarowidel taka mieszanka lanoliny z mascia tranowa, ponoc na pekniecia tez dobrze robi, nawilza, i rozmiekcza kopytko....a znam jedna zdiolna co dziegciem cala puszke smarowala...szkoda gadac...ja mam taka masc z olejkami nawilzajacymi i takimi tam i jest bardzo fajna ale stosuje ja dosc zadko...czesciej stosowalam w okresie jesieni i wiosny kiedy wszystko pywa lacznie ze sloma w boxie -szczegolnie ze ryzy cal;a slome zawsze wpieprzy wpierwszej kolejnoscia wilgoc w powietrzu jeszcze pogarsza sytuacje- wlasnie unicornem, ja jestem z niego zadowolona bo ani nie rozmiekcza za mocno ani nie wysusza...no i wlasnie jak xarek mowi-glownie koronke bardzo dokladnie az wychodzac z deka dalej na siersciuche, mam pewnosc ze wszystko dokladnie wypeckane a i jemu nie zaszkodzi ;)
Zapisane

Tafta

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #20 : 2004-03-23, 00:25 »
nasze konisie nie są tak obciążone pracą ani kowalem
więc jak zdrowe kopytka to nie ma w ogóle potrzeby cudować,
ja tam używam teraz dziegciu, bo straszne chlapy się porobiły, a tak to od czasu do czasu maści i styka  :wink:

P.S. xarek Cię przejrzał co wcale trudne nie było  :P
P.S.2. xarek nie jest chytrus :chytry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kopytka
« Odpowiedz #20 : 2004-03-23, 00:25 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kopytka
« Odpowiedź #21 : 2004-03-23, 16:19 »
jak to nie chytrusie :lol: zreszta ze tak latwo mnie poznalas...jestem pelna podziwu...choc moze nie ty taka zdolna a ja taka charakterystyczna?... :roll:  :lol:  8)

Tafta

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #22 : 2004-03-23, 16:25 »
wiesz co? pocałuj się w cztery litery  
jak śmiesz wątpić w moją bystrość :roll:   :lol:  8)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kopytka
« Odpowiedź #23 : 2004-03-23, 17:59 »
xarq..ale...ale...aj min.... :roll:  :cry:

 :lol:  8)

Tafta

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #24 : 2004-03-23, 18:15 »
dobra, dobra nie tłumacz się tera :roll:  ;)   :lol:

a tak btw, to nie masz nic innego do roboty w tym Gdańsku tylko siedzieć na forum? :chytry:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kopytka
« Odpowiedź #25 : 2004-03-23, 20:14 »
bo bylo w przerwie miedzy papieroskiem a prysznicem  :lol:

dżast kiding ;) wiesz rzecz w tym ze nie mialam fo caly czas dla siebie...mial kilka jeszcze obowiazkow w domu to raz, dwa szkola... no i mialam kilka chwil na to zeby zajrzec ;) zreszt aile mozna, ty chcesz chyba zebym sie zameczyla na smierc :lol: btw schudlam 2 kg mimo obzerania sie niezdrowym zarciem i wogole...  :kocham: ten czlowiek dziala na mnie cuda... :angelus:  

xaaaruuu morze mnie atakowalo... :roll: chcialo mnie zalac...  :roll:

Tafta

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #26 : 2004-03-23, 20:26 »
a ja wiem dlaczego schudłaś sasasasasa :chytry:

morze Cię atakowało powiadasz...  :roll:  
wiesz ja nie chcę nic mówić, ale może już czas udać się do dobrego specjalisty  :roll:
szkoda, że Elwirki nie ma - ona już by wiedziała co to za przypadłość  :lol:

 8)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kopytka
« Odpowiedź #27 : 2004-03-23, 20:39 »
ciiii nie mow na glos... :chytry:

nom atakowalo a poza tym wyglada bajecznie poprostu o zmroku...ze swiatlami na molo odbijajacymi sie w wodzie.. i gwiazdy nawet bylo widac :wink: i niby bylo spokojne... i sobie szlismy samym brzegiem plaza...i jak nagle na mnie chlupnelo :shock: a ze uwage mi nieco rozproszyl ktos to ekhem uciec nie zdolalam za bardzo :roll: mowie ci wsciekle te mrze albo az tak zazdrosne ;)  8)  :lol:

Forum Zwierzaki

kopytka
« Odpowiedz #27 : 2004-03-23, 20:39 »

Tafta

  • Gość
kopytka
« Odpowiedź #28 : 2004-03-23, 20:46 »
bo ono żyje... żyje!!!
boszzz zajechało mi tu jakimś frankensteinizmem  :lol:   :lol:

jejoo, jak romantycznie  :kocham:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
kopytka
« Odpowiedź #29 : 2004-03-24, 07:41 »
zebys wiedziala... :kocham:
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 27 zapytaniami.